טור דעה מעניין

חביף1

New member
דורי, בלי לעצבן, אבל...

למה באמת שאכנס לאיזה טור דעה שאתה מפנה אליו, בגלל שכתבת "מעניין"? מה דעתך לתת קצת יותר רקע, מידע. להתיחס לכותב כסיבה לקרוא את דבריו.. משהו. גם אתה לא תקבל המלצה על ספר כי יגידו לך - הוא מעניין.

טור בנושא האפודים הצהובים והבחירות המתקרבות

"יוקר המחייה הוא לא עניין של ימין ושמאל, וכדאי שהוא יהיה אחד הנושאים המכריעים את מערכת הבחירות הזו. אנחנו נהיה שם כדי לדאוג שתסתיים מסכת ההתעלמות מהצורך הבסיסי של קיום בכבוד"
תקציר- דוברת תנועת האפודים הצהובים כתבה טור מלא
אנחנו, הלב שלנו, הדרייב שלנו---ההצלחה שלנו (אוסם-כחלון)
(סליחה דורי, לא מצאתי את הטור מעניין)

חביף1

New member

dory141

New member
אם אראה שהנושא מעניין אותי, אבדוק במה מדובר

את זה אני אומר כגורם פרטי ועסקי ביחד. אגב, מאוד שגור שאנשים מתקשרים להוצאה ואומרים משהו כמו "החברים שלי אמרו שזה יהיה ספר רב מכר, הכי טוב שנכתב אי פעם", בוריאציות שונות. בשלב זה, אני ממהר לצנן את ההתלהבות ולבקש שישלחו לי את הספר במלואו או בחלקו, לצורך התרשמות. אני גם מסביר את הסיכון הכספי העצום, בתקווה שרק מי שבאמת מעוניין לקחת את הסיכון על עצמו יפנה. כל זה, עוד לפני בדיקת האיכות כמובן.

חביף1

New member
דורי, קראת את התגובה שלי..?

ביקשתי שחוץ מלהדביק קישור, תכתוב כמה מלים שלך שתסברנה מדוע כדאי לי להכנס לקישור, זה הכל.

Faria

New member
טור דעה מטומטם

שמסביר בדיוק למה אין מחאה חברתית בישראל.
&nbsp
הבולשיט הזה של יוקר מהחיה זה לא ימין או שמאל זה דבר מפגר ברמות פסיכיות. אין ולא היתה בשום מקום בעולם מהפכה חברתית לא פוליטית. וכל עוד ימשיכו עם השטויות האלה ימשיכו להתעלם מהם.
מחאה חברתית צריכה להיות פוליטית, עם אג'נדה ברורה, מלווה באלימות קלה. אולי אם במקום לשיר עם שלמה ארצי בכיכר היו מציגים איזושהי דרך פעולה עם אג'נדה אמיתית ואולי מנפצים כמה שמשות ושורפים כמה צמיגים במחאה של 2011, היה יוצא ממנה משהו מעבר למידברן ברחוב רוטשילד וקריירה פוליטית ליאיר.
תסתכלו עם האפודים הצהובים בצרפת. הציגו דברים ברורים, הציתו את המדינה, ולכן גם היו לה תוצאות.
&nbsp
אבל אנחנו במדינת המרכז הקיצוני, כלום לא פוליטי, הכל חסר אג'נדה, ובקיצור אומרים "יאללה ביבי תמשיך לעשות מה שאתה עושה כי אנחנו לא באמת מתנגדים"

דינהמית

New member
מסכימה עם המסקנות, יוקר מחיה וחלוקת משאבים בהחלט ענין פוליטי

הקופה הציבורית מחולקת בצורה פוליטית.
יש מי שמחליט כמה כסף ילך לזקנים, כמה לנכים, כמה למתנחלים, כמה לחינוך ולפי איזה זרם, כמה למובטלים, כמה לסטארט אפס, כמה לישיבות וכו' וכו'.
בנוסף הקופה הציבורית מחולקת בצורה נוספת, מונופולים וצ'ופרים ליקיריהם של הפוליטיקאים. למשל למה יש מס גבוה על סולר לתעשיה ואין על מזוט למרות שהאינטרס של האזרחים בגלל זיהום הוא בדיוק להיפך?
למה לסופרמרקטים אסור ליבא סכיני גילוח לבד מאיפה שזול והם חייבים לרכוש רק מהיבואן הרשמי של ג'ילט? כנ"ל משחת שיניים או קורנפלקס. ואז שומרים על הרווחים העצומים של היבואנים.
&nbsp
הכל פוליטי.
איינשטיין הגדיר טיפשות בחזרה על אותה פעולה תוך ציפייה לתוצאות שונות.
האזרחים רוצים להמשיך לבחור אותו הדבר תוך ציפיה לתוצאה אחרת מאותה קואליציה.
&nbsp
האזרחים עוד לא הפנימו שהבחירות האלו גורליות לעתיד המדינה, שצריך לשנות כיוון כשלצעירים (אם הם לא דתיים או חרדים או מקושרים בצורה אחרת) אין מה לחפש כאן ומדינה בלי צעירים היא מדינה ללא עתיד.
ובחירות הן פוליטיות.

dory141

New member
הבחירות תמיד גורליות, השאלה היא אם ישנו משהו

ועוד שאלה מרכזית, האם ריבוי המפלגות והפיצולים (בבית היהודי, אולי גם ש"ס והעבודה) ייצרו דברים חדשים וטובים, או שיהיה לנו עוד מאותו דבר, שיבוטי מפלגות?

כשיש סיכון ביטחוני/צבאי/אלים הדרישות הכלכליות/חברתיות

מקבלות פחות תמיכה ציבורית .
כך היה וכך יהייה .
לכן הסתה בכוונים לאומיים תביא יותר קולות בקלפי .

למה לכתוב שטויות ? לא חבל ?

זה בסדר שיש לך ביקורת על נתניהו , גם לי יש , אבל מה שכתבת זה קישקוש מטופש .

דינהמית

New member
הבנת הנקרא לא הצד החזק שלך, נתניהו הוא הסיכון הבטחוני

ולסיפא של דבריך, לא רק הבנת הנקרא לא הצד החזק שלך, הבנה בכלל.

רק
שחושבים שנתניהו סיכון ביטחוני

מבינים את דבריך כפי שהיית רוצה שייבינו .
מבינים שאת טועה .
אף כי יש לך הזדמנות להוכיח שנתניהו סיכון ביטחוני .

אם תצליחי אז יהייה זה נכון לכתוב שכתבת באופן שמחסיר את הנקודה החשובה לדעתך .

למעלה