המלצה על חמין צמחוני חבל"זלז!

אמרלדה

Active member
מעניין מה שכתבת. אני כבר לא יכולה לאכול

כמעט את רוב מרכיבי החמין. ובכלל, רצוי שלא אעמיס על הבטן האומללה שלי אוכל כבד.
&nbsp
רק אגיד שיש תקווה. מצאו בעיה, יש גם כדור שמטפל בה. נשמע כל כך פשוט, שאני לא מאמינה. אבל תקווה יש.
&nbsp
תודה.

הבת המתהוללת

Well-known member
מנהל
החברה הכי טובה שלי מNY, שמכינה את החמין הכי טעים, מכינה גם

היא משימורי קטניות-מגיעה מהעבודה בשישי אחה"צ ומעמידה crock pot עם חמין תוך כמה דקות: קטניות משמורים, גריסים, תפ"א משומרים (!), קשקע קנוי, בשר שמן.

הבת המתהוללת

Well-known member
מנהל
המלצה על חמין צמחוני חבל"זלז!

שלום שלום לכולם.

המשפחה איתם יצאנו לסקי השנה הם צמחונים רציניים (גם עם ריח של דגים קשה לבנות שלהם) אז החמין הפעם היה נטול בשר.

אין לי כאן את כל התבלינים אבל בכל יצא כל כך טעים שכולם מתכוונים לאכול היום שאריות לארוחת הערב.

וכך הכנתי:

השרתי שעועית לבנה, חומוס, עדשים ירוקות והמון גריסים ערב קודם (החלפתי מים כמה וכמה פעמים במהלך הלילה והבוקר).

בצהריים, טגנתי לאט-לאט 8 בצלים פרוסים. לאחר כחצי שעת טיגון הוספתי 3 שיני שום קצוצות, המשכתי לטגן עוד 2-3 דקות.

הוספתי את הקטניות (לאחר ששפכתי את המים) ותבלתי ב: מלח, פלפל, פפריקה מתוקה וחריפה ושלוק יפה של דבש. ערבבתי והמשכתי "לטגן" תוך ערבוב עוד כמה דקות.
הוספתי מים לכיסוי והבאתי לרתיחה. כשרתח, הוספתי 2 בטטות חתוכיות ו4 תפ"א חתוכים, הנמכתי והמשכתי לבשל ללא כיסוי עוד כשעה ומשם לפלטה, מכוסה.

הוספתי מים רותחים פעם אחת פני כניסת השבת וזה הספיק.

היה פשוט פצצתי!

התמונה צולמה במוצ"ש, כשאכלנו סיבוב ראשון של שאריות.

אני בדרך לצמחונות!!!!

אמרלדה

Active member
את בדרך לצמחונות כבר הרבה שנים, לדעתי. המשפחה המורחבת שלי

&nbsp
מודה לך מאוד על המתכון העסיסי שמיד העברתי אותו אליהם. יש שם צמחוניים רבים. חלק אמרו שיכינו כבר בשישי הקרוב.
&nbsp
לצערי, אם אני אנסה לאכול כף מהדבר הזה מיד אני בבית חולים. אז לא יקרה.
&nbsp
אבל, זה נשמע נפלא. אם ארצה לפנק את השלם ובתו הצמחונית אני יכולה להכין כזה. במחשבה שניה, הוא לא אוכל שעועית. משפחה קשה ונג'סית אנחנו...
תודה רבה. וצילמת גלידת שלג?

עדיקים

Active member
נראה מעולה

שנים אמא שלי הכינה לי חמין צמחוני ולכל המשפחה עם בשר.
שבוע הבא מארחת את המשפחה שוקלת לכבוד הקור והחורף שסופסוף הגיע להכין להם חמין. אצלנו לא ילך בלי בשר, אולי אכין סיר צמחוני לאחיינית המהממת שלי כמו שאימי תמיד דאגה לי.

הבת המתהוללת

Well-known member
מנהל
ככה אני עושה עבור הנסיכה הצמחונית והייתי עושה עבור אחותי,

שלא נוגעת בבשר.

למעלה