תכירו את סנופ

shayCn

New member
תכירו את סנופ

הכלבלב המתוק בן ה10 שבועות שאימצתי לביתי.
יכולות: ליקוקים אינסופיים, נביחות לילה, נשיכות לבדיקת טעמי בשר אדם, לעיסת כל דבר שניתן לדחוס ללוע ונרשמה אפילו אכילת חתיכות קיר(מצביע על מחסור בסידן?) וסקרנות לא פרופרציונלית לרחרח הכל מהכל.
חסרונות: פחד מעלייה וירידת מדרגות(זה נראה לו כמו לקפוץ מהר), פחד ממי ים שמתקרבים לחוף, עשיית צרכים מתחת למיטה וספה(במקומות שהכי קשה להגיע אליהם וצריך להזיז ריהוט כדי לנקות אחריו), לעיסת שרוכים וכבלי חשמל.
יתרונות: חבר טוב הוא חבר שנאמן לחטיף סלמון ואורז תעשייתי.

poseidon111

Active member
נראה מתוק לגמרי. היתרונות הם יתרונות משמעותיים. החסרונות

לעומת זאת יעלמו עם הזמן.
שיחות "אסרטיביות" לגבי הלעיסה ומיקום עשיית הצרכים יעשו נפלאות (מנסיון).
גם עניין המדרגות יעלם עם הזמן, ברגע שיראה שזה לא נורא.
לי היתה בעיה עם כלבתי כשהיתה קטנה, בנוסף לכל מה שציינת, של כניסה למקומות קטנים כמו מעלית לדוגמא.
זה עובר, הכל עובר ונשאר הכיף האינסופי של גידול יצור נפלא וחבר נאמן.

shayCn

New member
אני לא מודאג

רוב החסרונות הם גם יתרונות, אולי חוץ מהקטע של הצרכים והלעיסות. לרדת ולעלות מדרגות הוא פוחד ולכן אין לי בעיה להשאיר את הדלת של הדירה פתוחה לפעמים בלי חשש שיברח, לגבי הפחד מהים רציתי לחשוף אותו לכמה שיותר גירויים ופחד ממים זה אחד מהם.
אבל אני מתכוון ברצינות ללמד אותו לשבת על אסלה ואם צריך אני ייעזר במאלף מקצועי.
מדהים אותי מחדש לגלות שגם לכלבים יש אופי ואישיות משלהם.
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=nwzy3o1fRpQ

shayCn

New member
יש להם את היללה הכי מקסימה שיש. כמו יללת הזאב בירח מלא

הוא מתוק אמיתי!

החסרונות יעלמו עם הזמן....
והיתרונות ,ובעיקר הפרצוף הנבון שלו-ישארו.

הייתה לנו כלבה שהייתה משאירה לנו את צרכיה על המיטות... משהו בקטע של כעס,חרדת נטישה, או....
בכל אופן למזלנו אחרי זמן מה,כשהתרגלה לבית ויושביו -הפסיקה את המנהג המגונה הזה.

shayCn

New member
תודה

זהו שהתחלתי להכיר אותו יותר ולעקוב אחר הסיבות לצרכים מתחת למיטה. הוא בד"כ עושה את זה אחרי שאני מסרב לשים לב אליו. הוא פשוט דורש צומי נונסטופ וכשהוא נושך לי את האצבעות אז אני מפסיק להתייחס אליו וזה מכעיס אותו. אלו הפעמים שאחריהם הוא אוכל חתיכות מהקיר או שמנסה ללעוס את המיטה ולעשות צרכים מתחתיה ומתחת לספה.
אין, הכלבלב הזה גאון, הוא יודע איך לגרום לי לעבוד קשה אחריו.

חביף11

New member
כמה הוא עוד יגדל?

הכי קל זה לחנך אותו לעשול צרכיו בחוץ, אם לא תתחיל עכשיו יהיה קשה לך אח"כ. גם כלבים אוהבים מסגרת ומנהיג, וחובה עליך להציב קווים אדומים ולדאוג שיבין אותם. כלבים שוכחים שניה אחרי מה קרה לפני שניה, לכן עקביות והתמדה זה שם המשחק.
ותהנו אתו. הכלבה שלנו כבר בת 13, הומלטה אצלנו בבית והיא בהחלט בת שיח רצינית מאוד שלי.

shayCn

New member
לגודל בינוני

בגלל שהוא שייך להאונדס, כלבי ציד, אז הביגלים גודלים יותר לרוחב מאשר לגובה בדומה ל'כלב נקניקיה' הידוע, והרגליים שלהם לא מתארכות יותר מדי, זה יוצר לחלקם בעיות מפרקים בגיל בוגר מאוד בגלל עומס על הרגליים הקדמיות.
לגבי הצרכים, הם לומדים לשלוט על הסוגרים והשלפוחית בגיל 4-6 חודשים וזה לא קשור אם אני אשים לו עיתון. בפעם היחידה שניסיתי, הוא אכל את העיתון ועשה צרכים מקושטים בגזרי נייר.
לגבי הדומיננטיות, הוא מנסה לעלות לספה מעל הראש שלי ואת זה אני לא מניח לו לעשות כי גובה מהווה סמל אצלם שהם בכירים יותר.
הוא מבין כשאני אומר בקול תקיף 'לא'. הוא גם יודע מתי הוא יקבל חטיף אז גורר אותי לסיטואציות האלו. למשל, אילפתי אותו לתת יד לשלום,לשבת,לא לזוז,לשכב,להתגלגל. אלו החלקים הקלים ובהמשך כשאוכל להוציא אותו להליכות, אז אוכל לחנך אותו לצרכים בחוץ.
סחתיין על הכלבה שלכם, לא החלטתי אם לסרס אותו או להכנס לעסקי ההמלטות.

חביף11

New member
לגבי צרכים - מאוד פשוט

מוציאים שלוש פעמים ביום, הולכים עם ממתקים לכלבים
, וכל פעם שהוא משתין או מחרבן, חיבוב ופרס. כשזה קורה בבית, מציגים התנהגות הפוכה לגמרי [ בלי אלימות חו"ח ], לא מחייכים, מראים אי שביעות רצון, לוקחים לחדר אחר בזמן שמנקים אחריו. כך הוא ילמד מהר מאוד, לעשות בחוץ
ורק בחוץ

dory38

New member
מזל טוב

אני יותר איש של חתולים ובעבר גידלתי חתול. זה כלב ראשון שלך, או שהיו עוד לפניו?

shayCn

New member
תודה

היה לי כלב לתקופה של כמה שבועות במלחמת המפרץ הראשונה. הייתי בן 16 ואמא שלי הסתגרה איתי ועם אחותי בבית מתוך דאגה. אני זוכר את הבהלה מהכתבות שעשו אז בערוץ הראשון על סדאם חוסיין והצורה שבה המית את הכורדים בעיראק. היתה בהלת פצצות ביולוגיות וכימיות וכיוון שהיינו סגורים בבית,אמא שלי שהיא גם חולת ניקיון, הסכימה שנביא כלב לתקופת המלחמה. לאחריו נאלצנו למסור אותו ולהעביר את האימוץ הלאה.
הכלב השני שאימצתי היה בתקופה שהייתי עם גרושתי. אימצנו אותו כשהיה בן 6 שבועות. הוא נשאר איתה.

למעלה