איך גורמים להם לתת את הכדור הנכון?

dory38

New member
איך גורמים להם לתת את הכדור הנכון?

אמא שלי כידוע, עדיין באיכילוב. היא אחרי הניתוח וכבר מתרגלת תרגילי פיסיותרפיה. הלילה, בשעה 1:15 בערך היא העירה את אבא שלי והסבירה לי שהיא לא רוצה לחיות יותר ושכולם, כולל אנחנו, שונאים אותה. הוא מבקר אותה בשעה זו. ביררנו מה קרה ומסתבר, שבדיוק כמו לפני מספר ימים, היא קיבלה כדור שינה ולא כדור הרגעה נגד כאבים, שגורמים לפרנויה. הצרה היא, שהמידע לא עובר בין משמרת למשמרת. מה עושים, כדי שהיא לא תקבל את הכדור הלא נכון וכתוצאה מכך תעיר אותנו בלילה. בלי קשר, למרות שאני כרגע בבית, שוחחתי אותה וניסיתי להרגיע אותה. אולי אגיע מוקדם בבוקר.

Ron W

New member
צריך להיות בריא כמו שור כדי להתאשפז בבתי חולים

איך בכלל נותנים תרופות ללא הנחיה של צוות מטפל ?
טוב שבכלל נודע לך מה נתנו. אני זוכר באיכילוב במיון
רופא לא מוכר שהזריק תרופה לאינפוזיה של אמי בשליפה ונעלם.
למרות שזה היה בשלב לא עלינו סופני אפילו לא התרעמתי כבר.

dory38

New member
היה בטח בלבול בעת חילופי משמרות

בכל מקרה, מצבה היום יותר טוב ובצהריים אבקר אותה, עד שעות הערב המוקדמות. אבא שלי ייצא אליה בקרוב, שוב.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה שייך חילופי משמרות? בדף הטיפולים נרשם במפורש אילו תרופות
יש לתת לכל חולה ומתי.
מי שמכין את התרופות אינו מסתמך על ההנחיות בע"פ, שהוא אמור לקבל מקודמו
למשמרת! עליו לעקוב אחר דפי ההנחיות, שבהם נרשם במפורש מה יש לתת לכל חולה.
ההחלטה, האם יש לתת לחולה כדור שינה או כדור נגד כאבים, היא החלטה שבאה מהרופא,
ולא מאחראי המשמרת הלילית, ואם זה בא מכיוון האחראי, חייבים להעלות זאת בשיחה
עם הרופא במהלך ביקור הרופאים למחרת.
לא די לנו בכך שגם הרופאים שוגים מדי פעם, אנו נאלצים לסבול גם בגלל החלטה
רגעית של אחראי המשמרת?
נכון. האחראי יכול להוסיף תרופה כלשהי על דעת עצמו, אבל תרופות רבות הרבה יותר,
מצריכות אישור של רופא, כדי שיוכל לצרפן לאחר מכן עפ"י ראות עיניו אם בכלל.

dory38

New member
הייתה טעות מחשב

בכל מקרה, היא תוקנה ואמא שלי מקבלת את מה שצריך בלבד.

shayCn

New member
אמנם אני לא רופא אבל

נראה לי שתופעת לוואי מכדורים כמו פראנויה, היא קצרת טווח. ברגע שהיא תפסיק עם הכדורים האלו, יפסקו גם הפרנויות. בערך כמו סימפטומים כמו כאבי ראש וסחרחורות שכתוצאה מנטילת כדורים מסוימים.
אולי אין לה ברירה והיא חייבת לחוות את הפרנויות כי היא חייבת ליטול דווקא את הכדורים האלו. אם לא הצלחתם להחליף לה לכדורים ללא תופעת לוואי כזו, אז תשגיחו עליה יותר.

dory38

New member
גומלים אותה בהדרגה

בינתיים, צץ משהו אחר. רופא גריאטרי הסביר לה שעליה להחליט ולהודיע, האם ברצונה לעבור לשיקום בית (מוקדם מדי לדעתי) או לשיקום גריאטרי. אמנם היא בקטגוריית הגיל,72, אבל היא מדברת לעניין ואין לה בעיה חוץ מאשר עניין הגב בו נותחה. האם היא חייבת בשיקום גריאטרי רק כי היא בקטגוריית הגיל המתאימה? אין עוד אופציות? אשמח אם יענה לי מישהו שממש מבין ברפואה.

dory38

New member
למרבית הצער לא

אנחנו משפחה שהיא בעקרון אנטי ביטוחים, חוץ מביטוחי חובה (רכב וחיים). הסיבה היא, שכאשר קורה חו"ח משהו, החברות האלה לא מזדרזות, אם נגיד זאת בעדינות, לשלם. במקביל, הן גובות סכומי עתק בלתי מוצדקים במשך שנים.

למעלה