אתם מוזמנים להעלות רעיונות לגבי תכני הפורום

אתם מוזמנים להעלות רעיונות לגבי תכני הפורום

הצעות
ציפיות
שונות
זוטות

שרה16

New member
לעניות דעתי

הכמות והרייטינג עלו פלאים! (מאז שאת בניהול),כך שכבר עשינו טוב

בזמנו השתדלתי להביא כל יום ציון תאריך למישהו שנולד או נפטר באותו היום. או אירוע שקרה ביום הזה.אבל זה מתיש כל יום, אולי רק לאישים/אירועים מיוחדים.
אני אישית אוהבת סיפורים אישיים על ילדות של חבר פורום, או סיפורי עלייה בדרכים לא דרכים שלו או של הוריו.
לי אישית יש בעיה לחשוף את עצמי, אבל אני מצדיעה למי שכן מעז.

לי היתה ילדות מאד מעניינת ולא שיגרתית

שנתיים בחו"ל - בבוסטון ארה"ב - לרגל שבתון שלי אבי - כשהייתי בת 10-12
ילדות בצל מחלת הפוליו
וגם חוברת שכתבה אמי על תולדותיה בשואה
וכל המשפחה - איך עברו את השואה.

כרמיון

New member
אני יכולה לעזור עם זה פעם בשבוע

פעם, בימים אחרים ובניק אחר, ניהלתי פורום שנושאו היה היסטוריה. כחלק מהעניין, הייתה לי פינת "השבוע בהיסטוריה": הייתי מעלה פעם בשבוע הודעה שכללה אירועים היסטוריים שקרו בתאריכים של השבוע.

היום אני לא יכולה לעשות את זה בכזאת רצינות ויסודיות (עסוקה נורא), ובפורום הזה זה גם לא מתאים כמו שהתאים שם (הפורום הזה, למשל, לא עוסק בדברים שקרו לפני שנולדו המשתתפים ובמקומות שלא חיו בהם...) אבל אני יכולה לנסות יותר בקטנה, פעם בשבוע, אולי באמת תאריכי לידה או פטירה של אנשים מאותו השבוע, או אירועים שהשפיעו על חיינו.

אז אם יש פה עניין - אני מוכנה לנסות

כרמיון

New member
אני רואה בינתיים שהרמת את הכפפה

כל הכבוד. אני אשתדל להוסיף דברים אם יהיה עוד משהו

נהורית1

New member
אותי זה מאד מעניין תכנים היסטוריים

במיוחד כאלה שנוגעים בעם היהודי.
אם יש לך אנקדותות או סיפורים מיוחדים
שלא מופיעים בספרי ההיסטורי, אשמח מאד לקרוא.

deebeebee

New member
לי יש אנקדוטה הקשורה למלכה החוגגת 60 שנות

אבא שלי שירת בצבא הבריטי במלחמת העולם השניה. בתום המלחמה, הוא הוזמן יחד עם קבוצת חיילים מארץ ישראל לקבלת פנים בארמון בקינגהאם. ההוראות היו שלא הוא מתחיל בשיחה ולכל תשובה יש לענות עם "YOUR MAGESTY". המלך פנה לאבי, כשלידו 2 בנותיו אליזבט ומרגרט. הוא אמור היה להיות עם הבעה רצינית, אבל חייך לשתי הבנות, וכשהמלך שאל אותו שאלה, הוא ענה והוסיף "SIR", כשהוא שוכח את ההנחיות................

נהורית1

New member
כבוד גדול

להיות בתו של לוחם בצבא הבריטי.
רק חבל שבתמורה זכינו ליחס מחפיר
מצד הממלכה הבריטית לבקשתנו
הצנועה להקים לעצמנו מדינה.

עדגיל

Well-known member
נהורית, ביננו מה זה שייך אחד לשני. לידיעתך:

די.בי.בי. היתה חברה מאוד יקרה בפורום הזה, ויום אחד היא חדלה להכנס אלינו והנה סוף סוף היא כבר עשתה את דריסת הרגל שלה אחרי פגרה ארוכה ואת ישר "נכנסת" בה שבגלל שאנשים כמו אביה שירתו בצבא הבריטי היה לנו מנדט.....

נהורית1

New member
מצטערת שדברי לא הובנו כהלכה.

לא באתי להכנס בה, ההיפך הנכון. בזכות
אנשים כמו אבא של די בי בי גורשו הטורקים
האכזריים מההמדינה ונכנסו האנגלים שנתלו
בהם תקוות גדולות למדינה. ציינתי שלמרות
ההקרבה הגדולה של חיילים יהודיים, בכל זאת
הבריטים גמלו רעה תחת טובה.

אם הובנתי אחרת, סליחה מקרב לב.

deebeebee

New member
"גורשו הטורקים"???

כשגורשו הטורקים ונכנסו הבריטים אבא לי עדיין לא נולד!!!
אבא שלי התגייס לצבא הבריטי כדי להלחם בגרמניה הנאצית, וזה היה זמן רב אחרי שהטורקים גורשו והבריטים נכנסו.

נהורית1

New member
חדשות הנוגעות לפנסיונרים

מכיוון שחלק די נכבד מהמשתתפים פנסיונרים או
מגיעים אוטוטו לפנסיה, אני חושבת שכדאי להביא לכאן חדשות
הנוגעות לזכויות פנסיוניות וכדומה.
כדאי גם להביא לידיעת המשתתפים על טיולים או הצעות לטיול.
בתי מלון וכדומה.
אפשר מידי פעם לספר על ספר טוב או סרט או הצגה שהחברים ראו,
להחוות דעה להמליץ.אני למשל ראיתי הצגה טובה בשבוע שעבר
בשם "קויאר ועדשים". ואני מאד ממליצה ללכת לזה.
ראיתי גם סרט בשם "העולם מצחיק אז צוחקים", גם סרט יפה על בחור
שהיתה לו תאונה כשהיה ילד ומאז במשך עשר שנים הוא בתרדמת. עכשיו
בן 17 הוא מתעורר ומגלה עולם שקצת קשה לו להשתלב בה.

סרט : אני זוכר בבית ההיסתדרות בישוב שלנו

היו מקרינים סרט קולנוע 16 מ"מ . הקרינו סרט "תועבה" שבדי דיטה בת האדם . את כול הילדים הוציאו . אני נישארתי כי אבא שלי עבד בתור שרת אז לא הוציאו אותי . ומה ראו ילדה ערומה מרחוק בשחור לבן . זה כול התעובה שראו . אחרי זה היגיע הסרט זר דופק בדלת גם שבדי . שחור לבן זה ראיתי כבר בקולנוע .
היום הדברים האלה הם עניין של מהבקח

קראתי את הספר "דיטה בת אדם"

הספר מספר על עלובי החיים - אדם , סמרטוטר ומלקט עצמות ( כך כתוב בספר) נושא לאשה את סרינה, אשה קשת יום, מוזרה ואטומה שמתעללת בבת שלה דיטה ומעבידה אותה קשה מעבר למה שרצוי לילדה בת 9-10. דיטה נקשרת לאדם הסמרטוטר והוא טוב אליה למרות שלא ברור אם היא הבת האמיתית שלו בגלל האם החצי מופקרת. יש גם סבתא - אמה של סרינה - שהיא סבתא מחבקת ואוהבת ומקלה קצת על דיטה את החיים הקשים.
את הספר קראתי כשהייתי בת 16 או משהו בנשימה עצורה. ולא הכל אני זוכרת. בסוף הבת סרינה רוצחת את אמה בשביל לקחת ממנה את קצת הכסף שיש לה בצרור קשור באיזה מקום והיא נכנסת לבית הסוהר . עד כאן אני זוכרת.

arye9

New member
יצורים חמודים

סרט צרפתי שהוסרט בתחילת שנות החמישים.
הכניסה ההייתה מגיל 16 וקטע התועבה היה
צללית של גברת נחמדה שהתקלחה מאחורי זכוכית אטומה.

אנחנו הצלחנו להכנס לסרט כי כרגיל התגנבנו לאולם
דרך חלון בית השמוש (של הנשים).

אני ראיתי את לוליטה בגיל 12 - וכך היה

בשנת 62 הפלגנו אחרי שהות של שנתיים בבוסטון לכיוון הארץ. באוניה "אולימפיה" - הגריק ליין. היה כיף גדול מאד. חופש מוחלט. ההורים היו כל הזמן בעיסוקיהם ואנחנו - אני ואחי - האמת אני לא זוכרת מה אחי עשה - אבל אני "פלירטטתי" עם הילדים בני גילי ובין השאר יום אחד הגעתי לאולם הקולנוע של האוניה והקרינו את הסרט המכובד וה"ויקטוריאני" לוליטה. הייתי כל הקהל - קהל של ילדה אחת וזהו. הבנתי הכל בערך, זה לא ממש זעזע אותי.

למעלה