ברשותכם אני מביאה לכאן את הפוסט שהילד הצעיר שלי כתב

ברשותכם אני מביאה לכאן את הפוסט שהילד הצעיר שלי כתב

היום בפייסבוק.
למען הגילוי הנאות, הילד שלי הוא מורה למשחקי חשיבה, מרצה ומחנך את ילדי ישראל (המחוננים) למהלכים אסטרטגיים ומפתח משחק חשיבה אסטרטגי. הוא לא מתעניין בפוליטיקה והיא לא מתעניינת בו. רק בבחירות האחרונות הדף שלו הוצף
מפוסטים שלי ושל אבא שלו והוא החליט להגיב:

"כשאני מנתח בראש את תוצאות הבחירות אני מתחיל להבין מי באמת הפסיד את הבחירות האלה.
בשלוש שנים האחרונות אני מעביר קורס בחשיבה אסטרטגית, ובקורס אני מדגים דרך משחקיחשיבה את "עשרת עקרונות האסטרטג".
העקרון הראשון, והחשוב מכולם, הוא - "לדעת מה המטרה".
כשמשחקים משחק, לא משנה איזה, לדעת מה המטרה זה תנאי ראשון והכרחי לניצחון.
אבל לדעת מה המטרה זה גם אומר לא להיות מוסח ולהתבלבל ולחתור למען מטרה שהיא לא באמת המטרה שלי.
אם נחזור לבחירות - אני חושב שהמפסידים האמיתיים של הבחירות הם כל מי שהפך את הבחירות לפרסונליות ולא אידיאולוגיות. המטרה של מחנה אחד היתה - להעיף את ביבי, וככל שמחנה זה התחזק, כך גם התחזק המחנה הנגדי, שמטרתו היתה - להשאיר את ביבי.
לדעתי גם אלה וגם אלה הפסידו את הבחירות (תומכי ביבי הפסידו קצת פחות). אני לא חושב שיש כיום הבדל תהומי בין ליכודניק ממוצע ומצביע כחול לבן ממוצע, מבחינת התפיסה המדינית, הרצון לרווחה, זכויות אדם, רצון למערכות תחבורה חינוך ובריאות נורמליות, אם נפרט את הויכוח לנושאים אידיאולוגים אמיתיים - אני בספק עד כמה ההבדלים הם גדולים.
לפני עשרים שנה עוד שמענו במערכות בחירות את ההבדלים האידיאלוגים - כן אוסלו, לא אוסלו, לצאת מלבנון להישאר בלבנון, בטחון יביא שלום או שלום יביא ביטחון, הויכוח היה אמיתי.
היום התפצלנו בעל כורחנו למחנות מדומיינים (שמאל חלש ימין חזק?), חתרנו למטרה שגויה ושכחנו את המטרה האמיתית. וכך נתנו למנצחים האמיתיים, למיעוט שכופה את אורחות חייו על הרוב, ולזרמים קיצוניים, להיות בעלי שליטה ובעלי כוח יותר מאשר ל- 70 מנדטים שאין ביניהם שום הבדל מהותי (חוץ מאשר האהבה שלהם לביבי).
ביבי, אני לא הצבעתי עבורך, אני חושב שאתה לא צריך להיות ראש ממשלה, אבל עם העובדות והתוצאות אי אפשר להתווכח. אתה כנראה עושה משהו נכון. בוא תשתמש בכישוריך האסטרטגיים כדי לשפר את מצב המדינה ולאחד אותנו מחדש.
גנץ ולפיד, לא קיבלתם 35 מנדטים כדי שנשמע אתכם צועקים מהאופוזיציה ו"ממררים לליכוד את החיים", בזמן שסמוטריץ, דרעי וליצמן הם מקבלי ההחלטות האמיתיים. תעשו כל מה שאתם יכולים כדי להיכנס לממשלה ולהצדיק את הבחירה העצומה בכם. אחרת לא יישאר מכם כלום. ובפעם הבאה שתרצו לתפוס את השלטון, תשימו על הפרק נושא אידיאולוגי שאפשר להתחבר אליו. "רק לא ביבי", כבר לא מספיק."

אז מה אתם אומרים?
בעד הצטרפות לממשלה בראשות ביבי או להישאר באופוזיציה ולהיאבק עד הסוף המר (שלו או שלנו)?

dory141

New member
ניתוח יפה ומקצועי מאוד מצדו

אולי המפתח הוא להחליט, לאיזה כיוון אנחנו רוצים שהנבחרים יובילו אותנו. אם הכיוון הוא שינוי במדיניות, ממשלת אחדות שתמתן את הליכוד (כמו שיש עתיד היו בממשלה השלישית של נתניהו); אם אותו דבר ושכחול לבן, אז ממשלה צרה. אני בעד האופציה השנייה, לא כי אני נגד אחדות, אלא כי כחול לבן מורכבת מאנשים חסרי נסיון פרלמנטרי והם צריכים ללמוד הרבה מאוד, כטירונים (כולל גנץ, כמובן).

shayCn

New member
הפרה לא רוצה לתת חלב והחלבן לא רוצה לחלוב

בשביל ממשלת אחדות, צריך שני מנהיגים שיסכימו לכך.
ביבי לא מוכן לשמוע על אחדות כשהוא המנצח הגדול של הבחירות, מצד שני גנץ ולפיד לא רוצים לשבת עם ביבי. הם מעריכים שעד יולי יהיו כתבי אישום ואם יחכו בסבלנות, אז לא יהיה צורך אפילו ברוטציה עם ביבי, כי שוב יהיו בחירות.
איפה זה משאיר אותנו? איפה שהוא באמצע, בשלב ההמתנה והציפייה..
זה כמו שאומרים לנו תמיד חברות שונות במשק 'אחרי החגים'. אז אחרי החגים זה אומר, מתישהוא בסוף אוגוסט כשיתחיל השימוע וזה אומר אחרי החגים של אוקטובר..רק אז נוכל לדעת מה הכיוון של מנדלבליט בענייני תיקי נתניהו.
בקיצור, יש זמן. המדינה בהמתנה, מחכה לראות אם יש עתיד או אין תקווה.

מסכימה

superman1234

New member
יש מפסידים בבחירות . נכון לעכשו - עם ישראל.

עובדה מספר 1. הבחירות הוקדמו על ידי ראש הממשלה , אחרי שנודע שמנדלבליט מתכוון להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה אחרי שימוע.

עובדה מספר 2. ביבי האמין ובסופו של דבר גם צדק, שהוא יזכה בבחירות ויוכל לתמרן את מנדלבליט ומערכת המשפט כרצונו.

עובדה מסםר 3. הבחירות היו בהחלט "בעד ביבי" או "נגד ביבי", הבעיה היא שמערכת הבחירות לראשות הממשלה בארץ אינה בחירה אישית אלא מפלגתית. מעניין מה היה קורה אם הבחירות לראשות הממשלה היו אישיות.

עובדה מספר 4. ממשלת אחדות, בודאי והלוואי, אבל בלי ביבי. השארת ביבי כראש ממשלה במסגרת ממשלת אחדות זה אובדן כל דרך. מכאן הרשות לגנוב, לשקר, לפגוע בביטחון המדינה, תהפוך לנורמה.

superman1234

New member
אבל חמוד שלי, מושא הערצתך, פייגלין נשאר בחוץ.

מה יהיה ? כבר לא יהיה בית מקדש בהר הבית.
נו טוב עכשו תגיד שאתה לא בעד פייגלין....פתאום הפכת להיות לתומך ביבי.
צביעות של חרדי מצוי , כבר אמרתי ?
עצוב.

superman1234

New member
חחחחחחחחחחחחח נו אז יש סיכוי.

יום אחד אולי תתפכח ותתמוך במחנה האדום....
.

shayCn

New member
חבל שפייגלין נשאר בחוץ

היה יכול להוות כוח משמעותי מול נתניהו. יש לי הרגשה שהיה מצטרף לגנץ ולפיד בגלל שנאתו היוקדת לביבי.
חוץ מזה, לא יזיק לעם הזה לשבת ברוגע ולנשום קצת עשן מתוק במקום להלחם על שטויות כמו אגו ויוהרה במסווה של שמאל -ימין.

E טי

New member
למחנה האדום יש בעיה

כבר שנים שהוא מנסה להבין איך זה יכול להיות שאזרחי ישראל לא מצביעים שמאל.
הרי ברור להם שהם היחידים שצודקים ואין שום דרך אחרת לנהל מדינה וכל השאר פשיסטים, נאצים וגזענים.
אבל איך יכול להיות שאזרחי ישראל לא מצביעים שמאל?
משהו כנראה התקלקל.
ישבו זקני השבט לטקס עצה והחליטו - ביבי נתניהו - הוא מכשף את כל המצביעים. רק בגללו כבר לא מצביעים לנו.
אם רק לא יהיה הביבי פתאום כולם יהפכו סוציאליסטים וירקדו עם דגלים אדומים באחד במאי.
וכך הלכו להם הבחירות והתדרדרו ממחלוקת אידאולוגית ועקרונית ל"רק לא ביבי".
&nbsp
(עכשיו הם יספרו לנו שזה בכלל לא זה - הרי ביבי הוא מושחת והנה יש כתבי אישום והם בכלל לטהר את השחיתות הגיעו. אבל הם ישכחו לספר שב-2015 הם ניהלו בדיוק את אותו הקמפיין ושם לא היו לא שחיתות ולא נעליים)

superman1234

New member
למחנה האדום אין שום בעיה. תתפלא.

לעם ישראל תהיה עכשו בעיה חמורה.
15 מנדטים של טפילים ואוכלי חינם שלא תורמים כמעט כלום לתל"ג יקבעו מה יהיה ומה לא.
כבר שמעתי אתכם אומרים נקים ממשלה יהודית ודתית.
לדעתי אלו שבחרתם בסופו של דבר גם יקיאו אתכם.

E טי

New member
הסוציאליסטים לא רוקדים עם דגלים אדומים?

מה בדיוק הופך אותם לפחות מרקסיסטים?

אלוהים הופך אותם לפחות מרקסיסטים .

אחד ההבדלים בינך וביני הוא
שאני יודע מה זה מרקסיזם ואני נגדו כי אני מבין במה הוא שגוי .
ואתה לא יודע מה זה מרקסיזם ושונא תפישת עולם זו בגלל החברה בה אתה חי .
יש בינינו גם הבדלים אחרים ......................................

חביף1

New member
לא ממש קראתי, רק בראשי פרקים

הרעיונות והמסקנות רצים בעיתונות כבר כמה ימים, מאז הבחירות.
כיף לפנטז ברית חילונית גדולה.. זה יקרה?!

חביף1

New member
ברור, אם כי ישנו שידור חוזר

על המסע לאיחוד יאיר לפיד וגנצ.

למעלה