שאלה לגבי צריבת ISO ב Gparted

einat162

New member
שאלה לגבי צריבת ISO ב Gparted

(מצרפת צילום מסך שהוא לא שלי לצורך המחשה)

האם כדי לצרוב קובץ מערכת הפעלה חייב ששם המחיצה (Flags) יהיה Boot ? או שההגדרה היא לצורך נוחות בלבד (אם יש כמה מחיצות אז רק כדי לתזכר את המשתמש מה היא כל אחת).
בשבת שיחקתי קצת וצרבתי את Antix 17 שעבד לי פעם אחת עם מחשב לינוקסאי כדי להריץ על מחשב אחר- זה עבד . אחרי זה ניסיתי לצרוב Lubuntu 18.04 על אותו התקן (המחשב לא זיהה מערכת הפעלה) ושוב את אותו קובץ ISO של Antix 17 (שוב לא זיהה מערכת הפעלה) . פירמטתי את ההתקן כ FAT32 לפני כל צריבה, לא היתה הודעת שגיאה במהלך הצריבה. כחלק מהמשחק הורדתי את שם התגית של מחיצת ההתקן- פשוט הנחתי שבתהליך הצריבה זה יסודר אוטומטית.

יש לך קובץ ISO ואת רוצה לצרוב אותו או ש...

את רוצה להפוך את מערכת ההפעלה הקיימת לקובץ ISO לצורכי גיבוי?

einat162

New member
קבצי ISO של מערכות ליקנקסאיות שונות - להתקין על דיסק און קי

כדי להתנסות (ואח"כ להתקין) ע"ג מחשב אחר (כמערכת הפעלה על הכונן קשיח).

einat162

New member
אני משתמשת ב unetbootin (היישום בקיצור נראה שעובד רק עם CD)

BravoMan

Active member
כמה הבהרות:

כשאתה מוריד קובץ ISO של הפצת לינוקס כגון Lubuntu, לא מדובר ב-Image של מחיצה בודדת, אלא באימג' של דיסק מלא, כולל ה-boot sector שנחוץ כדי שהמחשב יעלה מערכת הפעלה המדיסק.
&nbsp
אם צרבת נכון, אין שום צורך לפתוח GPARTED ולהתעסק עם המדיה הצרובה.
&nbsp
יחד עם זאת, היום יש 2 סוגים של מדיות ברות אתחול:
כזו שמתאימה ל-UEFI, מחשבים חדשים יחסית, וכזו שמתאימה ל-BIOS, מחשבים ישנים.
&nbsp
מחשבים מהשנים האחרונות יוכלו לרוב לזהות ולעלות ממדיה ל-BIOS עם הגדרה נכונה ב-UEFI, אבל אם אתה מנסה על מחשב בן 5 שנים או יותר, או מחשב שהוגדר לעשות BOOT ממדיות במצב BIOS בלבד אבל אתה צורב image שבנוי ל-UEFI, המחשב לא יזהה את ה-image.
&nbsp
בנוסף, אני לא בטוח עם כל כלי הצריבה מעודכנים לצריבה במצב UEFI.
&nbsp
לצערי, אני גם לא בטוח לגבי Lubuntu.
Ubuntu על נגזרותיו כבר עבר ל-image במצב UEFI, אבל היות ו-Lubuntu נועד למחשבים חלשים ואף ישנים, ייתכן שהם עדיין לא.

למעלה