איך ניתן לבצע downgrade לגירסת java

שיווקי

New member
איך ניתן לבצע downgrade לגירסת java

שלום,
לשרת ubuntu,
התקנתי java sdk 9, אך מסתבר שכנראה תוכנות מסויימות לא יודעות לעבוד עם הגירסה הזו, ובכל התקנה אני מקבל הודעה:
Oracle JDK 7 is NOT installed.
ההודעה נכונה גם אם אני רושם את סדרת הפקודות:

בכל מקרה, כשאני רושם את הפקודות הבאות:
קוד:
sudo dpkg -P oracle-java7-installer
sudo apt-get -f install

apt-get install default-jre
apt-get install default-jdk
(נופל בשורה האחרונה על oracle jdk 7 is not found) - בשורה של install default-jdk.

וכן בסדרת הפקודות:
קוד:
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java9-installer (latest version)
גם על השורה האחרונה נופל על oracle jdk 7 is not found
וגם אם אשנה את השורה האחרונה ל-oracle-java7-installer, אני מקבל את אותה השגיאה.

כשאני רושם את הפקודה:
java --version
אני מקבל הודעה על גירסה java 9.

אני צריך לעבוד עם scala עם sbt ועם התקנה של intellij IDE,
וגם עם ההתקנה של sbt, ולאחר הרצת הפקודה:
sudo apt-get install sbt
אני שוב מקבל הודעה על:
oracle jdk 7 is not found

בכל מקרה, ובכל ההתקנות הקשורות - אם יש ערך ב-setup שמגדיר הגדרה כללית להפנייה ל-oracle jdk 9 (לא ברור לי למה ה-oracle ואם מדובר באותה הגירסה) - זאת במקום להפנות תמיד ל-oracle jdk 7, זה עדיף (גם אם יש הגדרה לתוכנות מסויימות שיעבדו עם oracle jdk 7 ואחרות עם oracle jdk 9, זה גם ארצה לדעת איך).

תודה.

BravoMan

Active member
אתה שוב מתעקש לעשות בלגן.

בוא ננסה לעשות קצת סדר:

1. Ubuntu לא מחזיקים את ה-JDK של Oracle במאגרים שלהם, למיטב זיכרוני בגלל מחלוקת משפטית.
הם מחזיקים OpenJDK במקום.

האם scala יכולה לעבוד עם OpenJDK?
ראה סעיף 2.

2. במאגרים של Ubuntu קיימת חבילה בשם scala.
אתה יכול להתקין אותה, והיא יודעת לעבוד עם ה-JDK שיש במאגרים, לא צריך Oracle Java 7

בנוסף, ל-sbt עצמו יש מאגר:
deb [URL]https://dl.bintray.com/sbt/debian[/URL] /
(לקוח מתוך עמוד הורדה רשמי של הפרויקט)
אם תוסיף אותו, תוכל להתקין sbt עם apt-get instll וגם הוא יעבוד בלי לדרוש Oracle Java 7.

3. אם אתב בכל זאת רוצה את ה-java של Oracle ובגרסה 7 על המכונה שלך, נסה את המדריך הזה:
http://www.wikihow.com/Install-Oracle-Java-JDK-on-Ubuntu-Linux

הוא די ארוך, אך הסיבה לכך היא שצריך להוריד ולפרוס ידנית את הקבצים ולסדר הגדרות מערכת.

בהצלחה!

שיווקי

New member
כן, ייתכן שהתקנתי לא טוב ...

בחיפוש ראשוני "install spark ubuntu latest version" התייחסתי:
[URL]http://blog.prabeeshk.com/blog/2014/10/31/install-apache-spark-on-ubuntu-14-dot-04/[/URL]

וגם ל-[URL]https://spark.apache.org/downloads.html[/URL]
כיוון שעיקר ההתקנה של scala באה בעקבות התקנה של spark.

לא הבנתי מתשובתך, סעיף 2 - איך בכל זאת להתקין מהחבילה המקורית.
>> 2. במאגרים של Ubuntu קיימת חבילה בשם scala.
איפה המאגרים? איפה החבילה? יש איזה אתר מרכז של ubuntu שאפשר להתקין? צריך שוב להתקין מחדש את החבילה של ה-scala הנכונה.
אשמח להנחיות. אני דיי חדש ב-ubuntu. בדר"כ ההתקנות זה copy+paste ממה שמוצג באתרים (ב-centos זה היה פשוט יותר נפוץ למצוא).
אם יש אתר מרכז - אשמח לדעת איך.

תודה.

BravoMan

Active member
נפלת על מדריך לא טוב.

זה קורה, אבל הבעיה שלך היא שאתה לא מבין מספיק מה אתה עושה כדי לקלוט את זה.
הפנו אותך לגרסה ישנה של Java, ולא עצרת לשאול: "למה לכל הרוחות?", פשוט ניסית להחליף, אבל זה לא הלך.

לא נורה, ככה לומדים.

גיגול מהיר מביא מדריך קל ופשוט, שמוכיח שכמו שאמרתי, זה לא משנה איזו גרסת Java יש לך, ה-spark ו-scala יעבדו:
https://medium.com/@josemarcialportilla/installing-scala-and-spark-on-ubuntu-5665ee4b62b1

"להתקין מהמאגרים" אומר להשתמש במנהל החבילות, כלומר ב-apt-get.
כל מה שצריך לעשות כדי לקבל scala עובדת זה:
sudo apt-get install scala
(אפשר גם להשתמש בממשק הגרפי שנקרא "Software center", הוא הולך לאותו מקום)

כדי להוסיף את המאגר של sbt, תיכנס ל-"software and updates", תעבור לטאב השני Other software, תחלץ add ותדביק פנימה את השורה שכתבתי.

או תעקוב אחרי המדריך אליו קישרתי בהודעה הקודמת ותדביק את הפקודות משם למסוף.

כאמור, מנהל החבילות של Ubuntu שנקרא apt ופונה אוטומטית למאגרים הראשיים של ההפצה, ויפנה גם לכל מאגר שתוסיף.

גם עבור Ubuntu יש הרבה מדריכים ברשת כי זו הפצה מאוד פופלרית, אבל זו הפצה שמתעדכנת מהר יותר מ-CentOS (שבה בשביל יציבות מעדכנים תוכנות נורא לאט, ועובדים לרוב עם גרסאות מאוד ישנות), לכן, כשאתה מוצא מדריך, אתה צריך לשים לב לתאריך שבו נכתב, או אם זה מפורט, למספר גרסה של Ubuntu שבשבילה הוא נוצר.

לא כל הדברים משתנים, אבל גרסאות תוכנה כן, ואם אתה רואה הפניה לגרסת תוכנה ישנה מידי, בדוק אם יש מדריך חלופי.

שיווקי

New member
או קיי, תודה.

תודה, וסליחה על הבורות.
פשוט יש לי אפשרות לכניסה לשרתים ואני צריך לעשות הכל (התקנות, תכנות ...)

לגבי גירסה אחורה - רציתי סוף סוף שמשהו יעבוד, ונאמר לי בפורום ש-sbt כנראה לא תומך בגירסה של java 9 (שכנראה האחרונה, וזה מה שמנהל החבילות מתקין - לא ראיתי דרך אחרת לחזור אחורה, ולכן חשבתי לתומי שאפשר להתנהל ב-2 גירסאות, אם יש תוכנות שלא תומכות ב-Java 9 ויש כאלה שכן, ולכן ה"ניסוי" שבוצע).

אגב, מכיר apt-get, רק לא ידעתי שהמינוח apt-get זה דרך מנהל חבילות.

בכל מקרה, איפה ה-software center? זה משהו מובנה ב-ubuntu?
האם להלן זה הנתיב (אם כן - מה הנכון מבין ה-2).
קוד:
application -> system -> software
או
application -> system -> software updater

תודה.

BravoMan

Active member
תראה, לא כתבתי שהבעיה שלך שאתה לא מבין מספיק כדי

להעליב.
&nbsp
לא צריך להתנצל על הבורות, צריך פשוט להיפתר ממנה ע"י לימוד החומר הרלוונטי.
&nbsp
זה אולי לא נשמע נחמד, אבל אם אתה מחפש להיכנס למשרה של ניהול שרת, אתה צריך ללמוד איך עובדות התקנות על מערכת לינוקס לפני שאתה לומד להתקין ולעבוד עם תוכנה ספציפית.
&nbsp
זה חובה. לדעת מה היא חבילה, מאיפה היא באה, לאן היא הולכת (מה בעצם קורה כש-apt מתקין חבילה) וכו'.
&nbsp
זה חלק מאוד חשוב בניהול שרתים, כי בין היתר תלמד משם איפה חיים קבצי קונפיגורציה של תוכנות שונות שתצטרך לשנות אחרי התקנת התוכנה.
&nbsp
אין שום בעיה להחזיק 2 או יותר גרסאות Java על אותה מכונה, אבל יש כמה דברים שצריך לדעת בשביל זה.
חשבתי שאתה מחפש להרים סביבת פיתוח כמה שיותר בקלות, לכן המלצתי לך פשוט ללכת על גרסה אחת שעובדת.
&nbsp
אם אתה רוצה ללמוד איך משלבים כמה גרסאות java על מכונת Linux תתחיל מללמוד על update-alternatives.
&nbsp
Software Center מובנה ב-Ubuntu (לא שיש פה משמעות ל-"מובנה", זו סתם עוד תוכנה שמגיע עם המערכת, וזה גם עניין שמאוד כדאי לך ללמוד).
בממשק גרפי, אחרי התקנה, יופיע לך אייקון של שקית קניות בסרגל צד.
&nbsp
אני לא ממש מבין איך הגעת לנתיבים שהצגת, אלא אם אתה עובד עם גרסה ממש ישנה או ממשק שהוא לא ברירת מחדל (אם כן, ציין איזה שולחן עבודה התקנת).
&nbsp
אני יכול להגיד לך ש-Software Updater זו לא האופציה הנכונה, זו רק תוכנה קטנה שמריצה עדכונים למה שכבר מותקן לך, לא מאפשרת לך להתקין או להסיר דברים.

שיווקי

New member
לא נעלב.

אין לי מה להעלב.
בסך הכל אתה טורח ונותן לי תשובות מעשייות ובהתנדבות - תודה!
אני נכנס ל-ubuntu דרך vnc.
יש שרת שברשותי שאני עושה עליו מה שבא...
הוא אצל לקוח ואני נכנס דרך ה-vnc, כך שזה נראה שונה ממה שאני נכנס דרך ה-citrix.
אני בסך הכל רוצה להתקין כמה התקנות, לבדוק ולהתנסות בהתקנות. לא איזה מומחיות על. לסמן וי ולהתנסות.
מצו"ב קובץ שמראה את מסך הכניסה (זה אני רואה בכניסה מ-vnc בלבד. אפשר להסתכל על כל ה-desktop למינהם כממשק עזר גרפי, המשתמש ברכיבים קבועים של מערכת הפעלה. ב-citrix זה נראה לגמרי אחרת. אני מחפש את כל הקישורים שהצגת לפי אותו מינוח אחד-על-אחד בתפריט, אך לא מצאתי).

כעת מה שדחוף לי, בקשר להתקנת spark ו-scala, עדיין לא מצליח. אני מקבל הודעת שגיאה, לפי מה שפרסמתי בהודעה (אולי בשל התקנות לא תקינות, למרות ש-scala עובד דרך ה-terminal. זה כנראה הגדרות לא נכונות ב-intellij).

[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/236/182449611/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D/%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7%D7%A1[/URL]

scala עובד דרך ה-terminal כשורה, באמצעות ה-intellij לא, כך שכהבנתי, זה משהו בהגדרה של Intelli (כנראה בצורת הניתוב ל-java. גם חפרתי קצת באינטרנט - לא מצאתי משהו).

BravoMan

Active member
זה מעניין:

שולחן עבודה שרואים בתמונה נקרא XFCE.

בניגוד ל-Windows שם יש רק שולחן עבודה אחד והוא חלק אינטגרלי מהמערכת, ב-Linux שולחן עבודה הוא רק עוד תוכנה (בד"כ כמה תוכנות) ויש כמה כאלה.

כברירת מחדל, שולחן עבודה XFCE מגיע עם Xubuntu - גרסה קלה יותר של Ubuntu שמחליפה מספר תוכנות לתוכנות קלות, שלא צורכות הרבה זיכרון ומעבד.
כמובן, אם רוצים, ניתן להתקין אותה גם על Ubuntu הרגיל.

בנוסף, גרסאות שרת של כלל הפצות לינוקס מגיעות תמיד ללא שולחן עבודה גרפי.

ככל הנראה, יש משהו מאוד לא סטנדרטי במכונה שאתה עובד מולה, ואני לא יודע איך לעזור לך מכאן.
אתה יכול להמשיך לעשות התקנות עם apt דרך שורת פקודה.

אתה יכול להריץ:
sudo apt-get install synaptic

ואז תמצא בתפריט System יישום בשם Synaptic שייתן לך ממשק גרפי להתקנות והסרות של תוכנות.

לגבי scala, אתה כנראה צודק בעניין הגדרות של IntelliJ, אבל אין לי מושג איך מגדירים אותו לעבוד עם scala.
ממליץ לך להעתיק את השאלה לפורום שפות תכנות או אפילו עבודה בהייטק, כי זה יותר קשור לכלי פיתוח באופן כללי, מאשר ללינוקס ספציפי (וכפי שראיתה, הפורום הזה לא הכי פעיל).

בהצלחה!

נ.ב.:
בלינוקס, זה נחשב מנהג מגונה להתקין סביבה גרפית על שרת, כי זה פותח פתח למלא בעיות:
1. עוד תוכנות, עוד מקום לבאגים
2. עוד תוכנות, עוד מקום לפרצות אבטחה
3. עוד תוכנות, עוד צריכת משאבים מיותרת

בנוסף, בשום סביבה לא נהוג להריץ כלי פיתוח ישירות על השרת.

למעלה