חידה

יוליקה

Member
מנהל
לדעתי חל שיבוש בשילוט

לדעתי הכוונה היתה כניראה לרחוב Debate ויכוח... אבל כותב השלטים לא ידע איך לכתוב... ראה דוגמא בתמונה המצורפת...איך כותבים באנגלית שפרינצק...

יוליקה

Member
מנהל
מילא, כותבי השלטים...

אבל מישהו משלם להם על זה....לא עושים הגהה על שלטים???? ועוד מציבים אותם בדרכים??? זה מה שנקרא מדינה פרטאצ'י!!!

בעניין רחוב שברנצק

יכול להיות שאת השלט עשה בן מיעוטים שכידוע הם מבטאים את האות פ' כאות ב' וכניראה לא שמע על שפרינצק בעניין הרחוב באשקלון: בעברית היה צריך לכתוב דיוולט ולא דיבולט יתכן שבעבר משפחה אמידה בשם דיוולט תרמה לעיר ועל שמה הרחוב מוצאה של משפחת DIVOLT הוא מסקוטלנד

argamon

Member
גבי גזית יעזור לכם בעניין:

האזינו לקטע מ- 2.26 במונה שבגלילה למטה. אפשר לגרור את כפתור פס הטעינה ימינה לזמן הנ"ל. בלחיצה על הקישור צריך להמתין מספר שניות לסיום קטע הפתיחה ורק אחר כך מתחילה התוכנית. הגבירו עוצמת קול ברמקולים. לדעתי מה שמצטט גבי גזית מדברי רות, נשמע לי הסבר הגיוני : http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FDILFJ&c41t4nzVQ=EE

יפה ארגמון

אז מסתבר שהסוגיה הזאת עלתה לדיון גם אצל גבי גזית האזנתי לקטע מתחילתו ועד סופו וגם הוא העלה את ההשערה שחשבתי עליה בעניין תרומה של משפחת דיוולט שמוצאה מסקוטלנד

argamon

Member
** ומה עם שמות רחוב מעניינים ?

הנה מספר שמות מעניינים ברחובות הערים של גוש דן : *רחוב אבטיחי *רחוב בארון *רחוב ראש הכפר *רחוב האודם *רחוב דור ההמשך * רחוב האורגן * רחוב וילון * רחוב לב מנדרין * רחוב דג הזהב * רחוב דובדבן הכפר * רחוב האגדה * רחוב האדם והחי * רחוב לאן * רחוב צא ולמד * רחוב זוויתן * רחוב לב הזהב * רחוב יד החזקה * רחוב לב טוב

ארגמון

הבאת שמות מעניינים השמות הכי מעניינים הם: רחוב צא ולמד רחוב יד החזקה אני מציע גם רחוב זרוע נטויה רחוב לאן אני מציע גם רחוב לשָׁם רחוב ראש הכפר וזה רחוב בעיר רחוב דובדבן הכפר אני מציע גם רחוב מנגו הכפר ורחוב גוייבת הכפר

שמות מעניינים בתל אביב

רחוב האלקושי יונתן הגדי יוחנן הוופסי שמעון התרסי ידעיה הפניני עמנואל הרומי מסילת ישרים ראשית חכמה חכמי אתונה פינת שדרות חכמי לובלין מאור הגולה שביל התנופה רופא המחתרות כרם חמד מלבי"ם הראב"ע יהל"ל - יהודה ליב לוין נֶהַרדֵעַ - ישיבה בבבל כמו סורא ופומבדיתא יש גם שם משפחה נהרדע רחוב השחקנים יציץ לצרוס רויגו לטריס זטורי שונצינו בובליק הרטגלס קלונימוס זלטופולסקי פינלס בוקי בן יגלי קרשקש

למעלה