אולי מישהו פה יידע לפתור-אין בוט למחשב ולמה לינוקס כזה מסובך

YIM222

New member
אני לא יכול להתקין מאפס כי הוא לא קורא את דיסק ההתקנה

לא הבנתי מה שאמרת לגבי נגיעה בהתקנות מאפס. אז איך אתה מתקין לינוקס לא מאפס ?

YIM222

New member
בהתחלה לא היה בוט ואח"כ זה השתנה

משהו מוזר קורה במחשב.

תודה על החומר אני יקרא את זה...
UEFI זה כמו הBIOS ? איך מגיעים לזה ?
(אם אתה מוכן להדריך אותי בפרטי אפילו תמורת תשלום אולי אתה מוזמן לפנות
[email protected])

YIM222

New member
תודה אני יבדוק את זה

אבל זה עדיין לא הסתדר, התקלה עם LIBRE חזרה, והתקנתי במקומו OO אבל גם הוא עושה לי את הבעיה הזו. אני חייב מעבד תמלילים יציב.
יש מישהו שבכלל לא חווה באגים בתוכנות האלה ?

BravoMan

Active member
UEFI זו המחליף של BIOS.

מערכת יותר מתוחכמת מה-BIOS הישן והטוב.
אבל, היא עובדת בצורה שונה, ומצריכה תמיכה ממערכת הפעלה.
&nbsp
היא כלולה בכל לוחות האם משלוש השנים האחרונות (בערך).
&nbsp
ברוב לוחות האם אפשר לבחור אם הלוח ישתמש ב-UEFI כדי להעלות את המערכת, או ינסה לדמות BIOS ויעבוד במצב "תאימות לאחור" או Legacy באנגלית.
&nbsp
אני לא יודע איך זה הולך ב-Windows 10, אבל Ubuntu והפצות אחרות אפשר להתקין בשני המצבים, אבל, אתה צריך להמשיך להשתמש באותו מצב בו התקנת את המערכת.
מערכת שהותקנה תחת BIOS תתקשה לעלות תחת UEFI ולהפך.
&nbsp
כדי לדעת איך נכנסים לתפריטים הרלוונטיים, צריך לדעת את הדגם המדויק של לוח האם שלך.

BravoMan

Active member
אני חושב שהבעיה שלך קשורה איכשהו לתפקוד

לקוי של כרטיס מסך.
&nbsp
מעולם לא נתקלתי בבאג שאתה מתאר, ואני מכיר באופן אישי כ-10 אנשים שמשתמשים ב-Libre ואף אחד מהם על שום מחשב לא נתקל בדבר כזה.
&nbsp
אני לא בטוח מה זה ה-Cool 'N' Quiet הזה שיש לך, אבל לפעמים כשיש חומרה איזוטרית, היא עושה בעיות.
(מצטער שאני לא יכול לעזור יותר, אבל זו פעם ראשונה שאני רואה תצורה כזו).
&nbsp
בעבר, היית לי בעיה עם בקר SATA 3 בלוח אם שלי (גם של ASUS אחד הראשונית עם USB3)
עדכון דרייברים ועדכון BIOS פתרו את הבעיה, ואני קווה שזה יעבוד גם לך.
&nbsp
בהצלחה!

YIM222

New member
אולי מישהו פה יידע לפתור-אין בוט למחשב ולמה לינוקס כזה מסובך

אני כבר חושב לקנות מחשב חדש בעקבות זה.
בגדול היה לי מערכת ווינדוס 10 שרציתי להעיף גם ככה כי הרישיון לא שלי, אז רציתי להתקין דביאן וזה התקין אבל המסך היה קרוע, כנראה היה בעיות עם הכרטיס מסך המעיק של nvida , אח"כ כשניסיתי לפתור את זה לא היה דסקטופ ורק היהCMD ,
אז החלטתי להתקין מערכת יותר קל ופשוטה קראתי והחלטתי ללכת על absolute linux אבל גם זה לא פעל כיכנראה היו הרבה patition אז קיבלתי קריזה ופרמטתי ומחקתי את כל הpartitions שיכולתי דרך הCMD ועכשיו המחשב עולה אבל שום boot לא קורא .

אז 2 שאלות

1- אולי למישהו יש פיתרון למצב הזה ?
2- למה כל הקטע עם לינוקס כזה מסובך כל פעם יש תקלה אחרת, וצריך לסדר דברים דרך הCMD ולא בצורה קלה ופשוטה כמו ווינדוס. חשבתי שהם מתחרים בווינדוס, עכשיו אחרי כמה חודשים אני רואה שמבחינת ההתקנות והיציבות ויידנוס הרבה יותר חזק לא?

אשמח לתשובות

BravoMan

Active member
תשובות:

1. הבאת את המחשב שלך למצב לא ברור ואף אחד לא יוכל לעזור לך לפתור אותו.
אם בכל זאת אתה רוצה להתקדם, ולא לזרוק את המחשב לזבל, אני מציע שתתחיל מכך שתספק לנו קצת מידע, שיאפשר לנו לעזור לך:
&nbsp
א) כשאתה אומר "אין boot" האם הכוונה שאין בכלל הודעת POST (בדיקת חומרה אחרי הדלקה), ואתה לא מצליח להיכנס ל-BIOS \ UEFI?
או רק שמערכת הפעלה לא עולה?
&nbsp
ב) איזה לוח אם יש לך?
&nbsp
ג) כמה כוננים קשיחים יש במחשב?
&nbsp
ד) איזה דגם כרטיס מסך בדיוק יש לך?
&nbsp
ה) איזה מסך יש לך ודרך איזה חיבור הוא מחובר למחשב? DVI \ VGA \ HDMI?
&nbsp
ככל זה נוגע לבעיות עם מחשב, זה לא יגמר עד שלא תספר

&nbsp
2. ליננוקס לא מתחרה ב-Windows, זו לא חברה מסחרית.
Debian ספציפית היא הפצה קהילתית.
&nbsp
ברוב המקרים, ההתקנה פשוטה וקלה, אבל כמו עם כל מערכת, לפעמים יש בעיות.
אתה אומר ש-Windows יציבה? לך לפורום השכן ותראה כמה תלונות יש שם על 10.
&nbsp
בכל מקרה, אתה דוגמה קלסית לאנשים שקורת להם בעיה פשוטה והם מחמירים אותה:
לא עבד הדרייבר של כרטיס מסך?
הלכת והתקנת מערכת הפעלה אחרת תוך שאתה מוחק דברים משורת פקודה בתוך מערכת חיה.
וגם בחרת במערכת לא ממש מוכרת.
אישית, ה-absolute היחיד שאני מכיר זו וודקה, לא הפצת לינוקס

&nbsp
להערכתי, אם פשוט היית מוריד ומתקין Ubuntu הכל היה עובר לך חלק.
Debian נחמדים, אבל הם קצת לא אוהבים דברים סגורים, וחלק מכרטיסי nVidia דורשים דרייברים סגורים של היצרן.

YIM222

New member
תודה תשובות +עדכון

כרגע אני רואה שהוא כן קורא את הדיסק התקנה של win-10 . אבל משום מה את mint הוא לא קורא אבל זה אולי כי התקנתי גירסה ישנה, אז עכשיו אני מנסה להתקין את הגירסה הראשית שלהם מפה : cinnamon-64 מקווה שזה ייצלח.
https://www.linuxmint.com/edition.php?id=204

תשובות :
1- (קיבלתי את המחשב ממישהו ואין לי תיעוד מסודר מודה שזה התנהלות לקויה אבל זה המצב )
א-
יש בוט וביוס, אבל אח"כ הוא רק מהבהב במקום להפעיל את הדיסק/USB .
ב- אין לי מושג איזה לוח -אם איך לבדוק?
ג- 1 כונן קשיח נראה לי
ד- NVIDIA C61 , G150SE nforce 430
ה- syncMaster SA10 -Samsung .
(תופעה מוזרה שקרתה מאז כמה חודשים זה שהמסך זז ימינה אבל גם כשהחלפתי מסך לבדוק את זה זה עדיין קורה כאילו זה בא מהמחשב ולא מהמסך)

2 -
יש בזה משהו אבל קודם כל כל הסאגה התחילה מזה שהתקנתי UBUNTU וזה גם עשה לי בעיה של מסך קרוע, וגם איבדתי את הwin שהיה לי והתאבסתי מהתמיכה שלהם בפורומים (מהחוסר תמיכה) אז רציתי משהו אחר ודביאן נראה לי נחמד.

את האבסולוט (שזה וודקה על הפנים)מצאתי פה כי חיפשתי מערכת פשוטה :

http://www.techradar.com/news/softw...ost-popular-lightweight-linux-distros-1295034

אני מנסה את MINT מקווה שזה יילך. תודה על ההתייחסות

YIM222

New member
ולא מצאתי פתרונות נורמליים , כל תשובה בפורום של דביאן שנה עד

שעונים לך, ולמי יש ראש להתעסק עם זה.

ולגבי ווינדוס אין ספק שהם בעייתיים בכל מיני צורות, ואני ראשון המתנגדים להם אבל בזה שיש להם יציבות והתקנות אוט' והכל הולך דרך GUI ולא דרך מסכים והגדרות של קבצים בזה זה יתרון משמעותי.

YIM222

New member
עדכון - אשמח לעזרה

- בהתקנה שלmint-cinamon-64 זה נתקע בקטע שצריך להגדיר שם משתמש.
- מנסה להתקין את גירסה 32 - קיבלתי error של I/O , כתוב בהודעה שזה קשור אולי לfaulty DVD/HD , ושאפשר לנסות לנקות את את הDVD או את הHD, .
מקבל אח"כ הודעה > Installer crashed

תופעות לוואי בשתי ההתקנות : בכמה מקרים המסך מתהפך מלמעלה למטה וגם הכתב.

כשאני מעלה את המחשב שוב שום דבר לא עולה.

אני אולי ינסה לצרוב מחדש במהירות יותר איטית.
3שאלות
1-יש בעיה לצרוב ISO על דיסק מפורמט ?
2- כל הrestarts האלה דופקים את החומרה לא ?
3- יש למישהו פיתרון למצב ?

YIM222

New member
עשיתי צריבה יותר איטית ולא נפתר

ההתקנה עברה, אבל בrestart הוא נתקע אז עשיתי בעצמי ומאז הוא חוזר למצב שאחרי הודעת הפתיחה יש רק קו כזה מהבהב (איך קוראים לזה ? ) כמו של סמן בוורד

אם יש משהו לעשות וזה לא דפק בחומרה, מוכן לשלם עבור תמיכה טלפונית

[email protected]

יום טוב

דביאן

New member
לינוקס לא מסובך

לינוקס פשוט נותן לך שליטה מלאה במערכת (בגלל זה יש CMD). ברגע שהגדרת את המערכת נכון, מחשב עם אובונטו/דביאן יותר קל לעבודה מאשר מחשב עם חלונות, וראיתי אנשים שלא מבינים כלום במחשבים עובדים עם לינוקס.
&nbsp
אם אתה מתחיל אז תתקין אובונטו, לא דביאן. לא כי דביאן קשה, פשוט אובונטו מתקינה לך יותר דברים מראש וככה אתה צריך פחות להתעסק עם הגדרות אחרי ההתקנה. אבל בכל מקרה בלינוקס יותר דברים עובדים מהקופסא כי זאת הגישה בלינוקס, שהכל יעבוד מהקופסא.
כשאני מתקין חלונות שום דבר לא עובד מהקופסא! צריך לחפש דרייברים למתאם אלחוטי וכרטיס מסך למשל. בלינוקס כשמחברים מתאם אלחוטי הדרייבר שלו נטען אוטומטית (אם הוא נתמך הוא כבר חלק מלינוקס), והמשתמש מקבל תצוגה ברזולוציה מתאימה בזכות דרייבר פתוח לכרטיס המסך.
&nbsp
חברת nvidia לא ידידותית לקוד פתוח ולא משתפת פעולה עם מפתחי לינוקס, ומספקת רק דרייברים סגורים. היא לא מספקת מידע למפתחים ובגלל זה כרטיס המסך לא נתמך אוטומטית עם דרייבר פתוח. nvidia ממררת את חייהם של אנשי לינוקס.
אבל כרטיסי המסך שלה הם עדיין הכי טובים ללינוקס מבחינת ביצועים.

YIM222

New member
לא יודע מתי התקנת win לאחרונה

אבל בגירסאות האחרונות זה מאוד נדיר לראות ש"אתה" צריך לבחור דרייבר, הכל קורה לבד.

תודה על המידע טוב לדעת. אבל יש כאלה שאומרים שבשביל התקנות לינוקס חייבים טכנאי... יש לך פיתרון לבעיה העכשווית שלי ?

דביאן

New member
ממליץ לך לגבות אם יש לך מידע חשוב

ואז להתקין מחדש אובונטו מ-USB.
התקנתי חלונות 10 לא מזמן למישהו, הרזולוציה היתה 640X480 במסך של 1920X1080 ולא היתה אפשרות לשנות. מתאם הרשת האלחוטי גם לא עבד והיה צורך להתקין את הדרייבר.
באובונטו/דביאן ובעוד הפצות לא הייתי צריך להתקין דרייבר למתאם רשת אלחוטי ולמסך (כדי להשתמש בהאצת תלת מימד התקנתי אחר כך דרייבר קנייני, אבל הרזולוציה היתה גבוהה גם בלי זה).
בלינוקס השאיפה היא שלכל ההתקנים יהיו דרייברים חופשיים שהם חלק מליבת הלינוקס. התקנת הדרייברים בלינוקס זה רק כשאין דרייבר חופשי מחוסר ברירה.

BravoMan

Active member
אוסף הבעיות שלך יוצר חשד של חומרה לקויה.

אם כי בהנחה ש-Windows 10 עבד שם תקין לחלוטין ייתכן שאני טועה.
&nbsp
עכשיו, אני מציע שנלך צעד צעד.
בשלב ראשון תוריד ISO של Ubuntu האחרון, ותתארגן על DOK.
&nbsp
צורבים אופטיים יכולים להיות בעייתיים. גם אם אתה צורב לאט, אם לא השתמשת הרבה זמן אולי נכנס אבק, או התקלקלו רכיבים ועוד. אולי ה-DVD עצמו לא כ"כ טוב, הם לא תמיד מחזיקים מעמד, במיוחד בחום הישראלי.
&nbsp
היום כמעת ולא משתמשים בהם.
&nbsp
אם המחשב שלך חדש מספיק, ייתכן שיש לו אופציה כפולה: לעלות במצב BIOS - מצב Legacy כזה, או לעלות במצב החדש וה-"רגיל" UEFI.
&nbsp
אם אתה נתקל במצב שה-DVD או ה-DOK של ההתקנה לא עולה, תחליף את מצב העליה דרך תפריט ב-BIOS.
היות ואני לא מכיר את לוח אם שלך, אני לא בטוח איפה בדיוק האופציה.
&nbsp
אם יש לך מערכת שרצה כרגע תקין על המחשב, אתה יכול לבדוק את החומרה דרכה.
אם לא, תצטרך לעלות בתצורת Live (לינוקס שרץ מזיכרון ללא התקנה) כדי לבדוק.
&nbsp
עבור Windows יש תוכנה חינמית שנקראת Everest.
עבור Debian, UBuntu ושאר המשפחה (כן, גם מינט שאני די לא סובל אותה), יש במאגרים תוכנה בשם SysInfo שתיתן לך את כל המידע בצורה הגרפית.
&nbsp
הייתי שמח לדסקס איתך כמה פעמים טיפול ב-Windows מצריך חפירה ברג'יסטרי מה שהרבה יותר מסוכן ומסובך מעבודה עם קבצי טקסט לקונפיגורציה, אבל אני מעדיף להתאפס על מה באמת קורה במחשב שלך ובכל זאת לנסות לפתור את הבעיות.
&nbsp
עוד פרט קטן שלא ציינת:
באיזה כבל אתה מחבר את המחשב למסך?
&nbsp
כשעוברים בין מערכות הפעלה ומשתמשים בכבל VGA, הרבה פעמים קורה במסכים שונים שהתמונה זהה לצד כלשהו.
בשביל זה יש כפתור autoadjust על המסך.
ראה כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=oTADQhaErdU

YIM222

New member
חושב שאתה צודק

כמעט את כל העניינים בדקתי כמו שכתבת.

באמת עכשיו כשניסיתי להתקין את win10 (בדיסק שכבר פעם התקנתי בו) אני מקבל הודעה שאי אפשר להשתמש בpartitions ,אני חושב שמשהו נדפק מכל הrestarts שעשיתי לאחרונה, דיסק קשיח או משהו.
אני חושב שאני יכול להגיע עם ההתקנה של mint למצב של live.

החיבור הוא VGA אבל זה לא היה עניין של adjust - בדקתי. וזה לא עזר.

אם אתה מעוניין לתת תמיכהטלפנוית בתשלום דבר איתי [email protected] אני חושב שכל הנסיונות האלה שלי, מעבר להיותם מתסכלים, גם הורסים עוד יותר את החומרה.

BravoMan

Active member
אתה יכול להיות רגוע!

אתחול מחשב יזום דרך הכפתור הייעודי לא גורם נזק לחומרה.
אם יש בעיות חומרה, הן ככל הנראה לא קשורות לניסיונות שלך להתקין מערכת הפעלה.
&nbsp
תמיכה טלפונית אני לא נותן (גם לא בתשלום), אבל אם אתה רוצה להתקדם בפורום, אתה צריך להביא לכאן 3 צילומי מסך:
&nbsp
1. צילום הודעת השגיאה של Windows 10.
רוב הסיכויים שהאינסטולר שלו פשוט הרבה יותר טיפש ממה שחשבת שהוא. הוא רואה שיש כבר מחיצות של לינוקס, לא יודע מה לעשות איתן, לא יכול לתת לך כלי לטפל בזה ידנית, אז הוא פשוט עוצר ולא מתקין.
&nbsp
יש מגבלה של 4 מחיצות ראשיות פר דיסק, וכנראה שבכל הניסויים שעשית תפסת את כולן ועכשיו יש קצת ברדק.
זה דבר שקל מאוד לתקן, אבל כדי להדריך אותך צריך לראות מה בדיוק עשית שם.
&nbsp
2. צילום מסך של תוכנת gparted מתוך מערת LIVE שרצה.
אם התוכנה הזו לא מגיע בתוך גרסת Live של מינט, תתקין אותה ממאגרים בזמן שגרסת ה-Live רצה
&nbsp
זה יראה לנו בדיוק מה קורה עם הכונן שלך מבחינת מחיצות..
&nbsp
3. צילום מסך של SysInfo מתוך גרסת ה-Live ספציפית החלק שמדבר על לוח אם.
&nbsp
שים לב שאם יש לך טלפון עם מצלמה או סתם מצלמה דיגיטלית אתה יכול לצלם גם איתם, כל עוד רואים את הטקסט בבירור.

YIM222

New member
תשובות

תודה על העזרה זה ממש מוערך .

לגבי האיתחולים הופתעתי חשבתי שזה שוחק את הרכיבים, תמיד טכנאים אמרו לי כמה שפחות לכבות ולהדליק.

ניסיתי לעשות את שלב 1 והאמת מחקתי את הpartitions שיכולתי, דרך הinstaller ואז נשארו רק 0 & 1 עם unallocated-space ואז זה כן ביצע לי את ההתקנה .

אז עכשיו יש לי ווינדוס 10 גירסה 64 , אשמח לדעת איך להתקדם מפה לא רוצה עוד פעם לגרום תקלות, איזה גירסה של mint להתקין? את ה64 או 32. זה הפרטים שהצלחתי לדלות מהdevice-manager של ווינדוס . :

System:
Processor – AMD Athlon, 64 X2 Dual core Processor 4800+ 2.51 GHZ
Installed memory (RAM) – 2.00 GB
System-type – 64-bit OS, X64 - based processor

Device-Manager-List:
(כתבתי רק חלק כי יש המון)
- Computer – ACPI X64 based PC

- Disk Drivers :
>ST332061 3AS SCSI Disk device
>ST332062A ATA Device

-Display Adapter :
Microsoft basic display adapter

-DVD/CD-ROM – drivers :
>ASUS DRW -1814BLT ScSI CdRom device

-Monitors:
>Generic Non-PnP Monitor

-Network Adapters:
>NVIDIA nFOrce Networking controller

-Processors:
> AMD Athlon, 64 X2 Dual core Processor 4800+
> AMD Athlon, 64 X2 Dual core Processor 4800+

….

יש עוד הרבה פרטים מעבר לזה לא הצלחתי לראות את הmotherboard או את הכרטיס מסך שלNVIDIA.

BravoMan

Active member
תראה, הדבר הכי בטוח בשבילך יהיה להישאר עם Windows.

מכל מה שסיפרת, אני עדיין לא יודע מה השתבש לך פעם שעברה עם לינוקס, לכן אין לי דרך להבטיח לך שזה לא ישתבש שוב.
&nbsp
אם בכל זאת אתה רוצה להתקין Mint, קח גרסה 64 ביט.
התמיכה במערכות 32 ביט הולכת ופוחתת, כך למשל Google החליטו לסגור גרסת Chrome ל-32 ביט.
ו-Chrome כרגע נותן תמיכה הכי טובה ב-Flash על לינוקס.
&nbsp
ולא שזה קשור אבל:
הקטע עם "שוחק רכיבים" מאוד מצחיק.
מצד שני, כל אחד יכלו לקרוא לעצמו "טכנאי מחשבים" אין באמת ארובה לרמת ידע מסוימת.
יש אכן רכיבים במחשב שנשחקים עם הזמן או בגלל עומס, אבל זה קורה בזמן עבודה, לא בגלל הדלקה או כיבוי.
&nbsp
הדוגמה הבולטת היא כוננים קשיחים שיכולים לשרוד כמות סופית של כתיבות (גדולה מאוד אך סופית) וגם הפלטות שלהם מתקלקלות עם השנים.
&nbsp
דוגמה נוספת היא סוללות נטענות, למשל בניידים, שיש להן אורך חיים של 3 שנים בממוצע.
אבל זה קשור יותר למספר מחזורי טעינה מאשר לזמן עצמו.

למעלה