מילון לעת מצוא לפוליטיקה העכשווית

חביף1

New member
מילון לעת מצוא לפוליטיקה העכשווית

סמול = כל מי שנגד רה"מ ומשפחתו = היועץ המשפטי, בנט ושקד, המפכ"ל, הרמטכ"ל וגו'
אנא הקפידו כשאתם מדברים על סמול, וכוונתכם לשמאל במשמעות הנורמטיבית בעולם עד תקופת ביבוש וטראמפ. שמאל מייצג - זכויות אדם, חברה סוציאל-דמוקרטית, ריכוך ועידון הקפיטליזם האכזר, נגד גלובליזציה שמרסקת כל ייחוד לאומי.

אתה טועה כי בישראל שמאל זה נתניהו .

כתבתי כמה נימוקים אבל מחקתי כי החלטתי שלא צריך לנמק .........................

חביף1

New member

dory141

New member
והכי ציני, שאנשי ימין מובהקים מכונים על ידו שמאל

הייתי רוצה להאמין, שמחכה מעבר לפינה (מצד זה או אחר של המפה הפוליטית) אדם ראוי יותר מביבי להנהיג את המדינה. הערה- עדיפות לימין מרכז ובתנאי שלא יהיו מהחוליגנים שצווחים במקום לעשות.

dory141

New member
שמעתי עליה מפי יודע דבר, שהיא מירי רגב של השמאל

בלי קשר, היא צודקת במרבית דבריה. לא כתבתי שאין אדם זולת ביבי שראוי להנהיג את המדינה, הבעתי תקווה שהבחירה של כלל הציבור תהיה נכונה, מחשש ששוב נתאכזב. מבחינתי, נתניהו צריך היה לפנות את מקומו מלפני זמן רב מאוד, עוד לפני התיקים הפליליים ובלי קשר אליהם בכלל.

הבחירות הן אירוע רב משתתפים .

אצל חלק מהמצביעים הערכה מה יעשו אחרים משפיע על שיקול דעתם .
למשל
אני מעוניין שנתניהו לא יהייה ראש הממשלה הבא . יש אפשרות שהרשימה/אדם שאצביע עבורו ייצטרף לממשלה שנתניהו הוא ראש הממשלה בה .
וזה כאילו הצבעתי בעד נתניהו .
מצד שני אם לא אשתתף בבחירות אולי קולי ייחסר כדי להביס את נתניהו .

dory141

New member
הסיכון תמיד קיים, אבל עדיף להשתתף

אני לא משוכנע שלפיד או גנץ יסרבו להשתתף בממשלת נתניהו (או כל מועמד אחר מטעם הליכוד אם יתפטר), ועדיין אני אכריע בין אחד מביניהם, ככל הנראה.

shayCn

New member
הבעיה שכולם שם בימין איבדו את זה

לא רואה אף אחד מהליכוד שיכול להנהיג את המדינה.
הם כולם שם צווחים ושיכורים מכוח. תראה לי אחד בליכוד שלא מאמין שהוא הסגן של אלוהים.

דינהמית

New member
איך הגעת למסקנה שהליכוד מפלגה ימנית?

בהנחה שאתה לא מתייחס למישור חברתי/כלכלי.

shayCn

New member
הליכוד תמיד היתה מפלגה ימנית

נכון שהביקורות שהיא מפלגה לא מספיק ימנית בכל הקשור לחוץ וביטחון, אבל היא עדיין משחקת על רגשי הציבור במישור הימני. הבעיה שהם מבטיחים ולא מיישמים לאורך עשור, לא אומר שהם לא ימניים, אלא שהם שקרנים ומנצלים ציבור בוחרים של כמעט שני שליש מהבוחרים.
והתייחסתי בדבריי קודם לסוגיית ההנהגה. ליכולת להעמיד נציג מהמפלגה ליום שאחרי ביבי, שיוכל לסחוף בצורה מספיק טובה את העם אחריו. ואין כזה. מי? ארדן? כץ? גלנט? אולי מירי רגב?? לאף אחד מהם אין כוח פוליטי ממשי מול הציבור, הם לקקנים שמתחבאים מאחורי ביבי ונושמים דרכו. אחרי לכתו הם עפים לאופוזיציה כמו טיל.
&nbsp

מה זה ימין?

מה הופך מפלגה לימנית או פחות ימנית או שמאל רחמנא ליצלן?
אבל נדבר על הימין הפוליטי- כי על זה מדברים כל הזמן,נכון? ---- הימין הליכודי, מימי בגין והלאה- החזיר את סיני ימית וכל היתר.
על שרון? זהיה הבולדוזר של הקמת הליכוד....
על נתניהו ומדיניותו כלפי עזה?

מי שמגיע לשלטון-מקבל החלטות פרקטיות שנובעות (קצת) מתפיסת עולמו והרבה מהמציאות המתבקשת.
אין קשר למצע המקדמי שלו.
ולכן הבחירות על פי אידאולוגיה הפכו ל"פאסה".
מה שחשוב זה ה"איש" בראש הפירמידה.
כל היתר במילא אין לו ערך מעבר להצהרה (ואולי לכן גנץ צודק כשהוא שותק, אין שום ערך להבטחות מצע ומילים של לפני).

shayCn

New member
ימין או שמאל זו אידיאולוגיה. מדיניות.

אני חושב שגם היום יש מקום ליישם מדיניות ימנית או מדיניות שמאלנית וניתן יהיה להבחין ולזהות אותה כשהיא קורית או בדיעבד.
אז נכון שבגין פעל כנגד האידיאולוגיה הימנית כשהחזיר את סיני ושרון נאלץ לפרוש מהליכוד כדי ליישם את מדיניות ההתנתקות מגוש קטיף וכפר דרום וכמו שאמרת, אלו החלטות שנעשו כצמודים למציאות ונתפסו כתיזמוני פז בלתי חוזרות,
אבל מבחינת האידיאולוגיה שלציבור מקרית שמונה,בית שאן או שדרות או מצד שני ת"א,חיפה וגבעתיים יהיה קל להבין, לתפוס ולהזדהות ביתר קלות למפלגה, אז מפלגות השמאל והימין הרכיבו מצע שיתאם בין הבוחר למפלגה.
אגב, רק הנבחרים לראשות הממשלה הראו חיספוס בין האידיאולוגיה למציאות בשטח. הרכב המפלגות, השרים והחכים תמיד היו חלוקים בדעתם לגבי ההחלטות שפירקו את האידיאולוגיה מהמפלגה.

דינהמית

New member
הליכוד ימין כי אמרת שהוא ימין
הליכוד הוא שמאל עמוק

בכלכלה הליכוד ימין, אנטי סוציאלי ואנטי חברתי,
אבל במדיניות חוץ ובטחון? איפה אתה רואה ימין (חוץ מהסתה)? אני רואה שמעט רק שמאל

למעלה