אקס פקטור והכוכב הבא- לא אותם זמרים

מלח גס

New member
אקס פקטור והכוכב הבא- לא אותם זמרים

אני מוצא שהזמרים בכוכב הבא שונים שנות אור מהסגנונות של הזמרים באקס פקטור. אני לא מדבר על הרמה המקצועית השייכות "למשבצות" מסוימות וטעמי האישי, כלומר סגנון שירה. הזמרים בכוכב הבא יותר קלאסיים ואילו הזמרים באקס פקטור יותר מודרניים. לטעמי הקולות הרבה יותר יפים בכוכב הבא.

באקס פקטור אין זמרים ששרים מזרחית, זה לא קיפוח העדה המזרחית (יש מתמודדים ממוצא מזרחי) ועדיין יש משהו קצת אמריקקי בזה שאין ייצוג לסגנון/הזאנר המזרחי בעוד בכוכב הבא יש כוכב זמר מזרחי אביתר קורקוס –זמר נשמה גדול שמסלסל ברמה מאוד גבוהה וומסלסלים נוספים שהם אליאס מלייב עם נמוכים יפים ומיוחדים וג'ורד אבו שוקחה בעל הסלסולים המנייריסטים והכבדים . לעומת זאת לכוכב הבא אין ייצוג בזאנר הפחות נפוץ והפופולארי (והשנוא עלי) שהוא משבצת הדיווה בוי בעוד שלאקס פקטור יש את יהב טווסי המיוחד והמוגזם לטוב ולרע.

זמרי ה-POP של אקס פקטור מול זמרי ה-פופ של הכוכב הבא- מאקס פקטור הכרקוליות המוזקליות מביאות שירה מאוד מתוחכמת ופלצנית (לדעתי) במקצב אלקטרו-חדשני בשילוב פסנתר , גם ענבל ביבי המקצוענית בעל הנוכחות המעצבנת עושה POP אמריקאי חכם ומקצועי אם כי גם פלצני ובעברית היא סתמית ומעצבנת . זמר הפופ המועדף עלי מאקס פקטור הוא בן גולן ששר קליל וקליט ויש לו גבהים יפים אבל לפעמים הוא מלא בפוזות, ויש את תמר פרידמן חסרת הביטחון שרה בסדר ולא יותר מזה. הכי פחות טובים לדעתי הם פיוז'אן שהם חיקוי של להקה אמריקאית כלשהי והרמוניות מזכירים את ח'ול אבל הם לא מספיק זורמות ואורי שכיב האנמי פוגע באיכות של שירים שהוא מבצע אבל לא בצורה קיצונית מדי. אני מעדיף בהרבה את זמרי הפופ ה"ישראלים" יוצאי להקה צבאית מהכוכב הבא- עומר דץ זמר מיינסטרים איכותי, אמיתי, נעים, נוגע , בעל אינטלגנציה רגשית מאוד גבוהה והוא לא הזמר הכי מקצועי אבל באיכות שירה כזאת למי אכפת וליאור פרץ הווקליסטית הנפלאה בעלת המנעד והדיוק הנפלא. גם דוד דריי הבלדיסט הצרפתי והרומנטי נפלא שר ברמה גבוהה, ענבל בקמן לדעתי היא באותה רמה עם תמר פרידמן, ואלון לא מיצה את עצמו אז אין לי דעה מוצקה עליו.

הדיוות הצעירות- עדן בן זקן מאקס פקטור מאוד מקצועית ומיוחדת יש לה סלסולים מיוחדים שמתלבשים נפלא ומיוחד על שירה באנגלית ועל עברית והיא זזה בביטחון רב על הבמה כמו כוכבת גדולה. טינה מהכוכב הבא בעלת הקול הגדול, הבשרני ומלא ברק מחווירה ליד הביטחון והמקצועניות של עדן אבל לטעמי לטינה יש קול הרבה יותר חם ויפה.

מוזיקת סול בשתי התוכניות- לרוז מאקס פקטור יש קול יפייפה נשמעת כמו זמרת שחורה בינלאומית והיא הדבר החם הבא, היא שומרת תמיד על רמה גבוהה, כמו כל הזמרים שהם ליגה משל עצמם- צריכה להגיע מאוד רחוק. היא לא רואה ממטר אף אחד. לא את זמר הסול הגברי מאקס פקטור אבישר ג'קסון שטוב בשואו וזורם עם רקדנים ורקדניות אבל קולית הוא לא טוב. ולא את הבנות מהכוכב הבא- רוני ישראלי שהיא גם ביג מאמא עם קול גדול אבל ליד רוז היא דוהה. רינת כהן שהיא מיוחדת אבל השירה שלה דחוסה מדי ולא זורמת.

הצמדים- האחים גת מכוכב הבא וטומי ויאן מאקס פקטור – אני רואה דמיון מבחינת מקצועית הם שניהם מאוד מוזיקלים בעלי קולות העשויים טוב והמשופשפים היטב שנשמעים כמי שחרשו במות על גבי במות. אני מאוד אוהב את ההרמוניה הקלאסית של האחים גת סטייל סיימון וגרנפנקל. לטומי ויאן יש גוון בס מיוחד והם עושים רוק חזק ונהדר שלא נוגע בי. (גם בבלדות זה חזק מדי לטעמי)

שירה אתנית יש רק בכוכב הבא והיא לא ברמה גבוהה- דונדיט ד'ון זמר זוטר ששר לא טוב והלך מבלי להשאיר זכר. חן לוי שיש לה מנעד טוב אבל חסרת נשמה ומיומנות ומסלסלת באגרסיביות.

את מי אתם מעדיפים? לאיזה סגנון אתם מתחברים יותר?

למעלה