עזרה לילדים בתנאי ש....

בעיני,עלול להיות בחלוקה לא שיוויונית

אפקט של - חיזוקים חיוביים דוקא למי שפחות טורח להתאמץ להגיע לעצמאות, והפוך-מי שאולי נוהג בפחות אחריות מקבל "פרס" .

אוי רק עכשיו אני רואה שיצא לי "מאותו הצד"

התכוונתי-
חיזוקים חיוביים דוקא למי שפחות טורח להתאמץ להגיע לעצמאות, כלומר מי שאולי נוהג בפחות אחריות מקבל "פרס"
לעומת ההפך, מי שמתאמץ ומצליח לדאוג לעצמו לא מצ'ופר ע"י ההורים.

בעיני לשניהם מגיע אותו דבר.

מיקאלה1

New member
עלמה בגדול את מאוד צודקת

אבל להורים שאין מיותר ובכל זאת רוצים לעזור למי שזקוק הם לא יתנו בצורה שוויונית למי שלא זקוק. הם יתנו מתנות לנכדים בצורה שוויונית אבל עזרה כספית נותנים למי שבאמת זקוק. ובגלוי. בלי סודות ובלי שקרים. וכמובן שנותנים רק כשבאמת זקוקים.

SupermanZW

Well-known member
העזרה חייבת להיות שוויונית

בכפוף לכך שהילדים עומדים באותם תנאים. אם לא הדבר ייצור ריבים ושנאה ותחושות קיפוח במשפחה ועלול גם לפרק את המשפחה.
לדעתי את עושה טעות שאת עלולה לשלם עליה ביוקר, בעיקר בתחומים הלא כספיים אבל זה לא פחות כואב.

נומלה

New member
יש לכל אחד קו אדום?

למשל אם הילד רוצה כסף לשלם חובות הימורים - זה הגיוני שנבקש טיפול גמילה עם זה? אז למה לא להחליט לא לממן טיול לטימבוקטו?

מצד שני אפשר לומר יש לי X שקלים לתת לילד ואולי לידע אותו שהנה החלק שלו בירושת היד החמה ולא יהיה אחר כך לדירה למשל. שאלה קשה.

מה יכול להיות לא ראוי בהפקת דיסק?

אני לא רואה איך זה יכול ליפול באותה קטגוריה כמו טיול לאוסטרליה (שאלא אם ההורים רוצים לתת מתנה, לא ברור לי למה שישלמו על זה) או הגירה לקנדה (שזה ממש אבסורד ואכזרי לבקש כסף מההורים..). מה יכול להיות לא ראוי בהפקת דיסק? זה ממש אומר "אנחנו לא מאמינים בך", או "אנחנו רוצים שתהיה פיזיקאי ולא מוזיקאי".

(ראיתי שלא הורים גם כן מגיבים - ליתר דיוק מגיבות - פה, אז הרשיתי לעצמי גם)

25306yosef

New member
הפקת דיסק עולה הרבה הרבה יותר מטיול לחו"ל...

אלא אם מתפשרים על משהו זול ופשוט ביותר המבוסס על סינטיסייזר עם תוכנת סקוונסר, עם מעט או בלי כלים אקוסטיים כלל, ובתנאי וההקלטה היא דיגיטלית 100% ובאולפן הקלטות פשוט וזול.

אך אם רוצים משהו איכותי ביותר ובאיכות שמע גבוהה ביותר המבוסס על כלים אקוסטיים, יש צורך להשקיע הרבה מאוד כסף על הדברים הבאים:

1. מעבד ומפיק מוסיקלי מקצועי ביותר ובעל ניסיון. ככל שהמעבד מקצועי יותר ובעל ניסיון עשיר יותר, המחיר עשוי להיות יקר יותר.
2. נגנים מקצועיים, כנ"ל.
3. הקלטות אולפן איכותיות - ככל שההקלטה היא באיכות טובה יותר, אולפן ההקלטות יהיה יקר יותר, ושעות ההקלטה באולפן יהיו רבות יותר. אם רוצים איכות גבוהה ביותר, יש להעדיף דווקא את ההקלטה האנלוגית בשיטת 24 ערוצים שעשויה להיות יקרה יותר, ולא את ההקלטה הדיגיטלית. כמו כן, יש לקחת בחשבון שבאולפן ההקלטות המקצועי, מקליטים כל כלי נגינה בנפרד ואפילו בתאריך אחר, ואם יש טעות או שהאיכות איננה משביע את הרצון, מקליטים מחדש, דבר המייקר את ההקלטות.
4. מיקסים ומסטרינג - לאחר שהסתיימו כל ההקלטות באולפן אנחנו נשארים למעשה עם חומר הגלם שעל מנת להשתמש בו יש צורך לעבד אותו. אם בחרנו את שיטת ההקלטה האנלוגית של 24 ערוצים, אנחנו נשארים לאחר שהסתיימו כל ההקלטות עם סרט מגנטי ברוחב של 2 אינץ' שעליו מוקלטים כל הכלים, אך אין באפשרותנו להשתמש בו. על מנת להשתמש בחומר הגלם יש לעבד אותו ולהפוך אותו למוצר מוגמר של 2 ערוצים בלבד. ואז מתחיל השלב של בישול ערוצי ההקלטה הקרוי מיקס. לכל יצירה מוסיקלית מבצעים את המיקס בצורה פרטנית, דבר שעולה כסף ועשוי לקחת ימים ואפילו שבועות. ולאחר שהסתיימו כל המיקסים מגיע שלב המסטרינג שגם הוא עולה כסף.

כל מה שתואר לעייל עולה הרבה מאוד כסף, אך זוהי רק ההתחלה. יש להשקיע כסף גם במעצב גרפי מקצועי שייעצב את עטיפת הדיסק וגם זה עולה כסף, וללכת עם המאסטר מאולפן ההקלטות ועם הקובץ הגרפי של הגרפיקאי אל מפעל שכפול הדיסקים, וגם זה עולה כסף. ומה לגבי שיווק, פרסום, יחסי ציבור, אמרגנות ? הכל עולה כסף!

כמובן שאפשר לחסוך בהכל ולבחור באנשים זולים ושיטות עבודה זולות ובחברות המבצעות את העבודה בזול, אך לא בטוח שאם נקצץ ונבחר את הדברים הזולים, האיכות המוגמרת תהיה משהו.

אך במחשבה שניה, אולי הצעירים של ימינו (להבדיל מהצעירים של ראשית שנות ה-80) מסתפקים כיום בבינוניות ובמשהו זול ובלתי מושקע, ולכן איכות דיגיטלית זולה בליווי של סינטיסייזר עם תוכנת סקוונסר שהוקלטה באולפן הקלטות ביתי, עשויה לספק אותם...

25306yosef

New member
איפה ראית פרסומת ?

אני הסברתי מדוע להפיק דיסק עולה הרבה מאוד כסף, הרבה יותר מטיול לחו"ל.

תעזבו נקודתית את הפקת הדיסק

זה לא הנושא

עריכת תערוכת ציורים

פרסום ספר שירים

או כל מטרה אחרת.

העיקרון הוא התהייה, לא הדוגמה עצמה.

על אותו רעיון

אני מוכן לתת לך כסף בסום X אבל לא בשביל זה = אני לא מאמין בך שתצליח בזה (או, אני לא רוצה שתעסוק בתחום הזה). זה מסר קשה מאוד לקבל מהורה. בניגוד ל"אני לא מוכן לממן לך טיולים בחו"ל, טיולים תממן לעצמך".

נושא אחר לגמרי- ואולי שווה דיון נפרד.

האם אני כהורה בכל מקרה מאמין בילד שלי ?
מאמין שיצליח?
מאמין שבחר בחירה נכונה ?
חושב שהוא מוכשר לנושא ? (עם עיניים פקוחות - לא תמיד)
חושב שיש לו היתכנות כלכלית טובה ? (גם לא תמיד, גם אם אתה מוכשר בכתיבת שירים ,אני חושבת שעדיף שתשקיע את עתידך ביעוד אחר, יש מספיק משוררים וספרי שירה על המדפים)

האם אני כהורה- תמיד תומך בילד שלי בכל מה שיבחר? ירצה?
האם אין תפקידי לעיתים להאיר את עיניו ליכולותיו, מסוגלתו, מול שאיפותיו,רצונותיו, שוק העבודה וכו?

(בכלל נושא שצץ לי, לא בהכרח בהקשר הכלכלי אגב)

זו הגישה של אבא שלי

גם מבחינה כספית. אמא שלי ההפך. אבל היא דווקא אמרה שאני צריכה לפרסם ספר שירים (ושאלתי בשביל מה? יש אינטרנט).

יעלעל

New member
באמת שווה דיון נפרד

כי זו שאלה חשובה מאוד שאכן נובעת מהדיון שכאן אבל גם שונה.
רוצה לפתוח דיון כזה?

SupermanZW

Well-known member
הדרכה והכוונה חשובים לא פחות מסיוע כספי

אלה הכלים שיעזרו יותר מכל לילדים למצוא את הדרכים המתאימות להם ביותר לעשות כסף ולנצל את כישוריהם בדרכים הנכונות ביותר עבורם.

אין ולו אדם אחד שלא היה מצליח יותר בחייו לו קיבל עצות טובות יותר והדרכה והכוונה רבים יותר בהתאמה לכישוריו. ידע הוא כוח וידע מביא כסף.

אחד התפקידים שלך כהורה הוא להאיר את עיניו של ילדך ליכולותיו ומסוגלויותיו וגם לייעץ לו כיצד להגשים את שאיפותיו ורצונותיו תוך סיפוק המידע המקיף ביותר שתוכל לתת לו על שוק העבודה בתחומים הרלוונטיים לו.

אינך חייב לתמוך תמיד בכל מה שיבחר ילדך, אך לייעץ לו כיצד להצליח ולנמק לו את אי התמיכה שלך כאשר אינך תומך אתה חייב, כדי לתת לו את הכלים הטובים ביותר להצליח בחיים.

iris mom of two

New member
אבל....

יש הורים שייעצו ויבקרו בצורה תומכת ועוזרת, ויש הורים שסתם יקטלו.

SupermanZW

Well-known member
יש הורים שאסור להם להיות הורים אבל בכל זאת הם

הורים וכתוצאה מכך החברה סובלת מכך שלא חינכו את ילדיהם כמו שצריך וגם מהם עצמם באופן כללי כי גם אותם ההורים שלהם לא חינכו כמו שצריך.

שוש אור

New member
ההחלטה לעזור

לדעתי, או שמחליטים לעזור או שלא.
מאחר וההורה הוא העוזר, הוא יחליט מתי כן ומתי לא,
אבל!! בשום פנים ואופן לא יתנה את העזרה בשום דבר.
אולי בעיני הורה הפקת דיסק, למשל, אינה חשובה דיה אבל בעיני הצאצא זהו הדבר החשוב ביותר עלי אדמות,
יחליט ההורה - עוזר/ לא עוזר. נקודה

לא חושבת שיש לנו זכות להחליט מה חשוב ומה לא,
ובכלל, מי אמר שקנית דירה חשובה יותר מטיול בנפאל??

כאמור, זכות ההורה לתת או לא,
את ההחלטה לגבי החשיבות לבחירה יש להשאיר בידי מי שמבקש את העזרה.

אדמiנית

New member
לא יודעת אם זו שאלה של הגינות מוסרית בכלל

אם הילד (שכבר לא כל כך ילד) מבקש עזרה כלכלית,
ברור (לי בכל אופן) שלהורה שממנו מבקשים את הכסף יש זכות לתת עבור מטרה אחת ועבור אחרת לא.

כשהבן הבכור שלי סיים צבא ורצה לטייל באוסטרליה, הוא ידע שהוא יצטרך לעבוד ולממן לעצמו את הטיול.
עבור הלימודים שלו, לעומת זאת, לא היתה לי שום בעיה לעזור לו.
אני עובדת כבר שנים מאד קשה בשביל הכסף שלי,
ולכן, אם מבקשים ממני כסף למשהו שלא נראה לי נחוץ במקרה הטוב או מסוכן ולא ראוי במקרה הפחות טוב,
אני חושבת שזו זכותי המלאה לא לתת את הכסף שלי.

מסכימה לגמרי

למעלה