בשם השבת - טיסת האלימות במטוס אל על

RossieL

Active member
בבקשה

https://www.facebook.com/hakolkalul10/posts/1071147639676390?__tn__=K-R
ובכל מקרה, להלן הדברים:

קרב הגרסאות על הבלגן במטוס אל על-
כמה רוע, הסתה, שיסוי ובעיקר פייק ניוז.
תכננתי לעלות פוסט ביום ראשון תחת הכותרת "על אילו חרדים 'רעים' אתם מדברים?" רציתי להתייחס לכל סיפורי העבר נגד החרדים בטיסות ולספר לכם על החרדים שהיו איתי בטיסה.
ואז פתחתי במוצ"ש את אתרי החדשות וראיתי כותרת מטורפת על חרדים 'רעים' אחרים ש"דחפו דיילת ואיימו לפרוץ לתא הטייס".
הלם. בחיי, הלם.
אלפי לייקים, מאות שיתופים, טונות של רעל על פייק ניוז מוחלט.
לצערם של אנשי אל על (וכלי תקשורת) היה עיתונאי על הטיסה, וכשיש דרמה, עיתונאי פותח מצלמה. וכך יצא שראיתי ותיעדתי כמעט הכל.
ראיתי חרדים שמשקרים להם ומערבבים אותם והם שותקים.
ראיתי חרדים שכולאים (ממש ככה) אותם במטוס והם פותחים בשירה.
ראיתי ותיעדתי דיילים שהחליטו להעניש את הנוסעים ולא לתת שירות.
ראיתי חרדים שמוכנים לישון בנתב"ג כדי שהחילונים לא יחללו שבת.
ראיתי חרדים שנוסעת ברוטאלית (שכתבה את הפוסט) צועקת עליהם ומקללת אותם והם שותקים.
ראיתי ותיעדתי דייל אלים שלוקח לי את המצלמה (ביקשתי את שמו ואחרי ששמע שאני עיתונאי (ואם אני לא?!) מיהר להתנצל אז לפנים משורת הדין לא אעלה את הוידאו שלו ללא טשטוש)
ראיתי חרדים שמודיעים להם שלא יראו את הילדים שלהם השבת (או את המזוודות שלהם) והם דאגו להצטופף בחדרים ביחד באתונה כדי לעבור את השבת עם מה שיש.
ראיתי את הביזיון של אל על, את הפייק ניוז, את כמויות הרעל ולא יכולתי לשתוק.
כמה פופולרי להיכנס בחרדים, כמה רחוק הסיפור האמיתי.
יש מספיק רעל בין אחד לשני (ועוד לפני בחירות)
שתפו כי באמת אין צורך בעוד.
@@@@@@@
ולעובדות בקצרה: הטיסה הייתה אמורה לצאת ביום חמישי בשש וחצי. איחור של שעה וחצי לא הטריד מדי. שלג, קורה. אלא שעל המטוס נודעה הסיבה האמיתית: הדיילות יצאו מאוחר וצריך לחכות להן. (כל הנוסעים ידעו שיש שלג וצריך להגיע מוקדם והדיילות לא?! אם אני הייתי מאחר היו מחכים לי?!)
ואז, הושיבו אותנו במטוס וכל פעם סיפרו שקרים "הדיילות כבר פה", "כבר יוצאים", "אנחנו ראשונים בתור", "נוסעים בנתיב המהיר" , "הפשרה ונוסעים". שלוש שעות במטוס, המון שקרים.
נוסעים שביקשו לרדת סורבו, והקברניט הבטיח חד משמעית- "מגיעים שעה-חצי שעה לפני שבת".
שעתיים לפני הנחיתה מודיע הקברניט על תכנון חדש את הדתיים מורידים באתונה, החילונים ימשיכו. ההתקוממות הייתה משני הצדדים, חרדים וחילונים. שיקרו לנו. במצח נחושה ובלי להתבלבל.
Yehuda Shlezinger
ומצד שני-זה תיאור הנוסעים-
אחרי מעל 24 שעות להגיע לישראל ...אני שבורה... שבורה בעיקר מחוסר כבוד של אנשים מאמינים, שומרי מסורת ושבת שלקחו את העניין צעד אחד רחוק מדי.
אתחיל בזה שחייבת להודות לצוות אלעל שהשתדל להיות סובלני ושירותי לאורך כל הטיסה למרות היחס המשפיל שספגו.
הכל התחיל בניו יורק, סופת שלג ראשונה, שגררה אחריה תגובת שרשרת של עיכובים שהביאה לאיחור של שעתיים בהמראה. מסתבר שהיו אלה שעתיים קריטיות לפני כניסת שבת.
לצערי עוד לפני ההמראה התחילה האלימות. זה התחיל בהתקהלות מסביב הדיילים "תפתחו את דלת המטוס מיד כי לא נספיק לשבת" הצוות מנסה, ללא הועיל, להושיב אותם ומתחייב שנגיע בין שעה לשעה וחצי לפני כניסת השבת. למרות ההבטחות, קבוצת המאמינים ממשיכה להשתולל ללא רסן וההמראה מתעכבת. לאחר בערך כשעה הם התרצו וממריאים. הקפטן מודיע כי בשל העיכוב אל על ידאגו להסעות (למי שקרוב) ולמזוודות. למי שלא קרוב ידאגו ללינה ולכל מה שצריך בכדי לקיים את מצוות השבת.
לאחר 6 שעות טיסה אני שומעת צעקות ורואה דיילת בוכה לאחר שהרימו עליה ידיים, דחפו אותה ואיימו לפרוץ לתא הטייס. כל זה כדי לא לחלל שבת. מצאתי את עצמי עומדת ומגנה על דיילות בוכות שמחפשות רגע לעצור ולנשום אוויר מההתנהגות שמופגנת כלפיהם. כנראה שמצוות שמירת שבת גוברת על ואהבת לרעך כמוך....
הסאגה הנוראית הסתיימה בנחיתה באתונה לטובת שומרי השבת ואילו מי שרצה חזר בטיסת ישראייר לארץ.
אז בואו רגע נדבר ערכים - האם לרגע בכל הערך החשוב הזה של שמירת שבת, נלקחו בחשבון גם ערכים אחרים כמו כבוד כלפי הזולת? ומעבר לזה, האם הם לקחו בחשבון שבשל העיכוב שהם גורמים הם למעשה גורמים לאחרים לחלל שבת??
ואסיים בתודה לצוות אלעל. הייתם מקסימים בכל המצב. חיבוקים לצוות הדיילות שבאמת לא הגיע להן מה שעוללו להם.
אשמח שתפיצו
Roni Meital

אבי בן 1231

Well-known member
ומאידך גיסא אספר על חרדי שהיה איתי בטיסה?

כאשר הוא שמע שאני מדבר עברית, הוא שאל אם הנחתי תפילין התשובה השלילית שלי לא מצאה חן בעינין והוא תקף אותי מילולית.
על דעתו של אף חילוני לא יעלה לשאול חרדי על חייו הפרטיים.

משתפרת

New member
ואספר לך על חרדי אחר

שישב לצידנו בטיסה. האיש שלי מזמין ארוחה דיאבטית (ללא סוכר) לטיסות. איכשהו ההזמנה לא נקלטה בטיסה הזו, והארוחה שקיבלנו ממש לא התאימה לו. לא נורא, יש לו תמיד משהו בתיק. אבל החרדי שישב לידנו ראה שהאיש דוחה את המגש. החרדי קיבל מגש כשר למהדרין והוא הציע לאיש כמה פריטים שהיו על המגש שלו והוא לא רצה לאכול (קופסא עם טונה, למשל).
הוא גם שוחח איתנו, בנחת ובצליל נעים.
אז יש כאלה ויש גם אלה שיצעקו עלי מילות גנאי כי אני לובשת מכנסים.

E טי

New member
אחרי שכלאו 400 נוסעים במטוס למשך שעות

רק כי הדיילות איחרו לטיסה.
וכשהנוסעים הבינו שהם יאחרו לשבת לא הסכימו להם לרדת מהמטוס על אף שזאת זכותם המלאה.
וברוב חוצפתם שיקרו לנוסעים והמריאו בטענה שהם יגיעו שעה וחצי לפני השבת.
ואחרי כל זה עוד החליטו לזרוק אותם באתונה לשבת ללא כל הכנה מראש כשהמטוס עצמו, כולל כל הצוות, המשיך לישראל לאחר שזרקו את כל הנוסעים מהמטוס.
אז פלא שהנוסעים כעסו?
העיקר להאשים את החרדים - בושה.
&nbsp
בושה של חברת תעופה. יקבלו תביעה שהם לא ישכחו.

supermaח1234

New member
חחחחח, כלאו 400 איש במטוס.

1. כל מי שרצה לרדת , לפני ההמראה בניו יורק , יכול היה לרדת.

2. חלק מצוות המטוס הגיע באיחור בגלל השלג - כח עליון. פנה בנידון לבונה עולם.

3. אף על פי כן, ולמרות הכל, צוות המטוס ניסה לשרת את הנוסעים - והחרדים וגם כמה שאינם חרדים התנהגו כבהמות.

4. בהתנפלות של החרדים על הדיילות, כמה מהנוסעים קמו לעזור לדיילות לחצוץ בינן לבין המתפרעים. ביניהם שמעון שבס , מי שהיה עוזרו של רבין.

5. אם אני הטייס, אני לא מנחית את המטוס באתונה, אלא ממשיך עד לישראל, גם אם הנחיתה תהיה כבר בתוך השבת. אם יש לחרדים טענות, שיפנו לבונה עולם. הוא זה שהכתיב את לו"ז של הטיסה הזו.

E טי

New member
אתה משקר וזה נראה רע

1. על פי עדויות הנוסעים לא נתנו לאף אחד לרדת בניו יורק. ועל כך המהומה.
&nbsp
2. השלג היה ידוע מראש. הוא לא בא הפתעה. לכן כולם הקדימו והגיעו בזמן.
&nbsp
3. צוות המטוס מנע מהם לרדת ושיקר להם ביודעין. זה לא שירות זאת חוצפה.
&nbsp
4. עוד שקר. אף אחד לא התנפל על הדיילות.
&nbsp
5. החרדים על המטוס דרשו שלא יעצור באתונה אלא ימשיך לישראל. אז אל תבלבל במוח.

supermaח1234

New member
אני אהיה מנומס ולא אתיחס לפתיח שלך.

1. מי שרצה לרדת בניו יורק, יכול היה לרדת. אף אחד לא חסם את היציאה מהמטוס.

2. היה ידוע שיהיה שלג. זה לא חדש בניו יורק. מסלול הנסיעה של חלק מהצוות נחסם לתנועה. לזה קוראים כוח עליון. הפניתי אותך לבונה עולם לקבלת הסבר. אם לא פנית, זה הזמן.

3. צוות המטוס אמר שבסבירות גבוהה הנחיתה תהיה לפני כניסת השבת. מי ששינה את לו"ז הטיסה, זה בונה עולם. בקש ממנו הסבר גם לזה.

4. החרדים התנפלו על הדיילות בצעקות עד כדי מגע !! חלק מהנוסעים ושמעון שבס ביניהם חצץ ביניהם ומנע מהם להכות את הדיילות.

5. החרדים במטוס אכן לא ביקשו שהמטוס ינחת באתונה. זה שיקול דעת של הקברניט. ואכן שיקול דעת מטומטם של חברה מטופשת [היחידה בעולם] ,שנוהגת לא לקיים טיסות בשבת בגלל קבוצה של לקוחות סחטניים.

לרגע שלא תחשוב שאני תומך ב אל על באופן כללי, אבל אני סולד כפליים מההתנהלות של החברים שלך.

במידה ויש לך טענות/שאלות/הערות נוספות, פנה בבקשה לבונה עולם שהרי הכל נהיה בדברו.
קפיש ?

shayCn

New member
אני רק לא הבנתי

אם הם חרדים, למה בחרו להזמין טיסה קרובה לשבת?, למה לא הזמינו טיסה ליום חול.
ואם הם לא עוקבים אחר מזג האויר בניו יורק והסבירות שהטיסה תתבטל, למה לא ביטלו מראש ובסמוך ליום הטיסה?
הכי קל לבוא בטענות לצוות הטיסה בדקה ה91 כשהם כבר יושבים במטוס, במקום לבוא בטענות לעצמם בגלל שלא לקחו את האמונה שלהם בחשבון.
מה הם חשבו? שלצוות המטוס צריכה לבוא השבת בעדיפות ללו"ז הטיסה? חרדים הזויים.

E טי

New member
זאת לא טיסה קרובה לשבת

זאת טיסה שאמורה לצאת בחמישי ב-18:30 מניו יורק.
היא מגיעה לארץ הרבה לפני כניסת השבת.
גם בזמן שהם עלו למטוס (באיחור) עוד היו אמורים להגיע שעות לפני כניסת השבת.
רק לאחר שכלאו אותם במשך שעות במטוס כדי להמתין לדיילות שאיחרו לטיסה הם הבינו שהם עלולים לנחות בסמוך לכניסת השבת. אבל אז סירבו לתת להם לצאת מהמטוס.
ואתה עוד חושב שהם ההזויים... הזוי

shayCn

New member
לא! זו טיסה שבפירוש התכוונה לצאת בשישי

והם היו אמורים לנחות בתל אביב 5 שעות לפני כניסת השבת.
אלא שהם לא קיבלו אישור לטוס בגלל מזג האוויר בניו יורק, זו הסיבה שהם חיכו בתוך המטוס במשך שעתיים, בדיוק כמו בנוהל טיסה, היו צריכים לקבל אישור ממגדל הפיקוח.
למה הם ציפו? שיטוסו במזג אוויר שמסכן את חייהם וחיי הנוסעים האחרים?
חרדים הזויים. למה להם בכלל להזמין טיסה לשישי?
ולמה מישהו שהוא לא הם צריך לדאוג שינחתו לפני כניסת השבת ושאמונתם תתקיים?? WTF
אני מאמין במכוניות למבורגיני. בואו, תנו לי מכוניות למבורגיני. בזה אני מאמין. אם לא תתנו לי, אני פותח את דלת המטוס ועושה בלאגן.
&nbsp

לוח זמנים לא נכון

טיסה LY002
אמורה הייתה להמריא 18.30 של יום חמישי- ונחיתה בנתב"ג משוערת ל11.40 של יום שישי (כמה שעות לפני שבת)
בפועל-
הטיסה המריאה ב23.45- 5.5 שעות עיכוב והמשמעות שגם אם ממהרים מאד בדרך נחיתה שמתוכננת ל11.40 תתעכב גם היא בערך 5 שעות- ותהיה לקראת 17.00 ביום שישי .

הסיבות לעיכוב הטיסה
בורדינג שהיה צריך להתחיל 17.30(לטיסה של 18.30-שעה זה מספיק) התעכב קצת.
לטיסה יש שני צוותים ,אחד הגיע בזמן , השני אמנם נאסף ב15.30 אבל לקח לו 5 שעות להגיע לטיסה.כלומר את המטוס הכינו לטיסה, קיבלו את הנוסעים רק צוות א, בעוד צוות ב עשה את דרכו בניו יורק המושלגת במשך 5 שעות עד ההגעה לטיסה.

רק בשעה 21.00 המטוס היה מוכן להמראה עם הצוותים .
(כלומר כבר עיכוב של שעתיים וחצי מהזמן המקורי,עדיין אפשר להספיק לפני שבת)
רק מה?
היה צריך להפשיר את השלג מהמטוס
היה תור להמראות כי המטוס איבד את הסלוט שלו לטיסה ,כמו מטוסים רבים אחרים ונוצר "פקק תנועה" בתור להמראה.
בשלב זה חרדים שהיו על המטוס הבינו כי הסיכוי שיגיעו לפני כניסת השבת הוא לא אפשרי וביקשו לרדת מהמטוס.
מדובר במטוס שכבר סגר דלתות, התנתק מהשרוול ,ונמצא על מסלול ההמראה!!! מה שלא מפריע למי שמאמין בבורא עולם כמובן.
בשלב זה החרדים -כדי שיתיישבו, קיבלו הודעה (מטומטמת) מהקברניט כי הטיסה תשנה את הנתיב ותגיע בזמן לישראל לפני שבת.
המטוס המריא בפועל בשעה 23.45
וקיבל מסלול טיסה (נתוני מזג אוויר, עומס תנועה באוויר) שהאריך את הטיסה ולא קיצר אותה.

מכאן כל יתר ההשתלשלות.

כך שברמת העובדות אתה טועה.
לגבי ההתנהגות של החרדים -א.מ.ל.
צריך היה כבר באתונה להזמין משטרה ולעצור אותם.

סתם מבקרת

Active member
אבל המטוס קיבל אישור לחזור לשרוול והקלטה ממגדל הפיקוח בJFK

מוכיחה בבירור שקיבלו אישור לחזור להוריד את הנוסעים שביקשו לרדת רק שהטייס החליט בסופו של דבר לא לחזור.
השמיעו אותה בחדשות אתמול בערב והיא מוכיחה את חרפתה של אל על.
זה מוכיח שהתירוצים של אל על הם שיקריים וההחלטה שלהם היתה השיקולים הכלכליים שלהם ולא נוחות הנוסעים והתחשבות בהם.
אגב, לנחות בארץ אחרי כניסת השבת זו לא בעיה רק לשומרי שבת. זו גם בעיה גדולה למי שאינו שומר שבת ואין לו תחבורה ציבורית זמינה ובמחיר סביר להגיע הביתה.

supermaח1234

New member
אתה צודק, וכעת אינך רוצה לדעת שבעתיים היכן הייתי ועם מי

התרועעתי....
ככל שתחפור יותר ...תיפגע יותר....

למעלה