סנדביצים לארוחת הבוקר

סנדביצים לארוחת הבוקר

שלום לכולם
אשמח לרעיונות יצירתיים ומקוריים לסנביצים
PLEASE

הבת המתהוללת

Well-known member
מנהל
האהובים עלי:

• פסטו על הפרוסות +פרוסת צפתית/בולגרית/מוצרלה+ פרוסות חציל/גמבה קלויים.
  • אבוקדו+פרוסות מלפפון.
  • טחינה (גולמית)+פרוסות ביצה קשה+פרוסות חציל אפויות ו/או מלפפון חמוץ.

יופי. עכשיו נהייתי רעבה!

ממממממ

נשמע מעולה, והמון תודה.
אבל אני חושב שרוטב פסטו לא הולך פה על סנדביץ

אבוקדו נשמע מעולה
חציל לא הולך פה בוודאות, מטחינה אני מפחד (לא כולם אוהבים)

אמרלדה

Active member
בבקשה

סנדוויצ'ים

בעקבות מאסטר שף - מה הכריך האולטימטיבי שלכם?
05/01
07:53
אורני

נושא : בעקבות מאסטר שף - מה הכריך האולטימטיבי שלכם?
תאריך : 05/01/14 07:53
מחבר/ת : אורני

אצלי מככבים שני כריכים שונים - שניהם עשויים מהלחם שאני אופה בעצמי - 70% קמח מלא בתוספת כל מיני גרעינים, אבל אפשר גם חליות קטנות קלועות מצופות בשומשום.

כריך א' - חביתת ירק שהפרסים קוראים לה קוקו, גבינה מלוחה (עדיפות לפטה או לבולגרית חמצמצה מהסוג הקשה), פרוסות שמפיניון טריות ופרוסות מאד דקות של עגבנייה.

כריך ב' - שכבה דקה של ממרח סנדביץ' (מיונז של פעם עם ירקות כבושים קצוצים) או סתם מיונז, פסטרמה מתוצרת בית, פלפל ירוק בהיר, זיתי קלמטה ובצל ירוק (רק הירוק ולא בהגזמה).

איזה כריך אתם הייתם מכינים?
לאו דווקא כדי להרשים את השופטים אלא כדי להפניק את עצמכם.

לעצמי הייתי מגישה כריך מלחם מלא עם גרעינים
05/01
07:58
ליטלס

נושא : לעצמי הייתי מגישה כריך מלחם מלא עם גרעינים
תאריך : 05/01/14 07:58
מחבר/ת : ליטלס

בתגובה ל: בעקבות מאסוטר שף - מה הכריך האולטימטיבי שלכם? - אורני
================================================
מרוח בטפנד/פסטו
חסה
פרוסות גבינה מלוחה קשה
פרוסות עגבניה
מעט מלח
וקווץ קטן בטוסטר

כריכים אני אוהבת...
05/01
08:32
חנהפ

נושא : כריכים אני אוהבת...
תאריך : 05/01/14 08:32
מחבר/ת : חנהפ

ומדוגמים...

אז הלחם שאבחר יהיה שאור או שיפון
פסטו, ממרח עגבניות, סלמון מעושן, פרוסה גבינה מלוחה וערימת נבטים

בשישי בצהריים זה ארוחת כריכים עם מיני פסטרמות,חרדל, מיונז,ירקות חמוצים,חבל"ז

בוקר טוב! שאלה מצויינת שצריך לחלך ל-2: מה הרצוי? ומה המצוי?
05/01
08:35
יעלה.

נושא : בוקר טוב! שאלה מצויינת שצריך לחלך ל-2: מה הרצוי? ומה המצוי?
תאריך : 05/01/14 08:35
מחבר/ת : יעלה.

שניהם קשורים בנעורים...

ה"שנדביש" החלומי והאהוב ביותר: פריקאסה טוניסאי אמיתי, בתוך לחמניה מטוגנת או לחמניה כמו בגאט מבצק שאור.
משהו שזוכה לאכול בערך רק פעם בשנה כשמכינה לבד בבית, מא'-ת'.
כי אף פריקאסה שניסינו בארץ, מדפנה עד אילת, לא מזכיר אפילו את הראשון שנהגנו לאכול בחו"ל לפני הרבה שנים.
גם שם כבר לא קיים הטעם ההוא כי הכל התחלף.
הסלטים שונים, האריסה שונה, המעטפת שונה וכל הטעם - אחר.

ומה שמצוי יותר ומכינים פעם בכמה שבועות בשבת בבוקר :
לחם מלא הכי כהה שאפשר, שיפון/מלא (שלי אפילו בריבועים שבוואקום)
גבינת טוב-טעם או משק
סלמון מעושן
ביצה קשה קצוצה
צלפים, פרוסות בצל לבן, שמיר ו/או בצל ירוק
פרוסה דקיקה של לימון עם קליפה צהובה

סתם ביום חול כשאין זמן לשבת: חצי פיתה מלאה + סלט יווני מתובל בשמ"ז, עם זיתים קלאמטה ובולגרית טובה

הכריכים החביבים עלי:
05/01
09:05
ג'ירפה האחרת

נושא : הכריכים החביבים עלי:
תאריך : 05/01/14 09:05
מחבר/ת : ג'ירפה האחרת

הראשון: לחם שחור (של פעם) עם חמאה בנדיבות, ביצה קשה חמימה, גבינה בולגרית ופרוסות מלפפון.

השני: באגט עם מריחה קלה של חרדל ומיונז, פרוסות דקות של רוסטביף, עגבניה, מלפפון חמוץ, חסה ובצל סגול.

השלישי: באגט, נקניקיות בקר איכותיות צלויות/מטוגנות חצויות לאורך, חרדל וריבת משמש.

אוהבת כריכים
05/01
10:22
Narya

נושא : אוהבת כריכים
תאריך : 05/01/14 10:22
מחבר/ת : Narya

אבל הכי הכי-
לחם אחיד
חמאה
חסה
גאודה "ותיקה"
עגבניה
מלח גס

יאמי

גמני. לפעמים מחליפה את הגאודה ברוקפור יעקובס, כל היתר זהה.
05/01
10:59
יעלה.

מותר לגלות גם את הסנדוויץ הסודי?
05/01
10:34
הבת המתהוללת

נושא : מותר לגלות גם את הסנדוויץ הסודי?
תאריך : 05/01/14 10:34
מחבר/ת : הבת המתהוללת

הכריך שאני הכי אוהבת הוא לחם מלא (בד״כ מ״ארטיזן״ עם פסטו על כל פרוסה, גבינת עיזים או צפתית, פרוסות חציל וגמבה קלויות.
אבל לפעמים מכינה לעצמי סנדוויץ מלחם כנ״ל עם חמאת בוטנים שלי וקצת נוטלה או ריבה שלי. ומרגישה מאד מתהוללת..

אה זה נורא פשוט
05/01
12:24
נעמי דה פירסט

נושא : אה זה נורא פשוט
תאריך : 05/01/14 12:24
מחבר/ת : נעמי דה פירסט

בתגובה ל: לא נהרוג אותך ולא צריך לצפות בזה כדי לספר לנו מה הכריך החביב עליך - אורני
חצילים ופלפלים מטוגנים שהרגע יצאו מהמחבת , וגם עיג'ה
עם קצת מלח , סחוג ופרוסות עגבניה .
יאמי

אוהבת כריכים מאוד מאוד
05/01
11:22
Mizz

נושא : אוהבת כריכים מאוד מאוד
תאריך : 05/01/14 11:22
מחבר/ת : Mizz

ובמיוחד:
לחם דגנים עם קממבר, פסטו, עגבניה וחסה
לחמניה מלאה עם המון טחינה גולמית, פרוסות מלפפון והר נבטי אלפלפא
לחם קימל (כמו שיש באנגליה) עם ממרח Piccallili שזה ממרח חמוצים בחרדל ופרוסת גאודה
בייגל בצל עם המון חמאה, סלמון מעושן בנדיבות ופרוסות מלפפון
כל לחם עם ממרח מתוק - PBJ, טחינה גולמית וסילאן, ממרח שקדים ודבש, ממרח לוטוס, נוטלה וכו'

יאמי

אמרלדה

Active member
ועוד רשימה, של אורני

רעיונות לכריכים מאת אורני – לא רק לילדים

קודם כל הצעה כללית חשובה – להכין את הכריכים מפרוסות לחם תואמות זו לזו, כדי שלא יתפרקו.
לילדים קטנים כדאי להכין כריך מרבע או מחצי פיתה.
כמובן שכדאי להרגיל את הילדים לאכול לחם או פיתה מקמח מלא.
לארוז בצורה שהכריך לא יימעך.
ירקות – חשוב לשלוח עם הילדים שקית קטנה או קופסה קטנה עם ירקות, כאלה שלא מוציאים מיץ.
למשל – מקלות פלפלים בכל הצבעים, מקלות גזר, צנוניות קטנות, עגבניות שרי שלמות וכיו"ב.
חשוב שהכריך יכיל חלבון איכותי.
לא לשכוח לצרף בקבוק מים, לפי גודל הילד. יש בקבוקים ממש קטנים לילדים קטנים.

תכולה מתאימה –
• חביתה – רגילה או מושקעת (טורפים עם הביצה עשבי תיבול, גבינה מלוחה/צהובה מגוררת, עגבנייה קצוצה, פטריות קצוצות, זיתים קצוצים וכיו"ב). כדאי לטגן את החביתה בשמן זית ולהספיג אותה במגבת נייר לאחר הטיגון. לא מכינים כריך מחביתה חמה, שכן הוא יוצר אדים והכריך הופך סמרטוטי. לפעמים אני מכינה את החביתות (או חביתה אחת גדולה מאד, בהתאם למספר הכריכים שעלי להכין) ערב קודם, מספיקה ושמרת במקרר בצלחת עטופה בניילון. אין לעטוף לפני שהחביתה התקררה לגמרי.
• גבינה מכל סוג. עדיף גבינות קשות או קשות למחצה, שהכריך לא יימעך. במשפחה שלי אוהבים למרוח שכבה דקה של חרדל, על הפרוסה שעליה מניחים גבינה צהובה מכל סוג. בגבינה לבנה אפשר לשלב תיבול משדרג – עשבי תיבול, זיתים, פפריקה עם קימל, בצל ירוק, שמיר עם קצת מלח לימון, ועוד ועוד.
• אבוקדו – כפי שהוא או כממרח. אפשר למעוך אבוקדו עם גבינה מלוחה או עם ביצה קשה או עם טונה סחוטה היטב מהשמן שבקופסת השימורים, אפשר להוסיף בצל ירוק, אבוקדו הולך מאד טוב עם צנון או צנונית.
• חומוס מתוצרת בית – אם יש בבית מעבד מזון רגיל או ידני, קל מאד להכין. טוחנים במעבד מזון תכולה של קופסת שימורי גרגרי חומוס, בתוספת רוב הנוזלים שבקופסה (תלוי כמה סמיך אוהבים), טחינה גולמית – עדיף משומשום מלא, קצת מלח (החומוס כבר מומלח), מיץ לימון או מלח לימון ושן שום קטנה (לא חייבים שום). החומוס הזה הרבה יותר מוצלח ובריא מאשר חומוס משומר, שבו יש שומנים לא בריאים וחומרים משמרים ממש מזיקים. הוא נשמר במקרר בכלי סגור היטב, עד 3-4 ימים לאחר הכנתו. אני אוהבת להשתמש תוך יומיים-שלושה ואת השאר לשמור במקפיא, למשל בכוסות חד-פעמיות עטופות בשקית קטנה.
• טונה. אפשר לשים טונה כפי שהיא ואפשר להכין סלט. למשל למעוך טונה (סחוטה היטב מהשמן שבקופסה) עם ביצים קשות, ולזה אפשר להוסיף מעט מיונז או אבוקדו (באבוקדו לא צריך לחסוך), פלפל אדום/צהוב קצוץ, קצת זיתים או מלפפון חמוץ – מה שיש בבית. אפשרות אחרת – לערבב טונה (סחוטה היטב מהשמן שבקופסה) עם מטבוחה (מתוצרת בית – קל מאד להכין ותיכף אתן מתכון).
• מטבוחה מתוצרת בית, רבת שימושים – קל להכין בבית מטבוחה שהולכת טוב למשל בכריך עם חומוס או עם פסטרמה ביתית (תיכף אתן מתכון) או עם טונה או עם ביצה קשה. אני נוהגת לחלק למנות קטנות, להקפיא ולהשתמש בזה כבסיס לשקשוקה. מפשירים שקית קטנה שבה יש 2 כפות מטבוחה, שמים בצלחת זכוכית, עושים גומה בעזרת כף, יוצקים לתוכה ביצה, מכסים במכסה הפלסטיק המיוחד ומבשלים במיקרו דקה וחצי. מחכים כמה שניות ומבשלים עוד דקה. אם אין מיקרו, מכינים במחבת קטנה ואפשר לשים הכול בסיר שטוח ורחב ולצקת פנימה כמה וכמה ביצים לכל המשפחה. יוצקים את הביצים פנימה כאשר הרוטב רותח, מכסים, מקטינים להבה ומבשלים דקות ספורות עד למידת העשייה המועדפת עליכם. בעזרת מטבוחה אפשר להכין פיצה פרווה – מכינים בצק שמרים או משתמשים בפיתות חצויות לשני עיגולים. מערבבים את המטבוחה עם טונה סחוטה היטב, שמים על הבצק/על חצאי הפיתה, ואופים עד שמוכן. אז איך מכינים? קוצצים דק פלפל באיזה צבע שרוצים. מטגנים קלות בסיר שטוח ורחב, מוסיפים עגבניות קצוצות (אין צורך לקלף ואפשר בהחלט להשתמש בשימורי עגבניות מרוסקות), קצת מלח וקצת פפריקה חריפה. כמות הפפריקה לפי הטעם האישי. יחסי הכוחות בין הפלפל לעגבנייה – פלפל אחד בינוני לכל קופסת שימורי עגבניות או לכל קצת פחות מקילו עגבניות קצוצות (בקופסת שימורים יש כ- 800 גרם עגבניות). מרתיחים בסיר סגור, מקטינים את האש ומבשלים 10 דקות. פותחים את הסיר וממשיכים לבשל (מקפידים שהאש לא קטנה מדי, שהרוטב יתבשל בבעבוע עדין) תוך בחישה מזדמנת, עד שהרוטב מסמיך.
• פסטרמה ביתית – כדאי להכין במיוחד כיום, לאחר ששמענו כמה מזיקים הניטריטים שמוסיפים לבשר המעובד. קונים חצי פרפר הודו, שזה חצי חזה. משרים כל הלילה בסיר עם מים, ולפני השינה הופכים את הנתח כדי שהחלק שיושב על תחתית הסיר, ייחשף גם הוא למים). מוציאים למסננת למשך כחצי שעה, או מנגבים ומייבשים. מורחים את הנתח מכל הצדדים במשהו מתוק (דבש או סילאן), במשהו חמוץ (מיץ לימון או רכז רימונים) ויש האוהבים להוסיף רוטב סויה. אני לא אוהבת כי לטעמי יש מספיק מלח מתהליך הכשרת הבשר. לא לוותר על המשהו החמוץ שתורם לריכוך הבשר. מניחים בתבנית מרופדת בנייר אפייה שעליו גם נייר כסף, מכניסים לתנור מחומם מראש לחום מרבי (בתנור שלי זה 240 מעלות) וכעבור 5-7 דקות מורידים ל- 180 מעלות (כדאי לפתוח לדקה את דלת התנור, כדי להפיל את החום) וממשיכים לאפות 1/2 שעה. זה מיועד לנתח ששוקל בערך קילו. אם יש לכם נתח קטן או גדול יותר, שנו בהתאם את משך האפייה. משאירים לצינון מחוץ לתנור ואפשר לפרוס כעבור חצי שעה לפחות, לאחר שהתקרר. חשוב לפרוס כמו שפורסים כיכר לחם, בניגוד לכיוון הסיבים. שומרים בכלי סגור. אני אוהבת להקפיא את הכמות שאינה נאכלת תוך שלושה ימים.
• לקס (סלמון כבוש) מתוצרת בית – אם משתמשים בפילה סלמון קפוא, חשוב לקנות כזה שהוא 100% דג, ללא הוספת מים וללא ציפוי קרח. בוחרים שני פילטים קפואים שאם מניחים אותם זה על זה, יוצרים צורה של דג שלם, כמו שתי כפות ידיים מנוגדות. אם משתמשים בסלמון טרי (אפשר למצוא בחנויות דגים בשוק, סלמון טרי ונהדר שמגיע בטיסת שכר מנורבגיה. הדגים הכי טריים מגיעים לשוק ביום שני או חמישי, לקראת סוף הבוקר), יש לבקש בחנות שיחתכו ויפלטו לכם נתח מהשליש התחתון של הדג, אבל לא קרוב לזנב. ושלא יסירו את העור מהפילטים. אל תוותרו על העצם שמוציאים במהלך הפילוט (בחנות טובה תקבלו אותה מבלי לבקש). בבית מסירים בסכין את הבשר שדבוק לעצם, חותכים לחתיכות קטנות, מתבלים במלח גס, שמן זית ולימון, מערבבים ותוך 10 דקות מקבלים סביצ'ה נהדרת. התיבול הזה יוצר כבישה מהירה שממש מבשלת את הדג. ולהכנת הלקס – מכינים תערובת של 1/3 סוכר ו-2/3 מלח גס. הכמות צריכה לכסות בנדיבות את הדג. מטפטפים על בשר הדג כמות נדיבה של מיץ לימון (לא משומר) ואפשר גם כמה טיפול ברנדי/קוניאק. מכסים כל פילה, מהצד שבו אין עור, בתערובת המלח והסוכר. כאמור – כמות נדיבה. מרימים בזהירות פילה אחד, הופכים ומהדקים אל הפילה השני. עוטפים היטב ובמהודק ביריעה גדולה של נייר כסף, אחר כך עוטפים את החבילה הזו בעיתון ואת כל זה מכניסים לשקית ניילון. מניחים בתבנית יציבה (אני אוהבת פיירקס), מניחים מעל משקולת (אני אוהבת להניח קופסאות שימורים) ושומרים במקרר במשך 48 שעות. מדי פעם (אני אוהבת בבוקר ובערב) הופכים את החבילה העטופה. לאחר שתי יממות, פותחים את החבילה (בזהירות, זה מטפטף) ומנגבים בעזרת מגבות נייר. לא שוטפים במים. בעזרת סכין חדה פורסים פרוסות דקות כך – בכיוון של פריסת לחם, מחדירים את הסכין עד שמגיעים לעור הדג, ומושכים החוצה כדי שהפרוסה תיפרד מהדג. אני אוהבת לחתוך את הלקס לכמה חתיכות די גדולות, לעטוף כל אחת בניילון ולשמור במקפיא. אפשר לפרוס כשזה קפוא למחצה – מספיק להוציא את הנתח מהמקפיא לעשר דקות. פורסים ממנו את הכמות שרוצים, ומחזירים למקפיא את יתרת הנתח.
• ירקות אפויים – אלה שבישראל קוראים להם אנטיפסטי. כדאי לשלב בכריך עם חלבון כלשהו. פלפלים אדומים בשרניים, חתוכים לסירות, חצילים פרוסים לפרוסות עגולות – אין צורך לקלף וכדאי לפרוס בעובי כמעט סנטימטר, כדי שלא יתכווצו ויתייבשו באפייה, פרוסות קולרבי חתוכות למקלות בעובי כנ"ל, פטריות שמפיניון שלמות, לא קלופות, קישואים קטנים חתוכים לרבעים לאורך, או לפרוסות עגולות בעובי כנ"ל (ואז הם לא חייבים להיות קטנים), גזר פרוס לפרוסות עגולות או למקלות בעובי כנ"ל, דלעת/דלורית קלופה וחתוכה לקוביות בינוניות, כרשה נקייה וחתוכה לעיגולים באיזה עובי שרוצים, לא פחות מ- 3/4 ס"מ. חשוב לאפות כל ירק בנפרד, או לפחות לשים בתבנית בקבוצות נפרדות. מניחים על נייר אפייה, בכמות שתאפשר אפייה בשכבה אחת. מתבלים בקצת שמן זית ומלח גס. 2-3 כפות שמן מספיקות בדרך כלל לתבנית שלמה. מספיק שכל חתיכת ירק תקבל לטיפה קטנה של שמן. אופים ב- 190-200 מעלות, עד שמוכן. כדאי לבדוק לאחר כ- 15 דקות אפייה, ולהפוך במקרה הצורך, כיוון שלעתים הירקות משחימים דווקא בצד התחתון שלהם, זה שסמוי מן העין. אל תכינו כמות גדולה מדי. לטעמי ירקות אפויים לא

אמרלדה

Active member
אורני המשך

• ירקות אפויים – אלה שבישראל קוראים להם אנטיפסטי. כדאי לשלב בכריך עם חלבון כלשהו. פלפלים אדומים בשרניים, חתוכים לסירות, חצילים פרוסים לפרוסות עגולות – אין צורך לקלף וכדאי לפרוס בעובי כמעט סנטימטר, כדי שלא יתכווצו ויתייבשו באפייה, פרוסות קולרבי חתוכות למקלות בעובי כנ"ל, פטריות שמפיניון שלמות, לא קלופות, קישואים קטנים חתוכים לרבעים לאורך, או לפרוסות עגולות בעובי כנ"ל (ואז הם לא חייבים להיות קטנים), גזר פרוס לפרוסות עגולות או למקלות בעובי כנ"ל, דלעת/דלורית קלופה וחתוכה לקוביות בינוניות, כרשה נקייה וחתוכה לעיגולים באיזה עובי שרוצים, לא פחות מ- 3/4 ס"מ. חשוב לאפות כל ירק בנפרד, או לפחות לשים בתבנית בקבוצות נפרדות. מניחים על נייר אפייה, בכמות שתאפשר אפייה בשכבה אחת. מתבלים בקצת שמן זית ומלח גס. 2-3 כפות שמן מספיקות בדרך כלל לתבנית שלמה. מספיק שכל חתיכת ירק תקבל לטיפה קטנה של שמן. אופים ב- 190-200 מעלות, עד שמוכן. כדאי לבדוק לאחר כ- 15 דקות אפייה, ולהפוך במקרה הצורך, כיוון שלעתים הירקות משחימים דווקא בצד התחתון שלהם, זה שסמוי מן העין. אל תכינו כמות גדולה מדי. לטעמי ירקות אפויים לא כדאי לשמור יותר מיום יומיים.

• ממרח תמרים – אצלי בבית לא היה ממרח שוקולד אבל לפעמים בכל זאת מתחשק משהו מתוק. אז ממרח תמרים, ועליו כדאי לפזר אגוזים/שקדים/בוטנים גרוסים או מרוסקים, שמשפרים את הערך התזונתי של הכריך. לחלופין - אפשר גם לגרד בפומפייה טופו, ולפזר על ממרח התמרים.

ממרח שקדיה עם או בלי ריבה ללא סוכר (כפית ריבה כזו שווה לחצי מנת פרי)

רשימה מכובדת

הכי אהבתי והתחברתי
לחביתת ירק, הסנביץ הסודי של המתהוללת (ללא חציל), והיה נקניק עם חרדל ששווה את ליבי
כאמור פסטו לא הולך פה, שמן מידי לא הולך פה, ובטח שלא חציל

amysh

New member
למי הסנדוויצ'ים?

לבני משפחתך? או לקייטרינג?
פשוט אני אוהבת ריקוטה עם פלפל קלוי או קישוא קלוי ואם אין אז עגבניה
יש לכם גבינות שוות וכאלה עם פרוסת גמבה מצוינות (בתוך לחמניה מתוקה הכי טעים)
&nbsp

amysh

New member
אה אז צריך סנדויצ'ים יותר מוחכמים ומורכבים

וגם מותאמים לטעם המקומי. אתה כותב שפסטו וטחינה לא ילכו שם.
תאמת שהמלצתי אליך היא להציץ בתפריטים מקומיים ולראות אילו סנדויצים מכינים אצלכם כי זה כנראה הטעם המקומי. מניחה שהרבה לא יהיו כשרים.
&nbsp
מה עם סלט ביצים? סלט טונה?

אני מכין כשר, ורק כשר

סלט טונה, רעיון טוב, סלט ביצים, חביתת ירק ונקניק
עוד רעיונות?

amysh

New member
ברור לי שאתה מבשל כשר

יש לך שם סלמון כבוש? כי אפשר גם איתו, שילוב עם גבינת שמנת ואיזה ירק.
&nbsp

kisslali

New member
פסטו בשבילי זה ממרחים שונים ומגוונים

יש את ממרח הפלפלים של הטורקים, ויש את כל התערובות שאני מכינה לבד מקייל, מכוסברה, מתערובת עשבי תיבול, מוסיפה מעט שום, ממש מעט שלא יתפוס בעלות, משתמשת בפחות שמ"ז, שרק יהפוך למשחתי ונוח למריחה, לא מוסיפה גבינה כשאני לא רוצה חלבי, מוסיפה אגוזי מלך לא טחונים מדי כי הם טעימים, בריאים ומשפרים את המרקם.
הכנתי לא מזמן קארי ירוק תאילנדי, צמצמתי את הצ'ילי שיהיה פחות חריף וזה אחלה 'פסטו' לכריכים בשריים או עם ירקות קלוים או עם ביצים קשות.
למון גרוס, ג'ינג'ר, שום, צ'ילי, כוסברה, בצל (צ"ל שאלוט) - כוסברה יבשה, כמון, פלפל שחור, טיפה סויה במקום רוטב דגים.
העיקרון הוא שהמשחה תהיה מכוסה בשמן וכך היא נשמרת.
אני משאירה במקרר צנצנת מכוסה שמן והשאר מוקפא במנות קטנות.
יש לי תמיד במקרר מגוון משחות כזה, זה טוב לטיבול, נטו עם פסטה והכי מעולה כבסיס לכריכים.

ללי

אמרלדה

Active member
יש מצב שהם זזים קצת, לבראנצ'?

כי חברתי ההולנדית אוכלת סנדוויצ'ים בערך ב- 11-12, והם בד"כ
מקמח מלא עם ירקות אנטיפסטי קלויים בתנור בתוכם - פלפלים, קישואים דקים, פרוסות בצל סגול ועוד - ללא ממרח. תמיד נראה כל כך עסיסי.

אם תוסיף ממרח זה ייראה עשיר יותר.

למעלה