כמה מילים על פסילת מפלגות

Puskas

New member
אני לא מסכים

מר"צ היא מפלגת שמאל לגיטימית ולמרות שהם מייצגים דברים מעצבנים לפעמים, הם עדיין דמוקרטיים חברתיים.
הם חיים בסרט בהחלט, אבל הם דמוקרטיים, הם פטריוטים בדרכם שלהם והם פשוט מפלגה חברתית.

עוצמה לישראל, ש"ס, יהדות התורה והמפלגות הערביות לעומת זאת אינן דמוקרטיות או חותרות נגד ישראל במוצהר,
את המפלגות הללו הייתי פוסל בהחלט.

גם אני לא מסכים.

מר"צ היא מפלגה שבעיקר עושה נזק הסברתי אדיר לישראל בעולם ולכן צריך לפסול אותם כמפלגה כי הם לעתים מנצלים זאת את הבמה לניגוח ישראל...
מצד שני "עוצמה לישראל" דווקא כן דמוקרטית כי אחרת היו פוסלים אותה כמו כ"ך בזמנוץץץ

Puskas

New member
מר"צ הם כלום

אני הייתי מוציא מהחוק ארגונים כמו בצלם, נשות ווטש, נשים בשחור ושאר הארגונים הללו שהולכים ועושים מסעות דה לגיטימציה לישראל.
הנזק שלהן הוא באמת עצום והן שמאל קיצוני מזעזע שיש להעיף מהמדינה הזו.
אגב.. על אותו משקל גם הייתי מוציא מהחוק אנשים כמו נטורי קרתא שהם אמנם דתיים אך הם אסון לא פחות גדול מארגוני השמאל.

מר"צ? סה"כ לגיטימיים ודמוקרטיים גם אם חבורה של יפי נפש אידיוטים.

חחח...כל האירגונים שהזכרת

מצביעים מר"צ ומר"צ היא הנציגה שלהם בכנסת...
אגב,מסכים כמובן לגבי נטורי קרתא.

Puskas

New member
א. אני לא בטוח

אני לא חושב שמר"צ קיצוניים מספיק בשבילם.

ב. אם הם מצביעים מר"צ, זה רק כי אין מפלגה שמאלנית יותר.. (אתה בטוח אגב שהם לא מצביעים למפלגות ערביות?).

אורישקי

New member

אלי.

New member
אם אנחנו רוצים להיות מדינה דמוקרטית ומתוקנת

אנחנו צריכים להניח לכל אחד להתמודד לכנסת באופן חופשי.

אלי, זה לא עובד כך

ישראל לא צריכה להיות שוק ובאסטה... אנחנו לא קונגו...

אי אפשר להניח לתנועות נאציות או גזעניות להתמודד...

ההודעה שלך נותנת תחושה כאילו אתה רוצה שנהיה משהו בין טורקיה לעירק,
זה בסדר, מבחינתך,
אבל לישראלים מגיע משהו יותר טוב,
משהו בין ורשה לציריך,

אנחנו לא רוצים להיות מדינה ערבית,
אנחנו רוצים להיות מדינה חדישה, חדשנית, מערבית ומתוקנת,
ונוכל להסתדר טוב מאוד בלי מפלגות גזעניות ומפלגת היהודים המג'נונים...

אלי.

New member
אין כאן שוק ובאסטה.

לא כתבתי, אבל המגבלות צריכות להיות בסיסיות: יכול להתמודד כל אזרח ישראלי עם ותק של (נניח) 5 שנים, ללא קלון וגם לא נמצא בעיצומה של ערכאה משפטית. אולי שכחתי משהו, אבל אני מניח שזה בסדר.

בוא נניח שמרזל יכול לגייס כאן, בישראל, 10 מנדטים. בוא נניח שנמנע את ריצתו לכנסת. האם נוכל להתעלם ולטאטא אותו מתחת לשטיח, ולקוות שעשרת המנדטים הללו ייעלמו מהמדינה הישראלית ?

Puskas

New member
אני לא מסכים איתך בכלל

אחד החוקים לכניסה לכנסת ישראל הוא להתבסס על ערכים דמוקרטיים.
ש"ס למשל היא מפלגה שצעדיה נקבעים ע"י רב ושתומכת באופן מוצהר במדינת הלכה.
זו לא דעה אישית שלי, זו עבירה על הנקודות הבסיסיות ביותר של הדמוקרטיה.

לגבי חנין, טיבי והמפלגות שלהם, מי שמפגין נגד ישראל ויותר מפעם אחת,
שקורא לאנתיפאדה שלישית ויותר מפעם אחת ושמשתתף במשט חמוש אנטי ישראלי שמטרתו פגיעה בישראל תדמיתית ובטחונית,
אין לו מקום בכנסת ישראל מאחר והוא לא מייצג את עם ישראל, הוא לא מייצג את הדמוקרטיה וחופש הביטוי,
הוא מייצג את אויבי ישראל, תומך בהם ומתפלל בכל יום שהם יכבשו אותנו.

אלו מפלגות לא לגיטימיות ואם פסלו את כהנה בזמנו, אז גם אותם יש לפסול.

אלי.

New member
אחת הבעיות הקשות של מדינת ישראל

היא החוסר בהפרדת הדת מהמדינה. אנחנו מדינה עם רוב חילוני (עדיין), אבל לאורך עשרות שנים היהדות שולטת בנו - במישרין או בעקיפין - בנישואינו, בגירושינו, בבריתותיהם של ילדינו, בכשרותן של מסעדותינו, בתחבורה הציבורית שלנו - ועוד, ועוד, ועוד.

רוצה לאמר: עם כל הכבוד והצער, הדמוקרטיה שלנו לא קיימת בהתמודדות עם הדת. אני לא רוצה להילחם בסימפטום ולפסול את ש"ס, כשהבעיה היא אצל החילונים ורק אצלם. אם אני עושה זאת, הרווחתי בסה"כ 4 שנים בדרך לכך שהדתיים והחרדים יהפכו לרוב, ואז אני ואתה יכולים לדבר ללמפה. צריך להפריד דת ומדינה במיידי.

לגבי חנין זועבי, גם כאן: אי אפשר "לשפוט" אותה (או מישהו אחר) בעקיפין. כל הטיעונים שלך מכובדים, אבל הם לא צריכים להיאמר בפני ועדת הבחירות או אפילו בפני בג"צ שדן בנושא בחירות. אם חנין זועבי פשעה, יש לתבוע אותה ישירות ולא דרך "קלון" שימנע את ריצתה לכנסת.

Puskas

New member
ביזיון..

אני אישית לא חוגג סילבסטר כמובן אבל זו חוצפה לכפות על עם שלם שלא לעשות את זה..
במיוחד כשיש פה ים רוסים שעדיין חוגגים את זה מתוך גאווה מסוימת.

שילת של

New member
במקום לחזק את הדת היהודית החסרה אצל העולים

הרוסים מחזקים את הנצרות שלא היטיבה איתם במדינות המקור.

ומדוע אתה לא חוגג את הסילבסטר,אולי כי יהודים אמיתיים שעלו מרוסיה לא חוגגים באמת את הסילבסטר.

Puskas

New member
בואי לא נהיה צבועים ותמימים

רוב האנשים לא חוגגים את ה"סילבסטר" אלא את השנה האזרחית החדשה.
את, בדיוק כמוני וכמו רוב המדינה הזו, חיים על פי לוח השנה האזרחי ולא העברי,
לפיכך גם לנו יש זכות מסוימת לחגוג את יום השנה החדשה הזו.

אישית אני לא חוגג, לא כי אני "יהודי אמתי" או מה שלא יהיה,
אני לא חוגג כי אני מסתפק בחגים יהודיים וכי אני מתקשה להפריד בין סילבסטר האיש לבין חגיגות השנה החדשה..
אבל זה רק אני ואני לא מבקר את מי שכן חוגג.

שילת של

New member
רק שתדע שאת ימי ההולדת בביתנו

אנו חוגגים על פי הלוח העברי, ישראל מתנהלת על פי הלוח האזרחי משום שאנו בעסקי מסחר עם אומות העולם
יש מורים בבתי ספר שמקפידים יום יום לכתוב את התאריך העברי במלואו על הלוח בצד הימני ואת התאריך הלועזי בצד השמאלי של הלוח כפי שכותבים בחשבון..

ליהודים קשה להתנתק ממנהגי הגויים
אלוהים שלא רצה בזבחים
לא אסר על היהודים לזבוח כמנהגי עובדי האלילים דאז.

נאחל למי שרוצה לשמוח שישמח.

Puskas

New member
יפה מאוד על העברית

אבל זה לא קשור רק לסחר עולמי.. זה פשוט נוח יותר לרוב וזה עוזר לנו ליישר קו עם העולם כולו.
הרי יש גם מוסלמים שזנחו את לוח השנה שלהם ומשתמשים גם כן בנוצרי כי הוא הכי נפוץ ונוח (כמו שרוב העולם דובר אנגלית).

לגבי חגיגות, האמת? אני חושב ש-80 אחוז מהחוגגים פשוט יוצאים כי יש את המסיבות הכי מושקעות ויש אווירה כיפית,
ספק אם אחוז גדול מדי יוצא לשם חגיגה של המועד עצמו.

למעלה