עונה 2, פרק 20 הופעות חיות

עונה 2, פרק 20 הופעות חיות

שאלת השאלות, כמובן, זה מי יודח?
האם יהיו שירים שיתאימו למתמודדים?
איזה מנטור ידע להתאים שירים נכונים למתמודים, ואיזה לא?

כל התשובות לכל השאלות בעוד פרק מותח של אקס פקטור ישראל הערב בתשע וקצת...

mikemiller

New member
נתחיל מהסוף

הטעם המקובע של קהל המסמסים שוב קבע שאין חדש תחת השמש
אותו סוג של זמרים יגיעו לסוף וכל הכישרונות האמיתיים הולכים הביתה
אחד אחרי השני

אחרי הדר לי , הכמעט הדחה של טל גינת ועכשיו AFTER THE SUN
התוכנית הולכת לאותו כיוון ברור וצפוי - יוסי שטרית יזכה , אלמוג קריאף יגיע לסוף
אנה תגיע לסוף , עידו ועטרה יגיעו רחוק
טל גינת תלך בתוכנית הבאה

GM1988

Well-known member
אז ככה:

הלייב השני היה סופר מעניין, מאחר ורוב המתמודדים ממש עשו עבודה מעולה והשתפרו!

הנאמבר המנצח מבחינתי שייך למתמודדת המקסימה, טל גינת

אומנם אני לא מעריץ גדול של הרפרטואר המקורי של מארינה מ.ב, אבל באמת שהשיר, ההופעה והסטייל היו משגעים! וככ במידות שטל נמצאת בשטח הנכון לה.
לא יודע למה, אבל מהרגע הראשון, טל מאד מזכירה לי את הסולנית של להקת "רוקסט".
----------------------------------------------------------------------------------------
בקצרה על כל השאר:

בן G- אני פחות אוהב שעברי "מחנך" אותו ללכת על נאמברים וסגנון ששייכים לזמרים המקוריים של השירים שבן מבצע. פעם קודמת זה היה הגימיק המוכר של ברונו, ועכשיו הסגנון כאילו מועתק מג'סטין T. בכל מקרה, לא הגיע לו להיות מודח.
דניאל- טוב, אין הרבה מה להגיד, היא כוכבת! נראה לי שלפורטיס אין הרבה מה לעבוד איתה כי היא פשוט יודעת איך ומה לעשות, וזה מתפוצץ באופן מושלם על הבמה!
Close Up- הבנות האלה השתפרו מאד מבחינת שירה. הן נראות ונשמעות הרבה יותר טוב. מה שלי היה חסר זה טיפה הקהל בהופעה שלהם, שהיה יותר מוסיף אם היו שומעים אותו. ההערה של עברי לגבי המבטא ממש הייתה סתמית ולא קשורה.
עידו ועטרה- בעיניי הם המתמודדים הכי חלשים בתחרות. החל מהחוסר הרמוניה. הסאונד שפוגם בעטרה, ובשילוב שלא באמת מייצר הרגשה של "צמד" אמיתי ולא הרפרטואר שהם בוחרים.
עטרה נאבדה לגמרי והשיר הזה לא התאים לקול שלה.
משה יכל להודות שזה לא היה טוב וקריוקי חובבני במקום לנסות לתמוך בחניכים שלו.
אנה טימופיי- היום זה היה מוששששלם! זה היה ככ טוב שאין לי מילים!
בחירת שיר אדירה! התפתחות מצוינת מהשקט לגבוה, והסיומת עם האופרה.
גם במקרה הזה אני חושב שעברי מדבר שטויות עם זה שלא צריך בכל שיר לעשות אופרה. איזה טמטום! כאילו, אנה זמרת אופרה, איך לא לתת לה את המקום הזה ועוד כשזה עובד ככ טוב ומשתלב מצוין בשירים!
דודו- טוב... היום זה היה יחסית סביר. אני שמח שדודו חזר יותר למקורות של עצמו ולקסם שמאפיין אותו. מה שפחות אהבתי זה בחירת השיר "הללויה" שאומנם זה שיר יפהפה, אבל זה שיר שאלפי אנשים כבר שרו לפניו ועשו לו מלא קאברים ברחבי העולם, וזה לא באמת היה חידוש כלשהו. היופי בדודו זה לבחור שירים שכבר אף אחד לא זוכר ולא מכיר ולעשות להם חידוש כמו שהוא יודע! זה הרעיון...
אבל יחסית ללייבים הקודמים זה היה שיפור.
יוסי שטרית- הבחור הזה מעיף! אין, אני באמת מרגיש שגיליתי אותו בלייבים האלה כמו שלא קרה באודישנים. הוא ממש זמר מדהים! השיר היום היה אדיר!

את הצמד אוהד ועוז פספסתי, אבל אאזין להם אחכ, אבל כן שמעתי את ביצוע ההדחה, ופחות אהבתי.
אני גם חושב שהיה עדיף להשאיר את דודו, כי יש לו על מה לעבוד ומה לשפר.
ולאוהב ועוז כבר יש גיבוש מסוים וחיבור, והם ימצאו לאיפה לקחת את זה.

mikemiller

New member
הגם אתה ברוטוס

גם אתה חוטא באותו טעות של השופטים
אין דבר כזה להשאיר מישהו בטענה שיש לו על מה לעבוד ולשפר והאחרים כבר מגובשים , הגענו לשלב 10 האחרונים שבו כל המתמודדים אמורים להיות טובים ומגובשים וצריך להחליט מי הכי טוב , מי נותן את הביצוע הכי טוב
בשביל זה כל הלייבים אמורים להיות , מי שלא מצליח לעמוד בזה צריך ללכת הביתה
אז הקהל מצביע בלי קשר להופעות לפייבוריטים שלו אבל השופטים אמורים לשפוט מקצועית לפי הביצוע שעתה שמעו וגם כמובן על פי ביצועים קודמים
AFTER THE SUN מתחילת העונה הרשימו לעומת דודו שהיה חלש מאוד וזייף לא מעט ואם היו שופטים נורמלים הוא היה עף ברוב מוחץ אבל
השופטים או קיבלו הוראות מההפקה להשאיר את דודו בשביל הרייטינג או שהם
סתם שופטים לא מקצועיים עם נימוקים לא קשורים , כמו מקרה טל גינת ועברי לידר למשל בפעם הקודמת

GM1988

Well-known member
יכול להיות שאתה צודק

ועם זאת, קורה למתמודדים טובים שהם לא קולעים בפעמים ראשונות במה שמתאים להם, ולכן טוב לתת להם את ההזדמנות להשתפר וללמוד.
אני מסכים שafter the sun היו טובים לאורך כל העונה. אני עוד אשמע את הביצוע שלהם עד ההדחה ואראה איך זה.

דודו נפל על מנטור שבוחר לו רפרטואר לא מתאים ונאמברים שלא משרתים אותו ורק מכבידים עליו.
וזה ניכר בביקורת שלו כלפי אנה שלטענתו לא צריכה לשיר אופרה אלא פופ.
ככה גם הוא עושה עם דודו ולכן דודו לא במיטבו בכלל הלייבים.
אתמול זה היה סביר, ועדיין לא מאה אחוז.

בכלל, אם התלבטתי לאן נעלם עברי של עונה קודמת, אתמול הוא חזר ובענק.
לא מסוגל לקבל ביקורת לשיפור מחבריו לשולחן. מתנשא על השופטים וחושב שהדעה שלו הכי נכונה.

רמי אב

New member
אני אהבתי הפעם את הביצועים של

אלמוג
יוסי
אנה
טל גינת
הפעם אני פחות אהבתי את הביצועים של אפטר דה סאן.ואת של עידו ועטרה.
את להקת קלוז אפ ואת דניאל יפה ואת דודו איבגי ואת בן גולדשטיין אני פחות אהבתי הפעם.
&nbsp

xjoiq

New member
הכוכבת של הפרק,ליגה בפני עצמה, היא טל גינת

אחד גדול! בטוח משהו בשביל לופים. עברה את המקור ב-500%!
מחכה להעלאת הפרק באתר כדי להגיב בצורה מסודרת על כולם לאחר שמיעה חוזרת(וכמובן בשביל לופים על הביצוע של טל). אבל לא יכולתי להתאפק והכותרת שרשמתי פה זה הרושם הראשוני שלי מכל הפרק.

xjoiq

New member
המשך

כאמור הביצוע העילי של הפרק שייך לטל ששידרגה מאוד את המקור שהוא יותר מדי מלנכולי. טל הרחיקה בצורה די אלגנטית את השיר ממלנכוליות. וגם צבע הקול של מרינה לא מתקרב לאיכויות של טל. התוצאה היא ממש שיר ללופים לעומת מקור שבקושי רוצים לשמוע פעם אחת.

היו כמה נאמברים יפים הפרק של אנה,עידו ועטרה,דניאל(וואו איזו ווירטואוזית!). יוסי נתן ביצוע מרשים אבל פחות אהבתי.
קלוז אפ,בן ואפטר דה סאן בשיר ההדחה נתנו ביצועים חביבים.

אפטר דה סאן הפעם הביאו ביצוע ראשוני "רק" נחמד והפורמט האכזרי גרם שזה יעלה להם ביוקר. בפרט שהם הגיעו למועמדות להדחה מול חביב הקהל שההפקה פחדה להדיח,מה שלא השאיר להם שמץ של סיכוי בלי קשר לאיכות שלהם כשברור שהנאמבר הנוכחי לא משקף את מלוא היכולות שלהם.
המזל של טל בשבוע שעבר הוא שהיא לא נפלה להדחה מול דודו אחרת לא היינו זוכים לנאמבר המופלא של התוכנית הנוכחית ועוד נאמברים מופלאים שיבואו. לאפטר דה סאן לא היה את המזל הזה ונאמברים הבאים -עם מי יודע אילו איכויות-נגנזו ונעלמו מאיתנו.

ממש לא לעניין התירוץ של "לדודו יש עוד מה להתקדם" ואפטר דה סאן "כבר מוכנים" כי התוכנית מאפשרת להשתמש בכל העזרים של התעשיה לרבות הטופ של הטופ של מורים לפיתוח קול ולדיקציה מעבדים מוזיקליים,כריאוגרפיים וכל האקססוריז וכו' וכל מה שראוי לתת ולהשקיע במחוננים ביותר ולהכין להם קרש קפיצה של תשתית לכל החיים ולא לבזבז משאבים כאלה עצומים(כל "פצצות האטום"-עזריי התעשיה) על מתמודדים שלא בטוח שיישאר מהם משהו חצי יום אחרי סיום התוכנית. ואילו המחוננים בכלל לא בטוח שיש באמצעותם אמצעים כספיים להגיע לאותם טופ-עזרים לאחר התוכנית.

הביצועים היפים:
1. טל

2. אנה
3. עידו ועטרה
4. דניאל
5. קלוז אפ
6. אפטר דה סאן בשיר ההדחה

לגבי המנטורים: הפעם שירי הצטיינה.

אבל זה מדאיג שיש איזה אלמנט אקראי בבחירת השירים כפי ששירי העידה שהשיר הנוכחי היה מיועד לתוכנית הלייבים השלישית מראש. זאת אומרת שהיא לא ידעה ולא הרגישה שיש הבדל ענק בין הנאמבר השלישי של טל לעומת השניים הקודמים החלשים,כאשר יש עוד המון שירים שיכולים להוציא את טל דיוה ומלכה ולשירי היה משהו כמו 4 חודשים להתכונן עם טל ולהכין שירי פיצוץ ובכל זאת יצאו 2 נאמברים חלשים כתוצאה מבחירת שיר גרועה.
מה שכתבתי עכשיו חל גם על עברי שיש לו את הנבחרת הכי חזקה ובכל זאת אין יציבות בביצועים אפילו לא אצל הסופרסטאר יוסי.
רק משה עדיין תחת אותו רושם של מקצוען כי כל הנאמברים שהוא בחר להוציא היו מוצלחים חוץ מביצוע אחד שהוא "רק" "חצי מוצלח" של אפטר דה סאן(שזה גם חיוני להראות פנים מגוונות של המבצעים) ורק הפורמט הוא אכזרי.

מפרק לפרק ההופעות של המתמודדים

הולכות ומשתפרות.
מאוד אהבתי את ההפועה של טל גינת, של אנה טימופיי. להקת קלוז אפ, למרות העבודה המאומצת והנכונה של משה, עדיין לא מגובשת. וכן, עברי צדק לגבי המבטא.. יש הרבה מה לשפר. אם שרים באנגלית, צריך לשיר נכון. כמו שאם שרים בעברית, צריך לשיר בצורה נכונה.
אפטר דה סאן הודחו, כי אם לא שרו באותו רפטואר קבוע. הם שינו. לעוז לא היה את אותו כובע מוכר על השיער. השיר היה שונה. ומשהו בזה לא עבר לקהל.
כמו-כן לא אהבתי את הביצוע של יוסי שטרית. הוא שר שקוראים לו יוסי שטרית והוא בא לעשות שמח... אותי הוא בעיקר הרדים... לא הייתה התלהבות מהשיר, כמו שאמור היה להיות, הוא לא הרקיד ולא הקפיץ, והרקדניות לא היו קשורות לנאמבר. היה פספוס בין המילים שהוא שר לבין הדרך שבה הוא עמד על הבמה.
גם אלמוג, שאני מחכה לשמוע אותו שר, איכזב אותי. שיר שקט כשהוא יושב על הכיסא, לא מעניין. לא התחברתי לשיר ולא התחברתי לדרך ההגשה.

ודי כבר עם ההדחות הכפולות... הורסים את התוכנית.... גם ככה קשה שמדיחים מתמודדים, אז למה שנים בבת אחת?

בקצב הזה לא יישארו מתמודדים טובים

לא ברור לי איך After the sun יצאו בשלישיה האחרונה ועוד יותר לא ברור לי איך השופטים העדיפו את דודו איבגי על פניהם.
טוב... כן ברור לי אבל זה מעצבן אותי ברמות אחרות. גם התירוץ המטומטם הזה של פורטיס שהם כבר מגובשים ויכולים להצליח ושדודו עוד צריך את הפלטפורמה. נו יופי, בואו נשאיר את כל הגרועים לסוף כי הם צריכים את הפלטפורמה והטובים יכולים להצליח בעצמם. פשוט זוועה של שיפוט.
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=5314676&r=1

למעלה