האם תבקרו במלון קרלטון נהריה בעל בקשה זו!

אבי בן 1231

Well-known member
האם תבקרו במלון קרלטון נהריה בעל בקשה זו!

RossieL

Active member
הוא יכול להרשות לעצמו

אם יש לו קבוצה שמתארחת אצלו 3 שנים, הוא מסודר והוא יכול להרשות לעצמו לתלות שלט כזה.
אני רק תוהה אם מישהו באמת מאמין שיש קבוצה שמגיעה להתארח 3 שנים

אבי בן 1231

Well-known member
נחמד!!! בכל מקרה לי אין בעיה עם זה!!!

הפעם האחרונה שהתארחתי שם היה בירח הדבש שלי בשנת 67, גם אז קיצרתי את השהות שם.
בעיקרון איני מתארח בבתי מלון בארץ אלא רק בחו"ל.
זול יותר, מהנה יותר ושרות טוב יותר, אהההה ואין שם כפיה דתית, איני חייב להצטלב. חחחחח

השאלה האם הודיעו מראש גם לאנשים חילונים שביקשו לעשות הזמנה
בתאריכים האלו (אני מניח שהתבלבלו ולא התכוונו לשנת 2015 אלה שנת 2018) שהולכת להיות שם קבוצה דתית גדולה ושיש לזה כך וכך השלכות על השהות שלהם ..
אם אנשים בכ"ז עשו הזמנה בתאריכים הנ"ל למרות כזאת הערה אז כנראה שזה לא מפריע להם ..
לגבי זה שיש מנויים , אני מניח שמדובר בכאלו שמנויים לחדר הכושר ואז זה יכול להיות מבאס שדווקא בזמן היחיד שיש לך בשביל לעשות כושר המכון סגור ...

אבי בן 1231

Well-known member
אם בזמן ההזמנה הודיעו זאת, אכלת אותה.

אך כאן זה נראה שלט על חלון.
כמנוי, הייתי מבטל למחרת את המנוי, ותובע אותם בבית משפט.
כללית אין לי בעיה היות ואיני מבלה ממילא בבתי מלון בישראל מאז שנת 67.

אני חייב לשאול שאלה קטנה ופשוטה ..
יש אצלך "אמצע" בדברים שאתה עושה\אומר ?
כי ממה שאני קורא אתה נשמע טיפוס של קיצוני לכאן או לכאן ..
&nbsp

אבי בן 1231

Well-known member
אני ממש לא קיצוני, אך עומד על זכויותיי על שתי רגליים אחוריות

מאידך מכבד מאוד את מי שמכבד אותי ומקבל בהבנה את האחר אם אינו פוגע בזכויותי.
קיבלת תשובה ברורה וחד משמעית, אין לי בעיה לענות לך בכנות לכל הבהרה נוספת שתבקש.

חדר הכושר של מלון קרלטון נהרייה הוא שירות המיועד

אך ורק לאורחי המלון
חינם, למיטב ידיעתי
אבל אין מועדון חדר כושר או מנויים אליו.

מכאן רק מי שמתארח במלון יכול להשתמש במתקניו ,ספא או בריכת המלון.

מאידך- ברור שאם המלון יידע את כלל האורחים בעוד מועד על האוכלוסיה ומגבלותיה- זה תקין.
ואם לא עשה זאת- לא תקין.

מצד שני יצא לי לא מעט להגיע לבתי מלון (חו"ל) שהתקיים בהם למשל אירוע משפחתי(חתונה, מסיבה) וכתוצאה מכך "ארוחת ערב לאורחי המלון תוגש ברפת הישנה ותכלול אוכל קר בלבד" (אני מגזימה כמובן) או נגרם רעש בלתי נסבל עד השעות הקטנות של הלילה.
בחלק מהמלונות הציעו פיצוי ביוזמתם על אי הנוחות שנגרמה לי
בחלק הציעו פיצוי כשהתלוננתי
בחלק... גם זה לא.

shayCn

New member
נהריה אחת הערים שהתחילו התחרדות בשנים האחרונות

יחד עם טבריה,בית שאן ואפילו אילת ככה שאני לא מופתע מהמהלך של קרלטון.
אגב, קרלטון זה בית מלון פרטי. לא ציבורי. אז שהבעלים שלהם יעשה מה שבא לו, זכותו.
אלא שכדאי שיציין את זה באתר המלון אחרת, אני רואה פה עילה לתביעה של חילונים שהזמינו חדר ולא ידעו מההתחרדות הזמנית, נקרא לזה ככה.
אגב, באילת יש הרבה בעלים חרדים או סתם דתיים שומרי שבת להרבה אתרי פנאי ונופש. הבעלים של האיימקס למשל, בנט קפלן, היה סוגר בשישבת. עד שהעסק 'לא המריא' ועבר ידיים עד שנסגר. גם האייס מול סגור בשבתות וחגים. מעניין מה יש לתיירים לעשות חוץ מהאטרקציות במלון.
ואנחנו עוד חשבנו שאילת היא עיר תיירות ופנאי. אז חשבנו..

על סמך מה אתה מניח שנהריה התחרדה?

כי לפחות בבחירות המוניציפליות האחרונות המפלגות הדתיות זכו ב(הרבה) פחות קולות בוחרים מאשר בעבר.
כמות הילדים שבוחרים את החינוך הממלכתי דתי, קטנה והולכת ויש כיתות קטנות יותר ואיומי סגירה כל פעם מחדש (מהעיתונות המקומית).

וכן אני מסכימה שזכותו של בעל עסק פרטי להחליט מה שנכון לו עיסקית, והיות ולא הייתה תביעה של אורחים (זה היה בקיץ האחרון) אז......

shayCn

New member
כי אני לא מסתמך 'רק' על הבחירות מוניציפליות

בבחירות המוניציפליות המפלגות החילוניות הן לעיתים, חילוניות על הנייר. במבחן המציאות הן שומרות על סטטוס קוו מסוים, לא משנות או הולכות בכיוון ברור לשנות מאפיינים בעיר.
והציבור החרדי, אם לא פוגעים לו בא',ב',ג', תתפלאי, אבל יצביע למועמד חילוני ולא דווקא חרדי. ולא רק חרדים הופכים עיר לחרדית. יש ערים כמו בית שאן שהיא יותר מסורתית עם ציבור דתי גדול ולא דווקא חרדי, אבל אם את חילונית שנכנסת לעיר בשבת, בשבילך זה ייראה חרדי.
אגב, גם בטבריה זכה רון קובי החילוני, זה אומר שטבריה חילונית? שתמיד היתה חילונית?
&nbsp
&nbsp

יש מדדים נוספים

כמו מספר התלמידים בחינוך הדתי והחינוך החרדי- האם יש גידול?
האם יש יותר בתי כנסת, מקוואות וכו?

הנבחר בבחירות המקומיות בנהרייה, אחרי 30 שנות שלטון קודמות של סבג, אדם חילוני לחלוטין, מחובר ונתמך מפלגת העבודה, ו.... מאז הבחירות כבר פתח אירועים בשני סופי השבוע האחרונים בסדר גודל של הפנינגים ענקיים עם מוזיקה, דוכנים ורבבות תושבים מכל אזור הגליל המערבי שהגיעו לטיילת של נהרייה.
(כן, למורת רוחם של חברי מועצה (2) שמייצגים את הציבור הדתי).

shayCn

New member
להתמקד בראש העיר זה מאוד פופוליסטי

ההתחרדות היא חברתית, ובלתי תלויה בקו של ראש העיר. זה משתמע מדברייך כאילו לראש העיר יש כוח למנוע דת מהתושבים או לגרום להם להיות חרדים.
ותמיד היו בנהריה הפנינגים ואירועי תרבות בטיילת, בתי קפה ומסעדות. זה לא קשור לאופי העיר
.אגב, מתי יצא לך להסתובב בנהריה בשבת בשנים האחרונות? חוץ מהבתי קפה בטיילת, העיר סגורה כמעט לחלוטין. הגעתון שומם כמו בית קברות ומלוכלך כמו כניסה אחורית של מוסך באזור תעשיה.

אני חוששת שאתה לא מעודכן

נתתי לך כמה פרמטרים שמעידים על התחרדות עיר
1. מספר התלמידים בחינוך חרדי/ישיבות /ממלכתי דתי
2. מספר בתי הכנסת/ישיבות/מקווה וגודלם.
3. אחוז הצבעה לנציגים דתיים ברשות המקומית.
4. כמות אירועים/מבנים ופעילות עירונית עם הפרדה נשים/גברים וכו.
וכן הלאה.

כל הנתונים האלו מעידים על התחרדות עיר.
אבל---- היות ושאלת, אני מתגוררת בגליל המערבי, ונמצאת בנהרייה.
לא היו בנהריה אירועי תרבות והפנינגים מהסוג שהתקיימו בשבתות האחרונות- במהלך שבת(!) כך שכן יש משמעות לאיפיון הקואליציה ומדיניותו של ראש העיר בהיבט האווירה והכניעה ללחצים דתיים.
עושה רושם (ראשוני בלבד) שנכון לעכשיו--- קצת יש שינוי.

אבל בכל מקרה במדדים האחרים של התחרדות-נהריה לא מתחרדת.

shayCn

New member
ועל סמך מה הקריטריונים?

אלו מדדים שאת החלטת שהם הגורמים המשפיעים על התחרדות עיר. תני לי חצי דקה ואני מוצא לך עוד הרבה יותר מדדים להתחשב בהם..
אם יש הפנינגים ב"נהריה" אז הם בטיילת. בגעתון אין מקום, פיזית, לאירועים כאלה.
לא יודע מה החוויות שלך מנהריה כתושבת הגליל המערבי. החוויות שלי מנהריה מהחודשים האחרונים הם שבתות מתות. ידוע שבנהריה החיים מתחילים בסביבות מאי יוני ועד ספטמבר.

אבי בן 1231

Well-known member
לא רק הערים שהזכרת מתחרדות גם

אשקלון, אשדוד ואפילו גבעתיים, בקיצור כל המדינה.
בינתיים פרט לתל אביב.

דינהמית

New member
לא מבינה את התגובות כאן, מלון הוא לא מועדון חברים סגור

בניגוד למועדון חברים בית מלון הוא מקום ציבורי.
לדעתי הדרישה לקוד לבוש דתי במקום ציבורי היא חוצפה לא רגילה ואולי גם לא חוקית.
לפני הרבה שנים כשרצינו להזמין חופשה במלון דן באשקלון הם הבהירו לנו שזו הדרישה (טרם ההזמנה). אמרנו תודה רבה ומאז אנחנו לא מבקרים שם.
&nbsp
למה שאני אפרנס בעלי עסקים שלא מכבדים אותי?
&nbsp

מלון הוא עסק פרטי

בעליו יכול לקבוע את ההתנהגות בתחומו בהתאם לצרכיו ,רצונותיו, או אוכלוסיית האורחים שלו.
(הייתי במלונות למשל שלא מאפשרים להכניס ילדים.... מה שבארץ לא היה "עובר" )
כל עוד----
האורח הפוטנציאלי יודע על כך בעוד מועד ויכול לשקול אם הוא מתארח במקום בהתאם לידע הזה.

תקף לגבי מסעדות, דרגת כשרות, לבוש המלצריות מפונפון בישבן ועד חנוטה בשרוולים... זו בחירה מסחרית של העסק- והחלטה של הציבור אם מתאים לו להיות במקום כזה.

למעלה