הומלנד - עונה 2 פרק אחרון

סמייילי

New member
הומלנד - עונה 2 פרק אחרון

הרשמים שלי:

קודם כל, הדברים הטובים:

נהנתי מהפרק.
לא, לא כמו עונה ראשונה, אלא יותר כמו "אחרי עונה שלמה של סחבת לפחות השקיעו בפרק האחרון"

הקטעים עם סול היו מעולים, מנדי פטינקין החזיק את המעמסה הרגשית בשביל כל הפרק, כשהוא חשב שקרי נהרגה, ועוד יותר כשהוא ראה שהיא בחיים (ונכון עשו שסיימו את העונה עם הבעת הפנים שלו) והקטע בו הוא אומר קדיש על מלא הרוגים היה חזק ביותר.

אהבתי שקווין מאיים על אסדס, והוא בסך הכל צודק, הוא הבין שלפעמים צריך גם לחשוב ולא רק לבצע הוראות בצורה עיוורת.

אהבתי את מה שהם עשו עם הפיגוע, שהשתמשו בברודי בלי שהוא היה מעורב, זה מאוד חכם וכן יאה לארגון טרור בינלאומי, השימוש באוטו שלו, בסרטון לקיחת האחריות (מעולה!) והעובדה הפשוטה שזה 100% יעבוד להם.

ויותר מזה - כל מה שברודי עשה במסגרת הפרידה מאשתו יכול לכוון גם לכיוון של "אני נפרד כי אני עומד להתפוצץ":
הוא השלים עם מייק ואמר לו לדאוג למשפחה שלו
הוא סיפר לדיינה מה שהוא עמד לעשות
הוא התעלם מכריס (כמו היוצרים כל העונה)
וראו אותו יוצא מוקדם מהלוויה, כמו מישהו שעומד להביא את האוטו שלו קרוב קרוב ו... בום!

התגובה של ג'ס לסרטון הייתה נהדרת (שוב, אני משוחדת לגבי מורנה, אני יודעת) אבל היא באמת שיחקה מעולה, שבבת אחת היא מבינה מה הוא לא סיפר לה ומה הוא כביכול עשה - עם הידיעה שהוא כנראה נהרג תוך כדי.

עכשיו לדברים שלא אהבתי:

המריחה של קרי וברודי בבקתה - באמת? שליש פרק על זה? ועוד בסוף הם לא החליטו אם הם ביחד?
אני חוזרת ומזכירה - הסדרה הזו היא לא (לא!) קומדיה רומנטית!, היא סדרה על ביטחון מדיני, טרור, חיילים שבויים והקו הדק בין נאמנות לריגול. מערכת היחסים של קרי וברודי היא לא פרק של דוסון קריק! הדבר הכי חשוב הוא לא אם הם "מחליטים שהם ביחד לעולמי עולמים" או קרועים בין אהבה לקריירה... באמת שככל ששמים על זה יותר דגש זה יותר מעייף.

הדמות של קרי - כן, שוב. הגנת על ברודי כ-ל העונה, תמכת בו אחרי שגילית שהוא טרוריסט, כיסית על העובדה שהוא גרם למותו של סגן הנשיא, אבל מכונית אחת קטנה מתפוצצת ושוב את מכוונת עליו אקדח? לא, זה חומר של תחילת העונה! עכשיו את שוב לא בוטחת בו? אבל שניה אחרי זה כן? עכשיו את קונה לו במיטב כספך זהות מזוייפת כדי להציל אותו?
שנייה וחצי אחרי שעמדת לירות בו?
רגע אחד את אומרת שאת בוחרת בו, לא בקריירה שלך, ושנייה אחרי את לא מצטרפת אליו כשהוא בורח?
עד כמה שהגיע לסול לראות אותך בחיים, קבלי החלטה פעם אחת ותיצמדי אליה, כי כל הנדנדה הזו כבר לא מעניינת, היא רק מערערת לך את הדמות יותר (משהו שלא היה חסר מלכתחילה)

פרט טכני לגבי הפיגוע - קרי וברודי עמדו ליד החלון בקומה שנייה/שלישית, המכונית הייתה מתחתיהם והתפוצצה - בקומה הראשונה היו מעל 200 הרוגים אבל קרי וברודי רק עפו אחורה - איך זה שהם לא נפגעו? 200 הרוגים זה אומר שהמכונית הייתה מלאה בחומר נפץ והפיצוץ היה מטורף, מרגיש לי קצת קל מדי..

פין נהרג בפיצוץ - איפה התגובה של דיינה? איפה סגירת המעגל על העובדה שהוא היה אחראי למוות של מישהי ועכשיו הוא מת בעצמו? אולי שומרים את זה לעונה שלישית.

כריס - .

לסיכום:
פרק יחסית טוב, מתאים לפרק סיום אבל גורר אחריו את הטעויות של כל העונה.
מקווה שעונה שלישית תיקח את הסדרה לכיוון חדש (אולי עם קאסט חדש ועלילה מרעננת) כי נושא קרי-ברודי כבר נחרש מעבר לסף הסבילות.

Lepton

New member
דווקא ציפיתי שהעונה תסתיים במשפט...

"שלום, קוראים לי סול ברנסון, הרגתם את העובדת המסורה שלי, תתכוננו למות".

סמייילי

New member
הו! זה היה מעולה!

אם זה היה קורה הייתי נותנת לעונה הזו 10 מתוך 10 רטרואקטיבית

natoosh82

New member
נראה לי שזה שמעליך צחק על כך שכריס לא מדבר

מן הסתם פלפלים צהובים זה ישראלי וגם הילד שם יותר קטן ואני בטוחה שמי שכתב לפניך לא באמת חשב שכריס זה אותו ילד,אני מניחה שהוא התכוון לצחוק על זה שכריס כאילו דמות שאין לה תפקידי דיבור והרי בפלפלים צהובים הילד היה מצד אחד דמות מאוד מרכזית אבל מצד שני,בגלל האוטיזם,לא ממש דיבר... סתם מנחשת שזאת בדיחה,אולי אני טועה וזה לא מה שהוא התכוון,אם כן-מתנצלת.

נשמע הגיוני

אני לא צפיתי בפלפלים צהובים רק ידעתי מאד בכללית על מה זה.
עכשיו זה ברור יותר...

כבר שם

New member
הפרק האחרון

מסכימה איתך סמיילי כמעט עם כל מילה. פרק אחרון מצויין אחרי כמה פרקים ככה ככה.
הביקורת שלי היא שהרומן של ברודי וקרי פשוט.... לא יודעת... לא מצליח לרגש אותי בכלל. ואני בחורה רומנטית שאוהבת אהבות. אבל, ממש לצערי, לא מצליחה להאמין להם שהם באמת מאוהבים.
ולגבי התעלומה. אז ככה, ככככככולם מתו. כולם.
אז מי נשאר שיהיה משת"פ מבפנים? מי היה זה שהדליף כל העונה הראשונה? חשבתי שיפתרו את זה כבר.
כאילו, מי שנשאר זה קרי, ברודי, סול וקווין. אז מישהוא מהם הוא המדליף?
ואולי לקרי יש גם פיצול אישיות והמחצית השנייה שלה היא המדליפה? (בלי להעליב את קרי, אני מתה עליה).

forglemmigej

New member
טוב עכשו אני

הפרק היה מעולה ביותר ברמה של עונה ראשונה אבל גם העונה השניה היתה עשר בניגוד לכל מיני השמצות בכיניות

דבר אחד הפריע לי כמו לך וזה הרומן בין קארי לברודי, במסגרת מבחן האמיתות שהעונה סבלה מהם קשות , אין מצב לקשר בין נחקר וחוקר, אם זה קורה פשוט מעבירים את החוקר זה לא שקארי היא היחידה שמה.
גם עובדים עליהם הרבה מבחינה פסיכולוגית, לא כל אחד יכול להתאים לסוכן של הביון ,הם נבחרים בפינצטה רגישה במיוחד ולא נראה לי שסול שהוא המנטור של קארי היה נותן לזה להסחב .אבל זה בקטנה.
מה שהפריע לי במיוחד שפשוט אין כימיה בין השחקנים, לא הרגשתי שזה באמת בא מהלב על כל פנים אצל קארי אני לא הרגשתי שזה אמיתי ,אמנם דמיאן לואיס הוא שחקן משובח ביותר אבל אם הפרטנר מולו לא באותה רמה שום דבר לא יעזור. שחקנים בקליבר כזה אני מצפה להרבה הרבה יותר.

סול עם הקדיש היה כל כך מיוחד, אבל אני בספק אם מי שאיננו יהודי מבין את עצמת המעמד וממתי אומרים קדיש על "גויים". לא חשוב.
אהבתי שאשתו של סול חזרה, הוא כל כך רך לידה נקוה שיתנו לה תפקיד עם בשר בעונה הבאה ואולי הוא גם ילמד אותה לברך על נרות שבת חחח

בקשר לתמה של העונה, ההתאהבות של קארי וברודי זה לא ממש משנה וגם לא צריכים להיות פתרונות ברורים לכל המסתורין בעונה אלא הדרך שבה מנסים לפתור דברים, זו דרך יותר אירופאית שלא לכל דבר צריך להיות פאנץ' ליין או הסברים ברורים, דוקא אהבתי.

כבר שם

New member
להומלנד יש מעט מעריצים......

שמתי לב שבפורום יש הרבה יותר תשומת לב והתעניינות בחטופים.
למרות שהומלנד סידרה פשוט - אין מילים - משובחת.
אז בהתחלה נעלבתי

אבל אז הבנתי שיש הסבר פשוט, הומלנד משודרת רק ב - יס
לי אין כבלים ולא לווין, אני ראיתי אותה בצפייה ישירה, אז למעשה רק מי שממש מתאמץ רואה אותה. וכנראה שאין הרבה כאלה.....
בעסה.

anguly

New member
בעיני הומלנד הרבה יותר איכותית מחטופים

היא יותר אמינה.
לגבי הפרק האחרון, לדעתי המסטיק בביקתה היה אמור להיות מאד מותח האם המחסל יפגע בברודי או לא, ויש שם קטעים מותחים בטירוף שממש מצפים לשמוע יריה.
ככה שנראה לי שהקטע הזה לא היה בגלל הקטע הרומנטי.
ואם תחשבו על זה אם הוא באמת היה מחסל את ברודי, אז כל הפיגוע הזה לא היה אפשרי בכלל.

למעלה