האם המועמד צריך לקבל את תוצאות האבחון שלו?

האם המועמד צריך לקבל את תוצאות האבחון שלו?

שלום לחברי הפורום מנהלי HR .
אשמח לשמוע את דעתכם ?
רקע :
בעקבות הסכם הפשרה בעתירת מכוני המיון כנגד הנחיות רשם מאגרי המידע והכרה בזכות העיון של מועמד בתוצאות המבחנים
בהליכי מיון לקבלה לעבודה ופעילות מכוני מיון לקבלה לעבודה. במסגרת ההנחיה, נקבע זכות העיון של נבחן בתוצאות המבחנים, לפיה על המעביד ומכון מיון הפועל מטעמו, לאפשר לכל מועמד לעבודה שעבר מבחני מיון והתאמה ולקבל את חוות הדעת בדיוק כפי שנמסרה למעביד שהזמין את המבדקים, בתוך 30 יום וללא תשלום, עוד נקבע כי יש למסור למועמד הודעה מפורטת על קיומה של זכות העיון ועל מתכונתה, בטרם קבלת הסכמתו לביצוע המבדקים ולשימוש במידע אודותיו.

בעקבות פרסום הנחיה זו הוגשו עתירות מינהליות מטעם חמישה מכוני מיון והסתדרות הפסיכולוגים, אשר טענו לביטול ההנחייה.
אם כן, בהתאם לפשרה שהוסכמה בין הצדדים, הוכרה זכות העיון של מועמד לעבודה לעיין בתוצאות המבחנים שנערכו לו ע"י מכון המיון ללא תשלום, הגם שזכות זו צומצמה, ואינה כוללת את מידת התאמתו של הנבחן למשרה.

אני חושבת שכן צריך להסכים

למועמד לקבל את תוצאות מבחן המיון שלו.
לא פעם אני נתקלת במועמדים, שכל הזמן מבקשים לדעת איך הלך להם ביום עיון ומאוד סקרנים לדעת מה הציון שלהם.
בכל זאת הם עשו מבחן, ביזבזו יום שלם על מיונים, מן הראוי שיקבלו את הציון כך הם יוכלו לדעת מה הצד החזק שלהם ומה פחות

מבחני מיון והתאמה

אני אמנם באה מתחום הגיוס, אבל גם אני נתקלת במועמדים שמאוד סקרנים לדעת איך הלך להם,
אז גם אני חושבת שצריך לתת להם את תוצאות המבדקים.
אם לומר את האמת, אינני מבינה מדוע להסתיר מפניהם את תוצאות המיונים?

למעלה