ועוד בעניין גנץ, דעה!!!

dory141

New member
אל תצביע לו, אם לא בא לך

למה הדעה שלך נחשבת יותר משל אחרים פה? תצביע לביבי החולירע שלך ותהיה מרוצה.

Ron W

New member
פלא שלא עלו עדיין על המוצא הרומני = הליכוד מאבד את זה..

אבי בן 1231

Well-known member
וואלה רומני, לשלוח למשרפות הוא גנב

לא לבחור ברומני, מרוקאי, גרוזיני, תימני, עיראקי, רוסי, אוקראיני,
אתיופי, מצרי, ספרדי ועוד.
ותאמין לי אני לא גזעני.

Ron W

New member
אכן מצביעי ש״ס לובשים שטריימל פולני / ליטאי

אז אפרים הלפרין חושב כך

לא נורא.

לא בטוחה שכל הטון של המאמר שלו הוא לרוחך
"אז אמר להם הקב"ה "מעשה ידי טובעין בים ואתם אומרים שירה?!" וכמובן אנו שרים אך ורק על גאולת ישראל, ולא על שום דבר אחר.
אז אנא ממך, בני גנץ. איננו מתגאים ח"ו בכמויות האויב שאנו משמידים, איננו במערב הפרוע ואיננו מסמנים קו על הנעל על כל גופה, אנו אנשים, בני אדם, אנו מושיטים ידנו לשלום ובמקביל משכימים להרוג את מי שבא להרג..."

ועוד קלישאות מגלגלות עיניים ומתחסדות.

אגב לא אהבתי את המסר של גנץ וספירת ההרוגים, אבל זה לא שייך ,וודאי לא מהסיבות הכאילו יהודיות צדקניות שהביא המאמר.

dory141

New member
אני דווקא כן, זה מאוד לעניין

גנץ רוצה להראות שהוא לא החנון השמאלן ושאצלו יהיה סדר בביטחון. מקובל עליי.

אין קשר בין היותו של גנץ מרכז ולא שמאל (כי זו מילת גנאי)

לבין ספירת גוויות אויב.
לי- זה צרם.
הישגים צבאיים שלו כרמטכ"ל אינם מדידים בהשוואת מספרי החללים משני הצדדים.
שלא לדבר על כך שמבצעים צבאיים תמיד כפופים להחלטות דרג מדיני.

וסדר בבטחון? -לא קונה אף פוליטיקאי והצהרות חסרות כיסוי (48 שעות להניה?...) כולם בסופו של דבר במבחן המציאות והפרקטיקה מקבלים החלטות אחרות שאינן על פי אידיאולוגיה אלא פרגמטיות.
דיבורים כמו חול.....

RossieL

Active member
מילים נוקבות - ישר ללב

מצטטת רק את הדברים שמתייחסים לאמירתך בנוגע להרוגים.
ממליצה לך, ולכולם, לקרוא את כל המאמר

"לאבא שלי היו ערכים. אני לא מכיר אתכם, אבל אני יודע להגיד בוודאות את הדבר הבא: אין פה אף אחד ואחת באולם שבמלחמה קשה מול טרוריסטים רוצה להרוג סתם נשים וילדים שאינם טרוריסטים. איך אני יודע? כי זאת התרבות שלנו. כמפקד חיל אוויר, הרגנו בהתחלה הרבה לא-מעורבים. היחס היה אחד לאחד.
על כל מחבל, הרגנו גם לא-מחבל. ניסיתי לפעול להקטין את הכמות הזו, והצלחנו. כשסיימתי את תפקידי היחס היה 24 ל-1. על כל 24 טרוריסטים נהרג אחד לא מעורב. שאלו אותי למה זה כל כך חשוב לי. אני אגיד לכם: הם לא מסוגלים לנצח אותנו בכוח. הם מסוגלים לעשות רק דבר אחד: לגרום לנו להיות דומים להם. הם רוצים להרוג את הנשים והילדים שלנו, ובשנייה שאנחנו נחשוב שהדבר הזה לגיטימי כלפיהם, הם ינצחו. אנחנו בהחלט רוצים לפגוע במי שצריך. מי שמכיר אותי יודע שלא מומלץ להיות אחד כזה שאני רוצה לפגוע בו. רובם הגדול כבר לא יכול לספר על זה...".

הנאום שלא שודר

דינהמית

New member
גנץ גם 195 ס"מ, הוא אולי לא יתאים למושבים במטוס

שלא לדבר על המיטה (הזוגית)
מה שיגרור הוצאות נוספות - שערוריה.
עדיף שנתניהו ימשיך לכהן ואז יהיה שימוש למושבים והמיטה שנתפרו למידתו ומידת משפחתו.

נראה שנתניהו חבורתו ואוהדיו מאבדים את זה, היסטריה כללית.

מה יקרה אחרי 9.4?

שאלה שאלתית-
נניח שנתניהו זכה ברוב
נניח שמצליח להרכיב ממשלה(כמו שהייתה טרום בחירות כנראה פלוס מינוס-מה שמביא לתהייה אז בעצם בשביל מה היו בחירות?)
נניח שתהליך העמדתו לדין יקח עוד כמה חודשים, שנה.
ואז מה?
ראש ממשלה תחת משפט פלילי- ממשיך לכהן כראש ממשלה? מתאמים את מועדי הדיונים המשפטיים בעיתוי שיתאים לו בין זימבבאווי להודו?
ונניח שכן- והתהליך המשפטי לוקח עוד כמה חודשים--- והוא מורשע בחלק מהאישומים, ונניח וגם יזוכה בחלקם.
האם יכול להיות ראש ממשלה שמורשע בעבירות פליליות ולהמשיך לכהן?
(השאלה שלי-מה החוק אומר, לא מה האתיקה אומרת)
ואם הוא לא יכול להמשיך לכהן--האם המשמעות שמישהו בתוך הליכוד (להלן מספר 2) תופס את מקומו כיו"ר הליכוד וממשיך להיות ראש ממשלה במקומו?
או
שהממשלה מתפרקת בשלב זה?

Ron W

New member
מצע הליכוד מסתכם בדחיית הקץ - שתה ואכול (למצביעיו מהפחים)

אין חזון לעתיד הרצועה או יו״ש
כמו מאפיונר בין הבסטות של השפוטים
מפזר חששות אם המדינה תזכה לחגוג 100 שנה
או אחרינו המבול או 2 שרי תרבות לא יצליחו לתקן אחרי רגב - בציטוט שלה.
הנזק הגדול בתקדים של ההתדרדרות וההשתלחותֿ
לראיה לא ברור לי מה עושה כותב כמו אבי בן בפורום - מה מניע את גלגליו.
מעבר לדרדר את המוסר וקדושת החיים.

דינהמית

New member
אף אחד לא יודע אם נתניהו יוכל להרכיב ממשלה אחרי הבחירות

יכול להיות שיוכלן, אבל בהחלט יכול להיות שיעמוד מולו גוש חוסם של יותר מ 60 חברי כנסת.
&nbsp
אני יכולה לחשוב על מספר תסריטים.
&nbsp
התסריט הורוד לנתניהו ושחור למדינת ישראל:
נתניהו מצליח להרכיב ממשלה, הכנופיה שלו מעבירה חוקים ששמים את נתניהו מעל החוק (ואת משפחתו קרוביו ידידיו, דורשי טובתו ושלומו וכו') והשחיתות והשחתת כל חלקה טובה רק תלך ותעמיק.
התסריט הורוד למדינת ישראל והפסימי לנתניהו:
הבוחר הישראלי יוכיח ששחיתות לא מקובלת עליו, שהוא אל מוכן שיעמדו בראש המערכת נותני ומקבלי שוחד, ראשי המפלגות (כמו נניח גנץ) יבינו שאם הם יתנו יד לעניין הבוחר יבוא איתם חשבון ולכן לא יסכימו לשבת בממשלה כזו ונתניהו יאלץ להגן על חפותו בבית המשפט.
אגב במקרה כזה הנורא מכל לא יקרה לנתניהו, כשהוא לא ראש ממשלה מותר לו לקבל כסף להגנתו מכל מיני בעלי הון והוא לא יהיה חייב להוציא את הכסף מכיסו. השאלה אם בעלי ההון יתנו כסף למי שיש סיכוי גבוה שכבר לא ידאג להם במסדרונות השלטון.
&nbsp
כל מיני תסריטים באמצע:
נתניהו ראש ממשלה אבל חלק מחברי הקואליציה לא מאפשרים לרומם אותו מעל החוק.
רוה"מ יוצא ובא בחדרי חקירות כשכל פעם שמתקרבים לנקודת מפתח הוא מתרברב באיזשהו הישג גם אם ההתרברבות והפרסום יבואו על חשבון בטחון מדינת ישראל, בעצם לא שונה מהמצב הנוכחי.
הביביונים יספרו לנו שאפילו עוד לא הוגש כתב אישום, בסך הכל יש שימוע, אז אין סיבה שנתניהו לא יהיה רוה"מ. וגנץ בנאומו לא פסל את האפשרות הזו.
ואחרי כן יספרו לנו שיש כתב אישום, אבל עוד אין משפט.
ואחרי כן יספרו שיש משפט, אבל עוד אין פסק וגזר דין.
ואחרי שיהיה פסק וגזר דין חלוט, יספרו לנו שעוד לא דנו בערעור
ואחרי שיהיה ערעור ואם נתניהו יצא אשם תהיה בקשה לערעור מיוחד לבית המשפט העליון או בית המשפט העליון בהרכב מיוחד.
ואם תתקבל הבקשה אז כמובן הוא עוד לא יצא אשם אז אין סיבה שלא יהיה ראש ממשלה,
ואם יצא אשם גם בדיון המיוחד בבית המשפט העליון אז הנשיא עוד לא דן בחנינה.
ואם הנשיא החליט לא לחון את נתניהו אז סימן שהוא אסמולני ובאיזה חוק כתוב שאסיר לא יכול להיות ראש ממשלה (ואם יש חוק כזה אז הוא חוק אסמולני שנדרש לבטלו לאלתר).
&nbsp
אני מאחלת לראש הממשלה בריאות ואושר עד 120, אני גם מאחלת לו שיצא זכאי וצח כשלג (ולנו שבלי קשר נקבל ראש ממשלה ראוי),
במקרה של אולמרט הוא לא היה יכול למשוך את הסיפור כי אהוד ברק החליט להפיל את הממשלה (כמו שאמר ראש האופוזיציה נתניהו, ראש ממשלה תחת חקירה לא יכול לנהל את המדינה), תלוי במפלגות האחרות מה יהיה גורל נתניהו והמדינה.
&nbsp

אבי בן 1231

Well-known member
נניח ש .........................

ונניח ש ......................
ונניח ש .......................
ונניח ש ...............................
ו ....................................... נניח ש ...................................

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הוא ימשיך וינהל את המדינה מהכלא ובחופשות ייסע שוב להודו ושות

דינהמית

New member
תבקש ממישהו שיפרש לך מה הכוונה ב"מאבד את זה"

כולל הקונטקסט, זהו סלנג שגור גם בעברית וגם באנגלית

למעלה