הינתקות זמנית מהאינטרנט

כן, אני מכיר את הלחצן הזה

אך הוא (כנראה) אינו מאפשר להתנות חזרה בסיסמה.
אולי (לא ניסיתי) אם אמחק את שם המשתמש והסיסמה בהגדרות הנתב עצמו (לא במערכת ההפעלה, אלא בכתובת האינטרנט שלו), אדרש לשם ולסיסמה עם כל התחברות.

תודה.

Expect

New member
היי עופר

תסביר בבקשה מה אתה מנסה להשיג בסופו של דבר ונוכל אולי לעזור.
מה הכוונה לנתק את הנתב מהאינטרנט? שלמחשבי קצה לא תיהיה גישה? להחליף כתובת? לא ברורה הבקשה, אם תסביר מה אתה מנסה להשיג, נוכל לעזור יותר.

הינתקות זמנית מהאינטרנט

האם אפשר (ואיך) לנתק את הנתב (הראוטר) מהאינטרנט לזמן קצר (נניח לכמה דקות) בלי לכבות אותו?
אני יודע, שכאשר המחשב מחובר לאינטרנט באמצעות מודם, אפשר (לפחות במערכות המוכרות לי ממשפחת אובונטו) להקליד במסוף לצורך ניתוק:
sudo poff dsl-provider
ולחיבור מחדש:
sudo pon dsl-provider
מה הפקודות המקבילות (אם יש) כשהחיבור הוא באמצעות נתב?
והאם אפשר (ואיך) להגדיר את הנתב כך, שלאחר ניתוק כאמור יידרשו שם המשתמש והסיסמה (או הסיסמה בלבד) לצורך חיבור מחדש?

תודה.

גם וגם

שלמחשבי הקצה לא תהיה גישה לאינטרנט ושתוחלף הכתובת עם החיבור מחדש, ורצוי, שהחיבור מחדש יותנה בהקלדת שם משתמש וסיסמה (או סיסמה בלבד).

Expect

New member
לפי מה שאני מבין

החלפת איי פי אתה צריך ניתוק מוחלט של הראוטר (אלא אם כן יש לו אופציה ל disconnect/connect) בדר"כ זה יגרור הורדה של הראוטר לדקה או יותר, מאוד תלוי.
מבחינת משתמשי הקצה...כל עוד ה SSID שהראוטר משדר לא משתנה, הם יזכרו את הראוטר ולא יבקשו סיסמא לפני שינסו להתחבר, או שתצטרך למחוק את הפרופיל או שתצטרך לעשות Forget network ברשימת WIFI. אם אני מבין את הבקשה שלך...

למעלה