יהב טוסי - האיש והאגדה

יהב טוסי - האיש והאגדה

או במקרה שלו, הנער והאגדה. עצוב לי על לכתו בטרם עת של יהב. הוא היה פרופמר ענק עם חיוך ממיס, תשוקה להצליח ורצון ללמוד. חבל שבארץ שלנו קשה לקבל אנשים שהם לא בריבוע שהם רגילים אליו.

כבר מההתחלה היה ברור שיהב הוא לא כמו כל האחרים. הוא הביא איתו משהו אחר ושונה. משהו שמרבית האנשים לא התחברו אליו, וחבל.

אם לאנשים בבית היה קצת יותר סבלנות בעוד ביצוע או שניים הם כבר היו אוכלים את הכובע שלהם (אם היה להם אחד כזה). יהב הוא היה הטוב ביותר בנבחרת עם גרון ענק ושירה שלא מביישת אף זמר מקצועי.

לפחות נזכה לראותו בהופעות עם משה פרץ, שלמד להעריך ולאהוב את הפרח הנדיר הזה.

מקווה שהוא לא יעלם, כמו מרבית המתמודדים בתוכניות ריאלטי מסוג זה, ונזכה לשמוע סינגלים מקוריים שלו

מחשבות

New member
הוא באמת פרפורמר גדול, אבל לרדיו.

נראה אותו עם משה פרץ? מי יראה את משה פרץ?

שני דברים

1. התבלבלת עם המתמודד. תמר לרדיו, לא יהב
2. משה פרץ הוא בין האמנים המובילים כיום בישראל. אולי את לא תלכי להופעה שלו, כנראה שגם אני. אבל אתמול הוא הופיע בהיכל נוקיה ומילא אותו לחלוטין, אז בואי לא נזלזל

מחשבות

New member
אני אתה ולא את. למלא את היכל נוקיה זה בסדר,

אני לא מזלזל. תמר ויהב שניהם לרדיו.

GM1988

Well-known member
מה שאמרו לו אמרו לו נכון.

הוא צעיר, וחסר לו עדיין את המודעות לצורת הגשה של שיר ועמידה על הבמה.
הוא ניסה את מה שהוא יכול, אבל זה לא מספיק לתחרות הזו, וכמו בכל תחרות, יש מתמודדים שקולטים יותר מהר איפה הם נמצאים ומה דרוש מהם, ויש כאלה (תמר, יהב) שלא מספיקים בקצב הזה ולכן הם נושרים.
גם תמר, אם היא לא תתעשת מהר מהקיפאון והחוסר ביטחון הרב שהיא משדרת - תהיה בחוץ.

כמו שאמרתי אתמול - היה לו "קטע", ובזמן אמת הוא לא סיפק את הסחורה.

תמר... תמר צריכה גלגלי עזר

לו היא הייתה חלק מלהקה, או שהייתה עולה עם גיטרה, או אפילו עומדת מול מקרופון - זה היה עוזר לה.
אבל מכיוון שאין לה את אלו אני מקווה שלפחות בפעם הבאה יתנו לה לבחור שיר שהיא מתחברת אליו לגמרי (שמעת פורטיס?) ושלא ילבישו אותה כמו דוריס דיי ויכפו עליה כריאוגרפיה שמקשה עליה. זה שהיא צריכה לזכור איך ללכת ואיזה תנועות לעשות רק מבלבל אותה, במקום שתתרכז בשיר היא מנסה לנווט בערפל. יש כאלו שזה בא להם טבעי והם נהנים מזה, תמר נראית שם סובלת וזה לא לעיניין. במקום שיעשו ממנה מה שהיא לא, שיתנו לה להיות מה שהיא כן. אם אקס פקטור היא תוכנית של כאלו שיודעים לעשות שואו - לא היו צריכים לקחת את תמר, היו צריכים לקחת רק בנות כמו דניאל ביטון שהיו מביאות את הסחורה. אבל אם לקחו את תמר, אז שיתנו לה להיות תמר ולא ינסו לשבט אותה (כן, כן פורטיס) לכדי דניאל ביטון כי ככה אהבנו אותה במחנה האימונים. אני לא אומרת שהיא לא צריכה להשתפר, אבל לא ככה היא תצבור ביטחון.

ואגב דוריס דיי, הנה שיר שהייתי שמחה לשמוע מבוצע, רק שאין לי מושג מי היה מתאים, צריך מזיגה נכונה של דרמטיות ואירוניה.

GM1988

Well-known member
זהו שתמר לא נתנה כאלה הופעות קודם.

ולקחו אותה כי כמו ששירי אמרה-תמר הייתה הבטחה גדולה לתכנית.
מה שהיא עשתה עד לשלבי ההופעות היה מדויק ונכון ספציפית לה, ועכשיו יש הרגשה שהיא הולכת לאיבוד על הבמה ולא מסוגלת אפילו לבצע הליכה מצד אחד לצד השני של הבמה, מבלי להיראות מפוחדת ולא מפוקסת.

לפי דעתי, אם פורטיס לא יצליח לשחרר אותה לשואו, אז לפחות שיתן לה את האפשרות להופיע בעמידה בלבד, עם שיר שהיא מתחברת אליו (הייתי נותן לה לבחור שיר לבד), ולא צריך לנסות לעשות ממנה משהו שהיא לא שלמה איתו.
גם אין מספיק זמן לכל הדברים האלה, התכנית אוטוטו נגמרת, ותמר היא בין המתמודדים הטובים, אז חבל.

בדיוק, ועוד משהו

לו הייתי מתמודדת בתחרות (בהנחה שהייתי מסוגלת לשיר בלי לגרום לנזק סביבתי) הייתי מעדיפה להיות מודחת כשאני מבצעת את מה שאני טובה בו ומה שאני מאמינה בו ולא כשאני מנסה לחקות משהו שאני לא, גם אם זה יחזיק אותי עוד תוכנית אחת או אפילו שתיים, כי בלעוף על חיקוי שנכפה עליך - תחושת ההחמצה הרבה יותר גדולה.

GM1988

Well-known member

הזכרת לי את המשפט האהוב עליי של השחקנית מרילין מונרו:

"עדיף שישנאו אותך על מי שאתה, ולא יאהבו אותך על מי שאתה לא".

יהב טווסי חי וקיים, הוא לא הלך בטרם עת חו"ח

הוא רק הודח מהתוכנית.
כמו שכתבת - את רוב המשתתפים, גם הטובים והמוכשרים, לא זוכרים אחרי התוכנית.
אם תהיה לו אמביציה וקצת מזל למצוא את הנישה המתאימה לו, אולי הוא יצליח להתברג בתעשיה. הוא רק בן 16 (?) הכל עוד לפניו.
באופן אישי לא התחברתי אליו לא בגלל שהוא היה שונה, אלא בגלל שהוא לא היה שונה מספיק, אבל הוא ילד סימפטי וחביב ואני מאחלת לו את כל ההצלחה שבעולם, ומי יודע, אולי באמת משה פרץ יוכל לעזור לו להתקדם

GM1988

Well-known member
אני חושב שמשה בעצמו לא מתחבר ליהב,

אבל הוא הקשיב לקולגות שייעצו לו ואמרו שהבחור מיוחד ומוכשר, אז הוא החליט לנסות. אבל זה דיי ניכר לאורך הפרקים שמשה מתלבט עם עצמו לגבי הבחור.

השועל ממליץ לטווסי לנסות את כוחו כדראג קווין

עם הקול האריק שרוני שלו הפרצופים והמניירות שאינן מותירות מקום לספק, יש מצב שהוא עוד יכול להצליח כדראג קווין. ואפילו בגדול.

kobyz21

New member
ליהב יש נתונים פנטסטיים

אבל הוא לא לקח את המיוחדות שלו לתועלת ולא ניצל אותה נכון.. הוא עדיין לא מבין איך הקול שלו אמור להישמע באופן בסיסי ובאיזה סולמות הקול שלו נשמע טוב...

אגדה של פסח, היה צריך מזמן ללכת הביתה

עוד באודישן הראשון עם כל הזיופים, הפרצופים והמניירות המעצבנות.
הרבה לפני מאי פינטו, מאי ספאדיה, סול בן יוסף, רחלי צרפתי, מיה ממן, אורטל אלקיים, ברנרד עידן, מור ממן, להקת מיראז', דניאל ביטון, ליאב עזרן, מאוריציו סקליוני וענבל בן שטרית.

כל כך הרבה יותר מתמודים טובים ומוכשרים ממנו הודחו לפניו, וזה רק בגלל התעקשותה של ההפקה שרק אלוהים יודע מה היא מצאה באריק שרון עם המניירות המעצבנות, להעבירו עוד שלב ועוד שלב על חשבונם של כל כך הרבה מתמודדים הרבה יותר טובים ומוכשרים ממנו. כמה חבל שכולנו הפסדנו את ההזדמנות לשמוע ולגלות כל אחד ואחת מהם במקומו.

כך שברוך שפטרנו ממנו, והצופים הישראלים הוכיחו שהם יותר חכמים מהצופים האמריקאים, שהביאו זייפן בחסד עליון כמו קרליטו אוליברו, על חשבונם של רבים טובים ומוכשרים ממנו, לגמר.

GM1988

Well-known member
מאד רציתי שמאי פינטו תעבור לשלב הLIVE

והיא לא קיבלה את ההזדמנות הזו. במקומה היה זה ילד מעצבן שגם ככה עף מהתחרות אחרי שתי תכניות...
אז למה היה צריך להשקיע כלכך שהוא יעבור הלאה באודישנים...?

למעלה