עם כאלו בני דודים באמת לא צריך טובות

עם כאלו בני דודים באמת לא צריך טובות

בואו נדבר רגע על ההסתבכות של נתניהו עם בן דוד מספר 2-מיליקובסקי

אחרי שכבר הסתבך עם בן דוד מספר 1 דוד שמרון

נתניהו נחלץ מפרשת 3000 בעת החקירה תחת עילת אי הידיעה.
אבל כעת-? יהיה קצת יותר מסובך לפרום את החוטים של העלילה.

לאור קשריו הכלכליים עם בן דוד 2- אני מהמרת על האופציה הראשונה.
כמובן תבוא מסכת המתנכלים לי ולבני משפחתי (עברנו למשפחה המורחבת כעת)- ולא היה כלום כי לא יהיה כלום ויתר ההטיות הדקדוקיות.
באמת- איך אנשים חושבים לא סבורים שהוא מושחת מהיסוד?
איך הפרשייה הזו חומקת מתחת לרדאר התקשורתי והציבורי?
ועוסקים בטלפון שכן או לא נפרץ לגנץ, ואם היו בו /או לא היו תמונות עירום שלו?

עם כאלו בני דודים באמת לא צריך טובות (ההודעה שהוסתרה)

בואו נדבר רגע על ההסתבכות של נתניהו עם בן דוד מספר 2-מיליקובסקי

אחרי שכבר הסתבך עם בן דוד מספר 1 דוד שמרון

נתניהו נחלץ מפרשת 3000 בעת החקירה תחת עילת אי הידיעה.
אבל כעת-? יהיה קצת יותר מסובך לפרום את החוטים של העלילה.

לאור קשריו הכלכליים עם בן דוד 2- אני מהמרת על האופציה הראשונה.
כמובן תבוא מסכת המתנכלים לי ולבני משפחתי (עברנו למשפחה המורחבת כעת)- ולא היה כלום כי לא יהיה כלום ויתר ההטיות הדקדוקיות.
באמת- איך אנשים חושבים לא סבורים שהוא מושחת מהיסוד?
איך הפרשייה הזו חומקת מתחת לרדאר התקשורתי והציבורי?
ועוסקים בטלפון שכן או לא נפרץ לגנץ, ואם היו בו /או לא היו תמונות עירום שלו?

דינהמית

New member
אני כבר כתבתי בפורום לפני שנה על נתניהו הצוללות והכסף

והפגיעה בבטחון ישראל תמורת כסף למקורבים.
אבל גם אני שראיתי שהשחיתות כל כך גדולה שנראה לכאורה שנתניהו מוכן למכור את בטחון המדינה תמורת כסף, לא שיערתי את כמות החוצפה בשחיתות.

מה כבר ימצאו בטלפון של גנץ?
שהוא היה נשוי ל 3 נשים ולא היה נאמן לאף אחת מהן?
שיש לו בת מהנישואים הראשונים שהוא לא מוכן להכיר בה?
הקלטות מפלילות על שוחד?
שאישתו השלישית כנראה עם איזושהי הפרעה נפשית + אלכוהוליזם שולטת בו ביד רמה ובעצם שולטת במדינה?
למה נתניהו כל כך חושש ממה שימצאו בטלפון של גנץ?

dory141

New member
יש בעיה, צריך הוכחה

עם כל הצער שבדבר, עדיין אין.

דינהמית

New member
יש בעיה, המשטרה צריכה לחקור ולהביא ראיות - אם יש

במקרה של הצוללות נראה שמדובר בעיקר בעניין פורמלי, הראיות הרי מרוחות בכל מקום כך שגם אזרחית פשוטה כמוני איתרה את רובן כבר לפני יותר משנה.
הבעיה היא לא בקיום הראיות אלא פרקליטות שתביא אותן לבית המשפט.

דינהמית

New member
(1) החוזה עם גרמניה מאפשר לגרמנים לא לספק צוללות לישראל

אם קיים חשד לפגיעה בטוהר המידות (כמו שוחד) בעריכת החוזה.
(2) היועץ המשפחתי לממשלה עוד טרם בדיקת העובדות הוציא הודעה בה הוא מודיע ש"בינתיים" לא נמצא קשר בין נתניהו לפרשת הצוללות.
חיפשתי מקרים דומים בהם היועץ יצא בהודעה טרם בדיקת העובדות, לא מצאתי כאלה.
למה יועץ שכל כך מתמהמה עד שמפרסם מסקנות, שאפילו מקרה פשוט כמו התעמרות בעובדים ע"י שרה נתניהו לקח לו שנה לבדוק, פתאום מפרסם הודעה ללא בדיקת עובדות וראיות תוך פרק זמן קצר?
עד כאן העובדות.
עוד עובדה שרשמתי קודם: בניית הצוללות המתקדמות למצרים היא עסקה סגורה, גם אם גרמניה תחליט לא לספק צוללות לישראל גרמניה תעמוד בחוזה שלה לאספקת 4 צוללות מתקדמות למצרים..

המסקנה שלי (כל אחד שיסיק את המסקנות שלו):
אם הפרקליטות/המשטרה יחקרו את נתניהו קיים סיכון ממשי שגרמניה לא תספק צוללות מתקדמות לישראל ויפתח פער טכנולוגי לטובת מצרים, לישראל לא יהיו כלים להתמודד עם מצרים על השליטה בים התיכון.
גם עם רכבת אווירית אמריקאית כמו שהיתה במלחמת יום כיפור מעל ל 90% מהאספקה לישראל הגיעה דרך הים.
בזמן מתיחות או מלחמה מצרים תוכל להטיל מצור על ישראל.

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה אופציה של מצור שהיא לא יכולה להתמודד איתו.
ולכן למרבית האירוניה דווקא בגלל פוטנציאל הפגיעה הכל כך חמור בבטחון ישראל נתניהו כנראה ינצל מהמעשה שלהערכתי הוא החמור ביותר בכלל מעלליו, כדי לא לפגוע בישראל פגיעה בטחונית כל כך חמורה, הייתי אומרת אנושה, אסור לחקור את נתניהו ובטח שאסור לתבוע אותו.

וכל הטוב הזה בזכות "מר בטחון" ראש הממשלה בנימין נתניהו, שטרח קשות כדי לעקוף את שר הבטחון מנהל הרכש וכל שאר הגופים שאמורים לטפל ברכש הבטחוני של ישראל כדי להגיע לסיטואציה הזו

למה נתניהו התנהג כמו שהתנהג? יכולות להיות כל מיני סיבות.
למען בצע כסף
נתניהו סוכן אוייב
נתניהו סתם טיפש
סיבות אחרות
אני לא יודעת, לא שאלתי את מר נתניהו מה הסיבה, אבל בהתחשב ברקורד המפוקפק של ראש הממשלה אני הייתי מהמרת על בצע כסף.

poseidon111

Active member
אני לא חושב שבמידה והעסקה אם ישראל לא תצא לפועל, העסקה

עם מצרים תמשיך ותבשיל למכירה.
אין בכך הגיון שבגלל שיש חשד לפלילים העסקה תבוטל עם ישראל אך המכירה למצרים, שגם אותה אישר אותו גוף חשוד, תתבצע.
לכן אני לא חושב שמסקנתך נכונה.

דינהמית

New member
לצערי העובדות לא מסתדרות עם משאלות הלב שלך (ושלי)

לא מדובר במסקנות אלא בעובדות.
א. באותו האנגר שנבנית הצוללת השישית של חיל הים, מההזמנה הקודמת (לא מההזמנה שאנחנו מדברים עליה - של נתניהו) נבנית הצוללת הראשונה עבור המצרים.
יש איזושהי כתבה באנגלית בה רואים צילום של שתי הצוללות יחד.
&nbsp
צוללת עולה מאות מליוני יורו, הגרמנים לא יחליטו לספוג הפסד של מיליארדי יורו ולשמור לעצמם צוללות (שכבר בתהליך בניה) בגלל שלישראל יש ראש ממשלה מושחת לכאורה או מושחת לפי פסק דין.
&nbsp
ב. החוזה עם מצרים לא אומר שהעסקה בטלה אם יש שחיתות ברכש הישראלי.
ישראל לא צד בחוזה בין גרמניה לישראל.
&nbsp
גרמניה בגלל העבר נזהרת במכירות הנשק שלה למדינות ערב. לא מדובר בחוזה גרמני-ישראלי אלא בהתנהלות גרמנית.
לכן גרמניה לא הסכימה למכור צוללות מתקדמות למצרים אלא באישור ישראלי.
נתניהו ניסה לשקר ולהגיד שאהוד ברק אישר את הצוללות למצרים, מהר מאוד חזר בו מהשקר.
יעלון התנגד לכל הסיפור, כששאל את נתניהו אם אכן אושרו צוללות למצרים נתניהו שיקר אותו והכחיש. מאוחר יותר יעלון - סולק מתפקידו.
לבכירי חיל הים - לא סיפרו על הכלים החדשים שיצטרכו להתמודד איתם
&nbsp
לפי אהוד ברק - פרשת הצוללות גובלת בבגידה
https://www.mako.co.il/news-military/politics-q4_2018/Article-74af188beddf661004.htm
לפי דוקטור עוזי ארד מי ששימש היועץ לביטחון לאומי של נתניהו - התנהלות של ראש הממשלה נתניהו גובלת בבגידה במדינה
http://www.news-israel.net/2018/11/11/יועץ-ומקורב-לנתניהו-פרשת-הצוללות-היא-ב/
&nbsp
מכיוון שלא ניתן להעמיד את נתניהו לדין פלילי בגלל האפשרות לסיכון בטחוני בלתי נסבל למדינת ישראל רצוי להעמיד את נתניהו למשפט הבוחר.
כדי שהבוחר הנבון יוכל לשפוט יש להציג בפניו את העובדות.

poseidon111

Active member
מה שכתבת בסעיף א' אינו עובדה, הוא הקשה של מה שאת

חושבת שהוא הגיוני. מה יעשו עם הצוללות שנבנות עבור ישראל? הרי גם הן עולות מיליארדים.
כך גם לגבי סעיף ב'. את יודעת את פרטי החוזה? אם כן הייתי שמח לקרוא ממקור מוסמך מה הוא אומר בנושא הרלוונטי לעניינינו.
עד אז גם זו אינה עובדה אלא מחשבה.
" מכיוון שלא ניתן להעמיד את נתניהו לדין פלילי בגלל האפשרות לסיכון בטחוני בלתי נסבל למדינת ישראל...". בדיוק לשם כך קיים משפט בדלתיים סגורות עם עורכי דין שקיבלו קלירנס מתאים. זה כבר נעשה בעבר.

דינהמית

New member
בוא נמשיך עם העובדות, כרגע לא בונים צוללות עבור ישראל

כרגע אפילו אין חוזה, יש איזשהו מו"מ בעיקר מסחרי לסגירת מחיר ויש הסכמה עקרונית של ממשלת גרמניה למכור לישראל 3-4 צוללות.
היום ב 8 בבוקר התראיין בגל"ץ ממלא ראש מנהל הרכש הרלוונטי לתקופה והסביר את העובדות, ולא, אני לא מתכוונת להביא לך את ההקלטה.
כך שעד לחתימת החוזה ועד לתחילת בניית הצוללות אין לגרמניה שום בעיה של מה לעשות עם צוללות שבכלל לא קיימות.
הסטטוס שונה מהסטטוס של הצוללות המצריות שנמצאות כבר בבניה.
אני כמובן לא מדברת על הצוללת שכרגע בבניה והוזמנה בעסקה קודמת, מדברת רק על העסקה בהובלת נתניהו.

אתה מעוניין בעובדות? הן מפורסמות ברשת, צריך רק לחפור קצת. לא מתכוונת להתגנב להאנגר של טיסנקורפ לצלם צוללת מצרית כדי להראות לך שהיא בבניה.

ציטטת רק חלק מדברי.
ההבנות עם ממשלת גרמניה לא אומרות שראש הממשלה צריך לצאת אשם במשפט פלילי כדי שישראל לא תקבל את הצוללות, מספיק שיהיה חשד להתנהלות פלילית כמו שוחד.
וגם את הקלטות הראיונות האלו של בכירי מערכת הבטחון אני לא מתכוונת להביא לך, מצידי תאמין או לא תאמין לי, לא ממש משנה לי. אם חשוב לך לשמוע את הראיונות באוזניך תמצא אותם לבד. לי היה חשוב אז אני מצאתי.

אבל אם כבר הגעת למשפט פלילי, מתי בישראל נשפטה אישיות בכירה או שר בזמן כהונתו בלי שאפילו פורסם דבר המשפט?
מי נשפט? האם נמצא אשם? אם כן האם הגיע לאגף האיקסים?
גם אתה צריך לדבר עובדות.

poseidon111

Active member
כתבת: "ההבנות עם ממשלת גרמניה לא אומרות שראש הממשלה צריך

לצאת אשם במשפט פלילי כדי שישראל לא תקבל את הצוללות, מספיק שיהיה חשד להתנהלות פלילית כמו שוחד". כך כתבת. המציאות שונה:
" גרמניה וישראל סיכמו: אם תתגלה שחיתות, עסקת הצוללות תבוטל".
אז חשד כבר יש כשנה ומעלה, העסקה בוטלה? לא. מדוע? כי מה שכתבת אינו נכון. הם צריכים הודעה רשמית בדמות הרשעה.
https://www.haaretz.co.il › חדשות › מדיני ביטחוני
כנ'ל לגבי שאלתך המיתממת :"אבל אם כבר הגעת למשפט פלילי, מתי בישראל נשפטה אישיות בכירה או שר בזמן כהונתו בלי שאפילו פורסם דבר המשפט"?
את מבינה, אני מדבר על האפשרות לערוך משפט בדלתיים סגורות עקב החשש לסודות מדינה ואת מדברת על משפט שהציבור לא יודע שהוא מתנהל.
מה הקשר למה שכתבתי? אין קשר. למה כתבת זאת? לך הפתרונים.
אבל רק לשם סיבור האוזן, היו לא מעט משפטים מתחום בטחון המדינה שהיה חשש שסודות יתגלו ולכן ומשום כך הם נערכו בפני הרכבים מיוחדים עם איפול מלא בזמן המשפט. איפול לגבי הממצאים ועדויות, לא לגבי המשפט עצמו.
אין שום קשר אם המשפט נערך לראש ממשלה או לאישיות בטחונית אחרת כמו ישראל בר או רמי דותן כשתי דוגמאות בלבד. מה שחשוב הוא שיש פרוצדורה מוכרת לשמור על הסודות וזאת בניגוד למה שכתבת על "הסכנה לבטחון המדינה".
אלו רק שתי דוגמאות מדוע אני מתקשה לקבל את דברייך כפי שהם ומתעקש פעם אחר פעם שלא להסתפק בלשונך הרהוטה אלא בעובדות.
זה נקרא "נסיון קודם"...

דינהמית

New member
אתה מנסה לחזור עוד פעם לאותה הנחת בסיס שגויה

באמצעות בעיקר משחקי מילים וניתוח מעמיק של כל מילה שרשמתי כאילו מדובר בפסוק בגמרא - כדי להגיע לפרשנות הפוכה מכוונתי.
רק יש בעיה קטנה, בניגוד לחכמי הגמרא אני כאן ואני יודעת בדיוק למה התכוונתי.
&nbsp
תקרא מה כתבתי על החיפזון של מנדבליט להוציא כתב זיכוי ללא בדיקת העובדו, יש לך שם תשובה מדוייקת לקושי שהעלאת.
&nbsp
אני מראש כתבתי על משפט שלא ידוע לציבור, הבאתי דוגמה למשפט כזה, והסברתי (ראה עוד פעם את ההסבר על מדנבליט) למה חשוב שיהיה משפט בסגנון האסיר X.
העובדה שבחרת להתעלם מהדברים המפורשים שאמרתי ולקחת את הדיון למשפט בדלתיים סגורות - שלא רלוונטי למקרה הזה, מראה על היתממות שלך, לא שלי.
ולי אין שום סיבה לערוך דיון על היתממות, משפט בדלתיים סגורות שלא רלוונטי למקרה שלפנינו (והסיבה לחוסר הרלוונטיות הוסברה כמה פעמים)

poseidon111

Active member
את יודעת למה התכוונת? זה מעולה. חבל שכוונתך לא באה לידי

ביטוי גם בהודעה.
חג שמח (ומבדח).

דינהמית

New member
העיקר שהבנת על מה נסב השרשור הזה ומה חשוב

ההתנסחות שלי ולא נתניהו הצוללות והפגיעה הביטחונית הפוטנציאלית בישראל.
נכון שנאלצת להשקיע מאמץ, לעוות את דברי באמצעות ציטוטים חלקיים ולנסות גם רד הרינג, אבל לפחות ניסית.

poseidon111

Active member
זה לא חשוב. כל זמן שאת לפחות מבינה את דברייך ואת משוכנעת

שאפשר לפזר דיבורים כמו חול ואז להגיד אין לי חשק לתמוך בכך, אני רגוע.
מכאן את יכולה רק לעלות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם אם המסקנה ה זו אינה נכונה... התמונה המתקבלת היא רעה מאד.

תודה על ההסבר המקיף- החכמתי

ועדיין תוהה
יש בישראל מספיק עיתונאים חוקרים שאינם חובבי נתניהו- האם הם הושתקו?
האם הצנזורה (מסוג כלשהו) מופעלת כאן?

ואלך רחוק יותר- האם יתכן שהיו עוד פרשיות אחרות דומות /שונות בתולדות המדינה שכדי לא לפגוע באינטרס בטחוני ---הן הושתקו ומעלליהם הועלמו מהעין?
(אני מניחה שהתשובה היא כן ).

לפני יותר מעשר שנים התגלה שאיזה תת-אלוף קיבל הון עתק

תמורת אישור מוצרים לחיל האוויר .
זה היה די מזמן ואני לא זוכר את הפרטים .

למעלה