ויטמין A+D וברזל

תלמ 300807

New member
ויטמין A+D וברזל

בוקר טוב רציתי לדעת האם יש סיבה לתת את הויטמנים הנ"ל ואת הברזל לתינוק שנולד גם בלי בעיה או חוסר כלשהו ? או רק אחרי שיודעים שחסר? והאם בודקים חוסר או מרגישים שחסר עם סימנים כלשהם? יש תוספים שכן נותנים סתם ככה ? ודבר נוסף,אני צורכת אומגין DHA בהריון האם יש טעם להמשיך איתו גם בהנקה ? תודה

תלמ 300807

New member
שאלה נוספת ברשותכם

היום גיליתי כתמים לבנים באיזור בית החזה ,משהו עדין מאד לא כל עין תראה את זה אבל אני רואה. זה התחיל רק היום אני בשבוע 39 יכול להיות קשור להריון? אולי חוסר במשהו? תודה

hal767

New member
לא

תזונה טבעית אורגנית נכונה מספקת לגוף את כל צרכיו התזונתיים בדרך המיטבית, בלי לגרום לנזקים. תזונה לא נכונה לא תעשה זאת. תוספים הינם חלקי מזון, השונים מאלה הנימצאים במזון, ולהם אין את התכונות של מזון טבעי בריא, כולל לתוסף שאת צורכת, שלדעתי, מזיק. ילדים שניזונים ומטופלים כראוי בדרך הטבעונית אינם סובלים ממחסורים תזונתיים בדרך כלל. לסיכום, ממליץ להשקיע בתזונה טבעית נכונה כדרך לספק כל שצריך בתחום המזון.

0 אור 0

New member
יש לי בעיה מאד גדולה עם התשובה שלך

כל התינוקות שאני מכירה ניזונים מתזונה אורגנית טבעית ונכונה להפליא - חלב אם. ובכל זאת הרופאים ממליצים על מתן A+D בגלל שלתינוקות שניזונו בעבר בדיוק מאותו חלב אם (אמנם אמא אחרת) בכל זאת היו בעיות ...

hal767

New member
אין שום בעיה

אם מסיבה כלשהי ישנו מחסור אצל תינוק, וחלב אם אינו פותר את הבעיה, ניתן לשלב, בנוסף להנקה, תזונה טבעית אורגנית המתאימה לתינוק, אבל לא לתת לו תוספים להם יש חסרונות רבים. הרושם שלי הוא שהיסטריית המחסורים ומתן תוספים מונעת ע"י תעשיית התרופות השולטת במימסד הרפואי. אין צורך בתוספים. תזונה נכונה של האם המניקה והימנעותה מהרגלים מזיקים [עישון, שתיית קפה, אלכוהול, קולה וכד'], ישפרו מאד את איכות חלבה.

0 אור 0

New member
בניגוד לתוספים אחרים ה A+D ניתן כבר עשרות

שנים - לא יכולה להגיד שבדקתי לעומק את הסיבה, אבל אני חושבת שהעובדה שבכל המערכת הרפואית כולל אלו שמתנגדים נחרצות למתן תוספים, וכולל כאלה שבודקים כל הזמן הוראות ישנות, וכולל כל המחקרים שנעשים על מה שניתן לתינוקות , לא קם אדם שערער על מתן התוסף הזה ששורד כבר עשרות שנים, עובדה זו מחייבת אותנו לכל הפחות להיות זהירים ולבדוק את הסיבה לכך לפני שאנחנו פוסלים אותו, בשיטת הטיפול שלי אין לי כל כך בעיה כי אני ממילא איני עוסקת בתזונה של האדם (מעבר להמלצות מאד כלליות ומובנות מאליהן) ובודאי שלא אתן הוראה להפסיק תוסף או מאכל - אילו הייתי חושבת כמוך, הייתי דואגת להכיר לעומק את הנימוקים והמחקרים שעומדים מאחורי מתן ויטמין זה, ולדאוג שתהיה לי תשובה מוסמכת לכל אחד מהם.

hal767

New member
הסברתי בקצרה מה אני חושב על התוספים האלה

לא ניכנסתי לפרטים, אבל יש לי נימוקים רבים מדוע לא להשתמש בשיטה זו. בשורה התחתונה, הם מיותרים ומזיקים, בדיוק כמו הברזל שניתן אוטומטית מגיל מסויים. אני בדעה שיש להזין בני אדם בכל גיל במזון מתאים הנועד להם, ולא בתוצרי מעבדה של כימאים. אין דין תוסף כדין מזון. באשר לחוסרים, אם מתגלים, יש לטפל בכל מקרה לגופו. אני מתנגד לטיפול אוטומטי זהה וגורף בכולם, ללא התאמה אישית. זה בניגוד לכל חוקי הרפואה הנכונה. הנוהג הקיים של מתן תוספים לתינוקות גורם להם נזק רב.

לגבי תוספים לתינוקות-

אני חושבת שכל מה שניתן אוטומטית דורש חשיבה והבנה. כי הרבה פעמים השיקולים למתן האוטומטי מבוססים על סטטיסטיקות ולא על ראיה אינדיבידואלית של האדם. ולפעמים השיקולים הם כלכליים גרידא. (תחשבי על יצרני הויטמינים A+D....). אז בנושא הויטמינים,( בלי לערוך כל מחקר) לא הגיוני לי שחלב אם לא יכיל את כל מה שהתינוק זקוק לו. למיטב ידיעתי התחילו עם התוספים הללו במקביל לירידה בהנקה ושימוש בתחליפי חלב אם. לכן אני בדיעה שאם התינוק יונק והאם ניזונה היטב אין צורך בתוספים אחרים אלא אם נערכות בדיקות שמראות את הצורך הזה. כל טוב עירית

אני לתינוק שלי לא נותנת

כנסי לפורם הורות טבעית - אולי ורד לב הנטורופתית היא זו שכתבה שם דברים מאוד משכנעים אמא שלי גידלה 4 ילדים בלילתת להם תוספים אלו וגם ההומאופתית שלי לא נתנה לילדיה טבע שלי (טפו טפו) כבר כמעט בן 6 חודשים ונולד פג (2 קג) ועכשיו הוא יותר מ 8 ק"ג של בריאות ללא התוספים בגיל שכבר טבעי לתת להם מוצקים אפשר לתת להם ירקות עשירים בברזל ודברים נחוצים טבע שלי גם מטופל אצל הומאופתית ולכן אינני מודאגת שיהיה חולה ועוד בגלל בעיות בריאות שהיו לי לא הנקתי אותו אלא גדל על תמל ולמרות זאת לא נתתי לו מה שכתבת

hal767

New member
../images/Emo13.gifבתמונה הבת שלי. היא לא קיבלה תוספים

והיא מאד בריאה...

hal767

New member
../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif

חכי, את עוד לא ראית את הצ'ינצ'ילות כשהן לא מגולחות...

hal767

New member
זאת חתולה

לפני למעלה משנה מצאתי אות,ה כגורה בת חודשיים, דרוסה ומרוסקת ברחוב. בתמונה היא 3 חודשים לאחר מכן. הרבה טיפולים, אהבה ותזונה טובה החזירו אותה לחיים.

למעלה