פטמגול פרקים 3-6

DividedHeart

New member
מגיבה על פרקים 3-4

איזה פרקים עצובים איזו מסכנה פטמגול, לא מודקס, לא מוסטפה ובטח לא החבר'ה האנסים אלא פטמגול, ברוך השם אני לא חיה בעולם האפלולי הזה, נורא עיצבנה אותי מוקדס איך שהיא דיברה לפטמגול צעקה עליה, האשימה אותה אבל הכי עיצבן אותי זה שהאימא של מוסטפה אמרה"הרסו חיי מוסטפה" סליחה
אבל מי שנהרסו החיים זה לפטמגול
והכי גרוע עוד שמאשימים אותה, זה הוציא אותי מכליי, ולצערי הרב זה החיים של העולם המערבי ושוב תודה לאל שאני לא חיה את החיים האלה. זה פשוט עצוב עד מזעזע שנשים נרצחות רק בגלל כבוד המשפחה, מזמן קראתי שרצחו אישה וסקלו אותה באבנים כי היא עברה אונס, זה נוראי בעיניי, במה אשמה בחורה שנאנסה מתי דרך החיים האלה ישתנה
זה ממש לא צודק

הכאב של מוסטפה כמובן היה שלו ולא של פטמגול, הוא בטח חושב שעכשיו היא לא בתולה הוא לא יוכל להנשא לה
שוב המסכנה האמיתית היא פטמגול

אבל יחד עם זאת אני נהנית מכל פרק ממש יצירת מופת טורקית איכותית אהבתי את הדמות אנה נינה, מייצגת את התרבות הליברלית בזמן שמוקדס והוריו של מוסטפה והשאר מייצגים את התרבות האפלה.

rafinagar

New member
אחרי חמישה פרקים

ניתן לומר שמדובר בסדרה די נחמדה, רגילה כזאת אבל לטורקים יש את המגע הזה שלהם שהופך את זה לסוחף. ובפן השלישי מוקדס הדמות שאני לא יכול לשמוע יותר. והשחקן הראשי שלא עומד בסטנדרטים של הראשיים הטורקיים שאחרי קנאן זה הפך למשימה בלתי אפשרית אבל מצפה ליכולת משחק משכנעת ולא קיבלתי

סצנת האונס נורא מזעזעת ופטמה המסכנה ספגה גול קשה
וברצינות עכשיו הסצנה בדונה ברברה הרבה יותר אכזרית (עלה לי רעיון לכתוב את ההפך בפורום ויוה לבדוק אם אני יוצא חי). דונה ברברה נאנסה ע"י חמישה סוטים שכמה דקות לפני הרגו לה את החבר ואת האבא

כמה אבסורדי שכולם מרחמים על עצמם ועל אחרים בטוחים שהם המסכנים ולא חושבים על הקרבן האמיתי בסיפור! ההורים של מוסטפה כואבים שהכתימו את כבוד ארוסתו ושלא יתחתן יותר ומוקדס הכלבה (איך אומרים את זה בטורקית?) כל מה שמעניין אותה זה שאף אחד לא יסתכל עליהם ולא יקנה מהם יותר! הכי עצוב הוא שזה תרחיש מציאותי לגמרי. לפטמגול יש רק את אחיה שאני לא יודע אם זה מנחם בכלל

עם כאלה חברים של קרים מי צריך אויבים? לסלים לא אכפת ממנו, ווראל שנראה הכי נורמלי משקר שאומר שקרים השתתף באונס, וארדואן.. טוב עם שם כזה לא צריך סיבות כדי לפחד ממנו. גם כן הקרים הזה טמבל איך מסכים לקבל על עצמו את כל האחריות ובשביל מי? נבלות שמוכנים למכור אותו כדי להציל את עורם! כל הסצנות של כולם בפרק 5 היו מדהימות! איך כולם הסתכלו על קרים המסכן כאילו היה האופציה הטבעית

מה הקירבה של מוניר למשפחת ישארן?

מלטם
הבחורות הטורקיות עוד יהרגו אותי!

ומשהו מצחיק-
מוסטפה חושב שפטמגול ענתה לטלפון 'נשמה?'
מוקדס עונה 'שתצא לך הנשמה'

redsnowhite

New member
יפה בהחלט
אבל מלחיצה משהו

נראית כמו אחת שממש אבל ממש אסור להתעסק איתה

redsnowhite

New member
נשמע מעניין, חבל שפספסתי כמה פרקים.

למרות שעם איך שאני עוקבת אחרי סדרות בטח הייתי מפקששת מלא. גם את שקר היופי נטשתי, אין לי כוח להקפיד

rafinagar

New member
פרק 6

רק משהו על מוסטפה-
אני מנסה לחשוב בצורה המעוות שלו ויכול להבין שכגבר שגדל על ערכי 'כבוד האישה' הוא מוותר על פטמגול.. אני מוצא את הדרך להבין את זה אבל למה האדישות המזעזעת כלפיה? שיפסיק לרחם על עצמו וינחם אותה ויחזק אותה! כמה רציתי שיקפוץ לתוך הבית הבוער

DividedHeart

New member
איזה סיוט לחיות חיים כאלה

שעדיף כבר למות ככה שאני מבינה את פטמגול, זה מוציא אותי מכליי הדרך שבה הם מאמינים על "כבוד האישה" זה מזעזע איך שהם מתייחסים לאישה ועוד רוצים להשליכה לבית בושת. הסבל של פטמה כפול גם אם היא תרצה להתאושש מהאונס היא לא תוכל שמתייחסים אליה כאילו היא אשמה באונס ואף אחד לא ירצה להתחתן איתה כי ביתרו את בתוליה ברווקותה. אם הייתי הייתי במקום פטמגול גם אני הייתי רוצה למות.

למעלה