הפעם לא אגיד כלום, אתן לדברים לדבר בשם אומרם:

dory38

New member
הפעם לא אגיד כלום, אתן לדברים לדבר בשם אומרם:

נתניהו בכנס הימין: "ממשלת מיעוט - פיגוע לאומי היסטורי"
ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את ראשי כחול לבן, ואמר ב"כנס החירום" של הליכוד בתל אביב: "הולכתם שולל את המצביעים שלכם. זו ממש גניבת דעת". כחול לבן בתגובה: "תושבי הדרום לא זכו ל'כנס חירום', גם לא החולים שזרוקים במסדרונות. כרגיל, נתניהו דואג רק לנתניהו"

poseidon111

Active member
צריך עוד הוכחה שנתניהו הוא מאחז הדעת הגדול ביותר שהיה

לנו?
אז יש את אלו שלא משנה מה, הם יצדיקו אותו.
העניין הוא שהם לא רוצים להאמין שנתניהו עצמו רצה את תמיכת הערבים לממשלת מיעוט, הוא בעצמו נעזר בהם כמה פעמים בהצבעות והוא בעצמו צילצל ליאסר ערפאת להודות לו.
אז זה האיש, זה פועלו ומה שיזכרו ממנו יהיה שהוא היה רוה'מ שנשפט על עבירות פליליות חמורות.

dory38

New member
וכמובן שזה באנדרסטייטמנט

אבל הבעיה היא בראש ובראשונה התפקוד (או אי התפקוד, למעשה) המקצועי של נתניהו.

יש בהיסטוריה כמה דוגמאות שציבור גדול הלך שולל .

זו עובדה שמחצית הציבור בישראל תומך בנתניהו ולא מאמין לכל הביקורת כלפיו .
חוסר האמון בביקורת על נתניהו היא המכשול העיקרי של האופוזיציה .
ב-1939 הציבור האנגלי לא האמין שתוך 6 שנים הממלכה המאוחדת תאבד את נכסיה ותוך 10 שנים תפסיק להיות קולוניאליסטית .
ב-1939 הגרמנים לא האמינו שתוך 6 שנים גרמניה תיהרס , תיכבש ותחולק לשתיים .
ב-1940 היפנים לא האמינו שתוך 5 שנים הם יהיו קורבן לפצצות הגדולות מאז ומעולם ושארצם תהייה פציפיסטית ולא מלוכנית .
ב-2011 היו רבים בטוחים שתוך 3 חדשים אסאד מופל ומוחלף .

shayCn

New member
הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם

והמשפט הזה מהשיר של שלום חנוך נכון לכל ציבור בכל מדינה מערבית עם "דמוקרטיה".
השיטה דואגת לדפוק אוכלוסיות גדולות ואפילו את רוב העם והיא דואגת שאדם אחד ויחיד שאיכשהוא הרשים ציבור מצביעים גדול, יזכה להיות זה שדופק את הרוב.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
הציבור לא מטומטם, זו השיטה היחידה האפשרית להשלטת סדר.

ונכון זה לא שונה במיוחד מדיקטטורה.
יש רק שתי אפשרויות אמיתיות: סדר וחוסר סדר.
&nbsp
וגם בחוסר סדר ניתן למצוא סדר... :->
&nbsp

dory38

New member
לדעתי חלקים מהציבור שטופי מוח

נקווה שאם יהיו בחירות שלישיות (וכרגע זה התרחיש ההגיוני ביותר), העם באמת יגיד את דברו ויצביע למי שראוי.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
מה יהיה כבר שונה בבחירות שלישיות? שלא היה בבחירות הקודמות.

באנגלית קוראים לזה: in a limbo

RossieL

Active member
תתכונן

dory38

New member
לדעתי זה ייגמר בבחירות שלישיות ובהכרעה יותר ברורה

הסיבה היא, שלאנשים נמאס. הם רוצים ממשלה שיוכלו לקטר עליה. לאור מצבה של אמי, עלי לברר כיצד בעלי מוגבלויות יוכלו לגשת לקלפי. הצרה היא, שהיא הצהירה הרבה לפני מה שקרה לה, שאין בכוונתה להצביע אם יהיו עוד בחירות חוזרות.

shayCn

New member
לא, זו לא השיטה היחידה. המציאות היא שונה ממה שאתה חושב

עובדה, שאין ראש ממשלה כבר יותר משנה ועדיין הסדר נשאר על כנו. אולי אפילו קיבלנו הוכחה שראש ממשלה הוא תפקיד מיותר בעולם ונציגותי בערך כמו נשיא המדינה.
יש נציגים בכל תחום והם לוקחים אחריות גם בלי ראש הממשלה. יש כלכך הרבה דרגים עד שמגיעים לשטח, כלכך הרבה לוקחי אחריות שבאמת..
בכלל אני חושב שישראל היתה מצליחה יופי כמדינה ליברלית, אבל זה כבר גולש לנושא אחר.
בעולם הישן, הברברי אז נכון שהיה צורך במלך שישליט סדר, אבל כיום בעולם שעובר תכניות חינוך מגיל 0, כשיש אינטרסים כמו כלכלה והביטחון יכול להשאר בידי משרד הביטחון ואלופי צהל. יש גם את משרד החוץ והשגרירים בעולם שמסתדרים יופי בלי ראש הממשלה וגם בלי משכורת.

dory38

New member
משרד החוץ פושט רגל

אין להם כסף ליומנים. מתוקף עבודתי, אני יודע שהפסקנו להיות בני חסות שלהם כי לא היה תקציב להקמת התערוכה בפרנקפורט. ואתה צודק, נתניהו נוכח נפקד. אם כי יש עוד שרים שמתנהגים (ומתנהגות) כמוהו.

shayCn

New member
כן אבל הסיבה שמשרד החוץ פושט רגל

כי הוא כפוף לשיטה הקיימת בה יש ראש ממשלה והתקציב עובר דרכו ודרך הממשלה.
אני בטוח שאם התקציב היה עובר למנהל משרד החוץ בדרג מתחת לשר החוץ, הוא היה מנהל את הכסף הרבה יותר טוב, כיון שהוא אפילו קרוב יותר לשטח ויודע טוב יותר את סדר העדיפויות ויתכן מאוד שהוא היה גם מקים לכם את התערוכה בפרנקפורט.
זה מה שאני אומר, ראש הממשלה זה תפקיד מיותר. מעצם קיומו ובמצב הקיים בו אין חקיקה להגבלת כהונתו ל8 שנים, הוא עדיין בן אדם כמוני כמוך יש לו חולשות ריגשיות, ואדם כמוהו שיודע איך לזכות באהדת הקהל, כוחו יגדל במהרה והוא יתפתה מהר לפיתויים שחוצים את גבולות הטוב והמותר.
במצב שאני מציע, אנשים בקבלת ההחלטות יהיו בתפקידים מקבילים שלפיהם אין אחד עולה על משנהו ומחליט לגביו. משרדים נפרדים.

dory38

New member
צריך שיהיה ראש ממשלה

אחרת, מי יוביל את הספינה? היא את עצמה? אולי צריך לדון בסמכויות ראש הממשלה. אני מודע לכך שגם נתניהו הוא בן אדם, לטוב ולרע. אני לא חושב שהוא אדם רע, הוא פשוט הפסיק להאמין שהוא יכול להיות טוב. והאמת, אני גם קצת מרחם עליו. אבל אני יותר מרחם על המדינה.

shayCn

New member
צריך כי ככה החוק קובע. מישהו חשב לעדכן את החוק?

הוא שאמרתי, אדם שמגיע לראשות ממשלה חשוף לשחיתויות באופן טבעי וגרוע מכך, חשוף לרעיון שהוא בראש הפירמידה ועל כן, יש לו זכויות שלאחרים אין.
סמכויות אפשר לחלק בין המשרדים. מי יחלק את עוגת התקציב, אתה שואל? אפשר בהצבעה, בדיוק כמו המצב כיום.
נתניהו לא מוביל אף ספינה. הוא סוג של אוכל חינם שמדמיין שהוא עובד קשה.
עובד קשה? יש לו הרבה זמן לחבר מניפולציות ואינטרסים כוחניים לכפופים לו ולתקשורת.

dory38

New member
הוא נהיה כזה כי יש לו תסביך רדיפה

דרך אגב, מעבר להיעדר עבר פלילי, צריך שיבדקו אנשים שנכנסים לפוליטיקה, אם הם כשירים נפשית לעבודה. כן, סוג של מבחן פסיכולוגי. אחרת, ימשיכו להיות תופעות של פרנואידים ו/או מגלמונים כמוהו בפוליטיקה הישראלית.

shayCn

New member
זה לא יאמן איך כל אחד יכול להיות ר"מ כיום

החוק כיום פרוץ, מספיק שתהיה חבר ברשימה של אחת המפלגות. את זה אפשר לפתור בתשלום חודשי קבוע. כאלו שמועמדים כבר לראשות הממשלה, בודקים רק את שווי נכסיהם ואם הורשעו בעבירות עם קלון.
לצורך השוואה, לפני עשר שנים, אם רצית לעבוד כמאבטח בשכר מינימום, היית צריך להוציא תעודת יושר במשטרה.

dory38

New member
בדיוק, צריך איזשהו סטנדרט מינימלי

ולא, ייכנסו רק הטיפשים והמושחתים (לפעמים זה גם אותו אחד).

כל מה שנע לפי החוק הראשון של ניוטון מגיע במוקדם או מאוחר

לפגישה עם אחר ואז התנועה משתנה בכוונה ובמהירותה .
מדינה ולמעשה גם אירגונים אחרים יכולים לפעול זמן מה בלי מנהל
אך ככל שהזמן חולף חסרונו של מנהל מורגש יותר עד כאוס מוחלט .

למעלה