שאלת דוגמא

רמי אב

New member
שאלת דוגמא

אם בפרק הבא המועמדים האחרונים להדחה יהיו
או יוסי שיטרית או אנה טימופיי
מי לדעתכם ישאר בגמר?
או שאתם מעדיפים לראות את הפרק הבא כדי שיהיה לכם קל להחליט?
אני למשל לא יודע
כי מבחינת מקצועית יש ליוסי שיטרית הרבה כישרון בשירה,
ובקשר לאנה טימופיי יש לה כישרון מיוחד בתחום השירה של התדרים הגבוהים מה שנקרא סופרן.

GM1988

Well-known member
בחיים לא ידיחו את יוסי על פני אנה

גם אם הביצוע שלו יהיה פחות טוב בפרק הבא מזה של אנה- לא ידיחו אותו וישאירו אותה.

אני חושב שבכלל אנה ויוסי צריכים להיות בגמר שניהם.
הם פונים לקהלים שונים ושניהם אדירים בתחומם.
אנה באופרה והוא במזרחי.

רמי אב

New member
תגובה

אבל בפרק הבא בהדחה נראה שאחד מתמודד צריך להיות מודח אז אם שניהם יהיו מועמדים להדחה אז אחד מה צריך להיות מודח.
ויכול לקרות מצב כזה אם הרבה יעדיפו את אלמוג ואת דניאל ואת עידו ועטרה כמו בפעם הבאה, אבל הם יאמינו שיוסי ואנה גם בלי התוכנית הזאת יצליחו בהרבה ושצריך במצב כזה לתת לחלשים להתחזק כדי לנצח כדי הם צריכים לקבליותר עזרה בתחום המוסיקה.
אל תשכח שהחיסרון בהצבעה של קהל שהוא עלול לשפוט בתחרות לא רק לפי כישרון אלא גם לפי סגנונות מוזיקליים שהם מעדיפים וגם לפי הצדק שלהם, למשל בגלל המצב הקשה שלו, או אם הוא תרם הרבה למדינה או מי באמת צריך את התוכנית כדי להתחזק.
ואו מה המתמודד בתוכנית בפוליטיקה ואו האם הוא מתעקש לאכול בשר ואו האם הוא נגד קהילה גאה ואו עד כמה הוא רוצה להיות דתי וכל מיני העדפות של המצביע שבשבילו רק הכישרון זה לא זכות להצליח בחיים.
וסביר להניח שאותו מתמודד יכול לא בתוכנית להגיד דברים כאלה.
אבל עדייך לדעתי בדבר שהוא ציבורי צריך לתת גם לציבור לשפוט ובהתאם התמודדים צריכים לנסות באין ברירנ להיות עד כמה שהם יכולים להיות פוליטיקלי קורקט.
כי אם למשל המתמודד אלמוג קריאף יגיד שבפוליטיקה הוא שמאלני אז גם הוא ישיר טוב בתוכנית הבאה הוא עלול לאבד קולות של מצביעים שמעדיפים לקדם יותר לא אנשי שמאל וכן להפך.כי הפולטיקה זה גם חלק מהחיים.

GM1988

Well-known member
אני מסכים עם רוב מה שכתבת, ויכול להוסיף שעם כל זה

שאנה זמרת אופרה אדירה, רוב הקהל עדיין מתחבר יותר לסגנון המזרחי שמוגש באופן מופתי מיוסי.
ככה שאם אנה תעמוד מולו בדו קרב- זה דיי ברור שיוסי ייקח ברוב קולות.
אם כבר טל הודחה בהדחה מול אלמוג, אז...

רמי אב

New member
הדרך היחידה לדעת מה הרוב

כולל אלו שלא מתעניינים שהמוזיקה היא בתוכנית רילאטי זה רק בעזרת משאל עם.
אבל כן לא מעט אנישם אוהבים לשמוע מוסיקה מזרחית.
אני מאמין שככה היה גם בשנות ה 1980 רק שאז שלא היה אינטרנט היה קשה להראות לאנשי ערוץ 1 של ישראל ושל ערוץ 2 שהיה שידורי נסיון שיש לא מעט אנשים שאוהבים מוסיקה מיזרחית. כי אז שידרו מה שהאמינו שזה מתאים לשדר ובזכות האינטרנט ששם למשל ביו טיוב אפשר לשדר שיר ולא משנה באיזה סיגנון אז זה הראה את האמת שבאת יש לא מעט אנשים שאוהבים מוסיקה מזרחית.
מה שמעניין אותי בנושא המוסיקה המיזרחית שלטענת מוכרי הקלטות והדיסקים בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב בשנות ה 1990 שמתי שלא מעט זמרים מזרחים העדיפו לשיר גם סיגנון יותר מערבי שירדו המחירות של המוצרים האלה שלהם.
ולא אני לא טועה לפני שנת 2000 בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב היה נעים לטייל גם בשעת לילה מאוחרת כי פעילות האוטובוסים הייתה שם.
כיום אני יכול להבין את מי שפוחד להיות שם מאוחר בלילה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

רמי אב

New member
יש פה קישור לראיון של מוכרים

שאומרים מבחינת מכירות קלטות מה שקרה שזמרים מזרחיים בחרו לשיר לא רק במזרחית.
נראה לי שזה צילום בחנות בשם מלך הקסטות שהייתה בתחנה המרכזית הישנה.
https://youtu.be/1lzRQAzMJWg?t=830
אני דרך אגב מאמין שמותר גם לזמר מיזרחי לשיר שירים לא מזרחים.

קאמי7

New member
מה 'לאנשים קטנים' יוסי שיטרית/אלמוג ולרמה הווקלית של אנה

למעלה