לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1863318,633 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
לפורום שמנים וצמחי מרפא
פורום תרופות סבתא
לפורום רפלקסולוגיה
לפורום טיפול משלים לילדים עם קשיים
לפורום הורות טבעית
לפורום עיסוי ותרפיית המסאז
המשך >>

לצפיה ב-'פצעונים'
פצעונים
<< ההודעה הנוכחית
13/08/2007 | 20:14
40
9
פנתה אלי מישהי בשאלה. כרגע אני לא מטפלת בה, וכנראה לא אטפל (בעית מרחק "קלה"...) אבל אני מנסה לעזור לה למצוא את הסיבה לבעיה שהיא סובלת ממנה, וטיפול אפשרי.
מסקרנת אותי הסיבה לבעיה מכמה טעמים: קודם כל, התרשמתי שמדובר בבעיה יחסית שכיחה, שלא נוטים לייחס לה תשומת לב. כמו כן, היא ניסתה להילחם בבעיה בכמה דרכים ולא הצליחה, והיא מפריעה לה כבר הרבה מאוד שנים. הדבר מפריע לה, אולם הסביבה לא נוטה לייחס לזה חשיבות, כי יש בעיות יותר קשות בחיים... אני לא מאמינה בגישה הזו, אלא יותר בעד גישה לחיים שכוללת הימנעות מכל סבל. אני גם חושבת שהגוף מדבר, ושלכל דבר יש סיבה. אשמח לעזרתכם.

מדובר בפצעונים בישבן וביריכיים, בעיה שממנה היא סובלת מאז הילדות (גיל שלוש).
היא מספרת שיש לה עור שמן ובעייתי, היסטוריה של אקנה בכל גיל ההתבגרות. כמו כן סובלת מהזעה מוגברת בפנים.
היא ניסתה כמה שיטות לפתרון הבעיה, בין היתר משחות רפואיות (אנטיביוטיקה, וסירואידים ואפילו  רואקוטן) כל זה לא הועיל. כמו כן ניסתה תוספי מזון ושיטות שונות נוספות.

היא ניסתה טיפול נוסף ורציתי לשאול אם מישהו יודע במה מדובר: רופאי עור אמרו לה שהפצעים נובעים מחיידק שקיים בעור ודוגר בריריות, ונתנו לה למרוח משחה אנטיביוטית פעמיים ביום בנחיריים ובפי הטבעת.
זה היה הדבר היחיד שהפסיק את הפצעים בישבן וביריכיים, אבל כתגובה הגוף קיבל פצעים מוגלתיים רבים על הזרועות, שלא עברו עד היום למרות שהיא הפסיקה את התרופה (הפצעים המקוריים חזרו).

היא ניסתה סוגים שונים של תזונה, שלא הועילו. היא נמנעת מאלכוהול, סיגריות, חומרים משמרים ואוכל תעשייתי, וגם בילדות לא צרכה אותם.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נותר לה רק לפנות לתזונה טבעית-צמחונית'
נותר לה רק לפנות לתזונה טבעית-צמחונית
13/08/2007 | 21:53
21
2
היא הרי ניסתה כבר הכל, וגרמה לעצמה נזקים נוספים. אז אולי הגיע תורה של הדרך הטובה והיעילה הזאת.
העור הוא הרי ראי למה שקורה בגוף. בגוף נקי מרעלים יש סיכוי טוב שהעור יהיה נקי מפצעונים.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'רק?'
רק?
13/08/2007 | 22:12
13
לצפיה ב-'היא כבר ניסתה כמעט הכל...'
היא כבר ניסתה כמעט הכל...
13/08/2007 | 23:37
12
1
אז מה נשאר? מה שהיא עדיין לא ניסתה, או במילים אחרות - רק טיפול תזונתי (בכיוון הטבעי) היא
עדיין לא ניסתה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כמעט הכל = טיפול תרופתי ותוספי מזון?'
כמעט הכל = טיפול תרופתי ותוספי מזון?
13/08/2007 | 23:46
10
2
לא שמעתי כאן על שום טיפול הוליסטי ודווקא על שינוי תזונתי כן שמעתי.  ובכלל הרק הזה ולא משנה באיזה הודעה הוא יהיה - מאוד מפריע לי.  את באמת מאמינה שרק דרך הטיפול התזונתי בכיוון הטבעי, זו הדרך האחת והיחידה?
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'כן, מאיה, קודם-כל טיפול תזונתי בכיוון הטבעי..'
כן, מאיה, קודם-כל טיפול תזונתי בכיוון הטבעי..
14/08/2007 | 00:09
8
3
לא מוכרח להיות "רק", אפשר להוסיף גם פעילות גופנית, רגיעה, חשיבה חיובית, שינה טובה.
כמעט הכל במקרה שלה = משחות ותרופות, שהביאו לתוצאות מזעזעות ("פצעים מוגלתיים רבים על הזרועות, שלא
עברו עד היום". אותי זה מזעזע).
תוספות המזון זה כבר נושא לדיון נפרד, אם את רוצה. הבריאות נמצאת בטבע, לא במעבדה הכימית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ומה דעתך'
ומה דעתך
14/08/2007 | 00:47
5
1
יש מצב שמישהו יחל בפעילות גופנית, פעילות שתפעיל מקומות רדומים אצלו, תגרום לשינה טובה יותר, לנשימה טובה יותר ובעקבותיה הוא איכשהו יחשף לרעיונות שלא שמע עליהם קודם, אולי באמת טיפול תזונתי?
אפשר להוסיף גם פעילות גופנית, רגיעה, חשיבה חיובית, שינה טובה??? האם בלעדיהם הטיפול יהיה מושלם?
לדעתי ניתן בהחלט להתחיל את הטיפול בתזונה, אבל לאמר רק טיפול בתזונה יעזור, זה לזלזל בכל שאר התחומים של הרפואה ההוליסטית, שלא פחות חשובים לתהליך השינוי והצמיחה.
וכן, הבריאות נמצאת בטבע, אבל הטבע זה גם כל מה שאנחנו נושמים, זה איך שאנחנו מתייחסים אליו=אלינו, זה מה שאנחנו זורעים ומה שאנחנו פולטים.  
מאיה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאיה, מסכימה איתך, כל השינויים שהזכרת חשובים'
מאיה, מסכימה איתך, כל השינויים שהזכרת חשובים
14/08/2007 | 19:21
4
1
הגישה הטבעית רואה בפעילות גופנית, שינה טובה, רגיעה, חשיבה חיובית, אוויר נקי (עד כמה שאפשר...)
ועוד תנאים חיוניים להשגת ריפוי, או לשמירה על הבריאות.
רציתי רק להדגיש שלפי גישה זו, רצוי להזכיר את נושא התזונה בראש רשימת התנאים הנ"ל, בטח לא
להתעלם ממנו (כפי שקורה לפעמים).
כולם חשובים, אבל לדבר על ריפוי טבעי בלי לדבר קודם-כל על תזונה בריאה (בריאה לפי הגדרת הגישה
הטבעית)... (שלוש נקודות במקום מילים).
ושוב - כל התנאים חשובים, אבל תנאי אחד חשוב יותר. אפשר אולי לומר שהוא הבסיס הטוב שעליו אפשר
להתחיל לבנות את הבניין. זו לא ההמצאה שלי, אני רק מביאה מסר מהדרך הטבעית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מבינה שזו לא ההמצאה שלך'
אני מבינה שזו לא ההמצאה שלך
14/08/2007 | 21:40
3
1
בסיס טוב הוא דבר חשוב, אבל האם כדי לבנות בניין אנחנו חייבים להשקיע קודם כל בבסיס?  לא מזמן הבן שלי יילד את בניית הבית שלו אותו הוא בנה ב-2 ידיו מא-ת.  האם בלי הרעיון, בלי המוטיבציה, בלי החיבור שלו אל החומר ואל הצורך המיידי - האם הוא יכול היה לבנות אפילו לבנה אחת? החומר הוא חשוב, אך חשובה לא פחות ממנו הרוח שמניעה אותו.  אי אפשר להפריד אותם, הם יחידה אחת של אותו הדבר.  יש אנשים שיעדיפו להתחיל בשינוי התזונתי, יש כאלה שיקפידו יותר על הורדת המתח, שינה טובה, פעילות גופנית,מדיטציה....כל מקום, הוא מקום טוב להתחיל בו. זו לפחות דעתי, שנובעת מעולם החוויות האישי שלי.
ודרך אגב, איך זה שאת כל כך מקפידה על המנעות מרעלים שאת מכניסה פנימה דרך המזון ומקלה ראש מרעלים שנכנסים פנימה דרך האויר אותו את נושמת?
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מאיה, אם אין בסיס איתן ובריא...'
מאיה, אם אין בסיס איתן ובריא...
15/08/2007 | 18:50
2
1
כל הבניין עלול להתמוטט. כל הדברים שציינת - רעיון, מוטיבציה, הורדת
מתח ושאר הדברים הקשורים ברוח ובנפש, הם סופר-חשובים. אם מתחילים איתם,
ובהמשך מגיעים לתזונה הבריאה (אני מדברת רק על מה שאני מכירה, התזונה
לפי הגישה הטבעית) - יקרו דברים טובים - ריפוי בעיות רפואיות או שמירה
על הבריאות הקיימת.
אם כל ענייני הגוף-נפש יקבלו ביטוי, ויישום כללי התזונה הבריאה יאחר
להגיע - גם הריפוי יאחר להגיע, בהתאם.
לכן, שוב, הכל חשוב. אני רק אומרת שלפי הגישה הטבעית, אם התזונה הבריאה
לא תהיה בתמונה, זה לא יהיה הריפוי לו אנו מקווים. אני לא יודעת איזה
סוג של ריפוי יהיה, אם בכלל. את זה יודעים אנשי הפורום שעוסקים בטיפול.
אני לא עוסקת בטיפול, ואין לי שום אינטרס בהעברת המסר הטבעי - יש כאן
רק רצון לשתף במה שידוע לי, ועליו אני יכולה להמליץ מניסיון אישי.
מעניין איך החלטת שאני מקלה ראש באוויר אותו אני נושמת. אני בפירוש לא.
בחרתי לגור ברחוב קטן ושקט, שאין בו תנועת מכוניות, ואני משתדלת, עד כמה
שאפשר, לא להיות במקומות שאין בהם אוויר צח (קניונים סגורים, חניונים
תת-קרקעיים, מיבנים ללא חלונות וכדומה).
אוויר נקי לא תמיד תלוי בנו. תזונה "נקיה" מרעלים - רק בנו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'בדיוק כמו שכתבת -'
בדיוק כמו שכתבת -
15/08/2007 | 21:34
1
1
אם מתחילים איתם ובהמשך מגיעים לתזונה הבריאה - יקרו דברים טובים. וזו בדיוק הנקודה.  אפשר להתחיל עם התזונה ולהגיע לנשימה אפשר להתחיל בנשמה ולהגיע לפעילות גופנית.  לואיז היי תיארה זאת כמו לנקות את הבית.  לא משנה במה מתחילים מה שחשוב הוא לנקות את כל החדרים.
מנסיון חיי אני יכולה לאמר לך שאני לא התחלתי בתזונה אלא בעבודה רגשית ואנרגטית שהובילה אותי לשינויים באורח חיי ולרמת מודעות שונה. התזונה והשינה הם עוד שני מקומות שאני רחוקה מלהיות מרוצה ממה שאני עושה ובכל זאת, אני אדם בריא כבר הרבה מאוד שנים.
הכל תלוי בנו.  אני מניחה שאת גרה בעיר.  כמי שכל כך מקפיד על תזונה נקיה מרעלים הייתי מצפה שיגור גם בסביבה כפרית וינשום אויר פחות מורעל.  מה הטעם לשמור על כל מה שאת אוכלת כשבבסיס את נושמת אויר שהוא מלא בקרינה וברעלים שקשה לגוף להתמודד איתם?  כל אחד עושה את הבחירות שלו ולכן כל כך קפצתי כשקראתי את המילה "רק".  איכשהו היתה לי תחושה שאת מטפלת.  וכשמטפלת בתחום מסויים אומרת זו הדרך היחידה - אותי זה מקפיץ.  כשמישהו שחווה תהליך של ריפוי ומציע רק כך -
זה נשמע אחרת לגמרי, כי זה בא מעולם החוויות שלו והוא מכיר את הדרך המופלאה הזאת, למרות שיש עוד דרכים מופלאות אחרות.
מאיה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'נכון, אפשר להתחיל עם דברים אחרים,,,'
נכון, אפשר להתחיל עם דברים אחרים,,,
16/08/2007 | 18:24
1
כאשר התוכנית היא להגיע, בסופו של דבר, גם לתזונה בריאה. אבל עדיין, כמו שאני מבינה את הגישה
הטבעית, כדאי שהשיפור התזונתי יהיה קרוב לקו ההתחלה, עד כמה שאפשר. ההנחה, לדעתי, היא
שתזונה זה לא כמו עוד חדר בבית, שלא חשוב מתי יגיעו אליו, אלא הבסיס לבניין בו נמצא החדר,
היסודות.
ובקשר לזיהום האוויר התל-אביבי - אחי הטבעוני הלך עד הסוף, וחי כבר שנים רבות במושב אמירים
שבגליל. אני מעדיפה את העיר, מקווה לא להיפגע מהסכנה שבזיהום-אוויר, ועושה כל מה שאפשר
בתחומים עליהם יש לי שליטה, כמו תזונה טבעית, סבון טבעי וכדומה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'תשובה מצויינת'
תשובה מצויינת
14/08/2007 | 12:41
2
הפצעונים למינייהם, ברוב המקרים, הם תוצאה של משהו שמתרחש בתוך הגוף. המשהו הזה כרוך בזהום פנימי כלשהו, בדרך כלל מלוווה גם במחסור תזונתי. זה בא לידי ביטוי על העור, המזיעה את הפסולת החוצה בעזרת פתחים שהגוף פותח עליו, ואלו הם הפצעונים. הפצעונים האלה הם, לעיתים גם "מחסני פסולת" שהגוף מייצר על העור כדי לסלק את הזהום ממחזור הדם.

טיפול נכון הינו טיפול שורש בו מסלקים את גורמי הבעיה. אפשר גם לטייח את הבעיה באמצעים סימפטומטיים שונים, ואז, לפעמים, ישנה הטבה במראה החיצוני, אבל הבעיה הבסיסית נישארת, ולכן הפצעונים חוזרים. טיוח הבעיה כנ"ל עלול למנוע מהגוף לטפל בעצמו ואף להחמיר את הבעיה בטווח הארוך.
חוסר הסבלנות של פציינט לקבל טיפול אמיתי, הפועל לפעמים באיטיות, מביא אותו לחפש פתרונות מהירים, פתרונות של אוקוס פוקוס, שאינם תורמים דבר לריפוי הגוף, ועלולים בעצמם להיות גורמי מחלות.

גורמי הזהום יכולים להיות רבים. החל מתזונה גרועה ומזהמת, המקובלת בעידן המודרני, אוויר מזוהם וחשיפה לחומרים מזיקים למינייהם, תרופות וכימיקלים למינייהם ועוד.
הרעלת הגוף יכולה לבוא גם מהכיוון הלא פיזי, כמו מחשבות שליליות, דכאון, עצבנות וכד', בוודאי שטיפול טבעי נכון לוקח בחשבון גם את ההבט הזה,  אבל מי שניזון נכון ע"פ עקרונות הטבעונות האורגנית, בדרך כלל לא יסבול מתופעת הפצעונים.

הדרך הטבעונית משתמשת בתזונה המיוחדת הזאת, בין השאר, גם כדי לאפשר לגוף לייצר תהליכי ניקוי, המתבצעים כל הזמן. בוודאי שתזונה זאת משמשת להזנה מעולה. השילוב של שתי תכונות אלה-הזנה וניקוי- משאירים את הגוף נקי מביפנים, והוא מחוסן ומרפא את עצמו כל הזמן. זאת רפואה מונעת מצויינת וגם דרך ריפוי,  בלי שמרעילים את הגוף באמצעות חומרים מפוקפקים ומזיקים ובלי התערבות לא רצוייה בו.
בוודאי שריפוי טבעוני אמיתי אינו מתבטא אך ורק בטיפול תזונתי, אלא בכל שקשור לאורח החיים של האדם. אבל במקרה הזה, כמתואר ע"י השואלת, אני מניח שהטיפול הטבעוני הנכון ישים דגש רב על התזונה, במיוחד לאחר שניסתה כל מיני שיטות שלא הוסיפו לה בריאות [בלשון המעטה].
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
16/08/2007 | 17:18

לגבי הטבע,
אך לא לגבי הצמחונות,
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
14/08/2007 | 07:33
לצפיה ב-'סמיואנליזה'
סמיואנליזה
15/08/2007 | 22:41
1
ניסיתם אולי סמיואנליזה?

אם אתם לא מכירים, הנה מספר פרטים על השיטה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%90%D7%A0%D7%9C%D7%99%D7%96%D7%94

שיטה מדהימה!!!!!!!!!!!!
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם את מכירה מקרה דומה שבו שינוי התזונה'
האם את מכירה מקרה דומה שבו שינוי התזונה
13/08/2007 | 22:23
6
1
בלבד פתר את הבעיה?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מכירה את קביעת הגישה הטבעית ש...'
אני מכירה את קביעת הגישה הטבעית ש...
13/08/2007 | 23:54
1
גוף נקי מפסולת הוא גוף בריא, והרי העור הוא חלק מהגוף - למעשה, משקף כמו ראי את מצבו הפנימי
של הגוף. מדובר לא בתזונה בלבד, אלא גם באורח-חיים בריא, כשתזונה בעדיפות ראשונה.
"היא ניסתה סוגים שונים של תזונה, שלא הועילו" - איזה סוגים?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מכיר עשרות מקרים כאלה'
אני מכיר עשרות מקרים כאלה
14/08/2007 | 14:01
4
2
ששינוי בתזונה בלבד היווה דרך ריפוי יעילה.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הכוונה באופן ספציפי לפצעונים ואקנה'
הכוונה באופן ספציפי לפצעונים ואקנה
14/08/2007 | 17:08
3
1
לצפיה ב-'כן, גם אני התכוונתי לפצעונים ואקנה'
כן, גם אני התכוונתי לפצעונים ואקנה
14/08/2007 | 18:10
1
והייתי מוסיף, גם בעיות עור שונות אחרות טופלו בהצלחה רבה באמצעות תזונה צמחונית אורגנית נכונה.

בלי קשר לשאלה הספציפית, הרבה מחלות עור מקורן בתזונה גרועה ובכימיקלים שונים המצויים בתזונה זאת, כולל כימיקלים שמקורם בחקלאות המודרנית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'לא רק שאני מסכימה'
לא רק שאני מסכימה
14/08/2007 | 23:38
1
אלא שנתקלתי הרבה יותר מפעם אחת באנשים שסבלו מפצעונים ואקנה ואחרי ששאלתי אותם (בלי בכלל לדבר על הכיוון שהאל ונעמי מדברים עליו) הסתבר מה שהיה ברור לי מלכתחילה- הם לא אוהבים לשתות מים (ולפעמים בכלל לא אוהבים לשתות) ולא אוכלים פירות. מין מכנה משותף כזה שמצאתי אצל כמה כאלה. נראה לי שאפילו בלי ללכת לתזונה טבעונית די ברור שיחול שיפור רק מלשתות מים ולאכול פירות...
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אם מה שאת כתבת גם אני מסכימה'
אם מה שאת כתבת גם אני מסכימה
15/08/2007 | 07:19
אין ספק שלמקרים רבים של פצעונים ובכלל בעיות עור יש מקור תזונתי, ובודאי שאת צודרת בכך שתוספת של מים, ירקות ופירות מהותי במיוחד,
אבל מכאן ועד להגיד ש*רק* שינוי התזונה, ורק לתזונה טבעונית יביא מזור עוד הדרך ארוכה.
אני מקבלת את עדותו של האל שראה הרבה מקרים כאלה כתשובה לגיטימית, ושמחתי לשמוע שאכן ניתן לפתור את הבעיה רק על ידי תזונה במקרה הזה.
מטבע הדברים אני לא מתעסקת כל כך עם בעיות עור וכלן יש לי פחות עדויות, יחד עם זה נתקלתי באנשים שאוכלים אוכל רגיל והצליחו לפתור את בעיית הפצעונים בדרכים אחרות (שילוב של תזונה, פעילות גופנית וטיפול חיצוני בעור או רפואה סינית למשל)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני מניחה'
אני מניחה
13/08/2007 | 22:23
שהפעלת השרירים הטבעתיים, היתה עוזרת לה.  האם היא ניסתה איזושהי שיטה הוליסטית?
הישבן הוא מרכז הכוח שלנו וכשהוא פצוע זה מה שהיא מראה לעולם - כמה שקשה לה וכמה שהיא מזיעה בפנים.(תרתי משמע).הפצעים בירכיים מראים על חוסר רצון לעשות דבר מה וכשהפצעים שם "נרפו" הם עברו למוקד העשייה הבא - הידיים.
מה קרה בחייה בסביבת גיל 3?
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'יש תערובות של שמנים אתריים או משחות שמבוססות'
יש תערובות של שמנים אתריים או משחות שמבוססות
13/08/2007 | 22:24
על צמחי מרפא ויכולות לעזור - אך כמובן שנדרשת התאמה אישית
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'ניקוי הגוף'
ניקוי הגוף
13/08/2007 | 23:00
5
1
ללא ספק הגוף שלה מייצר משהו שמפריע וגורם לתופעות שציינת
אין טעם להעמיס עליה רעלים נוספים (משחות, תרופות)
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'איציק, המשפט השני בהודעה שלך נכון...'
איציק, המשפט השני בהודעה שלך נכון...
13/08/2007 | 23:33
4
אבל הראשון - מיד יגיע האל767, שיתן הסבר מקצועי על הסיבה ליצירת הרעלים בגופה. לא הגוף יוצר
אותם. העובדה שיש מזונות שיוצרים חומרי פסולת בגוף הוזכרה כאן די הרבה - שווה התייחסות.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'להזכירך'
להזכירך
14/08/2007 | 07:31
3
הרבה אנשים כאן מסכימים שמזונות טבעיים עוזרים לבריאות,
אבל התיאוריות על יצירת הפסולת והחידקים שניזונים עליה לאו דוקא מקובלת על הכלל,
אין מה לדבר פה על "הסבר מקצועי" יותר - זו בסך הכל אחת מהאסכולות המיוצגות פה בפורום - שאין ביניהן נקודת הסכמה כזו שמאפשרת לאחד לתקן את השני
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אני לא באה לתקן הודעות בפורום'
אני לא באה לתקן הודעות בפורום
14/08/2007 | 19:29
2
רק, כאשר רואה שהוזכרו אפשרויות טיפול שונות, ואחת - הטיפול התזונתי - לא הוזכרה, אני מזכירה אותה,
בשם הגישה הטבעית. זה לא ויכוח. כל אחד בוחר מה שמתאים לו.
וכמו שהאל אומר, יש מקרים שבהם הספיק השינוי התזונתי כדי להביא לריפוי. הוא מכיר אותם מקרוב, אני רק שמעתי
עליהם.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'את הרי יודעת מי קופץ בראש...'
את הרי יודעת מי קופץ בראש...
17/08/2007 | 00:09
1
הזכרת לנו יפה מאוד את הטיפול התזונתי שעה לאחר שהגברת פרסמה מצוקתה.
איציק כתב את דעתו ואני מאוד אעריך אם לא תתני ציונים לאנשים בדבר מה נכון\לא נכון בנוגע לדרכם, הרי ידוע לנו שהרפואה המשלימה היא לא מדע מדוייק(וטוב מאוד שכך :).
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'האם התכוונת שחמור קופץ בראש?'
האם התכוונת שחמור קופץ בראש?
18/08/2007 | 00:08
האם כך מכנים כותבת מכובדת בפורום?
עושה רושם שברמה התרבותית היא עולה עליך, אז מי כאן החמור?
לפחות תתנצל בפניה.
והיכן המנהלים? מדוע הם לא הגיבו לכותרת המטומטמת הזאת?
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר.'
שלחתי לך מסר.
14/08/2007 | 10:25
לצפיה ב-'תודה לכל המשקיעים והעונים'
תודה לכל המשקיעים והעונים
15/08/2007 | 23:47
אני מעבירה אליה את כל המידע שקיבלתי פה ובמסרים, ומקווה שהיא תבחר את הדבר שהכי מתאים לה. אם יהיו עדכונים - אחזור לספר.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'קצת באיחור...'
קצת באיחור...
16/08/2007 | 10:53
אבל בהחלט מסכים שתזונה נכונה ונקייה (לא מחוייב, אגב, שתהפוך לטבעונית לכל החיים), תעזור מאוד לפצעונים,
ושבנוסף כדאי להמנע מתרופות שונות שמכבידות על פיוני הרעלים מהגוף. כדאי לבדוק גם את התכשירים שבהם היא משתמשת, לבדוק את הפעילות הגופנית,שמעוררת כידוע את מערכת הלימפה ופינוי הרעלים, ואפשר למשיך ולהתאים תוספים, או צמחי מרפא, או שמנים, ולבדוק גם האם יש משהו רגשי שעומד מאחורי זה.
אבל אין ספק שתזונה זו הבחירה הראשונה,
וזה שיצאו פצעונים על הידיים כשמרחה משחות, וכן ההזעה- מראה, אולי, שהגוף מנסה להפטר מהרעילות הזו.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הכל מתחיל במזון'
הכל מתחיל במזון
16/08/2007 | 17:16
3

ובסגנון החיים,

אין מנוס אלא לקבל הדרכה יסודית
בקשר למזון שיש להימנע ממנו,
שזה קצת יותר ממה שציינת,

בהצלחה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'אז אתן לך דוגמא'
אז אתן לך דוגמא
16/08/2007 | 17:58
2
1
למישהי שעשתה דרך שונה:
אישה בת 45, חולשה ,דופק מהיר, קוצר נשימה,דלקות גרון וריאה חוזרות ונישנות, חוסר תפקוד של בלוטת התריס, כאבי תופת בהליכה, עקב שחיקת הסחוס...
הצעד הראשון:  ניקוי רעלים.  ולא, לא בתזונה, אלא בהחלטה לא להרעיל עוד את הגוף בתרופות.  שינוי אורח חיים ושוב לא בקטע של שינוי תזונתי או הכנסת פעילות גופנית, אלא העזה לעזוב את הכל ולהתחיל שוב ללמוד ומכאן הצלחה הביאה איתה הצלחה נוספת.  אני היום אישה בריאה, מאושרת, ומקרינה בריאות טובה על הסביבה הקרובה, הרבה יותר מודעת לנזקים שאני עדיין עושה לעצמי בתחום התזונה והשינוי הזה גם הוא יגיע זמנו, כשאהיה מוכנה אליו, אבל לא תמיד הכל מתחיל שם. ניתן להתחיל במקום שונה לגמרי.  האפשרויות הן אינסופיות.
מאיה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'שמחה בשבילך'
שמחה בשבילך
16/08/2007 | 23:12
1
1

מקווה שתמשיכי כך,
והעיקר שתרגישי טוב,

דרוש הרבה אומץ ועוצמות אשיות לשנויים כמו שתיארת,

מקווה שתמשיכי גם ביתר התחומים שציינת.

רפואה משלימה >>
לצפיה ב-''
17/08/2007 | 07:29
לצפיה ב-'עוד אפשרות'
עוד אפשרות
16/08/2007 | 22:15
2
1
לא מכירה אותי, אז מעלה עוד 3 השערות....

* מישהי עם לחץ

* קושי שקשור בכסף, או בכלל בתחום ההישרדות - אוכל / שומן

* אשמה לגבי המיניות שלה
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'הייתי גם מבררת'
הייתי גם מבררת
16/08/2007 | 22:17
1
על הילדות שלה - מה קורה שם מגיל 3, עם איזו דברים התמודדה?

מה קורה עם העור? האם היא בהגנה על משהו?

כיוון נוסף - ביטחון עצמי ושלמות פנימית. שחרור מביקורת עצמית.
רפואה משלימה >>
לצפיה ב-'מדהים איזה צירוף מקרים!'
מדהים איזה צירוף מקרים!
17/08/2007 | 00:25
לפני כשעה שוחחתי עם מישהי שסובלת מאותו הסימפטום!!!

הייתי ממש מופתעת.

לה זה צץ רק בימים האחרונים וזה היה מלחץ לפי מה שהיא סיפרה. ולדעתי זה יעבור לה.

רפואה משלימה >>

הודעות אחרונות

15:33 | 19.01.20 אורחים בפורום
05:27 | 19.01.20 אורחים בפורום
22:04 | 04.12.19 אורחים בפורום
11:33 | 13.10.19 טאוֹ
22:09 | 26.08.19 רוני1955
10:45 | 22.08.19 אורחים בפורום
14:58 | 06.08.19 אורחים בפורום
00:27 | 11.07.19 חבובציק
19:53 | 21.06.19 אורחים בפורום
18:36 | 19.06.19 shlomibe9

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ