הומלנד - עונה 2 פרק 10

הומלנד - עונה 2 פרק 10

[עוד שני פרקים לסיום העונה
]

אז ככה - נתחיל מהדבר הראשון הכי צפוי - התאונה!

ברגע שקארי נכנסה לאוטו והנייד ביד , ברור שהיא לא תתחיל בנסיעה לפני סיום השיחה - ומאחר וצילמו אותה נוהגת אני חיכיתי לבום.
זמן המסך בסדרה יקר - שניה אחת של שאננות ומשהו בדרך.
כבר קרה בסרטים אחרים - לא פעם צפוי ובמיוחד מהצד. ידוע מראש. היה עשוי יפה
.

הזוגיות של ג'ס ובוריד מסריחה - תסלחו לי. הכל צביעות ביניהם. למה הם מחכים בדיוק?
מישהו שיגיד להם שאין ביניהם שומדבר אלא רק הילדים ?
הנה ג'ס פתחה בשיחה - ואז בדיוק אבו נזיר מתקשר, אחלה טיימינג

היא חמה על החבר של ברודי , מייק, ורק בו היא מעוניינת.
מאז שברודי חזר, עונה ראשונה, אין בהם שום משיכה והתלהבות להיות שוב ביחד. אף אחד מהם לא משדר לשני כמיהה.... והוא, מצא את זה אצל קארי. נכון או לא נכון, זה לא משנה.

את הפרצוף האמיתי של ברודי אנחנו כבר רואים - קארי חשובה לו מספיק כדי להישבע על חייו של אייסה, להיות זה שהורג (ברכות?) את סגן הנשיא והוא בוטח בה, בקארי, יותר מאשר בכל אחד אחר.

סול - האיש הטוב שעושה מה שאומרים לו סיים לאכול חרא. מתעמת מול אסטיס שמוציא את כל הארס שלו.
GO FUCH YOURSELF
יש תכנית אב ודאר אדאל כרגע קשור אליה. הוא המפעיל העליון מעל אסטיס.

גלבז !!!! איך התגעגענו אליך מותק. מענין שהוא מגיע בדיוק כשקארי נלקחת (לא יודעת לומר אם יש קשר בין הדברים) ומאיפה בדיוק הוא שמע?
הוא אומר שהגיע כי שמע אבל אף אחד לא מנסה לברר מהיכן... מעניין אם יש קשר.

קווין - הוריד פרופיל - דאר אדאל נכנס במקומו.

בתקציר הפתיחה - מסתבר שזו קארי שביקשה לברר על קווין. לא זכרנו את זה (אני וגם יתר המגיבים כאן משבוע שעבר).

הילדים של ברודי- קצת יותר זמן מסך, קצת יותר לחשוף את השכבות העמוקות ונהסתרות יותר של המשפחה המזויפת והמתפוררת הזו.
עד שג'ס לא תתפס עם מייק - הסיפור הזה לא יגמר. הקטע שלו עם קארי לא יחשף.

ראיתי את הפרומו לפרק הבא, אבל מנועה מלהביע דיעה.

מי עוד ראה כבר?
מה אתם עוד חושבים?

זה לבינתיים....
עוד 2 פרקים לסוף .... בעסה.

forglemmigej

New member
פרק הזוי מארץ ההזויים

מה בדיוק חשבו התסריטאים עם כל החורים בעלילה:
נתחיל עם הסיור של ברודי בבית של וואלדן ,אין מצב פשוט אין מצב שהוא נכנס לחדר איפה שנמצא הפסמייקר ומוצא אותו במיידית וגם את הסיריאל .

אין יותר האזנות לקו של ברודי, הוא מדבר חופשי עם אבו נזיר ואף אחד לא יודע על זה או לפחות שיוכל להתעדכן איפה הוא נמצא לפי השיחה.

בסוף כשקארי צריכה לחכות לעזרה שתבוא לקחת אותה היא נכנסת לבד למחסן האפל הזה בלי סיוע מכל הצדדים אי אפשר לעשות פעולה כזו לבד, בחיים לא.

מה פתאום הסוכנות נותנת לברודי להכנס בלי בדיקה לבית של וואלדן לאחר שניטרלו אותו בפרקים הקודמים .

הסוד הכי גדול זה איך נתנו לאבו נזיר להכנס לאמריקה יש לי הרגשה לא טובה שהדאר אל סלאם הזה מעורב בענין ועדיין לא ממש הבנתי מה תפקידו בכח ולמה הם לא מתאמים כלום כל האירגונים האלו שום דבר אחד עם השני, הרי התברר שבספטמבר אילבן הרבה סוכנויות בטחון ידעו שעומד לקרות משהו גדול אבל לא היו מוכנות לשתף פעולה וקרה מה שקרה.
עוד דבר מעורר גיחוך איך אפשר להראות את קארי בפלפון איך יש שם קליטה בכלל במחסן הזה. הזוי כבר אמרתי

מסכימה לגבי האזנות של ברודי גם לי היה מוזר

הרי הוא כל הזמן בהאזנות. אגב, חשבתי שברודי יתקשר לסול שינסה לאתר את השיחה האחרונה שנעשתה לברודי וכך לאתר את אבו נזיר.
והקטע של קרי, להכנס לבד, ללא נשק וגיבוי לחפש את נזיר. אוף איתה.

סמייילי

New member
פרק טוב אבל בהחלט לא אמין!

מספר נקודות בעייתיות (מעבר למה שכבר צוין):

ג'ס ומייק מתנשקים בסלון, מתגפפים, אף אחד לא רואה אותם, פתאום! הם שומעים את ידית הדלת.. זה ברודי! הוא חזר, בשניות הם מספיקים להתנתק אחד מהשניה, אבל ברגע שברודי אומר שתי מילים - כריס מגיע מ........ הספה.

הספה שהייתה מטר מג'ס וברודי כשהם התנשקו, והטלויזיה לא פעלה אפילו. דיינה מגיחה מעבר לפינה במהירות האור גם כן.
האם כריס הפך לדמות כל כך שולית שאשכרה לא איכפת להם אם הוא בחדר או לא?

נמשיך הלאה - ברודי וג'ס מתחילים לדבר, ג'ס מזכירה את קרי והופ! נכון, קרי מתקשרת לברודי שמנפנף באלגנטיות את אשתו והולך לשוחח מחוץ לדלת איפה שאין אף אחד (כרגע) ובכלל לא נראה עצבני מזה שאשתו יודעת.
התאונה כמו שפפריקה כתבה הייתה יותר צפויה מ"הסוף המותח".

עכשיו, כריס, נער מתבגר, כלוא בדירת יוקרה עם מסכים ענקיים בכל חדר (הוא בעצמו אמר) והוא מעדיף לשחק קלפים..

דיינה בינתיים נראית יותר ויותר כמו החיקוי שעשו עליה, משחקת יותר עם השרוולים של החולצה.. אני כבר לא יכולה לראות אותה אותו דבר מאז הסרטון ההוא..

אבל אני מתרחקת מהנושא, כן, ברודי וחוסר אמינות - זוכרים את עונה ראשונה? זו שהייתה יחסית אמינה?
מה היה לנו שם:
אבו נזיר ראש ארגון פשע מטורף, יש לו מלא אנשים שעושים בשבילו הכל, אם הוא רוצה לדבר עם ברודי אז חוטפים את ברודי ושמים אותו מול מסך.
מה היה לנו אתמול?
אבו נזיר (סליחה, איבדנו את תואר הכבוד, רק נזיר) מתקשר בעצמו לברודי אחרי שחטפו עבורו (אני מקווה) את קרי, ומשוחח חופשי כאילו לא מאזינים בעולם לטלפונים
רגע, בעצם לא מאזינים.
ברודי מרגיש חופשי לצאת מהחדר, לעבור על פני השומרים שלא היו שם סצינה קודמת, ללכת 2 מטר משם ולצרוח חופשי "נזיר!!! נזיר!!!!"
למה אנשי גרילה חמושים לא שעטו במורד המסדרון אני לא יודעת, אבל במקומם הגיח כריס עם השורה האלמותית שלו "אבא רוצה לסיים את משחק הקלפים" (משובח) וברודי, אולי כי הוא לא רוצה לסיים את המשחק או כי הוא ראה במפתיע את חברו הותיק נזירוש מעדיף להסתלק משם.

הקטע עם קוצב הלב דווקא היה מחוכם ומגניב, דרך מתוחכמת להרוג מישהו וגם להשתמש בברודי, אני מסכימה עם חוסר האבטחה המשווע בבית שלו והעובדה שברודי לא חוזר מהשרותים במשך חצי שעה ואף אחד לא בודק (פעם אחרונה שזה קרה הוא לבש חגורת נפץ)

הבעיה שלי היא עם קרי - כל הקריירה שלך חיפשת את אבו נזיר, עכשיו הוא כאן! את אמורה להיות סופר דופר אולטרא מאושרת! ואת בוחרת רק לברבר על ברודי?
זו הקריירה שלך! פגשת את מושא המחקר שלך, את מי שדרפת שנים! קצת יותר התלהבות בבקשה.
זה היה ברור מאוד שברגע שסול אומר לה "שבי וחכי לנו כאן" זה האור הירוק בשבילה לברוח בחזרה למחסן, כי עכשיו שהיא חמושה בחתיכת ברזל היא יכולה לערוף את ראש הנחש..
כי.. אממ.. אין שם שמירה, זה רק ראש ארגון פשע, הגיוני שאין שם אף אחד!!

וכמו שאמרתי, הסיום במתח היה מאוד צפוי אבל לא רע!

אהבתי את הביקורתיות והציניות פה ושם

בלי קשר שחיכיתי לתגובה שלך

לגבי השיחה של נזיר וקארי, רציתי לכתוב עליה למעלה ועכשיו נזכרת ששכחתי:
השיחה היא, לדעתי, השתקפות מסויימת של העולם המערבי מול הטרור.
אחד מול השני , לאו דווקא אמריקאים מול בן לאדן או הישראלים מול הפלסטינים או איראן.
כל אחד נתן את הסיבות שלו, והשכילו (התסריטאים) להכניס לנזיר את המשפט המתיחס לנקמה לדורי דורות. זו צורת החשיבה של הערבים/ האיסלם וכמובן שחבל שכך. הם נמנעים מלהתקדם קדימה ונשארים מבוצרים במקומם ובדעתם.
זה הקטע היחיד שהיה בו משהו מעבר לפרק ולאמנטליות ( יעני חורים בגבינה כמו אמנטל) ששררה בו. הקטע עם המסדרון היה הזוי. חצי העולם חרש.

סמייילי

New member
חן חן
ולגבי מה שכתבת:

אני מסכימה, זה באמת היה קטע חשוב
והיה חשוב שקרי ענתה לו באותו במטבע כשהוא התחיל לתאר לה משפחה ערבית טבוחה - וזה נכון, חייבים לענות לטיעון שכזה אחרת זה ניצחון טכני..

אהבתי גם את העובדה שהיא התנגדה למים שהוא הציע, שהיא זרקה לו בחזרה לפנים את העובדה שהיא רואה דרך השיטות שלו..

מה שפחות אהבתי זה את ביסוס סדרת הקיטש החדשה "כולם אוהבים את ברודי"

אני רואה בראש את הפרומו לסדרה:
(פרצופים מחייכים ברקע)
"קרי אוהבת את ברודי!"
"נזיר אוהב את ברודי"
"ג'ס כבר לא את ברודי"

(ברודי עושה תנועה מגושמת עם הכתפיים של "מה אני אעשה?")

ואז כולם ביחד זורקים לפח את העובדה שהוא ניסה לפוצץ את הקבינט, והולכים לפזז בשדות.

באמת פרק אמנטלי.

הקטע עם המים היה מפתיע עבורי כי ברגע הראשון

אנחנו פשוט צמאים. אחרי תאונה אחרי עינוי נפשי והלם.
זו המחשבה הראשונה שלי.
כשהיא סרבה הבנתי למה:
- אנחנו לא ניפול בפח של החוטף שמציע מים כדי למצוא חן בעיני הנחטף.
- ואנחנו לא רוצים למות בגלל שלוק אחד רעיל. (הוא שתה, הכל בסדר. וואלק יופי).

forglemmigej

New member
בקשר לשיחה של קארי עם אבו נזיר

יש איזה רפרנס ל9/11 לדעתי , אנחנו נהרוס אתכם ויהי מה זה יקח דור או שני דורות או כמה מאות שנים אבל נהרוס אתכם.
מדובר פה בקנאה של האיסלאם הקיצוני במערב כמו שאמרת, אם אי אפשר לשתף פעולה אז נהרוס אתכם זוהי בעצם היתה גם המחשבה של היטלר בסוף המלחמה, אתם, הגרמנים לא ראויים לאדם כמוני ולכן אתם כולכם תושמדו זה יגיע לכם.
מעין התנהגות של ילד קטן שבועט בכל הצעצועים כי אמא לא מוכנה לקנות לו חדש.
ומה אומרת קארי : אתה פשוט טרוריסט בלי להבין מהיכן זה מגיע בכלל.

הקטע הנוסף גם, הוא שהציבור המוסלמי/ערבי

במדינות האלו, לא תמיד נחשף למערב כמו שהוא באמת.
זה כמו שלסינים אין גישה לפייסבוק או לגוגל דוקס.
במקרה של המדינות האיסלמיות הקרובות אלינו ומזרחה מאיתנו, לציבור הפשוט אין מושג מה שקורה במערב והם בולעים כל מה שהשלטון מאכיל אותם ומאפשר להם להבין. הסטה כבר אמרנו ?

forglemmigej

New member
איזה חיקוי במה מדובר וכמובן

לגבי דיינה היא באמת שחקנית טובה אבל הקטעים שנותנים לה איומים ונמאס כבר לראות את הגבות שלה מתכוצות כל פעם כשהיא מרוגזת רק חסר שתגיד וואטאבר
מזל שיש כפתור FF ככה אני עושה כשהיא מופיעה הקטעים של כל המתבגרים האלו לא לענין בכלל .
קראתי באיזה מקום שההפקות הגדולות חייבות להכניס טינאייג'רים כדי לפנות גם לפלח האוכלוסיה הזה, לכותבים אין מלה בנושא זה ככה זה כמעט ברוב הסדרות האמריקאיות הגדולות.
אהבתי (שכחתי לציין) את השיחה בין סול לדר אמאל או מה שלא יהיה השם שלו במסעדה הקטנה .
ועוד משהו ששכחתי לציין זה שקארי נכנסת למצבים דומים מאד לשל ג'ק באואר ב-24 חוטפים אותה מתעללים בה ואחרי עשרים דקות משחררים כאילו כלום.

forglemmigej

New member
אוקי תודה

לא הצחיק אותי סורי ,הסדרה צעירה מדי עדיין לחיקויים .

סמייילי

New member
ועוד משהו קטן

הקטע עם דיינה ופין?

מיותר כל כך!
הרגשתי שבכוונה מושכים זמן
אשכרה נשארו עליהם עם המצלמה כשהם סתם שוכבים על כיסאות נוח
זה לא קידם את העלילה
זה לא קידם את המיני עלילה ביניהם
זה היה סתם

ולגבי גאלבז
לא אמרו שהוא גוסס?
ועכשיו הוא מגיח משום מקום עם יד מקובעת?
זה מרגיש לי כאילו השחקן לא היה זמין לתקופה מסויימת אז המציאו תירוץ להוציא אותו.

אבל כשהוא כאן, אני שמחה שהוא חזר, הוא תפס את משבצת הבלש הלבנבן החתיך ועכשיו יש שניים באותה משבצת! הוא וקווין
אז הנה - תילחמו על המשבצת... חולצות לא חובה.

שני דברים על גלבז

1. משהו מסריח עם ההגעה שלו מישום מקום…
2. הוא פחות חתיך, יותר הילד הטוב…

אבל עם עוד שני פרקים, לא יהיו התפתחויות סוערות לדעתי.

טוב, אהבתי את הפרק

היה קצת פחות מתח כי מתחיל להיות קצת קיצ'י לפעמים.
הופתעתי מברודי עם סגן הנשיא, אבל.. מגיע לו.
אהבתי את זה שברודי נלחם על קרי וההתקרבות שלהם.
כבר מזמן הוא ואשתו זה לא. נראה שהיא ומייק יותר מתאים.
הקטעים עם דיינה ופין מיותרים מצד שני כשמראים אותם אני אוהבת את האופי הבועט שלה. את הבגרות שלה להסביר לילדונצ'יק שמה שהיה לא יכול להמשך כי זה נגמר ביחד עם מעשה השטות שלו.
יש לי בת בגילה ואני מאד אוהבת את הבגרות שדיינה מגלה.
מאיפה גלבז צץ פתאום לא ברור. אולי אנחנו סתם חשדניים שפתאום הוא הופיע ואולי לא קשור לכלום, נגלה בהמשך.
קווין, אולי רע אבל עדין חתיך חבל"ז. מדאיג שהוא ואסטס עדין באותה תוכנית להמשיך לחסל את ברודי.
סול, ביאס אותי הסוף שלקחו אותו, הייתי בטוחה שהוא יברח, כאילו ברור שאסטס רוצה לחסל גם אותו. מקווה שלא יעלימו לנו את סול לצמיתות.

וזהו ? 2 פרקים ? באסה !!

שבת שלום :)

למעלה