עונה 2, פרק 18 ההופעות החיות

mikemiller

New member
אז מה היה לנו

לא במפתיע - רוב הביצועים היו מאכזבים
עיבודים שעשו עוול למתמודדים
טל גינת - שהקצב המהיר של השיר גרם לה ללכת לאיבוד
דודו איבגי - שהשיר ממש לא התאים לו
עטרה ועידו - שהקולות שלהם לא הורגשו במיוחד של עטרה באופן מוזר
אפילו אנה טימופיי לא הבריקה
שולמית ג'רסי וליבי בחירות שירים לא מתאימים

והיו גם כן כמה שהתעלו - אוהד ועוז המצטיינים של הערב
עם ביצוע מהוקצע , הקולות שלהם השתלבו יפה מאוד

הדר לי - ההדחה הכי בזיונית של הערב, לא רק שהיא הודחה
היא אפילו לא הייתה בסינג אוף , למרות ביצוע קולי טוב מאוד , יש לה
קול SOUL סוחף והיא חיית במה
הגיע לה להישאר והיא תחסר מאוד , מרגיז

אני כצופה בקושי שמעתי אותם שרים בשידור החי ...

נראה לי היתה בעיה ברמקולים/מקרופונים .. .בהקשר של הצופים בבית .
יתכן שבאולם היה הכל תקין

GM1988

Well-known member
אחלק את זה לנושאים:

בזבוז: אתחיל משלב ההדחה שבסופו הודחה המתמודדת שלומית ג'רסי.
מאד חבל לי שבהפקה ניצלו דמות כזו וברגע שהזהות נחשפה, בערב הראשון הוציאו אותה מהתחרות.
בעיניי מדובר באחת המתמודדות הכישרוניות שיש! מודה שהיו לה ביצועים יותר טובים ובחירת שירים הרבה יותר טובה בפעמים קודמות, אבל הגיע לה להישאר. מאד חבל

אכזבה: האכזבה שלי היא מהמתמודד שהקהל והרשתות החברתיות כה נלחמו להחזירו- דוד. למרות שהוא בוגר "בית צבי", נראה שכישרון המשחק שלו דיי על הפנים, החל מהרגע שעברי "הפתיע" אותו בביתו עד לרגע שבו נעמד לנאמבר ראשון בשלב הלייבים.
דודו באמת הפתיע בהתחלה והיה ייחודי בבחירת השירים שלו ובקולו.
לא מבין למה עברי לקח אותו לכיוון רוק, שגרם לדודו לאבד את כל הייחוד והקסם שהיו לו בשירים אחרים. ובמקום שירה מלטפת זה הפך למופע צעקני מיותר.
אם הוא ניסה "לאתגר" אותו לשיר סגנון אחר, אז במקרים כאלה לפחות שהיה מגיש את זה אחרת ובדרך שתוציא את הטוב שאפשר מדודו- מה שלא באמת קרה ולא עבד.
------------------------------------------------------------------------------------
אכזבה נוספת שלי היא מטל גינת, המתמודדת הכי מסקרנת אחרי ג'רסי, שפשוט נפלה על שיר לא מתאים ונאמבר לא מתאים.
הבחורה הזו יכולה להיראות ולהישמע פנומנלי, וזה לא קרה אתמול.
זה דבר מאד קריטי בשביל זמרים לבחור שיר מתאים, וגם טל, גם שלומית וגם הדר נפלו בזה אמש. פשוט חבל.

בכללי: אהבתי את הערב הראשון

אז ככה

מה אהבתי?
את ההצבעה חינם.
את העובדה שהקהל חלק מההצבעות כבר מהערב הראשון

מה לא אהבתי?
את השמלה הצעקנית של בר. את הפיג'מה של פורטיס.
את הרימקס לפני כל הופעה. היה מיותר וטיפשי. הרבה יותר כיף לראות אותם עובדים על השיר בחדרי חזרות.
רוב הביצועים היו גרועים. במיוחד הביצוע של עטרה שכל מה ששמעתי זה היה את הביטים של התזמורת והשירה שלה נבלעה כליל בתוכו. אולי היה בעיה עם המיקרופון. את עידו שמעתי נהדר וטוב מאוד. את עטרה בכלל לא.
הבריקו: דניאל. אפטר דה סאן.

והכי לא אהבתי את ההדחה של שלומית. גרמו לה להיחשף עשו מזה טררם גדול. היא שרה הרבה יותר טוב מליבי את השיר המדהים של שלמה ארצי ובסוף הדיחו אותה.
גועל נפש, ושוב ההפקה של אקס פקטור מוכיחה שבשביל רייטינג לא נורא לדרוך על אנשים, להשפיל אותם, לבזות אותם.
ועוד שירי אומרת שהשיר של שלומית היה הרבה יותר יפה ומרגש מזה של ליבי, אז אני לתומי חשבתי שהיא תדיח את ליבי. זהו שלא. מההפקה אמרו לה להדיח את שלומית. לכל השופטים היו אוזניות על האוזניים. ככה שההחלטה היא לא שלהם, אלא של ההפקה ולמה פורטיס צריך להכריע? למה לא עברי?
לא הבנתי למה עברי לא השתתף בהצבעה.

mikemiller

New member
וההדחה של הדר?

לא דגדגה אותך ?
אותי זה יותר הרגיז כי הדר לי באה בלי שום סיפור אישי קורע
היא רק ניסתה לעשות מוזיקה עם הקול הנהדר שלה והודחה כבר לאחר תוכנית
אחת בלי אפשרות אפילו לשיר שוב.

גם

אבל הדר אתמול לא הפציצה.
משהו בחינניות שלה קצת הלך לאיבוד. עם כל הכאב, זאת הייתה הדחה צודקת.
אותי זה הרבה יותר מעצבן שעל ההתחלה מדיחים שני מתמודדים, כשהלייבים זה השיא של התוכנית, והחלק שהכי מעניין לצפות בו.
ועוד שיותר מכעיס אותי ששלומית שרה הרבה יותר טוב מליבי, ובכל זאת הודחה.

mikemiller

New member
הדחה מוצדקת???

בוא נלך לפי הטענה שלך אז דודו איבגי , טל גינת , אנה טימופיי היו צריכים להיות מודחים אתמול
דודו איבגי היה גרוע ולא קשור , טל לא עמדה בקצב של השיר ואנה לא הייתה ברמתה הרגילה
אז זה סיבה להדחה מוצדקת? הופעה אחת לא טובה לא מעידה על הרמה של המתמודד
שלא נדבר על זה שאני חושב שהיא כן הייתה מאוד טובה אתמול , בטח כשרוב ההופעות היו מאכזבות דווקא הדר בלטה

זה עניין של טעם

בעיניי, טל לא הבריקה, אבל שרה סביר מינוס. דודו שר מקסים כהרגלו, ואנה הייתה אנה ניסתה לשלב בין פופ לאופרה.
אני מקווה שהדר לי לא תוותר על החלום שלה וכן תצליח. מאחלת לה המון בהצלחה זה נורא מבאס להיות המודח הראשון, שאין הזדמנות נוספת להתעלות מעל ביצועים.

GM1988

Well-known member
מזעזע

חגגו על הדמות שלה ובנו פרומואים שלמים כדי לקדם את התכנית בזכות "האנונימית", ובשלב המכריע הדיחו אותה. ועוד על פני מי, ליבי???
באמת שאין לי שום דבר נגדה, אבל היא לא זמרת!!! ולהשאיר אותה נטו בגלל שהיא חברה של פורטיס מוציא אותו אידיוט! וצבוע.

שירי בכלל יצאה מטומטמת בפעם השנייה בשידור חי; שנה שעברה היא גם שיבחה מתמודד כלשהו שעמד להדחה מול פיוז'ן, ועדיין בחרה להשאיר את פיוז'ן, וראו שהיא לרגע שמעה מה אומרים לה באוזניה לפני שדיברה.
הפעם זה קרה עם שלומית vs ליבי.

mikemiller

New member
מזה אתה מזועזע?

ביקורת על ליבי שמצאתי : ליבי נהדרת, משתפרת מתוכנית לתוכנית. נא להפסיק להזכיר את גילה! יש בה עוצמה, עומק, והיא למדה לא "להתפרע" כרוקרית, אלא להגיש שיר בפרשנות אישית בשירים של ריהאנה את קניה ווסט ושל הוט רד צ'ילי פפרז.

אני לא מסכים איתך שליבי היא לא זמרת , אני יותר מסכים עם התגובה הזאת

המממ...

בר במגבת חוף עליזה.
&nbsp
שלומית... לא אהבתי את הקונספט מהתחלה, למרות שהיא שרה מעולה בדרך כלל. אתמול היא רעדה מדיי. לא מתאים. חוץ מזה שתחליט אם היא חרדית או לא. היא לא יכולה להיות חרדית לייט ולעשות רק מה שבראש שלה ואת השאר לא.
&nbsp
אלמוג קריאף - איך אף אחד לא שם לב שהוא שינה את המילים של אביב גפן? זה צריך להיות 'ואם את רוצה לשמוח תברחי, כי כלום לא מצחיק אותי' והוא שר במקום מצחיק 'מטריד'. מה קשור מטריד???
&nbsp
דניאל עילוי, אפילו שהסגנון של אתמול לא אהוד עליי במיוחד.
&nbsp
טל נהדרת, אבל הזמרת הכי טובה ששירי שמעה אי פעם??? נו, באמת.
&nbsp
הדר - טוב שעפה. היא יפה ומלאת שיק, היא גם שרה לא רע, עד שהיא פותחת עם הצרחות שלה, ואת זה אני לא יכולה לסבול. האדישות והצרחות.
&nbsp
דודו איבגי - אכזב אותי. הוא יכול לקחת את הגמר בהליכה, אבל השיר היה כל כך לא נכון לו, והוא גם זייף. והסכמתי עם מי שכתב פה שהוא שיחק גרוע בקטע שעברי בא להחזיר אותו. איזה קטע מבוים דפוק.
&nbsp
התסרוקת של שירי פצצה.
&nbsp
התלבושת של פורטיס מצחיקה (איזה חמוד הוא אבל).
&nbsp
נראה לי שזה מה שיש לי להגיד.

xjoiq

New member
פרק עם טעם מר של ההדחה של הדר הזמרת הכי מענגת בתחרות

ועוד על שיר עם הכי הרבה גרוב נעים באקסטרים בכל השתי עונות של האקס פקטור.
לא רציתי לכתוב שום תגובה על התוכנית אתמול עד שאני אשמע את הביצוע המדהים של הדר בעוד הרבה לופים. ממש בזיון ההדחה שלה.
&nbsp
נכון טל גינת היא הזמרת הכי טובה בתחרות במיפרט האישי שלה(שגם הצליחה ללחלח אותי פעם פעמיים ואף יותר) אבל הדר היא ממש דיוה שאפשר לא רק לשמוע אותה שעות בלי להתעייף אלא אפילו להתענג לא מעט על השירה שלה.
בשלבים הקודמים חלק מהביצועים שלה היו מז'אנרים ושירים שאני לא שומע ופתאום בביצוע של הדר גיליתי ענין לשמוע אותה אפילו בז'אנרים אלה ולא חיכיתי אף לא לשניה שהשיר כבר ייגמר.
&nbsp
חיפשתי גם קאברים אחרים לשיר שביצעה הדר ושמעתי קולות מאוד יפים בפני עצמם אבל איפה הגרוב המשגע של הדר ואיפה הגבוהים הממסטלים של הדר כך שמהר מאוד איבדתי ענין בשאר הקאברים וחזרתי ללופים לביצוע של הדר. ביצוע ממש מעיף.
&nbsp
טל גינת די אכזבה אתמול. השיר לא התאים לה למרות הקול המאוד נעים ומקצועי שלה המרטיט לבבות. שכחתי את הביצוע שניה אחרי שהוא הסתיים.
&nbsp
יוסי שיטרית גם די איכזב. ואף התחיל להתגנב לי חשש, שאני אבחן אותו בתוכניות הבאות, שעברי לא יוכל להביא את יוסי שיטרית במיטבו. וכבר לא כל כך בטוח שהוא ייקח את התחרות בהליכה ואף עלול לא לסיים את התחרות כזוכה. יוסי שיטרית צריך את שרית חדד כמנטורית או את שלומי שבת אבל אין מה לעשות הוא הלך לאקס פקטור ולא לדה וויס.
&nbsp
אפטר דה סאן באמת הביאו את הביצוע הכי איכותי בתחרות ואפילו הצליחו להפתיע אותי הם ומשה פרץ לקחו את השיר לכיוון המחזמר התוצאה היתה מאוד מוצלחת ובהחלט הייתי מלהק אותם למחזמרים שיעלו בעתיד בארץ. בכל מקרה הביצוע שלהם אתמול הכי אהבתי יחסית אליהם. מענין לאיפה משה יקח אותם בתוכניות הבאות.
&nbsp
עידו ועטרה היו ממש מענגים למרות שיהיה מי שיגיד שעטרה לא התבטאה מספיק בשיר גם הריספונסים שלה לעידו מאוד נעימים. בכל זאת התוצאה עדיין קסומה. אני מתחיל לסמן אותם בתור הטוענים לכתר.
&nbsp
אנה טימופיי מצויינת כמו תמיד. מכניסה פלפל לשירים שהמקור שלהם לא הכי מעניין.היא כמו שרה ברייטמן רק בקטנה.
&nbsp
בן גולדשטין הפתיע אותי בביצוע עם הרבה גרוב טוב וגם שרף את הבמה גם ווקאלית. הביצוע הכי טוב ומפתיע שלו. ואם עד היום הוא בכלל לא עניין אותי עכשיו התהפכתי קצת.
&nbsp
את ליבי מאוד אהבתי בשיר ההדחה שלה אחד הביצועים היפים של הערב(השיר השני אצלי בלופים מהתוכנית) וכלפיה זה היה ה-ביצוע מבין כל האודישנים שלה ובשיר הראשי עדיין היא היתה די נעימה. היא ממש אנטי תזה ל"זמרי הריאליטי" -זמרי ריאליטי יש להם קול טוב נעים וערב אבל הם לא זמרים(ולכן אפילו זוכים לא יוצא מהם משהו לתעשיה ובמוקדם או במאוחר כולם נהפכים לפליטים)) הקול של ליבי הוא הכי פחות טוב בתחרות אבל עדיין היא זמרת ברמח אבריה. והיא מאוד מוזיקלית והנסיון שלה על במות גם מדבר.
&nbsp
דודו איבגי איכזב משהו (בבחירת השיר לא בביצוע הקולי)למרות שהמקור של השיר יכול להיחשב אצלי למקור המוצלח של הערב עדיין הביצוע היה אולי 30% מהמקור וצריך מעל 120% מהמקור כדי שקאבר ייחשב טוב. עדיין זה היה נעים למדי לשמוע את דודו.
&nbsp
קלוז אפ שרו לא רע וגם הגרוב היה נחמד אבל עדיין קצת פחות מהרמה שלהן.
&nbsp
אלמוג קריאף כנראה שר טוב אבל היות שאני כל כך לא אוהב את המקור אז לא כל כך יכולתי להתרשם ממנו למרות שהוא די שיפר את השיר ויצא אחלא קאבר.
&nbsp
דניאל יפה לקחה את השיר וקירבה אותו לביצוע אירוויזיוני סטייל מה שאזרביג'אן נוהגת לשלוח רוב השנים(בשנים שהיא שולחת שיר דאנס) ואני לא אהבתי. כרגע דניאל היא המתמודדת הכי פחות מעניינת אותי בתחרות.
&nbsp
האנונימית שלומית ג'רסי הכי פחות מתאימה לתחרות. שתמשיך לשיר בערבי תרבות של דוסיות. ההדחה המוצדקת של הערב שהיתה צריכה עוד להיות בבתי השופטים. סתם היא לקחה את המקום של נועה נינה בלוז בהופעות החיות - הפאלטה של בתי השופטים.
&nbsp
&nbsp
דירוג הביצועים שכבשו את ליבי הערב:
1. הדר לי

2. ליבי בשיר ההדחה
3. אפטר דה סאן
4. עידו ועטרה
5. אנה טימופיי
6. דודו איבגי(בעיקר בגלל המקור)
7. בן גולדשטין
&nbsp
&nbsp
המנטור המוצלח של התוכנית משה פרץ אחריו שירי אחריה פורטיס ואחרון עברי.

mikemiller

New member
על הדר

הדר עשתה את התוכנית הרבה יותר מרגשת ומעניינת , היא הוסיפה פלפל
שהיה חסר וחסרונה יורגש
לגמרי הדחה בזיונית

למעלה