דובר החמאס החדש, השר הנגבי פקח את עיניי.

ברוכה השבה

תושבי עוטף עזה בכלל ושדרות בפרט, חייהם אינם חיים כבר המון זמן
ובכל זאת מרבית תושבי שדרות יצביעו לליכוד וכנ"ל תושבי נתיבות, ירוחם וכן כל ערי הדרום אשר מרגישים כמו הילד החורג שמבקש בכל מאודו שהאבא יאהב אותו בדיוק כמו שהוא אוהב את בניו בירושלים, תל-אביב וחיפה. אין כאן בחירה שכלתנית אלא רגשית שנובעת מסיבות רבות שרק עבודת דוקטורט תוכל לשפוך אור על התופעה הזאת.
כמובן שבנימין נתניהו מודע לכך ולכן הוא נוהג כפי שהוא נוהג בהתייחסות כלפי עזה מתוך ידיעה שהילד החורג הזה הוא מאוד חזק ועמיד ויוכל לעמוד בכל המכות שהוא חוטף ולא חושש שיסיר את תמיכתו מהאבא הנערץ עליו. את עזה הוא מתמרן בצורה כזאת שהוא לא ייאלץ להחליט על פיתרון קבע או על הסדר כלשהו כבר עשר שנים. הוא לא רוצה להירשם בספרי ההיסטוריה כמי שנתן משהו למישהו או מסר חלקי ארץ כלשהם ותמיד יוכל לאמר שהוא רק מילא הסכמים שנחתמו ע"י מנהיגים שהיו לפניו. לכן הוא לעולם לא יגיע לשום הסכם עם הפלשתינאים. הוא יודע היטב שכל הסדר או הסכם עם הפלשתינאים יסתום עליו את הגולל כראש ממשלה וייאלץ לחפש לעצמו תעסוקה אחרת, לכן הוא עושה הכל כדי להישאר במקומו. לא מחליט ולא מסכים על כלום. בחודש מרץ הקרוב, מן הסתם ייערכו בחירות חדשות ושוב נתניהו והליכוד יזכו בהן. מנדט יותר או מנדט פחות זה כבר לא משנה. ואז הוא יוכל סוף סוף להתפנות לעקיצות היתושים 3000 או 2000 או 1000 והוא ירסס אותם עם K600 ובא שלום על ישראל.

דינהמית

New member
אין לי מושג אם תסמונת האישה המוכה אפקט שטוקהולם

או סתם טיפשות, גדולים ממני יצטרכו למצוא את הסיבה.
אבל התוצאה ברורה ונתניהו בנט ודרעי יודעים אותה טוב לפחות כמוני.

אגב נתניהו הצביע בעד הפינוי/גירוש. הוא כמובן מנסה לספר את ההיפך אבל העובדה היא עובדה.

ותודה על קבלת הפנים

poseidon111

Active member
לא צריך ללכת רחוק בכדי להבין התנהגות של עדר שבזמן שראש

העדר מנשנש כבשים להנאתו הם ממשכים ללכת אחריו.
גם פה מביאים את אלטלנה כדוגמא כתרוץ למצב הבטחוני, את פרס כדוגמא לירי הטילים ואת הפנקס המאפ'יניקי ללמה צריכים עוד התנחלויות.
כשאין הסברים ואין תרוצים אז הולכים אחורה ואני משער שמשה רבנו יהיה על המוקד בפעם הבאה.
אני רק מייחל שבתשדירי הבחירות יקחו את הנגבי ודבריו ויעשו ממנו לגבי הימין מה שהימין עשה מסיפור הקמעות לגבי השמאל.

E טי

New member
האמירה של הנגבי מבישה ומקוממת

הוא צריך להיות מפוטר מהממשלה לאלתר.

דינהמית

New member
כן, חשוב מאוד לשבור את המראה, שלא יראו כמה הממשלה מכוערת

לא חשוב מה הממשלה עושה, חשוב שאף אחד לא יגיד את זה בקול רם

הנגבי אמר את האמת שאסור להגיד, בדיוק כמו שגרבוז אמר את האמת

שאסור להגיד...
ברגע שיוצאים מהגדר של הפוליטיקלי קורקט
אז נהיה בלאגן ולא משנה אם זה משמאל או מימין לגדר...

supermaח1234

New member
גרבוז דיבר על "מנשקי קמיעות" והתכוון לשרלטנים למינהם

ולאספסוף שמושפע מהם.
הצדיקים הדתיים וחבריהם מהימין, שיבשו זאת בכוונה ל "מנשקי מזוזות", בכדי ליצור קיטוב בין הדתיים לחילונים.משהו בסגנון הלחישה של ביבי באוזנו של הרב כדורי.
בכל מקרה , אני מסכים שזה היה מיותר מאחר וזה הזיק יותר מאשר הועיל.

אבי בן 1231

Well-known member
אני מסכים רק חלקית עם דעתו של ליברמן

שאי אפשר להמשיך כך, אך איני מסכים שיש חובה להכנס לעזה, לישראל יש את כל הכלים והעוצמה לקטוש את קן הצרעות הזה, ללא כניסה.

מה צחי הנגבי אמר בדיוק?

לא מה אומרים עליו שהוא אמר
או מגיבים לדבריו
או מפרשים אותם
או מביאים את תגובת רה"מ
או את ההתנצלות בערך (?) שלו עצמו.

מה התמליל של מה שהוא אמר ישירות?

תודה על הציטוט (וברוכה החוזרת)

אני מעתיקה בהנחה שזה רוח הדברים
"ליברמן רצה לתת מכה קשה, והדרך השנייה הייתה הסדרה, אנחנו נמצאים באמצע בחינת האופציה השנייה. מכה קשה זה אומר מכה קשה. ת"א תהיה משותקת, עם מאות רקטות כל יום, שדה התעופה נתב"ג יהיה משותק שבועות, אין מלחמות ללא מחיר. בסיומה של המערכה הזאת, אחרי מאות לוויות של בחורים צעירים, היינו חוזרים לאותה נקודה כמו עכשיו".

מה הוא כבר אמר שאינו ידוע?

המחירים הצפויים של מלחמה - שתוק כלכלי, אווירי אולי, מסחרי, ושלא לדבר על חיי אדם (מאות לוויות או עשרות לוויות ) ו...בסופו של דבר מגיעים לאיזשהו הסכם זמני חלקי מוגבל.
אז מה מתוכן דבריו מטריד את השרים, תקשורת ואחרים? זה שהוא אמר שהוא הכניס את תל אביב במשוואה לתושבי הדרום? חוץ מזה שזה נורא לא פוליטיקאלי קורקט להגיד לאזרחים שהם לא ב.... של החשיבה המדינית-אסטרטגית של הממשלה.
אם הגברת מקרית שמונה משעממת את ראש הממשלה, למה שבעל חנות נעליים בשדרות או חקלאי במושב בית הגדי יעניינו את השר לעיניני כלום?
נכון, הוא לא היה צריך להגיד בקול רם .
אבל זה החטא היחיד שלו (בהנחה שזה התמליל).
שהוא אמר בקול רם מה שהממשלה חושבת בכל מקרה.

דינהמית

New member
הבעיה שהנגבי לא הצטרף למסדר השקרים

ברור שהנגבי אמר את האמת שידועה לכולם, כולל תושבי הדרום שמצביעים לליכוד ולבית היהודי,
אין לקהל הבוחרים הזה בעיה עם האמת, יש בעיה שבמקום להצטרף למסדר השקרים הנגבי אמר את האמת בקול רם.

אבי בן 1231

Well-known member
הבאתי את הכתבה, לא הייתי נוכח בדיון, לצערי

היו לי דברים חשובים יותר לארגן.

אבא שלי עליו השלום היה אומר: השבע לא מבין את הרעב

אדם שבטנו מלאה לא יכול להבין (גם אם הוא מאוד רוצה) את האדם שגווע ברעב.
האיש שיושב בכנסת בירושלים לא יכול להבין או להרגיש את מה שמרגיש אותו
האיש או האישה שנאלצים תוך 15 שניות לאסוף את כל הילדים מהמיטות החמות ולהביא אותם לחדר ממוגן, לנעול היטב את דלת הברזל ולהגיף היטב את חלון הפלדה וכל זאת תוך דפיקות לב היסטריות ויובש בחלל הפה והגרון. דרך אגב, בשיעור פסיכולוגיה למדתי על חרדה ולמדתי שהפה מתייבש בזמן חרדה כדי שיהיה מעבר טוב יותר לחמצן ללא חיכוך מיותר עם נוזלי הפה.
אז כן, אותו חבר כנסת מכובד שיושב על כיסא עור בלשכתו המפוארת,
חושב בצורה אחרת. הוא חושב על רווח והפסד. כמה הרוגים יש וכמה פצועים,
כמה ימי עבודה הולכים לאיבוד ומה הנזק למשק. הוא עושה חישוב כמה עולה למשק יום שבו נופל טיל על נמל תעופה בן גוריון או על מתחם הבורסה ברמת גן,
מה המשמעויות של זה לעומת מאה טילים שנופלים בשטחים פתוחים בעוטף עזה
ועוד מאה טילים המיורטים ע"י כיפת ברזל ועוד כמה טילים שנופלים על בתים ובדרך נס ניצלים אנשים כי הספיקו להיכנס לממ"ד בזמן. לאותו חבר כנסת היה גם מזל כי האדם היחיד שנהרג מפגיעת טיל באשקלון היה פלשתינאי מסכן שאף אחד
במשך כמה שעות לא ידע אפילו שהוא מת.
אז כן. יש שווים יותר ויש שווים פחות. ככה זה אצל מנהלי המדינה שרואים את התמונה מלמעלה ולא מתוך הבטן של אותה האימא או האבא שרצים באמצע הלילה אל המקלט עם הילדים כשהלב פועם בטורבו והפה מתייבש.

אבי בן 1231

Well-known member
זו לא פעם ראשונה שנבחרי ציבור מוצאים את

"הסיבה" להתקפות רצחניות.

למעלה