אל תגידו שבישראל אין פאשיזם

shayCn

New member
אל תגידו שבישראל אין פאשיזם

כל הסממנים לפאשיזם כבר קיימים:

-פגיעה בחופש העיתונות
-צנזורה על התקשורת והאמנות
-ריכוז סמכויות ע"י ראש הממשלה

ואם ביבי רוצה חוץ מתיק החוץ והבריאות והיותו ראש ממשלה, גם את תיק הביטחון, אז אולי עדיף ללכת לבחירות מוקדם. עם ישראל לא בחר בשלטון יחיד. לביבי אין ממשלה והאנשים שלו עוזבים בזה אחר זה.

dory141

New member
אתה מגזים וכידוע לך אני לא אוהד ביבי

*רצחו עיתונאים?
*שלחו אמנים למאסר?
*שללו אזרחויות מערבים ומשמאלנים?
*בני מיעוטים צריכים לענוד טלאי צהוב?

מה שאני כן מסכים איתך, זה שנתניהו מחזיק יותר מדי סמכויות כמו ברק בערוב ימיו כר"מ ועם זה אסור להשלים.

shayCn

New member
חקיקת חוקים זו ההתחלה

זה פותח פתח לתביעות וככה הדמוקרטיה מתכווצת בניגוד לאופי שלה.

dory141

New member
אוקיי, אז מה אתה מציע?

איך מבערים את הרוע מהשלטון? נתניהו רק בראש הפירמידה, יש עוד. למשל: בנט, גרסת הימין לחתרן בלתי נלאה; איילת שקד שוחרת המזימות; מירי רגב שהגיעה רחוק מדי (לפרטים דבר עם אלעזר שטרן); אורן חזן שמוריד את הכנסת לרמת שכונת מצוקה על ריטלין; מוטי יוגב מפעיל דחפורי ה-D9; ועוד כמה גאונים. גם באופוזיציה העליבות חוגגת- חוץ מיש עתיד, אין אף מפלגה עם חזון.
הפתרון שלי- פיזור הכנסת ל-5 שנים והקמת משטר צבאי. נשמע לא מציאותי, אבל זה עבד בטורקיה בשנות ה-80. שווה בדיקה.

shayCn

New member
אפרופו הגזמות

אתה מעדיף שהרמטכ"ל ינהל לנו את המדינה? נכון שאפשר לסמוך עליו שינהל את הביטחון נכון, אבל מה לגבי שאר התפקידים? שאר קציני המטכ"ל הם ילדים בכל מה שקשור לנושאים חברתיים,אוצר המדינה,תרבות או תקשורת ותיירות. לא הייתי מפקיר את כל המדינה לצבא. זה עלול לגמור אותה סופית.
צריכה לבוא מפלגת איחוד כלשהיא שתשפיע על הבחירות, אחרת נקבל את אותו הדבר במבנה קצת שונה. כדי להזיז את ביבי, צריכים כמה שחקנים במגרש הפוליטי להתאחד מולו.

למשטר צבאי יש הרגל מגונה . הוא נוטה לא להפסיק לשלוט .

וגנרלים הם אנשים עם מוגבלות .
מכל האנשים החכמים שהיו אי פעם אף אחד לא היה גנרל .

dory141

New member
בטורקיה הם סיימו את התקופה מרצון

אבל כנראה שאין סיכוי ממשי שיקרה דבר כזה בארץ.

למעלה