גננת בפעוטון בקשה מזוג גברים להצהיר מי האמא

Ron W

New member
גננת בפעוטון בקשה מזוג גברים להצהיר מי האמא

כדי לקבל זכות לרשום את ילדם..
לי אין טענות לא לגננת ולא לזוג הוריה
השאלה אם באמת אין בזוגיות שלהם אשה וגבר
או שהכל פתוח ויש גם שני בנים
ושתי בנות

או שהם מתחלפים?
גם מבחינה פדגוגית ילד צריך דמות אחת יותר עוטפת ואחת
סמכותית, אחרת איך ילמד על הירארכיה בחברה?

חיא2

New member
מבחינה "פדגוגית" ילד צריך מבוגר אחד

אני מניח שהתכוונת מבחינה פסיכולוגית, ואתה מתייחס לסוגיית דמות האב בחקר הפסיכולוגיה בארבעת העשורים האחרונים.

עם זאת, גגלתי עבורנו על הענין הזה ומצאתי כמה קישורים, שאולי יעניינו את הגננת, ואולי גם אותך? [לא בטוח, כי לא יודע עד כמה אתה רציני בחלק השני של הסטטוס שלך, עיסוק בסטריאוטיפים ]:
1. מחקרים מאשרים: אין הבדל בהתפתחות ילדים למשפחות חד מיניות
2. כל הקשיים נשכחים שיחה מלב אל לב על הורות בזוגיות חד-מינית איריס ברנט, עמ 53 [ זה מסמך PDF ].

מתוך הראיון המפורסם, בחרתי עבורך תשובה על שאלה הנוגעת ישירות בסטטוס שלך:

"אולי זה עלה לאורך השיחה אבל אני מבקשת שלרגע נתמקד בזה, האם יש דברים בהורות חד-מינית שהם ספציפיים להורות כזאת? כן, בהורות חד-מינית, הרבה דברים שהם מובנים מאליהם בהורות שמתקיימת בתוך זוגיות הטרוסקסואלית, הם לא מובנים מאליהם כאן. החל בבחירה להביא ילדים. זו לא ברירת המחדל של זוגיות כזאת. זה לא שאלו שאינם מביאים ילדים הם החריגים. יש כאן החלטה מאוד אקטיבית לעשות. אין כאן הריון שהוא פאנצ'ר. צריך לעבוד קשה בשביל זה. אני חושב שהא-סימטריה של הזיקה הביולוגית ביחס לילדים גם היא משמעותית. אנחנו בחרנו שבכל מקום שאנו נמצאים בו שאלת ההורות הביולוגית לא תהיה סוד. יש כאלה שבוחרים כן להצניע את זה. גם אין סטראוטיפים בחלוקת התפקידים בבית. אם נלך על חלוקה מגדרית שמזוהה עם נשיות של לבשל, לנקות, לטפל בילדים, אז זה לא שייך לאחד מאיתנו. למשל, אני בדרך כלל לא מבשל, אהוד מבשל ואוהב את זה וגם עושה את מצוין. ויש דברים שאני אעשה. זה מתחלק בינינו אבל לא באופן מגדרי. אני חושב שהבניה של הזיקה המשפחתית, המערך הסביבתי, גם אלה לא מובנים מאליהם. גם שם נדרשת עבודה ומודעות. אלה דברים שיש לשים לב אליהם על מנת לייצר אותם כמו האימוץ ההדדי ששומר על הזיקה החוקית ההדדית ביחס לילדים. כלומר יש כאן הרבה נושאים שצריך להסדיר בחוזים משפטיים וכן הלאה. צריך להתכונן לגרוע מכול." [ עמ' 56' ב ]

אגב, ישנן תבניות במשפחות הטרוסקסואליות בהן האב הוא המכיל והעוטף והאמא היא מחזיקת הגבולות, הנוקשה וכו'

Ron W

New member
אבל הוא כן יודע מי האבא

אלא אם כן מדובר באימוץ מלא - אחד מהזוג הוא באמת האב
האם העובדה הזאת לא מונעת שוויון?
אני לא משתדל להיות לא רציני אלא להכנס לראש של ילד
שיתמודד עם זוג אבהים שכאלו - ברור שירצה להכיר את אמו
הביולוגית. או להפוך אחד מההורים לאם ביוזמתו.
אפילו בעל חי רואה במאמץ תחליף לאם..
כל המחקרים לא דנו באוריינטציה המינית על כל הצירופים
או השוואה למשפחה פוליאמורית של אשה עם מאהב נוסף
או ההיפך. זה עוד קל יחסית להדחקת האם והצורך בממלא מקום.

חיא2

New member
רון, דבריך אינם רלוונטיים, ממש כך

יש ילדי גן וגם גדולים יותר שגדלו עם שני אבות, יש להם אבא ואבא. [ זוג חברים שלנו הרחיקו לכת, יש להם תאומות, וממש לא ברור גנטית למי משניהם היא שייכת, הם גם לא טרחו לבצע בדיקת אבהות < לי נאמר שערבבו את הזרע של שניהם לפני ההפרייה החוץ גופית, כן..> ]
לא יודע מה "ברור" עד כדי כך שאינך מטיל בו ספק לרגע. ממה שאני קראתי ושמעתי מהכרותי עם הקהילה הלהטב"קית אין יותר משמעות לשאלות אלה משאלות של ילד יתום או ילד מאם חדורית שהפרתה עצמה בבנק הזרע.
ילד זקוק למבוגר אחד שיאהב אותו, יכיל אותי, יגדל אותו, יחבק אותו. ילדים גדלים במרחב ציבורי סובלני לא ממש מוטרדים. ילדים שגדלים בסביבה דכאנית [ כמו אידיאולוגיה, דת ] יוטרדו ויסבלו מאוד, אלא מה?!

Ron W

New member
מה זה השטויות לערבב זרע - רק זרעון אחד יפרה ויצור קשר דם

הרי גם בבנק הזרע הם מוצפים בילדים שמחפשים את ההורה הגנטי
לא מטיל ספק כלל, כי למי שיתעורר הצורך בקשר כולל משפחה מורחבת
היה נוסע עד צידו השני של העולם לברר מיהו ההורה הגנטי שלו.
שלא לציין מחלות גנטיות שמתבגר יודע להזהר מהן או להבין מהוריו.

חיא2

New member
נולדו שתי בנות, כך שלכאורה, תיאורטית..

אבל גם אני מטיל ספק בזה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש לי בעיה בחיים. אשתי היא המפרנסת העיקרית. אז מה?
היא תיחשב כגבר ואני כאישה?

Ron W

New member
אין קשר למפרנס אלא לשיוך של הצאצא מלידה

למעשה התינוק בוחר
מי היא דמות האם שלו ומתביית עליה.
בטבע זה יכול להיות אפילו חיה מזן שונה
בלי קשר למין.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
טוב נו. אתה מדבר כאן על הטבעה. זה כבר סיפור אחר לגמרי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נכתב הרבה בשירשור ההוא. אם אתה מתכוון לסכמה שפירשת? ראיתי.
תודה!

חיא2

New member
הטבעה היא אצל ציפורים בדר"כ

יונקים לפחות, בהחלט יגדלו אצל בעלי חיים אחרים [ יש לנו נסיונות ועובדות מבני אדם שגודלו על ידי זאבים, או מגורי חיות שמגודלים ע"י בני אדם, וכו' וכו' ], או ימצאו להם דמות מזינה אחרת!
בהינתן הזנה חלופית לחלב האם, האם מפסיקה להיות "קריטית". בעבר הרחוק לקחו נשים מיניקות ונתנו להן להיניק ילדי עשירות על מנת לא לקלקל את צורת שדיהן, או אם לא היה להן חלב אם [ ממליץ לקרוא את סיפורה של דבורה בארון - שפרה, שעוסק בדיוק בענין הזה. ]
כלומר, אם מטפל בגן חיות יקח גור בן יום של כלב, ידאג לחימומו, להאכלתו, לנקיון הפרשותיו, הוא יהפוך לאמא
כלומר המין הביולוגי חסר משמעות.
בענין תפקיד מגדרי, שיש בזוגיות של שני גברים המכיל והנוקשה, כפי שציינתי זה יקרה ללא קשר למין ביולוגי [ דבר שאתה ציינת ככמעט "חוק טבע" בהודעה הפותחת ] של ההורה, אם יקרה. יתכן שילד יגודל על ידי שני "אבות" עפ"י הסטראוטיפ שיצרת או ע"י שתי "אמהות " עפ"י הסטריאוטיפ שיצרת.
מה יקרה לו פסיכולוגית, חברתית, תרבותית, כלכלית, פוליטית וכו' כשיהפוך לבוגר מהשורה? WHO KNOWS גם בניגוד לקשקושי הרבנים וצדיקי הדור, לא ברור שיתפתח לאדם/לאשה חדמיני.ת.

shayCn

New member
באופן טבעי, אחד יהיה דומיננטי יותר מאחר

גם אם הם שני בנים או שתי בנות. זה קו יסוד לקשר בכלל גם אם מתעלמים מהמגדר.
עם זאת, מנקודת ההשקפה של הילד, הוא עשוי לקחת דוגמא דווקא מדמות האם ולא מדמות האב(אם הוא ילד-זכר) או דוגמא מדמות האב ולא מדמות האם(אם מדובר בילדה-אישה), ועשוי אפילו לא לבחור בדמות הדומיננטית מבחינתו כמודל לדוגמא.

חיא2

New member
באופן טבעי יש יין ויאנג

יש שנים דומים ההולכים יחדיו, וישנן שנים הפוכים ההולכים יחדיו.
כל ההכללות הללו גרועות, ואינן מבוססות על כלום, למעט אולי צפייה ביונקים בטבע והסקת מסקנות מהם ביחס לבני אדם.

shayCn

New member
לא מדובר על ההתאמה, אלא על מהות הקשר

בבסיסו של קשר, בתוך קבוצת אנשים, אחד יבלוט יותר מהשאר. זה כבר הוכח מדעית במחקרים. יתכן שלמרות שבין בני זוג אחד דומיננטי יותר מהאחר, כל אחד מהם עדיין ירגיש שהוא משלים ומושלם לבן הזוג האחר או דומה בתכונות אופי/חוויות חיים לבן הזוג האחר. זה לא שולל את עניין הדומיננטיות.

חיא2

New member
בסדר, הגיוני לגמרי שחברה מבוססת

על מספר גדול יחסית של פרטים, יש צורך במנהיג/ה [ דומיננטי/ת]. עם זאת המין הביולוגי או המגדר אינם הקריטריון.

למעלה