ביטוח סיעודי - עיצה?

ביטוח סיעודי - עיצה?

בחור בן 33. מנסה לשקול מה עדיף להשקיע בביטוח הסיעודי?

קצבה גבוהה או מספר שנים ארוך.
ברור שאי אפשר לחזות, אבל עדיין אולי יש עיצה מנסיונכם:
נניח ברפמייה דומה אני יכול לרכוש:
7 אשח קצבה ל8 שנים
או
6 אשח קצבה לכל החיים
או
9 אשח קצבה ל5 שנים
מנסיונכם- עדיף להגדיל טווח כי גם ככה יש לי ביטוח סיעודי מקופת חולים. אז ביחד עם הפרטי אולי זה מספיק?
מצד שני הקופה צוברת אז אולי כדאי דווקא סכום גדול ואז בעתיד זה יאפשר להפסיק תשלום אם ארצה לעבור קופה או משהו?

הסטטיסטיקה לשירותך

בממוצע אנשים חיים כסיעודיים כ- 6 שנים לפי הסטטיסטיקה ואז הם מתים, כי מצב סיעודי הורג אותך. אתה יכול לעשות עם הנתון מה שאתה רוצה. אם תחלה בדמנציה לעומת זאת אתה עלול לחיות גם 10 שנים כסיעודי ואף אחד לא מבטיח לך שאת כולן תעשה בבית והקיצבה תעזור.

וכמה קבצה כדאי לבקש?

6000 שח? 8000 שח? יותר?

האם באמת קריטי שחברת הכשרה מקלה במבחן הזכאות-
אם אין שליטה בסוגרים צריך רק עוד קרטריון אחד כדי להחשב סיעודי
לעומת חברות אחרות שבכל מקרה מבקשות עמידה ב3 קרטריונים?

או שכשלא שולטים בסוגרים - גם ככה רוב המבחנים מתקיימים.

עקרונית

זה עולה המון להשאיר אדם סיעודי בבית. אין לי מושג מה יהיו טווחי המחירים לעובדים זרים (או אם בכלל יהיו עובדים זרים) כשאתה תהיה סיעודי וזקן.
למעשה אין הבדל בין הדירשות של הכשרה לבין הדירשות של שאר חברות הביטוח. זה רק נשמע טוב. קצת עובדים עליך.
כי בסופו של דבר גם אם אתה לא מסוגל לבצע פעילוית אחרות במבחן התלות אתה תצטרך 3 קריטריונים וכל פעולה מבין הפעולות האלה היא קריטית לחיים תקינים, או לחיים בכלל. כלומר גם אם לא תוכל להאכיל את עצמך- אתה בבעיה גדולה מאד.

חושב שהבנתי, אבל לא חשבתי שהבנת אותי

״כי בסופו של דבר גם אם אתה לא מסוגל לבצע פעילוית אחרות במבחן התלות אתה תצטרך 3 קריטריונים וכל פעולה מבין הפעולות האלה היא קריטית לחיים תקינים, או לחיים בכלל. כלומר גם אם לא תוכל להאכיל את עצמך- אתה בבעיה גדולה מאד. ״

אתאר מצב:
אני לא שולט בסוגרים ולא מסוגל להתלבש לבד.

בהכשרה: אני מוגדר סיעודי
בהראל: צריך לעמוד בעוד קרטריון. רק אז אוגדר סיעודי

בסדר, אבל יש פעולות חיים

שהן יותר קריטיות מאי שליטה בסוגרים. זה הכי לא נעים, אבל זה לא יהרוג אותך מיידית כמו אם לא תאכל שבוע, או אם לא תצליח לקום מהמיטה לבד.

אני לא דברתי על נוחות. שאלתי אם ההקלה שלהם בזכאות באמת שווה

מחיר גבוה יותר עבור ההקלה הזו אם אין שליטה בסוגרים אז רק עוד מבחן אחד.

במקום 3 מבחנים

לא ככ ברור (פעמיים). שאלתי היא כן/לא. אבל לא אטריח אותך לענו

לענות שוב. אני לא ככ מבין את התשובה גם בפעם השלישיתאם היא לא תשתנה

xfwind

New member
1. אתה צריך לקרוא את הפוליסה היטב. 2. דמנציה שמחייבת השגחה

לא בהכרח מתבטאת ב-5 הפעולות.
3. גם כשיש לך ביטוח סיעודי, ואתה לא עונה ב-100% על הקריטריונים - אתה יכול (בהתאם לפוליסה) לקבל פיצוי יחסי. א-ב-ל אז אתה "מתניע" את הפוליסה ושעון התחולה שלה מתחיל לתקתק.

למעלה