חולשה וכאבי שרירים

peachy

New member
חולשה וכאבי שרירים ../images/Emo3.gif

שלום לכם :) כבר חודש יש לי חולשה וכאבי שרירים, כל פעם נודדים למקום אחר
עשיתי בדיקות דם מקיפות, הסידן שלי במינוס וקיבלתיכדור של סידן + ויטמין D. חוץ מזה, יש עוד ערכים נמוכים, אבל הרופאה לא מצאה לנכון לתת משהו נוסף כיוון שלמרות שהערכים נמוכים הם בטווח הנורמה. היא נתנה לי הפניה לרופא פנימית מייעצת, אבל התור די רחוק. אשמח להצעות לדברים שאוכל לעשות בינתיים
(אם אתם רוצים יותר פירוט לגבי התוצאות, לא איכפת לי לצרף לכאן.. רק תגידו :)) תודה רבה

0 אור 0

New member
צריך קצת יותר פרטים

זקן / צעיר גבר /אשה עיסוק בפעילות גופנית מחלה בזמן האחרון בלי כל זה קשה להעריך מה יכולה להיות הסיבה, וחוץ מהמלצה לפעילות גופנית מותאמת לגיל ולמצב הבריאותי, אין מה לעשות בלי לגשת למטפל מוסמך שיאבחן ויתן המלצות מותאמות יותר ודבר נוסף - כמובן כדאילשפר את התזונה ולהעשיר אותה בויטמינים (מבחר פירות וירקות ועשבי תיבול) וכן בסידן (או דרך מוצרי חלב או מוצרים תחליפיים אם החלב לא טוב לך)

peachy

New member
פרטים:

בחורה בת 25, עוסקת בפ"ג פעם ב... לא הייתה מחלה בתק' האחרונה. תודה

0 אור 0

New member
אני חושבת שקיבלת המון תובנות מההתכתבות

בחלק התחתון של השרשור, שפותחת היבטים של גוף ונפש, אז רק כדי להשלים בכל זאת את הצד הפיזי (רק בגלל שהוא צועק הכי חזק היום) - ממליצה מאד על פעילות גופנית שתאהבי, אני אישית ממליצה על יוגה שתתן לך גם את הפן הרוחני, וגם את הפן הופני של חיזוק שרירים ועצמות, מתיחה והרפיה מהמתח

peachy

New member
תודה על ההמלצה ../images/Emo140.gif

שאלה קטנה: היית ממליצה לעשות את זה בקבוצה או שאפשר להסתפק בלעשות את זה לבד בבית (ב-dvd או משהו בסגנון)

0 אור 0

New member
תמיד חשוב להתחיל עם מורה

מישהו שרואה איך את מבצעת את התנועות, מלמד אותך לנשום, מתקן יציבה לא נכונה, ובעיקר בעיקר - המורה הטוב נותן את הפן הרוחני שמאד קשה להעביר דרך ה DVD (עד היום מלוות אותי כל מיני אמירות של מורת יוגה מופלאה שהתאמנתי אצלה לפני שנים) ארי שעושים יוגה תקופה מסויימת , אפשר בהחלט להשלים בבית את האימון היומי

freearth10

New member
קצת יותר פרטים...

היי peachy , תוכלי לתת קצת יותר פרטים? האם החולשה הזאת מגיעה בשעות מסויימות ביום? באיזה מקומות היא מופיעה? האם יחד איתה יש עוד תחושות שלא היו קודם? מה החולשה הזאת מונעת ממך לעשות? מה קרה בחודש האחרון בחייך או אולי קצת לפני כן?
מאיה

peachy

New member
עוד קצת פרטים:

החולשה מגיעה בעיקר בבוקר יחד עם כאבי שרירים בידיים, בבטן, ברגליים, זה לא קבוע (היו לי גם כאבי תופת בשיניים, עשו לי צילומים מקיפים ולא מצאו כלום, מוזר לחלוטין, הרופאה אמרה שיכול להיות שזה מסטרס). אין תחושות שלא היו קודם. מה החולשה מונעת ממני לעשות? הממ... ללכת לעבודה למשל, החודש למשל לא הגעתי כמה פעמים לעבודה כי התעוררתי ממש חלשה. מה קרה בחודש האחרון בחיי? זה מצחיק, בדיוק סיימתי שנה ומשהו של לימודים, החיים שלי היו עמוסים והכל היה בסדר. איך שהפסקתי פתאום הכל התחיל. אה, וגם הייתה התפרצום זעם קטנה (ממש קטנה, פשוט זה לא אופייני לי בכלל). וזהו.. לא משהו מיוחד. תודה

freearth10

New member
האם זה דפוס מוכר?

עמידה במצבים של לחץ ולאחר מכן נפילת מתח? מהמעט שסיפרת יש לי תחושה שאת עדיין צריכה לעכל חוויות שעברו עלייך. אולי התלבטות בקשר ללאן פנייך מועדות או כל התלבטות אחרת בתחומים שונים? מה קורה במקום העבודה? האם זו סביבת עבודה שאת אוהבת? האם התפרצות הזעם באה יחד עם הכאבים בבטן? אני שמחה שלא מצאו כלום, כי אז לפחות עבורי זה סימן שאת הבעיה כרגע לא צריכים לחפש ברמה הפיזית אלא יותר ברמה הרגשית.
מאיה

dr0plet

New member
קצת

בד"כ מצבי לחץ אני מנסה להדחיק, להתעלם, לעקוף מסביב (נו, הבנת את הרעיון :)) גם אם הסיטואציה הייתה לי ממש קשה. צודקת, באמת הייתי בצומת דרכים ובמצב קצת מבולבל... סביבת העבודה.. יש בה חלקים שאני אוהבת יותר ויש חלקים שפחות, החלקים שפחות הם האווירה הטעונה, הבוסים הלחוצים וכו'. ובגדול, הלב שלי בכלל הולך אחרי מקצוע אחר ואני לומדת כרגע מקצוע פרקטי יותר ורווחי יותר (את הקטע של המקצוע האהוב אני משאירה להתנדבות). די סמוך להתפרצות התחילו כאבי השיניים
וביחד איתם הגיעו עוד כל מיני "חברים". באתי לבקש כאן עזרה ובסוף עשיתי "חיים שכאלה"
אוף, את באמת חושבת שכל זה קורה בגלל עניינים רגשיים? זה ממש מטריד, לפעמים אני חושבת שזה היה יכול להיות נחמד אם הנפש הייתה יישות נפרדת מהגוף
תודה

peachy

New member
בדקו, בדקו...

לא מצאו כלום. אני מתה מפחד מטיפולי שיניים וישבתי שם והסתכלתי בערגה אל המזרקים בתקווה שיטפלו כבר בכאבים הנוראיים

LaSaponaria

New member
הכאב הוא תחושה שלך ואת אמורה להרגיש אם זה...

כאב (חד) של שניים או יותר "עמום" של חניכיים. אם לא מצאו כלום זה כנראה מהחניכיים. תבקשי מהרופא שלך לבדוק (בדיקת דם) פעילות של וירסים EBV ו-CMV (גורמים למחלת הנשיקה, פעמים רבות אין בכלל חום ואחת התופעות המאוחרות שלהם היא פיברומיאלג'יה).

peachy

New member
ינוסה ../images/Emo51.gif

ואם זה לא היה ברור, הכאבים "התפזרו" מהשיניים לעוד מקומות
הרופאה שלי בינתיים יורה לכל מיני כיוונים אפשריים.

freearth10

New member
הנפש עוזרת לנו

להבין את הגוף, אז אנחנו רק צריכים להודות לה, להקשיב לה - לא להיפטר ממנה
. ממליצה לך מאוד לנסות לשנות את הדפוס הזה, כי התעלמות, הדחקה בסופו של דבר מביאה לסימפטומים קשים יותר. והללויה, שמחה על ההתפרצות שלך! היא בטח שיחררה שם משהו שאם היה נתקע שם בפנים היה גורם לנזק גדול יותר. מה שאנחנו אוהבים לעשות עדיף שנעשה ממנו הרבה ולא רק בשעות הפנאי שלנו. אז אולי תעבדי במה שאת אוהבת ותתנדבי במקום שאת עובדת?
שמחה שהשתמשת בניק אחר כך שיכולת כאן בלב שקט יותר קצת להחשף.
מאיה

peachy

New member
../images/Emo13.gif

לא יודעת איך לשנות את הדפוס, הרי אני לא יכולה לשנות אנשים, אז אני מפליגה על ההתנהגות שלהם, יכול להיות שלפעמים זה מגיע לרבדים עמוקים יותר משהייתי רוצה להודות. אני לא תמיד יודעת איך לאוורר את הרגשות שלי, אני רק יודעת שבד"כ לא בא לי לפגוש אותם פנים מול פנים ולקחת דרך עקיפה יותר, המלצות?
הלוואי שזה היה כ"כ פשוט שהייתי יכולה לבצע את הרעיון שלך (לעבוד במה שאני אוהבת). אוי. מרגישה שגלשתי פה בכלל לתחומים אחרים ולא קשורים לפורום ושאני תופסת כאן יותר מדי מקום.. נו, תמיד אפשר למחוק.. תודה לך

0 אור 0

New member
השם של הפורום היה צריך להיות רפואה שלמה

(לא קרה בין השאר בגלל משחק המילים) הרפואה השלמה עוסקת גם בגוף וגם בנפש, ולכן אם את מצליחה להיעזר ולקבל כיוונים ממה שכותבים לך כאן, תבורכי את ויבורכו המסייעים לך בכך. בודאי שאין מה לדבר על מחיקה - הרי זו מטרת הפורום

freearth10

New member
לא גלשת לתחומים אחרים,

טיפול הוליסטי זה טיפול של גופנפש ועל זה בדיוק אנחנו מדברים. את לא יכולה לשנות אנשים אחרים, את כן יכולה לשנות את היחס שלך אליהם, עד כמה את מוכנה להכניס את הכל פנימה, להחניק כל רגש, כל תחושה, עד כמה את מוכנה להוציא החוצה ועד כמה את מוכנה להביט במי שהכי עיצבן אותך כבמראה שלך, כמשהו שניתן לך במתנה, כדי לשנות את עצמך. כל עבודה אותה את עושה רק מתוך אין ברירה, היא אנרגיה שלילית, שלא מקדמת אותך, אלא גורמת לך לדשדש במקום. ותאמיני לי שאני יודעת על מה אני מדברת, כי שנים חייתי מתוך אין ברירה וזה היה פספוס כזה מן גדול. אם רק היה לי אז את האומץ לעשות מה שעשיתי בגיל מבוגר יותר הייתי חייה חיים הרבה יותר שלמים ובריאים ולא נאלצת לשבור את הרגל שלי כדי שתהיה לי סיבה טובה לצעוד בכבדות שכזאת. ברגע שהלכתי עם הלב הכל השתנה. כשאת אוהבת את מה שאת עושה אין לך סיבה להישאר בבית - ואז את מתברכת גם בפרנסה טובה. זהו כמובן תהליך, שלא קורה ביום בהיר אחד ואני בטח שלא יכולה לתת לך מרשם בדוק להצלחה, אבל אם תחפשי את הדרך - בטח מתישהו גם תמצאי אותה.
מאיה

למעלה