עולם משוגע

dory38

New member
עולם משוגע

אתמול בתשע בערב, שכן שלי נעצר ע"י המשטרה לנגד עיני אשתו ובתו הקטנה. הוא עובד בהאזנות סתר,אז יכול להיות שיש קשר למעצר. באו חמישה גברים שנראו כמו מהסופרנוס, הפכו את הבית וזרעו חורבן והרס. בנוסף לכל הצרות, אין למשפחה עו"ד. כמו סרט מתח, רק שזה במציאות.

dory38

New member
מה אגיד לך, לבי עם המשפחה

גייסתי מכר של אבא, בעברו חוקר פרטי שהסתבך בפרשת "הסוס הטרויאני", שיסייע לאשתו וייתן לה עצה חכמה, איך מתמודדים במקרה שכזה.

חיא2

New member
בוא, דורי, עזוב

אמנם התיאור דרמטי מאוד, אבל את ראש עיריית בת ים לחיאני הורידו מהבית בפיג'מה ועצרו אותו לעיני התקשורת.
עד שלא נדע מדוע נבחרה דווקא השיטה הזו לעצור את שכנך, לא ארוץ לרוסיה דווקא. בארה"ב לא יותר טוב, ובשום משטר בעולם לא טוב יותר.

dory38

New member
החוקר הפרטי בדימוס טוען, שבלי צו חיפוש אסור להיכנס לדירה

זה יהיה קו ההגנה, אם יהיה משפט. חוץ מזה, למה לא עצרו אותו במשרד. למה באמצע ארוחת ערב עם המשפחה ובצורה משפילה, שכולם בבניין יחשבו שזה אדוארד סנודן?

חיא2

New member
שיטען העו"ד כאוות נפשו

ברור לך, אני מקווה, שגם העוצרים נעזרו בעצת עו"ד, נכון?!
מזמן חדלתי להיעלב בשם "משפחות" העצורים [ לא עצורים תמימים של משטרי רשע, בסגנון דרום אמריקה בשנות ה- 70, או אידי אמין,ף יביבה של המדינה הישראלית , או כאלה של הסיקוריטטה ] - כשאדם/כשאשה מחליטים לבחור בדרך עבריינית, שיצפו מראש את הפגיעה בהם.
ודוק - לך אל טרילוגית הפשע הנהדר של סקורסזה, הסנדק ולמד איך המאפיונרים מגינים על משפחותיהם ברגע שמתחילה אלימות, מתוך ידיעה עמוקה שהמשפחה היא הנקודה החלשה והקורבן המיידי של מעשיהם.

dory38

New member
האזנות סתר הן תחום רגיש

ועדיין, יש דרכים לעשות את זה. הוא לא עובד מהבית, אלא ממשרד. יכולים היו לעצור אותו שם ולמנוע מכולם עוגמת נפש.

מה ציפית אם הוא עובד בהאזנות סתר?

שלא יבואו אליו מתי שהוא?
לא סתם באו אליו למה לי לא בא אף אחד??

dory38

New member
ערב טוב גם לך

גם לאזרחים תמימים אפשר להיטפל. חבר טוב שלי היה תלמיד תיכון לפני גיוס, כששוטר חשד בו בגניבת אופניים, לקח אותו ופוצץ אותו במכות. לאחר חצי שנה, כשהחבר היה חייל, הוא קיבל קידום בדרגה כפרס על הצטיינותו. הלוואי והייתי צוחק.

Ron W

New member
זה הזמן להבין את מאות הפלסטינים העצורים שנים ללא משפט וראיה

הרי מוציאים מביתם נערים ואנשים מכובדים למעצר על סמך חשדות
עשרות בשנים - זו הסכנה כשלא יהיה לנו בג״ץ והפרדת רשויות.

dory38

New member
צר לי שאתה מזדהה איתם יותר מאשר עם יהודים

אבל איש באמונתו יחיה, זה מותר.

Ron W

New member
צר לי שאתה מזדהה עם יהודים יותר מאשר עם גרמנים אריים

מה הקשר ליהודים או ערבים ועוד כעם שעבר רדיפה
זו לא אמונה אלא זוועה לבטא גזענות כזאת סמוך ליום השואה הבינלאומי.

הטענה שמי שהיה קורבן למעשה לא ראוי אסור לו

לנהוג כלפי אחר באופן לא ראוי היא טענה מטומטמת .
גם אם הלל הזקן טען זאת , גם אם קאנט טען זאת
וגם אם יהודים שמאלנים טוענים זאת .

חיא2

New member
היא מטמטמת רק בתנאי אחד

שאינך טוען למוסריות נעלה "הצבא הכי מוסרי בעולם" או שהאתוס הציבורי-הפוליטי שלך מאפשר מתן מקלט לפליטים [ ראה מקרה הספינה עם היהודים שנדדה בין נמלים שונים ונדחתה מכל אחד ].
כיוון שמדינת ישראל מסרבת בתוקף להפנים את המוסריות הנדרשת ממי שהיה עבד ויודע בדיוק מה זה "היות עבד", אין הערה זו מטומטמת כלל ועיקר.
הציווי הקנטיאני מופנה ליחיד ולא לציבור, והוא עוסק באחריות אישית ותהליכים שונים להפיכת האחריות הזו לציבורית. אין שום דבר מטומטם בתחושת אחריות ובתחושת חובה אישית וסובייקטיבית, שמנסה להפוך לאוניברסלית, כל עוד אינך רוצח/פוגע במישהו אחר.
ולגבי יהודים שמאלנים, נו שוין, בימים טרופי דעת כאלה, שגם מוסר הופך לסוגיה פוליטית של "ימין-שמאל", לענין בינארי של חיים/מוות, לפשטנות יותר שהופכת לאבסורד, כמה קל לשלוח אצבע מאשימה מבלי להרהר שוב.

dory38

New member
אני נגד אי צדק כלשהו

מצד שני, לך תגדיר מהו צדק. האם החוק צודק? נניח שלצורך הדיון לא בא למלא דו"ח שנתי למס הכנסה, מותר לי להחליט להתעלם מהחוק ולדחות את הקץ? לא, אני אלך לכלא. כנ"ל לעבור באור ירוק, להתגייס לצה"ל ולא לנסות להרוג (או להסית נגד) דמויות פוליטיות, שנויות במחלוקת ככל שיהיו. אם כל אחד יעשה מה שבא לו, תהיה כאן אנרכיה.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
מה? עכשיו אסור לעבור באור ירוק?!

&nbsp

למעלה