יש את מי לתבוע?

יש את מי לתבוע?

בחודש יוני הרכב המשפחתי נתקע. לקחנו גרר שלקח אותו למוסך. המוסכניק אמר שחלק מסויים חסר ושנחכה שהוא ימצא מחלפים כי חדש עולה מאד מאד יקר. חיכינו שבוע-שבועיים. הוא על הזמן אמר לא שווה לקנות חדש. אני אמצא לכם את החלק. בינתיים קניתי רכב ישן חלופי והלחץ עליו ירד. מדי פעם התקשרתי והוא אמר שניתן לו זמן. שלחתי אליו מישהו שמתעסק בחלקי חילוף כדי שיראה לו מה החלק - והוא השתמט מלפרק. בינתיים הגיע זמן הטסט לרכב - ואי אפשר היה לעשותו. באוגוסט פניתי שוב למוסכניק ואמרתי לו שיתקין חדש וכמה שיעלה - שיעלה. הוא אמר שרק במוסך של החברה אפשר להשיג חדש והוא בכלל לא יכול להשיג חדש "אבל אל תדאגי. אני הלחץ בחופשת הקיץ ואחרי אני אדאג לך אישית". בקיצור, שום טלפון לא קבלתי ממנו. התקשרתי אליו שוב היום והוא מספר לי שהעיריה גררה את הרכב. למה לא התקשרת כששמו מדבקה על הרכב? " לא היה לי המספר שלך...". התקשרתי לעיריה. הם טוענין ששלחו אלי גואר רשום אבל מודים שלא קבלתי אותו (בכלל לא קבלתי הודעה על דואר רשום). בקיצור, הרכב מאופסן העיר אחרת ואני מניחה שיידרשו כספים לשחרר אותו משם. (הרכב אגב לא נלקח מהרחוב אלא ממגרש עפר שנמצא סמוך למוסך). שאלתי היא האם עלי חשאת בעל נזק השחרור והגרר? האם יש איזו עילה נגג המוסכניק ו/או העיריה? האם היתה חייבת לוודא שקבלתי הודעה?

למעלה