שמירת סיסמה לאתר אחד בלבד + פרסומות קופצות

שמירת סיסמה לאתר אחד בלבד + פרסומות קופצות

שלום שלום,

אני לא מבינה גדולה במחשבים, יש לי שאלות פשוטות לגבי דפדפן פיירפוקס:
1. אני לא רוצה שישמרו סיסמאות, למעט לאתר אחד. יש אפשרות לעשות את זה, סוג של exception?
2. עולות לי פרסומות בחלונות קופצים. כן, התקנתי כבר adblock, adblock plus ועוד ועוד. עדיין עולים, והחידוש של השנה האחרונה הוא שהן עולות כ-tab נוסף בדפדפן ומקפיצות את הדף שפתחתי בפועל טאב קדימה.
3. תוכלו להסביר לי מה זה cookies והאם אני רוצה את זה או לא? מצד אחד - אם הבנתי נכון, באחד הדפדפנים (אופרה בחלונות) זה לא עוקב לי אחרי ההיסטוריה של יוטיוב, שזה טוב. אבל יש כל מיני דברים שלא נפתחים לי כי "your browser does not accept cookies" או משהו כזה.

תודה רבה ושיהיה יום נהדר,
אשרה.

BravoMan

Active member
כמה תשובות:

1. לא, אפשר לעשות exceptions רק הפוך - אתרים שעבורם לא ישמרו ססמאות.
אבל בכל פעם שהדפדפן מבקש לשמור ססמה עבור אתר מסוים, אפשר לומר לו לא לשמור וגם לא לבקש שוב עבור האתר הזה.
&nbsp
2. יש הרבה שיטות להקפיץ פרסומות ותרם פגשתי תוסף שמצליח להתמודד עם כולן.
ממליץ על שילוב של ABP עם כמה שיותר פילטרים ו-Ghostery.
פילטרים הם רשימות חסימה שניתן לבחור בהגדרות התוסף.
&nbsp
3. cookie היא פיסת מידע קטנה שאתר יכול לבקש מהדפדפן שלך לשמור בשבילו על המחשב שלך.
מה יהיה בתוך ה-cookie? כל מה שהאתר ירצה.
אתרים רבים משתמשים ב-cookie כדי לשמור מפתח שהם קיבלו אחרי שהכנסת שם משתמש וססמה וככה הם מנהלים מה שנקרא seesion, כלומר יודעים מתי את מחוברת.
&nbsp
אין קשר בין דפדפן, לבין שימוש של אתר מסוים ב-cookies לצורך מעקב אחרי הרגלי הגלישה שלך.
אתר אחד אינו יכול לקרוא cookie של אתר שני, אבל יש התחכמויות אחרות בהם אתרים משתמשים.
&nbsp
למשל, Facebook יכול לדעת על כל עמוד אליו גלשת, אם בעמוד יש כפתור Like.

תודה רבה!

יש לך מושג למה אתרים מסוימים לא עובדים או שפונקציות מסוימות לא עובדות אם הדפדפן שלי לא "מקבל" cookies? סתם כי הבעלים של האתר מעצבנים ועדיף לי לא להשתמש באתר הזה בכלל?

BravoMan

Active member
כמו שכתבתי לך:

אתרים, כולל gmail, משתמשים ב-cookies כדי לשמור token התחברות.
אחרת, היית צריכה להכניס שם משתמש וססמה כל פעם שאת עוברת עמוד באתר.
&nbsp
זה חלק מעבודה רגילה של אתרים, הם צריכים לשמור state איכשהו.
אני פרנואיד בעצמי, אבל אפילו אני לא מבטל cookies גורף, כי זה מיותר.

למעלה