מהו ה- generic וכיצד מעדכנים אותו ב- xUbuntu 14.04.5

מהו ה- generic וכיצד מעדכנים אותו ב- xUbuntu 14.04.5

במחשב החדש שלי, 64 ביט, מותקן xUbuntu 14.04.5 עם 4.4.0-93 generic.
במחשב הישן שלי, 32 ביט, מותקן xUbuntu 14.04.5 עם 4.4.0-91 generic.
עד גירסה 4.4.0-91 העדכונים היו תואמים בשני המחשבים.
אני תוהה אם 4.4.0-91 זו הגירסה האחרונה ל- 32 ביט, או שמא קיימת בעיה כלשהי במחשב הישן שלי, שמונעת עדכון לגירסה מתקדמת יותר, והאם זה חשוב בכלל.
אעיר, שלאחר העדכון ל- 4.4.0-91 (במחשב הישן) הייתה הגלישה בפיירפוקס איטית, וחשדתי שהבעיה בעדכון. על כן הסרתי והתקנתי אותו מחדש באמצעות synaptic package manager. הייתכן שזו הסיבה לכך שהגירסה אינה מתעדכת עוד?
כדי להסיר ספק: ניסיתי לעדכן כמה פעמים באמצעות software updater וכן מהמסוף (sudo apt-get upgrade). העדכונים מגיעים, למעט גירסת ה- generic.

BravoMan

Active member
מה שכתבת נראה כמו חלק מתיאור גרסה של ה-kernel

ה-kernel הוא הבסיס של המערכת - הרכיב שמדבר ישירות עם, ונהל את חומרת המחשב שלך.
&nbsp
ההבדל בגרסאות הוא הבדל מינורי, שאינו מציין שינוי בפיצ'רים או אפילו בתיקוני אבטחה וכו'.
(כדי להבין מה הוא כן מציין, אם בכלל, צריך לחפור עמוק בתיעוד).
&nbsp
היות וחומרה של שני המחשבים שלך שונה מאוד, הגיוני ביותר שמספרי הגרסה של ה-kernel יהיו מעט שונים.
&nbsp
הסיכוי שהעדכון המדובר הוא זה שגרם לאטיות ב-FF הוא נמוך ביותר.
באופן אישי אני חווה לפעמים תקיעות של FF מזה 2 - 3 עדכונים של FF עצמו, במספר מחשבים, כך שכנראה מדובר בבאג שהם עצמם הכניסו, ויש לקוות שיטופל בקרוב (אני אצלן מכדי לחפור או להתערב בנושא).
&nbsp
התקנת חבילה דרך synaptic אינה מונעת עדכונים שלה, אלא אם אתה מבצע ספציפית פעולה מיוחדת של "נעילת חבילה".
אני אפילו לא זוכר אם לסינפטיק יש ממשק לבצע את זה, אבל בכל מקרה אם פשוט התקנת לא סביר שזה קרה.
&nbsp
זכור שבסוף סינפטיק ו-software updater כולם רק ממשקים שמשתמשים ב-apt מאחורי הקלעים, אז לכל היותר יהיה הבדל ברשימת התוכנות שהם מציגים לך, אבל לא בגרסאות שהם מתקינים.

רבה

שאלת אגב: איפה רשום מספר הגירסה?

באיזה קובץ רשום מספר הגירסה של מערכת ההפעלה, לדוגמה:
xUbuntu 14.04.3.
אני יודע את מספר הגירסה לפי קובץ ההתקנה, אבל אני יודע גם, שהמספר הזה משתנה במרוצת הזמן עקב עדכונים מהרשת.

תודה.

BravoMan

Active member
גרסת המערכת רשומה בקובץ etc/lsb-release/

אם אתה רוצה עוד פרטים על ה-kernel ספציפית, יש את הפקודה uname -a

תודה רבה על ההפניה לקובץ

בדיוק מה שחיפשתי.
תודה גם על הפקודה, אך לא הבנתי מה בדיוק צריך לרשום במסוף; ניסיתי כמה צירופים (למשל: sudo apt-get uname -a), אך בכולם קיבלתי הודעת שגיאה.

למעלה