רצח רבין היום לפני 20 שנה
- זוכרים מה עשיתם כששמעתם?

רצח רבין היום לפני 20 שנה
- זוכרים מה עשיתם כששמעתם?

זה היה יום שבת, ישבנו עם בבית עם זוג חברים והודיעו - בהתחלה ש"מצבו קשה אך יציב" ואח"כ....
החברה התחילה לבכות ואנחנו כולנו היינו בהלם.

יוליקה

Member
מנהל
זוכרת מאד...

גרנו בדימונה.
הילדים באו לסוף שבוע... ואמרו שהם יוצאים מוקדם כדי להשתתף
בהפגנת השלום בכיכר...
טלפונים ניידים עדיין לא היו....
אני שכבתי במיטה וצפיתי בשידור בטלויזיה...
ידעתי שהילדים היו בכיכר...
פתאום שמענו שהיו יריות... אישה אחת צעקה שזה רק סרק...
2 הערוצים שדרו ואנחנו זיפזפנו בינהם....
הדם קפא בעורקינו... לא האמנו שדבר כזה יכול לקרות....
השאר הסטוריה....

הייתי אז חיילת, בת 20

באותו מוצ"ש הייתי בחופשת סופשבוע מהצבא, יצאתי עם שתי חברות לבילוי, בדרך חזרה הביתה, כשהיינו במונית שירות שמענו את הנהג אומר משהו על זה שירו בראש הממשלה. באותו רגע עדיין לא ממש קלטנו (לפחות אני לא ממש קלטתי), נשמע קצת הזוי באותו רגע. כשנכנסתי הביתה ההורים שלי שאלו אותי: שמעת מה קרה? אמרתי שכן. אבל מכיוון שלא ממש קלטתי, לא הרגשתי כלום והלכתי לישון כרגיל. רק למחרת בבוקר שמעתי ברדיו על מותו.
כשהגעתי לבסיס הייתה אווירה של הלם מהול בעצב, חיילים דיברו על המצב וכו', אני זוכרת שבעיקר הייתה אווירה של בילבול, הלם וזעזוע ביחד.

Y. Welis

New member
היה מוצ"ש - קר ויבש, ככל שזכור לי (כל החודש אז היה כזה)

זוכר שהיה שידור מהעצרת ואז נקטע. היה די מתוח - ועצוב מרגע שיצאה ההודעה הרשמית (ברנע המשתנק).
&nbsp
זוכר יותר את הצפירה הפתאומית - תפסה אותי בצהריים בדרך לאוניב'.
&nbsp
מה שכן - לא קניתי ולו לרגע את 'נוער הנרות'. נראה לי זיוף מהרגע הראשון - מה שברור לגמרי היום, ותוצאות הבחירות ב-96' רק הדגימו. התחלת הנפילה בארץ (שהורגשה כבר מסוף 93' למעשה, עם חיסול אווירת האייטיז).
&nbsp

argamon

Member
קיוויתי שרק חלמתי משהו מפחיד:

הייתי לבדי בבית בערב הרצח וצפיתי בטלוויזיה באירוע, וזיגזגתי קצת בתחנות, וכמו שקורה לי לא פעם, נרדמתי בגדול והתעוררתי כועס על עצמי ,למה נרדמתי, אבל מיהרתי לסגור את הטלוויזיה כדי ללכת לישון ושמעתי במעורפל איזכור על כך שרבין נרצח. המוח שלי פשוט סרב לקלוט את זה והאמנתי שלא שמעתי טוב וכנראה הזכירו סיפור של יצחק רבין על רצח כלשהו שהיה בעבר, ובבוקר קמתי ושכחתי מזה לגמרי, והייתה לי נסיעה ,ולא פתחתי כלל את הרדיו לשמוע חדשות ובמקום כלשהו שנכנסתי לעיסוקים דיברו על זה, ומיד ביררתי ואז נזכרתי באתמול בערב כאשר שמעתי חצי ישן במעורפל שרבין נרצח, ולצערי הבנתי ששמעתי טוב שהנרצח היה יצחק רבין ז"ל.
יהי זכרו ברוך של האדם הנפלא הזה יצחק רבין

sharpantie

New member
ביליתי עם חברים במסעדה

ברחוב מרמורק בתל אביב. מישהו מיושבי בית הקפה קיבל הודעה בנייד שירו ברבין.
לא הבנו מה קורה, חשבנו אולי מתיחה או בדיחה לא מוצלחת.
כשהתבררו הפרטים קמנו מהמסעדה כל אחד לדרכו.
באוטו שמעתי את ההודעה הדרמטית ''ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה.....''
והרגשתי דקירה חדה בחזה מהזעזוע.
יהי זכרו ברוך.

עדגיל

Well-known member
שכבתי במיטה עם רגל שבורה ועם גבס וצפינו

בערוץ הסרטים, ואז צלצל פתאום חבר של הבן שלי וצרח בהיסטריה בטלפון "תפתח ערוץ 2 ירו ברבין, ירו ברבין". מדובר בילדים שהיום הם בני 32 ואז היו בני 12.... שבועיים לא חדלתי לגעות בבכי. חודש אחרי זה היתה לי סיבה אישית לבכות ללא הפסקה שכן אבא שלי נפטר ומאז אני בוכה ....

למעלה