עדכון שגרתי השבית את מערכת ההפעלה

עדכון שגרתי השבית את מערכת ההפעלה

קיבלתי אתמול הודעה על עדכון שגרתי ל- xUbuntu 14.04.5. אישרתי את ההתקנה, התבקשתי לאתחל את המחשב בסיומה, ואז, במהלך האתחול, נתקע המחשב, והמערכת לא עלתה.
ניסיתי לשחזר מתפריט האתחול (Recovery mode), אך גם ניסיון זה כשל. בלית ברירה התקנתי את המערכת מחדש, אך היא שוב נתקעה במהלך העדכון מהרשת.
החלטתי בהזדמנות זו לנסות את הגירסה היותר מתקדמת, xUbubntu 16.04 (שניסיתי זמן קצר בעבר והתאכזבתי), אך שוב אותה בעיה: המערכת מותקנת מהתקליטור ללא דופי, אך נתקעת בשלב העדכון מהרשת.
בסופו של דבר חזרתי לגירסה הקודמת, וכעת היא מותקנת אצלי כפי שהיא בתקליטור, בלי שום תוספות.
אודה על הבהרות בעניין זה, ובכלל: האם קיימת אפשרות להסיר עדכון פגום מתפריט האתחול או באמצעות תקליטור? האם נכון להמתין יום-יומיים, בהנחה שהתקלה בעדכונים תתוקן בקרוב? או שמא ייתכן שהבעיה בכלל במחשב שלי? אולי וירוס?

תודה.

computer helper

New member
תגדיר נתקעה?

באיזה שלב נתקעה. מה הפלט שיש בכל אופן איפשהוא
יש אפשרות להעלות את המערכת עם קרנלים ישנים לפעמים זה יכול לעזור. ותמיד אפשר לעשות הרבה דברים לפני שמפרמטים, גם אם המערכת לא עולה

ניסיתי גם קרנל קודם (לפני ההתקנה מחדש)

המערכת פשוט קפאה ולא עלתה, ואיני מכיר "מצב בטוח" ב- xUbuntu (כמו שיש ב- Windows), אלא רק Recovery mode מתפריט האתחול (ה- GRUB), שאצלי, כאמור, לא הועיל.
אשמח לדעת אילו אפשרויות תיקון חלופיות קיימות ומה הסיבה (לפחות המשוערת) לתקלה הנדונה, הנגרמת רק לאחר עדכון.
האם קיימת בעיה כלשהי בעדכונים האחרונים של Ubuntu בכלל, או של xUbuntu בפרט, שהתפרסמה (חיפשתי ולא מצאתי)?
האם מישהו נתקל בבעיה דומה?

תודה.

computer helper

New member
באיזה שלב קפאה

היה לך מצב טקסטקואלי? או שגם זה לא? alt+ctrl+fx
מערכת לא סתם נתקעת, יש איזה חבילה שהתעדכנה ומתנגשת עם משהו או דברים בסגנון
בעיקר אם אתה אומר שזה אחרי עדכון , יכול להיות משהו שקשור לכרטיס מסך (אני סתם זורק)
לפעמים אפשר לראות בלוגים מה גורם לבעיה , אבל תמיד אפשר לקבל את רשימת העדכונים האחרונה, ולשנמך גרסאות של חבילות שעושות בעיות וככה לנסות לפתור
כשמשהו משתבש, יכול להיות קצת עבודה למצוא למה בדיוק, אבל פירמוט זה פתרון ממש קיצוני.
&nbsp
אני בubutnu 16.10 אין שום בעיה, יכול להיות שיש משהו ב xubuntu בחבילות שלהם, אולי יש לגוגל מה לומר בעניין (לא סביר שיש בעיה כל כך רצינית אצל כולם ואין דיווח על זה. תנסה לחשוב מה ייחודי למחשב שלך אולי , שוב כרטיס מסך וכאלה)
&nbsp

המערכת קפאה בשלב העלייה

כך היה לאחר העדכון הראשון, טרם התקנת המערכת מחדש.
לאחר ההתקנה מחדש, המערכת עלתה, אך העדכון מהרשת נעצר באמצע והופיעה הודעת שגיאה, שאיני זוכר את תוכנה המדויק (בערך: "התקנת קובצי נתונים כשלה או שהם אינם ניתנים לפענוח").
לאחר ההתקנה הנוספת מחדש (גירסה 16.04) המערכת פשוט קפאה זמן ממושך במהלך העדכון, בלי שהופיעה הודעה כלשהי (ייתכן שהעדכון היה מצליח בסופו של דבר, אך המתנתי זמן בלתי סביר והתייאשתי).
מצב טקסטואלי איני מכיר. באיזה שלב אפשר להגיע אליו? ועל מה בדיוק צריך להקיש (מה זה fx)? ומה הפקודה שצריך לבחור במצב זה?
המחשב הוא מחשב HP די חדש (בן פחות משנה), ואין בו כרטיס מסך מיוחד, אלא כרטיס מובנה על לוח האם (הכול עבד בו כשורה עד העדכון האחרון).

תודה.

בינתיים עדכנתי שוב, והפעם העדכון הצליח

אך אני עדיין בדעה, שהייתה בעיה בעדכון הקודם, וחיזוק לדעתי אני מוצא בכך, שכעת גירסת הגרעין, שמופיעה בתפריט האתחול, היא: 4.4.0-66, בעוד שלפני התקלה הייתה גירסה מתקדמת יותר: 4.4.0-67.
למיטב הבנתי, המשמעות היא, שהעדכון הנוכחי לא כלל את הקבצים שגרמו לתקלה, אך בקרוב (אולי מחר) אקבל שוב בקשת עדכון (שאותה אדחה מן הסתם).
נותרה השאלה הכללית, למקרה שהתקלה תחזור לאחר עדכון בעתיד הרחוק יותר: איך משחזרים את המערכת למצב שלפני העדכון בלי להתקינה מחדש?
ואולי כדאי בכלל לוותר על עדכונים, כל עוד המערכת פועלת כשורה, או שבלי עדכונים, המערכת פחות בטוחה?

computer helper

New member
תשובות

יש מצב שלפעמים עדכון עושה בעיות, זה יכול לקרות,
אני תמיד מעדכן, עד היום כמעט הכל הלך טוב. אבל אני בגרסה הכי חדשה ועם kernal 4.10 בגלל בעיות חומרה שיש לי במחשב חדש.
זה עניין שלך אם לעדכן או לא. בגדול עדכוני אבטחה מומלץ מאוד לעדכן כל השאר זה כבר עניין של בחירה שלך. (כמובן שעדכון של kernal חדש, בפונטציאל הכי יכול לתקוע לך את המחשב)
אגב אם יש לך תקלות כדאי לך לעדכן דרך טרמינל ואז לראות בדיוק מה נכשל ולמה. או לחפש בקבצי הלוג מה נכשל.
&nbsp
מצב טקסטואלי , תלחץ על alt+ctrl ואז על אחד ה F , תקבל מצב טקסט שמשם אתה יכול להריץ פקודות. כדי לחזור תלחץ alt+ctrl+F7
&nbsp

למעלה