בחילה מספר 2

בחילה מספר 2

משה ליאון ראש עיריית ירושלים, כאילו היא לא מספיק מסריחה גם ככה :( מה מבחיל יותר, ריח השתן ברחובות הראשיים או הדילים של החרדים?

ירושלים היא מושג וירטואלי .

כל מה שמוגדר היום כעיר ירושלים זה משהוא אחר לגמרי . סתם עיר מחורבנת .

למה זה עושה לך בחילה?

אני שואלת ברצינות.
כי דווקא מהסתכלות כללית על מועצות מקומיות, עיריות בבחירות האחרונות- אני חושבת (לא בדקתי בציציות) שיש ירידה משמעותית לייצוג החרדי לטובת יצוג חילוני או דתי מתון.
אז ירושלים- לא. (לא שהיו לי אשליות לגבי ירושלים החילונית וסיכוייה)
אבל בבית שמש ואחרים גם במועצות המקומיות ועיריות.
אפילו במקום מגוריי במקום 4 מנדטים במועצה המקומית בעבר ושותפות בקואליציה השלטונית (והזרמת תקציבים) אז יש "רק" 2 מנדטים לטובת החרדים, כל השאר חילונים . אחוז האוכלוסיה החרדית לא קטן, אז איך מסבירים? או שהם לא טרחו להצביע, או שגם חרדי רוצה עיר בלי שתן ברחובות - שתפיסת העולם החרדית מבינה שעיר צריכה לתפקד ולא רק בפתיחת בתי כנסת,מדרש, והקפות לשמחת תורה. ואם המועמד היותר מתאים אינו דתי---אז זה אוקי.

כתבתי תגובה מושקעת והיא לא עברה

יצא לי החשק לחזור שוב על הסיבות למה יש לי בחילה. אני שותה תה חם עם נענע וממתינה למורה לפסיכולוגיה. אולי אחזור לנושא בערב...

shayCn

New member
למדתי משהו על הבחירות בי-ם

הפער בין ברקוביץ לליאון נסגר על 3% בלבד. זה הפער בין חילונים לחרדים. משום מה, תמיד חשבתי שי-ם היא חרדית ברובה, אני שמח לדעת שלא כך הדבר.
ברקוביץ כמעט שזכה וחבל שלא, ולבי עם החילונים שהולכים לסבול 5 שנים עם ליאון.
עם ליאון העיר תהיה מסריחה מתמיד, דתית כפייתית וכנראה שהתיירות בעיר תחוסל.

sashalola

Well-known member
משה ליאון

מספיק לקרוא קצת על "פועלו" של האיש כדי לחטוף בחילה כללית,
עיר מסריחה ומוזנחת
לא נורא...
מתרגלים.
אחד הולך שני בא,
העיקר ביבי במקומו נח.

כתבתי משהו על העיר הזאת
והצנזורה מחקה את ההודעה.
אני לא יודעת אם זה המנהל או מנהלת הפורומים,
אבל הצנזורה מסתבר עובדת חזק.

SupermanZW

Well-known member
הוא קרוי על שם משה דה-לאון

הבדאי השקוע בחובות שחיבר את ספר הזוהר ונאלץ לייחס אותו לשמעון בר יוחאי מפני שהמוניטין שלו היה גרוע (לא היה מצליח למכור את הספר לו היה מודה שהוא המחבר) כדי לממן את אורח חייו הפזרני.

SupermanZW

Well-known member
מקור

ר´ משה דה לאון עצמו אמנם טען בפומבי כי "מצא" את כתב היד, אולם לאשתו אשר ידעה כי כתב אותו במו ידיו אמר כי אין מעמדו איתן דיו לחתום עליו ולכן חייב היה ליחסו לרשב"י. את כל הנכבדים שהתחננו שיראה להם את כתב היד - דחה בשה"י ופה"י. כאשר נפטר ב- 1305 נסו הנכבדים לשדל את אלמנתו למכור להם את כתב היד בסכום עתק. כאשר הודתה כי מעולם לא היה קים כתב היד של הרשב"י נתקפו הלם ופשוט סרבו להאמין לה. מכיוון שר´ משה דה לאון המנוח הותיר אותה שקועה בחובות, חסרת פנסיה וחסרת-כל, עם בת רוקה חסרת נדוניא, הרי לא סביר שסתם סרבה למכור. הרי היתה יכולה לפרוע החובות לטהר את שם בעלה כלווה שאינו פורע חובותיו, ולהותיר לעצמה פנסיה הגונה ולהשיא את בתה. היא לא עשתה דבר מאלה (מקור: חקירת ר´ יצחק דמן עכו, כמתואר בספר היוחסין, פרי עטו של ר´ אברהם זכותו)

Ron W

New member
אך פעם לא הבנתי מה נאבד לישראלי בירושלים

יש מספיק הרים וחורשים בארץ בלי דתיים מסגדים וסמטאות עם אבן.

shayCn

New member
אני דווקא אוהב את החיבור הרוחני לירושלים

כשהיא מסמלת עיר פתוחה ל3 הדתות ברמה התיירותית. זה טוב לכלכלה ולתדמית העיר בעולם, אבל לא בימים של אלימות והחלטות ממשלתיות מטופשות ולא אחראיות. אז אני מתעב את מה שעושים לעיר הזאת.
אני חושב שיש לעיר הרבה מה להציע ויש לה פוטנציאל להציע אפילו יותר עם ניהול נכון של ראש עיר נורמלי.
עיר עם זיקה רוחנית זה טוב כשהעיר לא מסתגרת במחשכים, אלא פורשת את המאפיינים החיוביים בדת החוצה אל החברה החילונית ונותנת להם את האופציה להחליט, לנסות ולטעום. ככה מרחוק, בלי להתערב ובלי לשווק בכוח.
כבר הייתי בעולם בכמה ערים עם מאפיינים רוחניים כמו אגרה ווראנאסי בהודו, רומא והותיקן ובבנגקוק עמוסת המקדשים. זה יכול להיות לגמרי אחרת בירושלים עם ראש עיר שפוי ונורמלי.

dory141

New member
אגיד לך כך

ליאון מושחת ונבחר כשנתמך ע"י דרעי. לצד זאת, גם ראש עירוני חילוני במשך עשור, ברקת, לא בלם את נטישת החילוניים. מי יודע, אולי דווקא ליאון הוא הפיתרון.

לילה ירושלים/אבנר שטראוס

גם אני מתגעגעת לירושלים של פעם, ירושלים של שנת 1976-78
אותה ירושלים שבה גרתי במשך שנתיים ובה נולדה ילדתי דפנה

בחילה מס 3 מאנשים

שכאשר רואים מישהו מהימין מייד יורים מבלי לחשוב..
אם זה שר, ח"כ, ראש עיר או סתם מישהו..
ועוד מדברים על עדר, על אוטומט וכו'..
בעעעעעעע

poseidon111

Active member
קטע מצחיק. כתבת בעעע ואני יודע שהתכוונת למהההה. הנה למקרה

ששכחת תזכורת עבור ההודעה הבאה שלך:

הפגנת את

הידע שלך ואת הבנתך הרבה..
אחרי בחילה מקיאים וזה נשמע בעעעעע
אבל אחרי שיגול כבשים זה נשמע כמו הסרטון שהבאת.. ככה אמרו לי
אז אם הקול היחדי שאתה מכיר זה קול פעיית הכבשים זה אומר דרשני..

poseidon111

Active member
קודם לכל יפה שלא הכנסת את רבין או פרס לתשובתך הפעם.

שנית, אני די חושש שאתה כחבר מן המניין בעדר לא הוצאת את הקול המתאים
ואז אתה יודע מה קורה בימין למי שלא מתיישר עם השאר.
אתה אמור להודות לי אבל זה פחות חשוב.
חשוב יותר שתפנים את שאר ההודעה (למרות שאני בספק גדול לגביך).

אני מבין

ש"אתה יודע" שאני מהעדר זה על סמך ידע אישי שלך, כמו אחד מהעדר..
הקול שאני מוציא הוא הנכון, זה שאתה כרגיל שומע מה שאתה רוצה, זו כבר בעיה שלך...
בוא נעשה עסק, אני אפנים את ההודעה ואתה תפנים את המצב, מה אתה אומר??

poseidon111

Active member
ראיתי את הכותרת שלך "אני מבין" והפסקתי לקרוא.

כמה אפשר להגזים? תהיה ענייני.

למעלה