עניתי על שני סקרים בענין הבחירות

חביף1

New member
עניתי על שני סקרים בענין הבחירות

הנה קישור לסקר של מעריב.
מי שיכנס יוכל לראות שנתניהו עדיין בראש המועמדים, כיום לראשות הממשלה. לדאגנים, בנט זכה ב- 5% מהקולות בלבד. לבחירה "אחר" יש יותר קולות מלבנט.

aaa123

Member
הצבעתי לאחר

לדעתי הסבירות שמתוך מליונים של אנשים במדינה האדם הכי מתאים להיות ראש ממשלה יהיה מתוך רשימה שנותנים לי של 5 אנשים היא אפסית(ובעצם אין סיבה להגביל את הבחירה למליונים שבמדינה ואולי יש במיקרונזיה מי שיותר מתאימה למשל)..

אני מעריך שמי שהכי מתאימ(ה) להיות ראש ממשלה בכלל לא נמצא(ת) בפוליטיקה,ואני לא מכיר את השם הרלבנטי..

dory141

New member
הכי מרגיז שאנשים עם השכלה ממוצעת ומעלה מצביעים לחנטריש

מילא ערסים רפי שכל ודלי ידע (שמסתובבים גם בפורומים האלה וגם בציבוריות בכלל), אבל אני מכיר חבר טוב מאוד שיצביע לו. הוא לא יצביע לנתניהו כי הוא מאמין בו, אלא כי הוא מתאים את ההצבעות שלו לאלה של אחיו, הצעיר ממנו ב-4 שנים. האח מצביע לנתניהו כי אין מישהו אחר לדבריו. גם כאן, מדובר באדם משכיל שאובחן בצעירותו כמחונן וגם היום מצטיין בכל מה שהוא עושה.

אספרסו2

New member
מפריע לסטטיסטיקה הדמיונית שמקורה בתעמולת בחירות?

מסתבר שאנשים משכילים משכילים לראות שהאלטרנטיבות הרות אסון למדינה היהודית.

dory141

New member
תמיד יש אלטרנטיבה , אל תמכור שקרים ממוחזרים מבלפור

אני בעד שאם ישראל תצטרך להגן על עצמה, עליה לגייס את מיטב הכוחות והמוחות. הבי"ס שהיא עושה לחיזבאללה בצפון מקובל עליי ואני חושב, שהיא הייתה צריכה לעשות עוד כמה כאלה בעשור האחרון. הקרדיט מגיע לדרג הביטחוני צבאי, שעושה את עבודתו נאמנה. לצד זאת, צריך שהשלטון יהיה נקי כפיים או לא מושחת ככל הניתן, יישלט בידי אנשים שלא מסכסכים בין חלקי העם, אלא מחברים ומאחדים. אין כל ערבות לכך שגבאי, לפיד, גנץ, בוגי או מי שיירש את נתניהו בליכוד (סער, בתקווה ולא יצאנית התרבות רגב) יהיה ראש ממשלה טוב מקודמו, אבל גם נתניהו היה חסר ניסיון כשירש את ממשלת השמאל. קידוש הקיים, זו הבשורה של הליכוד? מפלגה חברתית עאלק שנטשה את כל מצביעיה? חבורת מאפיונרים מושחתים ומאוסים, הביתה כולם.

אין ערבויות גם אם תצביע נתניהו-תקבל .

אם נתניהו יבחר
(תסריט סביר)
יהיו המלצות היועץ המשפטי להעמדה לדין בכפוף לשמוע
(אחרי הבחירות כמובן)
ואחרי שיהיה שימוע -יהיה צורך לקבוע תאריך לדיון
ואח"כ יהיה משפט ב3-4-5- דיונים.
ואם הפרשיות לא יאוחדו לתיק אחד, אלא בנפרד כי הפרשיות שונות
אז נחכה לסיום כל 2-3- המשפטים השונים.
ואז יהיה פס"ד.
אם יזוכה- נהדר מבחינתו ובית המשפט אמר את דברו.
ואם יורשע- אז בית המשפט (שמאלני כמובן,ומכור לתקשורת וכו) לא אמר את דברו, ויש כמובן ערעור .
ואז יקבע מועד זמן לדיון בערעור
ואז יהיה ערעור
ויהיה פס"ד סופי.

כל זה לא צריך למנוע מהקיסר להמשיך בתפקידו כל אותן שנתיים/שלוש שהדיונים ימשכו.
ואם יש איזושהי נבצרות זמנית כזו או אחרת יש במחסנית את מ"מ ראש הממשלה- מירי רגב.
לא בעיה שאינה ברת פתרון.

הצבעת נתניהו?
תקבל מירי רגב.
אני חושבת שגם אוהדיו הגדולים לא מדמיינים את התסריט הזה.

dory141

New member
לא כל מי שמחזיק בדעה ששונה משלך או משלי הוא טיפש

אני בעד שיצביע לפי צו מצפונו.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
גם אם נתניהו בסוף יתגלה כפושע כמו אולמרט?

לא אמרתי שהוא טיפש, "לא חכם במיוחד" זה לא השלילה של חכם.
&nbsp
&nbsp

dory141

New member
אני חושב שהוא פשוט רוצה ללכת עם המנצחים

זה אנושי. בסופו של דבר, איש מהגולשים כאן לא יקבע את עתידו של נתניהו, אלא היועץ המשפטי.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אז המשפט "כל קול קובע" הוא אשליה.

כי אם כל אחד אומר שהוא יילך עם המנצחים כדבריך, אז הוא הולך אחרי העדר.
&nbsp
זה כמו מישהו שאהד עד לא מזמן את מכבי חיפה בכדורגל עבר לאהוד את מכבי ת"א כי היא תזכה באליפות השנה.
&nbsp
או עוד יותר גרוע אוהד ריאל יתחיל לאהוד את ברצלונה או לחילופין...
&nbsp
אני כבר מבין איך משחק הפוליטיקה עובד, מי שמשקר יותר טוב מקבל את מירב הקולות, במקרה זה ביבי נתניהו הוא השקרן מספר אחד.
&nbsp

dory141

New member
זו הביקורת שלי על יאיר לפיד, שסביר להניח שאצביע לו שוב

אם לפיד היה משקר וגונב יותר מביבי, הוא כבר מזמן היה ראש ממשלה. למרבית הצער, כנראה שהוא מספיק מצפוני לא לעשות את זה. הציבור כאן, כמו במדינות ערב, רואה בכך חולשה. מבחינתו, מנהיג שלא מבטיח מלחמות עקובות מדם פסול מלהנהיג. זו מנטליות של קניבלים, במקום של אומה חפצת חיים. שוב, כמובן שיש להתכונן לעיתות חירום, אבל זוהי תכלית החיים כאן? בשאר הזמן יש הרבה אתגרים ותחומים שהממשלה שכחה שהיא אחראית לה- חינוך, בריאות, חוץ, תיירות, איכות הסביבה ועוד. הביטחון לא יכול להיות תירוץ להזנחת השאר. למשל, בתפיסות המודרניות של אסטרטגיה, חינוך הוא מרכיב מרכזי בביטחון הלאומי. פחות אנשים משכילים, פחות ידע, יותר מצביעי ליכוד והיידה ביבי.

shayCn

New member
אותם בעלי השכלה ומעלה שמצביעים לחנטריש הם "אוהדי נצחונות"

הדיעה שלהם מנוגדת לשלו אבל הם בוחרים בו כחלק מזרם. עצם העובדה שהוא מנצח שוב ושוב בבחירות גורמת לאנשים להעדיף ללכת על הסוס המנצח מאשר על מישהו לא מוכר שהם לא מכירים את אופיו.

dory141

New member
לא בהכרח

שני האחים שתיארתי (הבכור בן 37, הצעיר בן 33) בדרך כלל הצביעו למפלגות ימין. יכול להיות שהם מסתייגים מהדעות של נתניהו ומהאמירות שלו, אבל החשדנות כלפי השמאל הן שגורמות להם להצביע למפלגה. אגב, הם בני תערובת- אשכנזים מצד אבא וספרדים מצד אמא.

shayCn

New member
למה לא? דווקא תיארת את זה בצורה טובה בפוסט הקודם

האח הצעיר שהוא משכיל ומחונן, מצביע לביבי. לטענתו אין מישהו אחר, טיעון שיושב בול על הרבה ממצביעיו. זה לא משנה אם הוא הצביע בדרך כלל למפלגות ימין.
אני מדגיש חלק ממשפט שכתבת "הוא מתאים את ההצבעות שלו לאלה של אחיו".
רק איך האח התפצל לשני אחים בפוסט השני..את זה לא הבנתי. ��
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

dory141

New member
אעשה סדר

האח הצעיר יותר מעורה בפוליטיקה ומצביע למפלגות ימין. האח הבוגר, חבר עוד משלהי היסודי, נטול כל הבנה בפוליטיקה. הוא מסתמך על קביעת אחיו הצעיר ומצביע לפיו. לי,אגב, אין אחים וההורים שלי הצביעו לכל מיני מפלגות, מכל הצדדים האפשריים. עד כה בחרתי במפלגות הבאות - העבודה (3 פעמים), שינוי, קדימה, יש עתיד ופעם אחת לשרון כשרץ מול ברק. רוב הסיכויים שאבחר שוב בלפיד, או בגנץ אבל קודם שיחליט שבא לו לדבר.

shayCn

New member
יש כאלו שהפכו את ההצבעה ל'מסורת'

ואם הצביעו לפני 40 שנה למח"ל, אז כנראה שיצביעו גם באפריל לאותה המפלגה.
זו רק דוגמא, יש כאלו גם בצד השמאלי של המפה.
הם הולכים עם המפלגה שלהם באש ובמים גם אם חבריה מתחלפים והחדשים סורחים
והופכים ממדינאים ודיפלומטים לפוליטיקאים..כוחו של הרגל.
הרי כיום אין לשום מפלגה דרך. הכל דינמי אצל הפוליטיקאים ונע מרגע לרגע עפ"י תגובות-נגד היריבים הפוליטים בזירה הישראלית והעולמית.
אצלנו במשפחה המצב היה דומה. אמא שלי הצביעה תמיד לליכוד, לפני עשור בערך היא הצביעה לש"ס. אחר כך ללבני וקדימה. בבחירות האחרונות היא הצביעה כמוני, ליש עתיד.
אבא שלי ז"ל היה מהמסורתיים האלו שהזכרתי. תמיד הצביע לליכוד. גם כשהיו בשפל.
הוא ציטט סיסמאות מפוליטיקאים בתקשורת כמו 'אסור לתת לערבים את המדינה' ודגל בשמרנות שבשביל הערך הזה, ניתן להפר את כל שאר הערכים וחוקי המשחק.
גם אני הייתי במקום הזה של מצביע ליכוד ש'זורם' אחרי דיעות של חברים או בני משפחה, אבל עם השנים הספקות כירסמו והחיפוש התמידי היו גם במישור הפוליטי. אז פעמיים הצבעתי ליכוד, אחר כך ל'עלה ירוק', לליכוד, קדימה, היתה גם פעם שלא הצבעתי וכאמור, בפעם האחרונה הצבעתי ליש עתיד.
&nbsp
&nbsp

דינהמית

New member
לסקרים האלו אין שום משקל סטטיסטי או מנבא

הדבר החשוב ביותר בסקרים שהמדגם יהיה מדגם מייצג.
בסקרים העיתונאיים האלו המדגם לא מייצג.
&nbsp
גם לסקרים הרציניים יותר יש מגבלות ופרס כבר הלך לישון ראש ממשלה וקם בבוקר ראש האופוזיציה,
אבל להם בכל זאת יש משקל

dory141

New member
יש עוד נדבך

כיום מסתמכים בעיקר על מכונים לסקרי דעת קהל. אם היו משקללים סקרים שנערכים ברשתות החברתיות, אולי היו מנבאים את הזכייה של טראמפ בארה"ב או את הניצחון האחרון של ביבי.

למעלה