פרשת אפי נווה. צודק או טועה?

shayCn

New member
פרשת אפי נווה. צודק או טועה?

מצד אחד, יתכן שמדובר בחתיכת נבלה שהורס בתים, מנהל רומנים סוערים עם פרקליטות ושופטות וזורע בלאגן בכל מערכת המשפט. מקדם שופטים על חשבון ההורמונים שלו.
מה עוד שהוא בן ברית אחוקי של איילת שקד, מה שמוסיף עוד תבלין לשחיתות השלטונית שמתנהלת אצלנו כבר בדלתיים פתוחות.
מצד שני, כל זה התגלה ע"י גניבה של מכשיר הסלולר שלו, העברתו להדס שטייף, הקצבית מגלי צה"ל, ומשם למשטרה ולאמצעי התקשורת ומשם יאללה הדלפות.
ומכיון שכל הסיפור לא היה מתפוצץ אילולא אפי נווה לא היה יודע לשמור גם על הטלפון שלו בכיס, בין היתר, אז אפשר לסגור את התיק על חוסר רלוונטיות ולאפי נווה יש את הזכות המלאה להרים על טיל משפטי את הדס שטייף שנדחפה לו לתוך החיים.
פרשה שהגיעה לכותרות דרך עבריינות ופגיעה בפרטיות ובדמוקרטיה.

אבי בן 1231

Well-known member
אם הוא סמולני, הוא "צודק"! אם הוא ימני הוא "טרוריסט"

dory141

New member
נשמע לי פושע, אבל כמעט כולם מתנהגים שם כמוהו

בלי קשר לימין או שמאל, מערכת המשפט רקובה וצריך לבצע בה רפורמה אמיתית. לא להחליף שופטי ימין בשפוטי שמאל, אלא את הפרוצדורות, הגדרת מותר ואסור ואכיפתם, מצידי בידי כוחות המשטרה.

shayCn

New member
בלי קשר בין ימין לשמאל

לא היית מגיע למסקנה הזו בלי שמישהו יפרוץ כספת אצל גרושתו של יו"ר לשכת עורכי הדין, יגנוב סלולארי ישן, ישלוף את המידע מתוכו ויעביר להדס שטייף שתנתח ותעביר למשטרה לחקירה וככה כל יום הדסוש תמשיך לטפטף כותרת מתוך המאגר שבידיה לתקשורת.

shayCn

New member
נכון, יש את הצילום מסך וואטסאפ של החוקר עם השופטת פוזננסקי

דינהמית

New member
המפוקפק הזה חבר בועדה למינוי שופטים ויו"ר לשכת עורכי הדין

מה כל כך חשוב שדווקא הוא ישתתף במינוי שופטים?
זו שאלה רטורית, שים לב מי יצא להגנתו עוד פרשת העבירה הפלילית הקודמת בה ניסה להבריח את הגבול.

סיכוי גבוה שלמשטרה יש מספיק ראיות להרבה מאוד עבירות שלא נמצאות במכשיר הטלפון הישן שלו בלי קשר להדס שטייף, אבל גם אם לא יצליחו להוכיח מעשים פליליים, זה האיש שחשוב שיהיה בצמרת המשפט בישראל?

אגב נראה שהאיש לא רק שלא בדיוק ישר, הוא גם אל בדיוק חכם גדול.
החליף טלפונים באופן קבוע אבל לא טרח למחוק מטלפון ישן התכתבויות שמראות על מעשים פליליים חמורים לכאורה, ולפי הסיפורים גם השאיר אותו בחזקת גרושתו (שכנראה מסרה אותו לשטייף).
ניסה להבריח מישהי את בקרת הגבולות במדינת ישראל כאילו הם לא מוכנים לכל מיני מקרים של טרוריסטים מהגרי עבודה ודומיהם.
ולפי מה שסיפרו לי הוא גם אדם נטול חמלה (או במילים פחות יפות - מניאק), לרכב שלו יש תו נכה והוא תופס מקומות חניה של נכים. לא בדקתי בעצמי אבל המקור שסיפר לי מקובל עלי כאמין.

אז אני חוזרת על השאלה, למי כל כך חשוב שאדם שנראה לכאורה פלילי וגם לא חכם כל כך גדול יהיה יו"ר לשכת עורכי הדין ובועדה למינוי שופטים, ועוד יותר חשוב - למה?

shayCn

New member
כל מה שאמרת יתכן ועובדות

הרי הכל עדיין בחקירה וזה מאוד מורכב ומסובך להוכיח שוחד מיני, ועדיין כל מה שאת יודעת על אפי נווה מהימים האחרונים הכל נעשה מעבירה פלילית של חשיפת תוכן מהסלולרי שלו שנגנב ונפרץ מכספת אצל גרושתו.
לתת יד לאכיפת התוכן מתוך הזנחת הדרך בה הגיע האמצעי היא פסולה מראשיתה. כי אני בטוח שאם המשטרה אוספת היום את הסלולרים והמחשבים של הרבה עורכי דין ושופטים בארץ, היא תמצא תכנים לא פחות מושחתים ופליליים מאצל אפי נווה, אז צריך לשים אצבע איפה אכיפת החוק חודרת לפרטיות הפרט.

shayCn

New member
זה גם מזכיר לי פוסט לאחרונה של מישהי פה

ששאלה מה הייתם עושים אם היו מציעים לכם קופון לבית עסק אם תשאירו את הסלולרי בחוץ.
אירוני שהפרשה של אפי נווה הגיעה בתיזמון שמעלה הרבה שאלות כמו מה לשמור או לא לשמור או לא בכלל לתעד בטלפון הפרטי שלנו.

על מה אתם מלינים?

נשיא בית משפט העליון דואג שאשתו תהייה שופטת,
נשיאת בית המשפט העליו שולחת להתמחות את ילדיה במשר עוכרי דין מסויים
ואז האיש מתמנה לשופט, שופטת מתקנת פרוטוקולים,ועוד לא מעט מקרים כאלה,
והכל גלוי ואף אחד לא פוצה פה ומצפצף, עכשיו נזכרתם? כי זו איילת שקד?
היא לבד הייתה בועדה למינוי שופטים? איפה כל היתר? התאדו?
וכרגיל הצביעות חוגגת... לא השתנה כלום

shayCn

New member
לא מלין, רק נוקט עמדה

וזה לא משנה ולא רלוונטי אם שופט שולח את ילדיו ללמוד עריכת דין ומצפה שילדיו ימשיכו באותו קו תעסוקתי. זו אפילו התנהגות טיבעית של הורה, שלא חורגת מהנורמה המקובלת בארץ ובעולם בתחומים שונים.
אבל זה מאוד רלוונטי אם אותו שופט עשה 'יותר מדי' כדי לקדם את ילדיו בתחום כמו לתת מעטפה מתחת לשולחן בתמורה לקידום וכיוב'.. אבל בימנו, מספיק רק שמכירים את האבא השופט בשביל לקדם את הבן.

דינהמית

New member
אתה מסתתר מאחורי המישור הפלילי שמבחינתי לא עקרוני כאן

האם לדעתך כדי שאדם יכהן כיו"ר לשכת עורכי הדין וחבר בועדה למינוי שופטים הרף צריך להיות "עדיין לא יצא אשם בדין והראיות נגדו הושגו בניגוד לחוק"?
האם ראוי ששרת המשפטים של מדינת ישראל תגן על המינוי של אדם כזה לועדה של מינוי שופטים?
&nbsp
במשפט הפלילי אם וכאשר יהיה התביעה תחליט אם להעניק להדס שטייף חסינות ובאיזה תנאים בדיוק כמו שמחליטה לגבי עדי מדינה - כולל השלושה שמעידים נגד נתניהו.
במשפט הפלילי אם וכאשר יהיה השופטים יפסקו בהתאם לראיןת שהם יהיו מוכנים לקבל אן העו"ד הזה אשם או זכאי ואת הענישה בהתאם.
&nbsp
לדעתי לכהונה במשרה של מינוי שופטים, כולל של בית המשפט העליון, ולכהונה כראש לשכת עורכי הדין הרף של "עוד לא הוכחה אשמתו וגם יש שאלה לגבי חוקיות חלק מהראיות" ממש לא מספק.
מה דעתך?
&nbsp

E טי

New member
נראה שאת מתבלבלת

שרת המשפטים היא לא מי שממנה את יו"ר לשכת עורכי הדין.
היא גם לא הגנה על המינוי הזה. מעולם.

דינהמית

New member
שרת המשפטים בהחלט הגנה על אפי נווה בפרשת הברחת הגבול

https://www.maariv.co.il/news/law/Article-668035
כשלא מצאה חן בעיניה התנהלות של יועצת משפטית מסויימת השרה שקד ידעה יפה מאוד להביע את דעתה וגם ניסתה בחוסר סמכות לפגוע במינוי שלה.
במקרה של אפי נווה היא פתאום עומדת על זכויותיו.
&nbsp
ואף אחד ובטח לא אני טען שהיא מינתה את אפי נווה לוועדה למינוי שופטים, היא רק הגנה על המינוי הזה כל עוד הסירחון הגיע רק עד הקומה השלישית ולא עד השמים

E טי

New member
והנה הציטוט שסילפת פה בלי בושה

"מי שמחליט על חברות בוועדה זה הגוף הממנה", אמרה שקד. "לשכת עורכי הדין אחראית למינוי חבריה. נוה השעה עצמו מכל הליכי הוועדה עד לסיום ענייניו. ברגע שכל ההליכים יסתיימו אני בטוחה שהוא יקבל החלטה נכונה בכפוף לתוצאות. צריך לחכות להחלטה הסופית ולא לחרוץ גורלות".

דינהמית

New member
אתה שם מילים שגויות בפי (במקלדתי) ואחרי כן קובל על סילוף

נראה שאני רק מפריעה לתהליך סדור שיש לך עם עצמך.
&nbsp
אני בסה"כ נתתי לינק, אפילו לא ציטטתי.
אי אפשר לסלף ציטוט שלא קיים

E טי

New member
סילפת. טענת שהיא הגנה על המינוי שלו. הציטוט מראה שלא.

דינהמית

New member
כנראה שהעברית שלך לא טובה מספיק כדי להבין מהו סילוף

ובכל מקרה לעניין בהשוואת עמדתה לאפי נווה לעומת דינה גרפל, שבשניהם מעמדה דומה - אין לה סמכות,
אפשר לראות מצוין מתי היא מגינה ומתי היא תוקפת.
&nbsp
לא צריך להסביר, הדברים מדברים בעד עצמם.

למעלה