לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1862718,627 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'קרוהן'
קרוהן
<< ההודעה הנוכחית
24/08/2007 | 18:00
59
72
אובחנתי לפני כמה חודשים כחולה בקרוהן. בשורה לא קלה לעיכול (תרתי משמע).
כרגע מטופל ע"י רפואה מערבית בלבד. הפתרון שמוצע לי הוא מסה לא קטנה של כדורים כימיים על בסיס יומי. אינני יודע מה השפעתם לטווח ארוך. לא קיבלתי תשובה חותכת מרופאי אבל הבנתי כי אאלץ ליטול כמות תרופות לא קטנה על בסיס יומי תקופה ארוכה (שנים רבות ואולי כל חיי ?).
התרופות כנראה יצבו את מצבי בתקופה בה ממש סבלתי. אולם אין בכוחם לרפא ובנוסף כאמור אינני יודע מה המשמעות של נטילת תרופות לתקופות ארוכות - ברור לי שמשהו טוב לא יכול לצאת מזה וכמו כן אינני רוצה להיות תלוי בתרופות.
משהו לא מבוטל חסר לי בטיפול של הרפואה המערבית (לה אני רוכש הערכה רבה).

אני רוצה לנסות משהו אחר. אינני מכיר את עולם הרפואה המשלימה אבל נראה לי שזה הזמן לעשות היכרות. אין זמן טוב מזה.
אשמח לשמוע מכם על המלצות / מקרים בהם טיפלתם שיוכלו לסייע לי בהתמודדות ואולי ריפוי (לזה אני כמה), שיטות מומלצות לטיפול בקרוהן בהם טיפלתם בהצלחה או ששמעתם על טיפולים בהצלחה - כל אלה  דברים שיוכלו לתת לי כיוון בתחילת החיפוש.
כמובן שאופטימלי מבחינתי להמשיך את הטיפול שאני מקבל  במקביל לטיפול משלים ובביקורות כל כמה שבועות ארצה להפתיע את הרופאים ולהראות להם שהבדיקות תקינות ואכל להפסיק עם הכדורים (נאיבי ?)

שאלת השאלות מבחינתי: האם יש סיכוי להרפא מן המחלה הזו ? (ברפואה המערבית היא מוגדרת ככרונית)

פעילות גופנית : האם ידוע לכם על פעילות / שיטה מומלצת

אנא תנו לי כיוון
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש מה לחפש ברפואה המשלימה'
יש מה לחפש ברפואה המשלימה
24/08/2007 | 20:07
2
23
כנציגת ההומאופתיה כאן בפורום אני יכולה לומר לך שיש אפשרות להקל (לפעמים עד כדי ריפוי....) בתחום הזה.
וגם אם תבחר בתחומים אחרים, ככל שתקדים לטפל עוד לפני ה"כניעה" לתכתיבי הרפואה המערבית אולי תוכל למנוע את מסות הכדורים הצפויה לך.
אני מציעה לך לקרוא יותר על גישות הריפוי ברפואה המשלימה כדי להחליט מה נכון עבורך.
על הומאופתיה אתה יכול לקרוא במאמרי הפורום וגם אצלי באתר.
כל טוב
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רפואה משלימה'
רפואה משלימה
26/08/2007 | 17:36
1
18
מנסיוני, הרפואה המשלימה מזהה חוליים, שלרפואה הקונבנציונאלית אין פתרונות.אספר לכם "סיפור" על עצמי. לפני כמה שנים חליתי בשפעת חורפית רגילה, שאופיינה בשיעולים קשים ובחוסר יכולת לנשום בקלות. הרופאה אבחנה זאת כאסטמה, וציידה אותי בתרופות למכביר. מיותר לציין, שהתרופות לא עזרו, ובצר לי פניתי ל"רפואה משלימה". בלי תרופות, בלי אנילציה, בלי סטרואידים, רק בעזרת שיאצ'ו ומגע יד מסז'סטית חלפה "המחלה" כלא הייתה. זה כוחה של ה"רפואה המשלימה". שיהיה ברור, איני מבטלת את הרפואה הקונבנציואלית, אבל אם אפשר לרפא חוליים בלי תרופות   כדאי לנסות.

בברכת רפואה שלמה,
                                                                                                                                  גנירית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-' שהבאת לכאן את הסיפור שלך'
שהבאת לכאן את הסיפור שלך
26/08/2007 | 19:18
11
כי מה משכנע יותר מאשר חוויה אישית?
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש סיכוי לרפא את הגוף מהמחלה בדרך הטבעונית'
יש סיכוי לרפא את הגוף מהמחלה בדרך הטבעונית
24/08/2007 | 22:56
54
24
זה כרוך בשינוי הרגלי אכילה ומעבר לדרך תזונתית, אותה יש להתאים לכל אחד לפי המקרה.
תזונה זו, בניגוד לתזונה לא נכונה, אינה מזיקה למערכת העיכול, ובכך סולק אחד מגורמי המחלה. כמו כן היא מייצרת תנאים הדרושים לגוף לרפא את הנזקים שניגרמו.

חשיבות רבה אני מייחס למנוחה רבה ושמירה על מצב נפשי חיובי. התשת הגוף, התרגזויות, כעסים, דיכאונות, עצבנות וכד', עלולים להקשות על הגוף להשתמש בכוחות הריפוי שלו, ולהחמיר את מצבו.

הדלקת הזאת היא תוצאה שלהטעויות שאנו עושים בתזונה ובאורח החיים. טיפול תרופתי הוא סימפטומטי בלבד, ואינו שייך כלל לריפוי הבעיה. התרופות עצמן הן רעלים מזיקים, ורעל לא מרפא.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם ברפלקסולוגיה יש אפשרות לעזור.'
גם ברפלקסולוגיה יש אפשרות לעזור.
24/08/2007 | 23:48
53
10
אני לא יודעת אם יש אפשרות של ריפוי מוחלט, אבל יש אפשרות לרווח את ההתקפים ועצמתם.
אני חושבת שכדאי למצוא מטפל שמטפל בכמה שיטות כדי שיוכל לתת לך יור אפשרויות טיפול. כמובן שתזונה נכונה היא המפתח
במחלת הכרון.
אני מכירה כמה אנשים שלמדו לחיות בשלום עם המחלה כלומר ההתקפות פחתו וגם העצמה.
יש גם כמה רמות של המחלה וחשוב לדעת איפה זה מופיע אצלך.
גם רפואה סינית יכולה לדעתי לעזור.
חשוב להדגיש שתהליך הריפוי הטבעי לוקח יותר זמן מאשר הרפואה הקונבנציונאלית לכן כמטפלת אני לא תמיד ממהרת להפסיק את התרופות אלא לאט לאט כדי לא לזעזע את המערכת. קודם לחזק ואחר כך לשנות. אבל בטח יהיו פה דיעות שונות לגבי הדרך הנכונה לטפל.
שיהיה בהצלחה והמון בריאות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אכן רפלקסולוגיה יכולה לעזור, אם נעשית נכון'
אכן רפלקסולוגיה יכולה לעזור, אם נעשית נכון
24/08/2007 | 23:55
9
ובנוסף לטיפול התזונתי.

אני לא אוהב ללמד אנשים לחיות עם המחלה. אני אוהב לרפא את הגוף מהמחלה. הניסיון מוכיח שזה ניתן בדרך הטיבעונית.
מחלה כזאת שאינה מקבלת טיפול מהשורש, וגורמי המחלה אינם מסולקים, אינה סטאטית, אלא מחמירה עם הזמן.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למקום בלב, למה הכוונה ב...'
למקום בלב, למה הכוונה ב...
25/08/2007 | 08:35
51
10
"תהליך הריפוי הטבעי לוקח יותר זמן מאשר הרפואה הקונבנציונאלית"? זה נשמע כאילו שלרפואה
המקובלת יש ריפוי למחלה, בזמן שידוע שאין לה.
תהליך הריפוי הטבעי הוא אכן איטי, אבל בטוח ואמיתי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בגדול נכון מה שכתבת.'
בגדול נכון מה שכתבת.
25/08/2007 | 10:15
50
9
אבל פה אנחנו נכנסים לויכוח פילוסופי.
אני כמטפלת פוגשת אנשים שמבחינתם הרגעת המחלה ולמידה לחיות איתה הוא סוג של ריפוי מבחינתם. לא תמיד יש למטופל את הכוח ואו הרצון להיכנס לעומק הדברים כדי לעשות את השינוי שלפעמים קשה מאוד.
לכן שאני מטפלת אני נותנת את שתי האופציות  . למדתי לקבל ולכבד את הבחירה של המטופל לגבי הדרך. תמיד אני מציעה ריפוי מלא אבל מקבלת גם פחות מזה אם זה מתאים למטופל באותו השלב.
השינוי בגישה הגיע אחרי הרבה טיפולים שעשיתי עם רצון עז לשנות ולרפא. החיים לימדו אותי שלכל אחד יש את הגבולות שלו והיכולות שלו וגם ההגדרות שלו לגבי ריפוי.
ברגע שהגבלתי את עצמי כמטפלת להגדרה של ריפוי מלא הדבר ציצמם בעצם את המטופלים שהגיעו אליי. ברגע שהתחלתי לשנות את הגישה ולעבוד יותר עם חמלה וקבלה פתחתי לעוד אנשים את האפשרות לקבלת עזרה שמתאימה להם.
אבל שוב כפי שאמרתי בהתחלה זה משהו מאוד פילוסופי כי כל אחד יש לו את האני מאמין שלו כמטפל , וכל הדרכים נכונות.
לגבי מחלת הקרוהן, יש לי פינה קטנה בלב למחלה הזו. אמא שלי נפטרה בגיל צעיר מאוד ממנה. זה היה לפני34 שנים.
אני עוקבת אחרי התפתחות הרפואה בנושא הזה ויש שיפור מאוד גדול. היום כבר אנשים לא מתים מהמחלה אלא חיים איתה.
לגבי ריפוי מלא, עוד לא שמעתי על כאלו והכל תלוי בשלבי המחלה והחומרה שלה.צריך שינוי תזונתי ,רגשי ומחשבתי גדול כדי להרדים אותה לגמרי או לרפא אותה.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אין כאן ויכוח, וגם לא פילוסופיה, רק הערה קטנה'
אין כאן ויכוח, וגם לא פילוסופיה, רק הערה קטנה
25/08/2007 | 18:17
49
6
מדברייך משתמע כאילו הרפואה המקובלת יכולה לרפא קרוהן, בעוד שתהליך הריפוי הטבעי הוא איטי יותר.
היא לא יכולה לרפא. במקרה הטוב היא מקלה על הסימפטומים באופן זמני, עם תרופות, אבל זה לא נחשב לריפוי.
לרוב המטופלים נוח יותר ש"יעשו להם": דיקור, רפלקסולוגיה, יתנו להם טיפות וצמחי-מרפא. לעומתם, יש רק מעטים
שמוכנים "לעשות בעצמם" - לשנות הרגלי תזונה. המיעוט הזה לא יתפשר על "לחיות עם המחלה", הוא יעשה את כל
המאמצים כדי להגיע לריפוי מלא. וכמו שאת אומרת - כל אחד בוחר את מה שמתאים לו - את סוג הטיפול ואת המטפל.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'דיקור, רפלקסולוגיה'
דיקור, רפלקסולוגיה
25/08/2007 | 18:57
48
7
זה לא משהו ש"עושים להם".  בלי המוכנות של מטופל לקבל את שחרור החסימה בעקבות הטיפול - שום דבר לא יקרה ואותן התופעות יחזרו שוב, כי המיטופל עוד לא היה מוכן לקבל את הטיפול, בדיוק כמו מטופל שלא היה מוכן לשנות את הרגלי התזונה שלו.

נעמי, את כל הזמן מדברת על ריפוי מלא.  האם את באמת מאמינה שאפשר להגיע לריפוי מלא?  הרי בסופו של דבר כולנו מתים, גם הטבעונים!  ומהו בעצם ריפוי לדעתך?  האם זה קורה כאשר המחלה עוברת?  ומה עם מופיעה מחלה/תופעה  אחרת?  מה האינדיקטור שלך שהמחלה נרפאה?

מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בגלל זה אמרתי שזה ויכוח פילוסופי.'
בגלל זה אמרתי שזה ויכוח פילוסופי.
25/08/2007 | 20:02
1
6
ההגדרה לריפוי אצל כל אחד הוא אחר. נכון שריפוי מבחינתינו הוא מצב שבו המחלה כבר לא קיימת יותר.
אבל אני לא מאמינה שרק תזונה מרפאה דברים. יש הרבה מאוד דברים שהביאו את המחלה. במחלות האוטואימניות יש גם הרבה מן הגנטיקה .
לכן כמו שנעמי אמרה , כל אחד בוחר את המטפל שלו ואת דרך הטיפול ואני לא שוללת שום דרך טיפול. יעשה האדם מה שמתאים לו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'על ההגדרה למילה ריפוי'
על ההגדרה למילה ריפוי
25/08/2007 | 21:43
6
לי נראה שרוב האנשים יגדירו "ריפוי" בצורה דומה - היעלמות המחלה, הקץ לסבל ולכאב. את, לעומת זאת,
סבורה שכל אחד מגדיר את המילה בצורה אחרת.
האם יש מצב שמטופל יגיד למטפל - אני מקווה שחלק מהמחלה ייעלם, שעוצמת הכאבים שלי תקטן?
האם ריפוי חלקי יספק את המטופל? אולי. אותי לא.
את מאמינה שלא רק תזונה בריאה מרפאה בעיות, ואם תעשי רשימה, יתכן והתזונה לא תופיע אצלך
במקום הראשון. אצלי היא כן תככב, בתור הטיפול בעל החשיבות הגדולה ביותר, ואחריה, לפי התור,
שאר הטיפולים, שגם הם חשובים, אבל מקומם במקום השני, השלישי וכן הלאה.
זה לא נושא לוויכוח - כל אחד יכול לסדר לעצמו רשימה לפי הבנתו בנושא החשוב הזה, שנקרא ריפוי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ריפוי מלא, כשמו כן הוא-ריפוי מלא. המחלה נעלמה'
ריפוי מלא, כשמו כן הוא-ריפוי מלא. המחלה נעלמה
25/08/2007 | 20:23
40
12
המחלה הייתה ונעלמה.
אין צורך להתפלסף יותר מידי על מילה.
מה זה שייך שבסוף כולם מתים?

נעמי מביאה דעה ברורה על סמך ידיעה אישית מבוססת מאד. והיא יודעת היטב על מה היא מדברת וכותבת. אז במקום להתפלסף, כדאי ללמוד מדבריה.

שימרי על כללי הבריאות ולא תופענה מחלות אחרות. תזונה נכונה ואורח חיים סביר הם הבטחון להשגת הבריאות ע"פ הגישה הטבעונית, הן כרפואה מונעת והן כרפואה מרפאה.
גישה זאת מוכיחה הלכה ולמעשה, מניסיון של עשרות שנים רבות של אלפים רבים של מטפלים ברחבי העולם, את יכולתה לרפא את הגוף החולה במחלה הארורה הזאת באמצעים מאד פשוטים [תזונתיים ברובם].
אני יכול להעיד כעד ממקור ראשון על רבים שנירפאו מהמחלה הזאת באמצעות השיטה הזאת ע"י מטפלים טבעוניים.

אני ממש לא מבין את ההתפלספות המיותרת הזאת. סתם קשקשת.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כשמחלה נעלמת'
כשמחלה נעלמת
25/08/2007 | 22:19
39
10
ובאה במקומה מחלה אחרת - בשבילי זה לא ריפוי ולכן אני לא מאמינה שיש בכלל דבר כזה - ריפוי מלא.  

נעמי מביאה את הסיפור שלה.  היא יודעת היטב על מה היא מדברת לגבי מה שהכי מתאים לה.  אני אישית, לא מאמינה שתזונה עומדת מעל הכל ולכן אני כרגע לא במצב של ללמוד ממנה, למרות שאני בטוחה שלה -השינוי התזונתי עשה רק טוב.

אם אנשים מתים בגלל חולי הגוף.  אם גם טבעונים מתים בגלל חולי הגוף - סימן שהטבעונות לא יכולה לרפא כל דבר.

זה שאתה לא מבין עדיין לא נותן לך גושפנקא לקרא לדיון הזה קשקשת.
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'המלצתי אליך'
המלצתי אליך
25/08/2007 | 22:50
20
9
אם יש לך מה לתרום לשואל ולכולנו בנושא ריפוי מחלת קרוהן, כולנו נישמח ללמוד ממך.

מאחר ובריפוי טבעוני אינך מבינה יותר מידי, ובוודאי שאין לך ניסיון בשיטה זו כמטפלת, מונחים של מאמינה או לא מאמינה אינם רלוונטיים.

כולנו, כולל אני, נישמח ללמוד משהו בכיוון של ריפוי המחלה, אז אני ממתין לתשובה מעשית חיובית יותר. אם אין לך מה לתרום, אז אין חובה להגיב.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מחלת קרוהן'
מחלת קרוהן
25/08/2007 | 23:06
3
11
היא מחלה ככל המחלות.  אני לא מטפלת במחלה אלא באדם החולה בה ולכן לא הגבתי בהתחלה כי לדעתי כל טיפול אליו האדם מתחבר - הוא הטיפול המתאים לו ביותר.
ומי שמך, דובר של כ-ו--ל-ם?  אני מאמינה, כן שוב מאמינה, שיש אנשים שהתשובות שלי תורמות להם הרבה מאוד וגם אם הן קצת לא נוחות לך - אתה תמשיך לראות אותן כאן!
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא חידשת דבר'
לא חידשת דבר
25/08/2007 | 23:21
2
4
בוודאי שמטפלים באדם ומרפאים את גופו. אני הבאתי דרך מעשית שהוכיחה עצמה והיא מאד מעשית למי שמעוניין בה.
אין לי בעייה עם תשובותיך ואין כאן שאלה של נוחות אישית, אבל הן לא תורמות דבר לשואל ולמי שסובל מהמחלה או למי שרוצה לדעת איך למנוע אותה.
אם רפאת אדם ממחלה כזאת, אשמח לשמוע על כך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא רופאה'
אני לא רופאה
25/08/2007 | 23:40
1
4
ולא מרפאה אף אדם.  אני אדם שהולך כברת דרך עם אדם אחר ויחד אנחנו מנסים לפתוח חסימות שמאפשרות לו לרפא את עצמו.  עם כל הכבוד לדרך המעשית "שלך" זו רק דרך אחת ויש אינסוף דרכים להגיע לאותו המקום.  ומה שתורם או לא תורם - מי אתה שתשפוט? זו מקסימום הדעה שלך.
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אהה, את לא רופאה'
אהה, את לא רופאה
25/08/2007 | 23:47
5
אני אשמח לשמוע מכל אחד על כל דרך מעשית שמרפאה את הגוף מהמחלה. אם את יודעת לרפא גוף מהמחלה הזאת, אני אשמח לשמוע על דרכך, ובבקשה לתאר מקרים שהיו לך, בהם ריפאת חולה מקרוהן.
תודה מראש.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הדיון הזה הוא על ריפוי של מחלת קרוהן'
הדיון הזה הוא על ריפוי של מחלת קרוהן
26/08/2007 | 07:09
15
8
ולא על ריפוי טבעוני,
הפורם הזה עוסק ברפואה משלימה שחלק מרכזי בה הוא הקשר גופנפש,
אני ורבים אחרים לומדים רבות מגישתה ההוליסטית של מאיה ומדעותיה, על כך אודה לך אם לא תנסה להשתיק ולחסום גישות אחרות שיכולות לעזור גם לשואל המקורי וגם לקוראים האחרים בפורום,
כפי שאנו מודים לך על שאתה מציג את האפשרות של ריפוי בדרך הטבעונית האורגנית, כך אנו מודים למאיה ולאחרים שמציגים כאן דעות ואפשרויות אחרות
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נכון, להלן ציטוטים של מאיה:'
נכון, להלן ציטוטים של מאיה:
26/08/2007 | 07:48
14
5
נעמי, את כל הזמן מדברת על ריפוי מלא.  האם את באמת מאמינה שאפשר להגיע לריפוי מלא?  הרי בסופו של דבר כולנו מתים, גם הטבעונים!  ומהו בעצם ריפוי לדעתך?  האם זה קורה כאשר המחלה עוברת?  ומה עם מופיעה מחלה/תופעה  אחרת?  מה האינדיקטור שלך שהמחלה נרפאה?

ובאה במקומה מחלה אחרת - בשבילי זה לא ריפוי ולכן אני לא מאמינה שיש בכלל דבר כזה - ריפוי מלא.

אם אנשים מתים בגלל חולי הגוף.  אם גם טבעונים מתים בגלל חולי הגוף - סימן שהטבעונות לא יכולה לרפא כל דבר

ובני אדם לרוב מתים כשהגוף כבר לא מתפקד כראוי = חולה, לכן אני לא חושבת שיש דבר כזה ריפוי מלא

אלו ההצהרות של מאיה.
אני מצטער אבל היא עושה שחור בנשמה.
היא מצהירה שהיא לא מאמינה בריפוי, במקום אחר טוענת שישנם עוד שיטות ריפוי מלבד הטבעונות, היא תוקפת את דברי נעמי, היודעת בוודאות שאנשים התרפאו לחלוטין מהמחלה בדרך הטבעונית, ואני יכול גם כן להעיד על זה.

במקום אחר היא כותבת-מחלת קרוהן היא מחלה ככל המחלות.  אני לא מטפלת במחלה אלא באדם החולה בה ולכן לא הגבתי בהתחלה כי לדעתי כל טיפול אליו האדם מתחבר - הוא הטיפול המתאים לו ביותר.
ואני מציע לה לשתף אותנו בדרכה לרפא, וכל מה שהיא עושה היא לירות לכל הכיוונים נגד כל מי שמוכיח שיש לו דרך, ופתרון מצידה, אין. אני לא משתיק אותה, כדבריך, אני דווקא מציע לה לספר לנו איך היא מרפאה קרוהן. מלבד פלספנות ותקיפת הגישה הטבעונית היא אינה מציעה דבר. הצעתי לה לספר על מקרה שהיה בו ריפאה אדם מקרוהן, ובנתיים שקט מצידה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאיה לא תקפה את נעמי'
מאיה לא תקפה את נעמי
26/08/2007 | 09:34
1
2
מאיה שואלת שאלות, וחבל שהן עושות לך שחור בנשמה. היא מציגה זווית מבט אחרת, איתה אתה יכול להסכים או לא. האמירה "אין חובה להגיב אם אין מה לתרום" נכונה תמיד ולגבי כל אחד; בקונטקסט בה כתבת זאת, הדבר בהחלט מתפרש כהשתקה, ואין הדבר מתיישב עם ההזמנה לדיון פתוח.

הבה נכבד את כלל הכותבים בפורום, גם כאלה שאינם חולקים איתנו דיעה משותפת בנושא כזה או אחר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאיה אינה שואלת שאלות. היא קובעת עובדות'
מאיה אינה שואלת שאלות. היא קובעת עובדות
26/08/2007 | 09:49
2
ראה ציטוטים מדבריה שהבאתי בתשובה קודמת.

והנה ציטוטים מדברי:
אם רפאת אדם ממחלה כזאת, אשמח לשמוע על כך.

אני אשמח לשמוע מכל אחד על כל דרך מעשית שמרפאה את הגוף מהמחלה. אם את יודעת לרפא גוף מהמחלה הזאת, אני אשמח לשמוע על דרכך, ובבקשה לתאר מקרים שהיו לך, בהם ריפאת חולה מקרוהן.
תודה מראש.

האם דברי הם סתימת פה?
להפך, אני מזמין אותה לספר לנו על דרכה לרפא את המחלה.

וכן, עושה לי שחור בנשמה כשמטפלת המשתתפת בפורום כותבת:

ואני יודע בוודאות שדבריה אינם נכונים. יש ניסיון רב בריפוי המחלה הזאת וכן הרבה מחלות אחרות, מה שנותן תחושה אופטימית ותקווה לחולים. אז למה לכתוב דברים כאלה בפורום כזה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הדיון הוא דיון פילוסופי'
הדיון הוא דיון פילוסופי
26/08/2007 | 09:45
11
2
ואמרה את זה כבר מקוםבלב.  יש תהום גדולה בינינו במונחים של מהו תפקידו של מטפל, מהו ריפוי ואיך ניתן להגיע אליו.  אני לא תוקפת את נעמי, בניגוד אליך לא אומרת שדבריה הם קשקשת.  לא קובעת עבורה מתי היא תשלח הודעה ומה תכתוב בה, מקסימום אני יכולה להחליט לא לקרוא את הודעותיה.  ויותר מזה  אני מאמינה שעבורה - זו הדרך הכי נכונה, אבל שלא כמוך אני מאמינה שזו לא הדרך היחידה.  עד היום לא הגיע אלי אף חולה קרוהן.  מאחר שאני מטפלת לא במחלה אלא באדם שיש לו גם את המחלה, לגבי זה ממש לא משנה אם הוא נותן לה שם כזה או שם אחר.לכשיגיע מטופל שכזה אטפל בו בדיוק כמו בכל מטופל אחר.  אתן לו לספר את הסיפור שלו, אבקש ממנו להעלות 4 נושאים שהוא היה רוצה לשנות בחייו, אם הנושא טעון מידי, היינו מפרקים אותו לנושא כזה שהוא יכול כרגע להכיל.  בודקים בעזרת תגובת השריר לאן נגיע באותו הטיפול, מטפלים במקום בו הידיים רפו, בודקים אם הן התחזקו ממשיכים הלאה למקום פגוע אחר, שולחת אותו הביתה עם מטלה שהידיים בחרו לעשות וכך שלב אחר שלב מרפים מתחים שליליים שמונעים מאיתנו את ההתקדמות בחיים, גורמים לנו לבחור מתוך חוסר ברירה, כרגע במחלה.  כשהאני הוא אני בטוח יותר, בריא יותר, מודע יותר לעצמו ולסביבתו הוא ידע  לעשות את השינוי הרצוי בחייו. כמו שנעמי אמרה, זה הוא שצריך לעשות, אני רק יכולה ללוות, לעזור לו למצוא את החסימות  שלו ואת הדרך בה הוא יוכל לשחרר אותן וזה כמו שאור כתבה יכול להיות תהליך מאוד ארוך, שאת תחילתו הוא אולי התחיל אצלי, הלכנו יחד כברת דרך ומשם, כשהוא מחוזק יותר הוא ממשיך עם רגליים הרבה יותר יציבות  ועם תרמיל הרבה יותר קליל את הטיול שלו בחיים.

אני רק קצת התפלספתי ואם זה עשה לך שחור בנשמה, זו לא אני שעשיתי זאת, זה אתה שבחרת כך לצבוע אותה ולהאשים אותי.  הרבה יותר קל להאשים את האחר במקום להכנס עמוק עמוק פנימה ולראות מה שם דורש תיקון.

מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הדיון אינו פילוסופי'
הדיון אינו פילוסופי
26/08/2007 | 10:05
10
1
הדיון עוסק בלרפא אנשים חולים.
אני מנסה לתת לאנשים זווית הסתכלות מסויימת לכיוון בריאותם ומחלותיהם ע"פ השיטה בה אני דוגל. לא טענתי שזאת השיטה היעילה היחידה, אבל ממך לא שמעתי עד עכשיו על שום דרך מעשית לעזור לשואל.

עכשיו היצגת לראשונה את הגישה שלך ואת דרכך לעזור לאנשים. חבל שלא עשית את זה קודם.

לכתוב בפורום שאינך מאמינה בריפוי ולתת לקוראים להבין שאחרי המחלה הזאת תבוא אחרת, זה עושה שחור בנשמה למי שמאמין לך. ואני לא מאמין לאימרות כאלה, כי יש לי ניסיון וידע אחרים, הפוך מזה. כך שלי זה לא עשה שחור בנשמה. אבל גולש בפורום שיקרא התבטאויות כאלה, לא יחזור יותר לפורום הזה, ובצדק, ואם יאמין להן חס וחלילה, הרי לעולם לא יתרפא.

למילה יש לפעמים הרבה כוח. על זה נאמר "חכמים, היזהרו בדבריכם". אני מקווה שלא טעיתי בציטוט.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מזל שאני לא מתהדרת בתואר: חכמה '
מזל שאני לא מתהדרת בתואר: חכמה
26/08/2007 | 10:33
2
1
הצגתי לראשונה את הגישה שלי?  אני בטוחה שיש אנשים שכבר נמאס להם לשמוע על קנסיולוגיה ובצדק, זו רק שיטה אחת מני רבות.  אתה כאן כדי לרפא אנשים חולים.  אני כאן, כדי לתת להם להבין שהמחלה זה לא משהו שצריך להלחם בו, אלא משהו שצריך להודות עליו, כי זו האפשרות האמיתית לצמיחה, זה צורך אמיתי בעשיה.  האמת היא שחשבתי שגם אתה מאמין שבמחלה אין צורך להלחם, כי לא פעם קראתי אותך כותב שזו דרך הגוף להתנקות.  במשך השנים מהרבה מאוד גולשים קבלתי פידבקים חיובים, תודה על שהארתי מקומות חשוכים ואולי בעיקר בגללם, אני עוד כאן, כי אם אני יכולה לעזור ולו לאדם אחד בשינוי הכי קטן שיש, עשיתי את היום שלי.  וכן, ברור לי  שהגישה שלי לחיים, לא תואמת את גישתם של הרבה מאוד מטפלים.  אני יכולה לחיות עם זה בשלום.  האם גם אתה?
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני בעד כל דבר שעושה טוב'
אני בעד כל דבר שעושה טוב
26/08/2007 | 11:02
1
1
זה נכון שחלק מה"מחלות" הן למעשה אמצעי של הגוף להתנקות מרעלים, אבל ישנן כאלה שהן נזק, ובהמשך, נזק בלתי הפיך.
לדוגמא:
נזלת, שפעת, פצעונים בעור והזעה מוגברת הינם דרכו של הגוף לסלק פסולת החוצה. בכך הגוף מנסה להימנע מלהינזק מהרעלים שהצטברו בו.
צרבת, גזים, כאב בטן ושילשול הינם סימפטומים לבעיה במערכת העיכול, שיכולה לנבוע, בין השאר, מתזונה גרועה או ממצב נפשי קשה המשתק את מערכת העיכול, או משניהם בייחד. הבעיה, אם נימשכת זמן רב,  עלולה להפוך לנזק כמו מחלת קרוהן, עליה דיסקסנו קודם לכן, ודלקת קרוהן ממושכת שאינה מטופלת כראוי [טיפול שורש] תהפוך לנזק בלתי הפיך במעיים, הדורש לעיתים התערבות כרורגית לא נעימה.

באשר להצגת הגישה הטיפולית, אין ברירה יש לחזור עליה כל פעם מחדש לטובת גולשים ושואלים חדשים שלא קראו את דבריך בעבר.

ולסיום, לשאלתך האחרונה,  כן אני חי בשלום עם מה שאני ועם מה שאני עושה, ואני מקבל עידוד רב מתוצאות חיוביות של עבודתי. כפי שאת יודעת, אני די במיעוט, וגם רבים שחושבים שדעותי נכונות אינם מוכנים ללכת בדרך אותה אני מייצג. כך שצריך הרבה אופי, רצון ואמונה בדרך כדי להמשיך.
את כל אלה יש לי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'השאלה לא היתה'
השאלה לא היתה
26/08/2007 | 11:45
1
האם אתה מאמין במה שאתה עושה, אלא האם אתה יכול לחיות בשלום בפורום גם עם כאלה שלא הולכים בדרכך ומוצאים את הדרך שלהם לריפוי ממקום שונה.  המחלוקת שבינינו היא לא על המה, אלא על איזה עדיפות אנחנו נותנים לכל אחד ממרכיבי המה הזה.

מה ההבדל בין גזים ושלשול לבין נזלת הזעה וליחה?  גם הנזלת גם הגזים, גם הליחה וגם השלשול זה משהו שמשתחרר מהגוף.  גם כאב בטן גם פצעון וגם מחלת לב יכולים לנבוע גם מתזונה לא נכונה, גם ממצב נפשי קשה המשתק את אחת ובעקבותיה גם יותר מערכות בגופנו. גם כשמדובר בנזלת גם כשמדובר בדלקת ריאות - בשני המקרים זו זעקה של הגוף להתייחסות, להתנקות מרעלים, לתחילתה של מודעות למה שקורה לנו ולכן אני לא רואה את ההבדל בהתייחסות אל המחלה, כי מחלה לגישתי זו דרך אל ההחלמה.

הדרך שלך היא להציג שוב ושוב את אותה הגישה.  הדרך שלי היא להתחיל לדובב את האדם ותוך כדי לסקרן אותו.  מי שרוצה אכן יגיע ולי זה ממש לא משנה אם זה לדרך הטיפול בה אתה מטפל או לדרך הטיפול בה אני מטפלת או לכל דרך טיפול אחרת.  לכן, כשמישהו שואל: יש לי... איזה טיפול הוכח כיעיל? אין לי מה לענות לו.  לעומת זאת אם אדם יתחיל לספר איך זה קרה אולי יחד נגיע, למקום של שינוי קטן ושינוי גורר אחריו עוד שינוי.  זו על כל פנים הגישה שלי.  אתה יכול לקבל אותה.  אתה יכול לא לקבל אותה. אתה לא יכול לבקש ממני לא להביע אותה.  בעצם אתה יכול לבקש, אבל יש סיכוי קלוש ביותר שאענה לבקשתך...
מאיה

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'למה אתה כועס '
למה אתה כועס
27/08/2007 | 00:53
6
לצפיה ב-'אתה לא?'
אתה לא?
27/08/2007 | 06:37
5
1
כשמטפל כותב שהוא בכלל לא מאמין בריפוי ואין דבר כזה ריפוי ושאחרי ריפוי מחלה אחת, תבוא השנייה, זה מכעיס.
זה גם לא נכון וגם אנשים קוראים את זה ומתרשמים.
מטפל שחושב כך, שלא יטפל. זאת חשיבה שלילית והרסנית.

הניסיון שלי, שונה. ואני, בניגוד למילים השחורות האלה, נוטה לתת תקווה ואופטימיות לחולים. אני לא מוכר להם אשליות, אבל מנסה לרומם את רוחם, כי חשיבה חיובית ואופטימית של חולה היא חלק מתהליך הריפוי ונותנת לו מוטיבציה להתאמץ לבצע את הדרך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתה דברת על ריפוי מלא'
אתה דברת על ריפוי מלא
27/08/2007 | 09:45
1
אני מדברת על תהליך של ריפוי. אופטימיות וחשיבה חיובית זה לא משהו שאפשר לאמר שחסר בי. זו מהות כל הטיפול.
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא , כי לכעוס זה מסוכן'
אני לא , כי לכעוס זה מסוכן
27/08/2007 | 13:19
3
1
אתה יודע, כעס יכול לגרום למחלות
ואז כשהולכים לרופא (כן, אני יודע, אתה לא הולך לרופא) מאסכולת הרפואה המודרנית
הם לא מוצאים איפה המחלה   נמצאת
ושולחים (לפעמים) את המטופלים למטפל אלטרנטיבי
ואז אם גם המטפל בדיוק כועס, איזה ערך יש לטיפול שלו?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הכל נכון'
הכל נכון
27/08/2007 | 13:39
2
1
אבל לא לקחתי את זה לתוך הלב.
מצד שני אני לא יכול להיות אדיש לגמרי.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בדיוק כמו שמגיבים המעשנים'
בדיוק כמו שמגיבים המעשנים
27/08/2007 | 14:19
1
1
כשהם אומרים "אני לא לוקח לריאות"
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא בדיוק ואפילו לא קרוב לזה'
לא בדיוק ואפילו לא קרוב לזה
27/08/2007 | 14:24
לצפיה ב-'מאיה, דיברתי על מחלות שנעלמו...'
מאיה, דיברתי על מחלות שנעלמו...
26/08/2007 | 00:34
1
4
ולא (דגש על לא) באו אחרות במקומן. במצב כזה תוכלי להאמין בריפוי מלא (הרי עברו כבר 10 שנים...)?
לפי הגישה הטבעית, שינוי תזונתי בכיוון הטבעי עושה טוב לכל אחד, לא רק לי, אבל זה בסדר לא להסכים לדעה זו.
מהיכן ההנחה ש"גם טבעונים מתים בגלל חולי גוף"? אני לא יודעת למה טבעונים מתים - למוות יש סיבות שונות.
את יודעת למה טבעונים מתים?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'טבעונים הם בני אדם'
טבעונים הם בני אדם
26/08/2007 | 01:40
5
ובני אדם לרוב מתים כשהגוף כבר לא מתפקד כראוי = חולה, לכן אני לא חושבת שיש דבר כזה ריפוי מלא.
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כשמחלה נעלמת ובאה אחרת במקומה(למאיה)'
כשמחלה נעלמת ובאה אחרת במקומה(למאיה)
26/08/2007 | 17:15
15
4
זה בהחלט לא נקרא ריפוי. מסכימה איתך מאיה.
אלא שזה קורה דוקא ברפואה המערבית כאשר נעש "דיכוי" למחלה באמצעות תרופות כימיות או משחות.
במצב הזה נראה הרבה פעמים איך המחלה יוצאת מ"פתח" אחר ובד"כ יותר עמוק.
בהומאופתיה קיימת עוד דרך שבה נראה מחלות אחרות ונהיה דוקא מרוצים-
זה קורה כאשר יש ריפוי של מחלה אחת ואני רואה שבתהליך הריפוי חוזרות מחלות מהעבר. (אגב המצב הזה נקרא בעגה ההומאופתית-חוק הרינג)
זהו תהליך רצוי שגורם ל"דיסקט" הפנימי להבריא מכל מחלות העבר.
המצב הכי טוב ובהחלט אפשרי הוא-
שהמחלה "נעלמת" (ולא חשוב כרגע באיזו שיטה) והאדם מרגיש יותר חיוני ועם אנרגיה יותר טובה בחייו,
זה בהחלט סימן לכך שהוא יותר בריא וכדאי לו לשמוח בשינוי.
כל טוב
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חוק הרינג'
חוק הרינג
26/08/2007 | 19:15
4
3
לי נראה שחוק הרינג מקביל פחות או יותר לריאקציות בתחומים אחרים, כשזה קורה, יש תהליך של התנגדות ובהמשכו איזון והרפייה.
ושימי לב למינוח שאת משתמשת בו:  " יותר בריא"  לעומת: ריפוי מלא.  
ודרך אגב, יש לך מושג למה החוק הזה נקרא חוק הרינג?
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'חוק הרינג,'
חוק הרינג,
26/08/2007 | 19:45
3
2
בנטורופתית, להשכלה כללית, נקרא- משבר החלמה.
כש"חוזרות" מחלות ישנות, הן בעצם בדרכן אל מחוץ לגוף,
ובד"כ מהסוף להתחלה.

המשבר- משום שמגיע כמחלה (קצרה ועניינית, בד"כ),
והחלמה- כי הרעלים יוצאים מהגוף, והאדם מרגיש טוב יותר מכפי שחש לפניו...

אלה היו 60 שניות על מושגים ברפואה משלימה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה שכשיש עיקרון אוניברסאלי'
אני מסכימה שכשיש עיקרון אוניברסאלי
27/08/2007 | 00:42
2
3
הוא ניתן לצפיה בכל שיטות הטיפול. יכול להיות שבשמות שונים....
בהומאופתית זה נקרא חוק הרינג ע"ש ההומאופת ש"עלה" על העיקרון הזה. (אין קשר לדג...)
ורק להדגיש שכשמחלות חוזרות עפ"י העיקרון הזה הן באות לביקור קצר וחולפות כלא היו.
אף פעם לא בעוצמה או באורך של המחלה המקורית.
וה"יותר בריא", מאיה, התכוון כמובן לעובדה שתמיד יש לאן לשאוף עוד.
עירית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'וזה כל מה שרצית להעיר'
וזה כל מה שרצית להעיר
27/08/2007 | 09:36
1
2
כי היה לי קשה עם המילה הזו ריפוי מלא.

דרך אגב אני לא לגמרי בטוחה שחוק הרינג חייב להתקיים כדי להרפא.  אני כן חושבת שחייבים לגעת בכאב, אבל ממקום כזה שזה לא גורם לנו לעוד התכווצות.  וזה נכון לדעתי ברמה של העיסויים בדיוק כמו ברמה של הנגיעה הרגשית. עוצמתה הרכות - מי יכול לעמוד בפניה?
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שרצית= שרציתי '
שרצית= שרציתי
27/08/2007 | 09:46
לצפיה ב-'לא ברור לי מה הסיבה...'
לא ברור לי מה הסיבה...
26/08/2007 | 20:26
9
3
שכל הזמן חוזרים כאן על המילים "מחלה נעלמת, ובאה אחרת במקומה", כשאליהן צמוד המשפט: "זה בהחלט
לא נקרא ריפוי". כמובן שזה לא נקרא ריפוי, וממש לא זכור לי אם מישהו דיבר כאן על מחלה שנעלמה,  ואחרת באה במקומה. לא אני, בכל אופן.                                                                                                                אני סיפרתי על מחלות שנעלמו בצורה מוחלטת, כבר 10 שנים, בלי שמחלה אחרת באה במקומן. לכן אני מרשה לעצמי להגדיר את המקרה הפרטי שלי כריפוי מלא, חושבת שהמושג הזה קיים במציאות, ומאחלת אותו לכל מי שזקוק לו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לנעמי- יתכן שזה הניסיון שלהן'
לנעמי- יתכן שזה הניסיון שלהן
26/08/2007 | 22:29
8
2
לך יש ניסיון טוב יותר בתחום הבריאות, אולי כי הדרך שבחרת טובה יותר.

הכותבים בפורום לא ממציאים תשובות. כל אחד כותב מניסיונו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אתה מנסה להרים להנחתה?'
אתה מנסה להרים להנחתה?
26/08/2007 | 23:29
7
2
אולי טאו יחזור וישלים לי את אגדת הזן המתאימה, אבל העקרון אומר שכל עוד אתה חי אתה לא נמצא באיזון מושלם, יש שינוי שיכול להיות שינוי חיובי או שלילי, אבל כל הזמן אנחנו משתנים,
אני חושבת שכאשר מישהו מביא מנסיונו גם אזהרות, זה לאו דוקא מעיד על שיטה פחות טובה. לעתים קרובות זה מעיד על נסיון יותר מקיף וארוך שנים,
גם אני מביאה כמו נעמי דוגמאות מעצמי על מחלות שנעלמו להן לשנים רבות (קצת יותר מ 10),
אבל למדתי גם ענווה עם הגיל. פעם חשבתי שאני יודעת את כל התשובות לחניכיים ושיניים , היו לי שיניים בריאות וחזקות , והכל היה בסדר ויכולתי להביא את עצמי ואת שיטותי לדוגמא ולמופת, עד שהגעתי לגיל ארבעים ו.. והכל התהפך, אז זה טוב אולי להיות בטוח בעצמך - יש שיטה שלמה שמתבססת על חשיבה חיובית ודמיון מודרך, אבל טיפה פחות זלזול באחרים וטיפה יותר הקשב לדברים חכמים שנאמרים, יכולה לסייע לכולם
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא, טניס אף פעם לא היה המקצוע החזק שלי'
לא, טניס אף פעם לא היה המקצוע החזק שלי
27/08/2007 | 00:08
6
1
"אבל העקרון אומר שכל עוד אתה חי אתה לא נמצא באיזון מושלם". טוב, אז אולי כולנו ניתאבד ואז נהיה מאוזנים.

אני מצטער שאני אופטימי חסר תקנה ומכיר דרך טובה ויעילה לרפא אנשים ממחלותיהם. זה אומנם שובר את התאוריות של כמה מכן, אבל כזה אני. ניסיון חיובי בשטח של כ-30 שנה ימנע מכל הפילוסופיות שהוצגו כאן לערער את בטחוני בדרכי.

ניסיונך המר בגיל 40 עם בעיות השיניים והחניכיים מראה, אולי, שחשיבתך וידיעותייך ואולי הבצוע של דרך בריאותית לא היו נכונים. ואם כך הוא, לבטחונך העצמי בתחום זה לא היה כיסוי. אבל זאת הבעיה האישית שלך. אין זה אומר שאצל כולם זה כך.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'גם לא כדורעף כנראה'
גם לא כדורעף כנראה
27/08/2007 | 07:12
5
1
ומה לעשות שהכרתי גם טבעונים אדוקים שחלו, למרבה הצער, בכל מיני מחלות שונות ומשונות - בין אם אלו מחלות מטרידות שניתן להתגבר עליהן ובין אם גרוע יותר.
בטחון בדרך ואופטימיות זה דבר חשוב,
עצימת עיניים למול החיים, ופסילת דרכים אחרות שיכולות לעזור, לדעתי הן שגיאה גסה,
אבל כפי שאמרת - כזה אתה,
כאשר תהיה פתוח ללמידה והקשבה, יגיע גם המורה המתאים
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מאד אוהב כדורעף '
אני מאד אוהב כדורעף
27/08/2007 | 09:59
1
1
שיחקתי במשך שש שנים באופן חצי מקצועי, ועד היום זה ענף הספורט שאני הכי נהנה לצפות בו.
אני לא חושב שאפשר לשחק טוב אם לא נהנים מהמשחק, וכנראה שאי אפשר בכלל ללמוד אם לא רוצים...
אבל זה נכון לא רק לגבי כדורעף, אלא גם לגבי ענווה, למשל, ולגבי כמעט כל דבר אחר.

וסיפור הזן ש(אולי) התכוונת אליו

תלמיד אחד ניגש למורה המדיטציה שלו ואמר, "המדיטציה שלי נוראה! אני מרגיש שדעתי מוסחת, או שרגלי כואבות, או שאני מרגיש שאני נרדם כל הזמן. זה פשוט נורא!"

"זה יעבור", השיב המורה בשלווה.

שבוע לאחר מכן, התלמיד שב אל מורו. "המדיטציה שלי נפלאה! אני מרגיש כל כך מודע, כל כך רגוע, כל כך חי! זה פשוט נפלא!"

"זה יעבור", השיב המורה בשלווה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'סיפור נפלא - אפילו שהתכוונתי לסיפור'
סיפור נפלא - אפילו שהתכוונתי לסיפור
27/08/2007 | 12:32
1
לצפיה ב-'אבל כדור סל, כן'
אבל כדור סל, כן
27/08/2007 | 12:41
2
1
סימכי עלי, אני ריאליסט.
אני גם פתוח ללמידה והקשבה, אבל לא כשמטפל מספר לי שהוא לא מאמין בריפוי ושהוא מאמין שכל עוד אדם חי הוא לא מאוזן.
מזה אני צריך להסיק שעלי למות כדי להיות מאוזן ושעלי להחליף מקצוע ולהפסיק לרפא חולים.
כריאליסט ובעל ניסיון בתחום הריפוי, לא אסכים לעבור בשתיקה על דברים כאלה הניכתבים בפורום שמטרתו לעזור לאנשים לשפר את בריאותם ואת איכות חייהם, ובעיקר כשאני יודע שזה ניתן. ויעידו על כך הכותבים המכובדים בפורום הזה, להם יש ניסיון חיובי בלרפא אנשים.

בכל השירשור הזה לא פסלתי שיטת ריפוי כלשהי, להיפך, חזרתי ובקשתי ממאיה לספר איך היא מרפאה קרוהן, אבל תשובותיה היו פילוסופיות שלא קשורות לעיניין, ולנקודה עצמה היא לא היגיעה.

טבעונים אדוקים לא בהכרח מבצעים טבעונות נכונה. ובל נישכח שמרבית האנשים הפונים לטבעונות עושים זאת עקב מחלות קשות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא הבנת את הנקודה'
לא הבנת את הנקודה
27/08/2007 | 12:49
1
1
השיטה "של מאיה", כמו שיטות אחרות ברפואה ההוליסטית , הולכות עם השלם עד הסוף - הריפוי אינו מתייחס לקרוהן, אלא לאדם שבמקרה יש לו כרגע כל מיני דברים שאולי אחד מהם הוא הקרוהן,
למרבה הפלא (או שלא), השיטות האלו עובדות ומרפאות הרבה אנשים,
ולפעמים לא מצליחות בריפוי המלא - אבל נותנות לאדם איכות חיים אחרת ושלמות שמסייעות לו להתמודד למרות המחלה,
כך גם הטבעונות,(ובל נישכח שמרבית האנשים הפונים לטבעונות עושים זאת עקב מחלות קשות)
ולגבי הטבעונות הנכונה:
שווה דיון נפרד לחלוטין, איני רוצה להרחיב עוד במסגרת הדיון הזה. אבל איך אדם יודע שהוא עושה טבעונות נכונה?
אם בא לך להמשיך את הדיון על הנושא, אשמח לעשות זאת בשרשור נפרד.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניראה לי שיש קצר בתיקשורת והתחמקות מהנושא'
ניראה לי שיש קצר בתיקשורת והתחמקות מהנושא
27/08/2007 | 19:47
1
וגם אין התייחסות לדברים שאני כותב, אולי כי הדברים אינם נוחים, כמו לאימרה שהיא לא מאמינה בריפוי או שאין ריפוי כי ממילא אחר כך תבוא מחלה אחרת, אדם אינו יכול להיות מאוזן בעודו בחיים ועוד יתר הדברים אותם ביקרתי והם כתובים בשירשור הזה.  
אין לי בעייה, אתן יכולות להתחמק מזה, אבל מי שקרא, הבין. נכתבו על ידה מילים שאסור שיכתבו, ועל זאת כעסתי. מעבר לזאת אין לי עיניין לנהל ויכוח עם גישות טיפול אחרות, מה עוד שלא הבעתי כל דעה שלילית על עבודתה של מאיה.

מאיה עוסקת בצד הרוחני של האדם, וזה טוב וחשוב. גם הטבעונות עוסקת בזאת בדרכה המיוחדת. אין התעלמות מנפש ורגשות, ואין הפרדה של הנושא. אבל אנחנו מורכבים גם מהחומר, ויש לטפל גם בו. טיפול ברוח בלבד הוא טיפול לקוי. מקור המצוקות והמחלות אינו רק מהכיוון הרוחני. כמו כן, קיימת השפעה של החומר על הרוח, וזה אומר שתחזוקה פיזית גרועה של הגוף מורידה את האדם גם בתחום הרוחני/ריגשי/פסיכולוגי שלו.
הנכון לדעתי, עבודה במקביל בשני הכיוונים. ובאשר לצד הרוחני, ישנן עוד שיטות בנוסף לשיטה שמאיה נייצגת וגם הן מביאות תוצאות חיוביות.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ההגיון הפשוט אומר שכל מי שמגיע לטיפול...'
ההגיון הפשוט אומר שכל מי שמגיע לטיפול...
25/08/2007 | 20:30
4
5
ומשלם בעדו, מוכן ורוצה לקבל את הטיפול, הרי אנשים רוצים (בדרך-כלל) להיות בריאים. הרי מדובר במי שנגרר
לטיפול נגד רצונו, או בילדים שהובאו על-ידי הוריהם.
אם המטופל עדיין לא מוכן לקבל את הטיפול (הרי יש שיחה מקדימה בטלפון, ואפשר להתחרט) אפשר להניח שהוא לא
היה מגיע. אז הוא בחר את הטיפול בו "עושים לו" משהו, ויש לשער שהוא מוכן לקבל את הטיפול.
זה הרבה יותר קל לביצוע מאשר לשנות תזונה. כשעושים לו הוא, במובן מסויים, פאסיבי, וכשהוא צריך להבין כללי
תזונה חדשים וליישם אותם - הוא אקטיבי. הוא לקח על עצמו אחריות לעשות משהו, וזה כבר קשה יותר.
בוודאי שדיברתי על ריפוי מלא. כן, יש דבר כזה, מניסיון אישי. אמנם לא קרוהן, המחלה עליה דיברנו, אלא כאבי-ראש
חזקים, דלקת-פרקים, דלקות-גרון, צרידות עד איבוד-קול, הצטננויות תכופות ועוד - ריפוי מלא שנמשך כבר כ-10 שנים.
מה זה בכלל קשור למוות? דיברתי על ריפוי מלא, כאשר לאדם יש עוד שנים רבות עד המוות, שנים שעדיף לעבור אותן
כשאנחנו בריאים. ריפוי מלא זה כאשר המחלה נעלמת, ואף אחד מהסימפטומים שלה לא מורגש יותר. לגבי עצמי,
האינדיקטור הוא שהשנים עוברות, המחלה איננה, ואף אחת אחרת לא באה במקומה.
זה לא  נס, זה קורה כאשר לא מקבלים את הריפוי שהושג כמובן-מאליו, אלא ממשיכים עם אורח-החיים הבריא, שבזכותו הושג הריפוי. לקרוהן (בשלבים הראשונים) יש ריפוי מלא, וכך גם לרוב המחלות (פרט למחלות ממאירות, שזה כבר
סיפור אחר). אשמח לספר לך איך עושים את זה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נשמטה מילה בשורה השניה...'
נשמטה מילה בשורה השניה...
25/08/2007 | 20:33
2
1
צריך להיות, כמובן: הרי לא מדובר במי שנגרר לטיפול בניגוד לרצונו, ולא הרי מדובר...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מממ... מעניין למה ה"לא" נשמט '
מממ... מעניין למה ה"לא" נשמט
25/08/2007 | 22:53
1
1
והנה את כבר יודעת את התשובה, לפחות אנרגטית... .
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ה"לא" נשמטה סתם ככה, כמו שקורה לפעמים'
ה"לא" נשמטה סתם ככה, כמו שקורה לפעמים
26/08/2007 | 00:08
1
לא מפריע לי שאת מייחסת להשמטה סיבה אנרגטית, אבל לדעתי זה ממש לא, והמסקנה שלי היא שצריך לקרוא
שוב לפני שלוחצים על "שלח".
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'התת מודע שלנו -'
התת מודע שלנו -
25/08/2007 | 22:50
3
חזק מכל הגיון ולא פעם מגיע מטופל שברמת המודע רוצה להפטר מהבעיה, אבל יש לו עוד הרבה סיבות טובות לשמר אותה, סיבות להן אפילו הוא לא מודע. כש"עושים לו" משהו כל מה שעושים - זה לפתוח את המרכז האנרגטי.  הוא צריך לקבל את החוויות שיגיעו בעקבות הפתיחה הזאת ולא פעם הגופנפש מתנגד להן ואז מגיעות הריאקציות.  אם תרצי, הרבה יותר קל לשנות תזונה מאשר להסכים להפרד מדפוסים שכבר לא מתאימים לנו, אבל אנחנו מרגישים בהם כל כך בטוחים.  ואני שואלת בכל הרצינות, למה אדם מת?  האם לא בגלל חולי הגופנפש?  ואם גם הגופנפש של הטבעונים חולה - את לא יכולה לדבר על ריפוי מלא.  
מה ההבדל בין מחלה למחלה ממאירה?  האם את לא מכירה אנשים שנרפו מסרטן בעקבות שינוי תזונה?
אני אדם בריא בדרך כלל.  יש לי את השיטות שלי להקשיב לגופי ולהרפות כל חולי.  כרגע, אני עדיין לא בטוחה שאני רוצה לעבור לאוכל טבעוני, טוב לי עם הצמחונות ועם מעט השינויים התזונתיים שעשיתי מאז.
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בהחלט יש מה לעשות.'
בהחלט יש מה לעשות.
26/08/2007 | 01:09
10
אני לא אבטיח לך פה ריפוי מלא, אבל שיפור במצב זה משהו שבהחלט אפשר לשאוף אליו.
אני מאמין שמה שחשוב זה שאתה תתחבר לשיטה שבה אתה הולך להיות מטופל.
מכיוון שמדובר במערכת העיכול (ומכיוון שהמזון משפיע עלינו)- לא הייתי מוותר על יעוץ תזונתי.
אתה יכול לשלב אותו עם שיטות אחרות- נטורופתים משלבים בד"כ תזונה עם עיסוי, שמנים, פרחי באך וכו'
ויש שיטות טיפול אחרות, כמו דיקור והומאופתיה.
בכל דרך שתבחר- אל תוותר על תזונה מתאימה.
כמו שהמליצו לך- פשוט לקרוא ולשמוע על שיטות הטיפול הקיימות, וכך לבחור את הנכונה לך ביותר.

ומהתרשמות ראשונית- זה יהיה לך אולי קשה, אבל שוקולד לא יופיע ברשימת המזונות המומלצים
רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

05:27 | 19.01.20 אורחים בפורום
22:04 | 04.12.19 אורחים בפורום
11:33 | 13.10.19 טאוֹ
22:09 | 26.08.19 רוני1955
10:45 | 22.08.19 אורחים בפורום
14:58 | 06.08.19 אורחים בפורום
00:27 | 11.07.19 חבובציק
19:53 | 21.06.19 אורחים בפורום
18:36 | 19.06.19 shlomibe9

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ