עוד פרה קדושה התנפצה

אספרסו2

New member
עוד פרה קדושה התנפצה

"הכנסת האורחים של הבדואים במדבר (Bedouin hospitality) היא מנהג ותיק ומעורר השתאות אצל בני המערב. הבדווים מחוייבים לארח כל אדם שזקוק לכך, למשך 3 ימים, מבלי לשאול שאלות או להקשות. אפילו את אויביהם המושבעים, או בני שבט יריב הם יארחו כראוי, יתנו מקום שינה, מזון ומשקה. מי שמסרב לעשות זאת - יומט עליו קלון"
והנה הסעודים,בני שבט בדואי,מבתרים לחתיכות עיתונאי שבא לבקר בקונסוליה שלהם בטורקיה שהיא בעצם טריטוריה סעודית.
לאן הגענו.

האמת היא שאני לא מרחיקת לכת עד הקונסוליה הסעודית בטורקיה

הכנסת האורחים של הבדואים לא עניינה אותי מעולם, תמיד התרחקתי משם,
ואותי מעניין יותר מה שקורה אצלנו בערים שלנו כפי שכותבת חברה בפייסבוק:

"מכירים את זה שאתם יוצאים מהבית וברור לכם ששכחתם משהו אבל אתם לא זוכרים מה?
ביום שני קפצתי עם הילדים לג'אמפ פארק בראשון, וכל הדרך היה לי ברור ששכחתי משהו, אבל טלפון - יש, מים לבנים - יש, ארנק - יש.
כשהגעתי, נזכרתי - שכחתי להתקשר לשאול אם היום מותר לנשים להכנס. טיפשי מצידי.
מדובר בפארק טרמפולינות (לא בריכה), לא מדובר בארוע סגור (בכניסה הציעו לי להכניס את הבנים בלעדיי - כי הכניסה היום לגברים בלבד). לא הסכימו אפילו שאשב בקפיטריה בפנים ואמתין לילדים..."

בצילום קטן מופיע השלט
שאומר:
16/8 - 10.00 - 12.00
ניתן להכניס רק גברים
בשל אירוע של המגזר הדתי

אז אני מוטרדת יותר מתהליך ההתחרדות שעובר עלינו
יותר מאשר שחיטת הפרות של הבדואים הסעודיים.

E טי

New member
שעתיים בשבוע הפארק משרת תושבים דתיים

באמת מחדל

RossieL

Active member
מה זה רק שעתיים?

כן כן, הבהרת את עצמך היטב כאן ובעוד מקומות.
אתה בעד הנגד, נגד הבעד ובעיקר, בעד לעורר פרובוקציות ולשבת לגחך מול הצג והמקלדת תחת השפם [ואם אין לך אחד, אז השפם הדימיוני].

סבבה.
וסתם, אם אזרום עם התגובה שלך,
נכון, מה זה רק שעתיים?
כלום, למה להתלהם? למה לצעוק?
נשתוק, נבלע את הצפרדע ובשבוע הבא זה יהיה .... חצי יום,
ואז, שוב נשתוק, כי לא חבל לבזבז אנרגיה על חצי יום?
ונבלע את הצפרדע שכבר גדלה וחצי היום יהפוך ליום, יומיים, ולא ירחק הזמן והכניסה תהיה לגברים ונשים בנפרס על בסיס קבוע.

אבל למה להתלהם? מה קרה? מה? לדתיים אין זכויות?
ואז מה אם הן על חשבון הלא דתיים?

חביף

New member
אם לא שמת לב, או טרם ארחת את Eטי

בפורומך, דעי כי הוא טרול מתוחכם מאוד, שרואה בתפקידו "הציבורי" הפרעה ל"שונאי ישראל" החרדים או הדתיים.
אם ברצונך ללמוד דרכי השיח בישיבה של הדוסים, למדי את צורת הויכוח שלו, את התכסיסים הרטוריים שהוא משתמש בהם כדי להשיג: חוסר סבלנות של המשוחח אתו [ שווה "נצחון" מבחינתו], התשה של המשוחח עמו, הפיכת המשוחח לבר-פלוגתא [כלומר ליריב או אויב ]. אם תבדקי היטב שרשורי ענק אתו תגלי שלעולם הוא לא באמת משוחח אתך, אלא מלקט מתגובותייך השונות את הצירופים שמבחינתו "בעייתיים" או מאפשרים "הפרכה" ונדבק אליהם. בשעת הצורך, תגלי שהוא מצווח "אד הומינום" כדי לסתום למשוחח עמו את הפה.
למעט מקרים בודדים בהם שווה להראות לו את דרכי בית הילל הנאותות, אני לא מקיים אתו דיאלוג.
צפי וראי את תגובתו אליי [ לו תהיה.. כלומר הוא ישקול - כמו באבולוציה - האם מידת ההשקעה שלו שווה או תהיה שווה את התוצאה, שאיננה ברורה לגמרי. ]

E טי

New member
יש לו גם אף ארוך

ואל תשאלי איך הוא מכין את המצות לפסח

אספרסו2

New member
אף ארוך זה פינוקיו

אם אתה כבר מכניס את נירנברג לכל תגובה שלך כדאי שתדייק,יהודים זה אף בצורת אנקול שנוצר במהלך האובולוציה על מנת להגדיל את חלל האף כי האויר הוא בחינם.

אספרסו2

New member
כאן יש ערבים,

שניים בשבוע שמכון הכושר לנשים בלבד.
עוד לא ראיתי גברים מפגינים נגד,נהפוך הוא שמעתי דיווח על שניים שמנסים להסתנן.

E טי

New member
נראה שאת עונה לעצמך בצורה מעוררת הערצה

טיעון המדרון החלקלק מגוחך כרגיל

חביף

New member
עמיתתי וחברתי היקרה

עשית Upstaging. או בלשון עֶבֶר, גנבת לאספרסו את ההצגה. השרשור שהוא פתח עסק בנושא מרכזי ששמו "תרבות ערב", נורמות של נוודים במדבר. יתכן וזה לא מענין את X, מדוע אם כך, על X להכניס נושא אחר לשרשור?
קצת לא נימוסי, בלשון המעטה.

מה שנכון נכון, אתה לגמרי צודק

אבל מהיכרותי את הנפשות הפועלות בפורום, אין לי ספק שמנהגי הבדואים והפרות הקדושות שלהם לא עומדים בראש מעייניהם, מה גם שבעוונותיי אני מאוד אסוצייאטיבית ותמיד דבר אחד מביא אותי לחשוב על דבר אחר ולאו דווקא על מה שנפתח בשרשור.
בכל אופן, הצדק איתך.

אבי בן 1231

Well-known member
מרתיח גם אותי, אך שוב אזכיר לך מי האשם.

לא, הפעם לא ביבי, אלא אני, את וכל החילוניים שלא עמדנו על שתי רגליים אחוריות בהתנגדות להתחרדות, שלא השכלנו לאחד כוחות ימין-שמאל נגד החרדים.
זו התוצאה העגומה!!!
ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה!!!

חביף

New member
הפרה הזו נשחטה מזמן

כדי קצת להבהיר את עוצמת "הבגידה" במסורת האירוח..
1. עשרות אם לא מאות או אלפי ילדי ישראל בדרכם דרומה בטיול השנתי, "מתארחים" <תמורת תשלום כמובן> במאהל בדויי "אותנטי" ... ל"א כבר כאן בישראל נשחטה הפרונת שלא היתה.
2. בדווים מגדלים צאן דק ולא פרות או חזירים. הצאן הדק עם הגמלים מתאים יותר לחיי הנוודות, מאשר הפרות והחזירים שזקוקים להרבה מים, שאין. [ נדמה לי שרק באפריקה יש שבט שמגדל פרות, שככל הנראה טופחו לחיי הנדודים, כי הן רזות וגבוהות].
3. שגרירות איננה אוהל באמצע המדבר, ויש להבחין היטב בין אדם במדבר המחפש מקלט לבין אדם בעיר. להזכירך שה"חששין" היו רוצחים מקצועיים לגמרי שמוצאם בערב הסעודית או במדבריות הענק של חצי האי ערב, כך שרציחתו שם אינה סותרת אף מיתוס.
4. תמיד מפתיע אותי איך גדולי חסרי המוסר מנפנפים ב"מוסר" - ארדואן, שהוא עצמו שוחט לא קטן של בני עמו, כורדים, עיתונאים ומתנגדי המשטר.

Ron W

New member
שגרירויות בכל חור בעולם הן קן צרעות של סוכנים ומחסלים

הנסיון הנואל להאשים תרבות ערבית בדואית בסכסוך פוליטי
הוא חרב פיפיות כפי שבישראל תוקפים עיתונאים או מפקירים סוכנים.
כשישראל לא הגנה על פולארד שניסה למצוא מקלט בשגרירות למענה פעל
איש לא תקף את דת ישראל או מנהגיה

מענין מה המוצא שלך - או האם גרמניה השפיע עליך בגזענות הנואלת?

תאר לך שהייתי יוצא ותוקף את כל עולי רומניה שהם גנבים ורמאים
בעקבות מקרה (מפחיד אבל אמיתי?)
מנצל"ש כמה מסוכן להכניס הבייתה עובד/ת ללא בדיקה סבירה
תלשתי מספר ממודעה של עובדת משק בית ובישול בצפ' ת"א
המפרסמת שהתבררה עם עבר פלילי עשיר לא השכילה להחליף מס טלפון
מה שאפשר בגיגול מהיר למצוא את מעלליה המפורסמים בתקדין
אם המנהל יאשר אוכל לספק קישור מזעזע בחומרת המעשים
וכמותם.
איך אנשים עלולים ליפול בפח - להכניס אותה לביתם
עם כל ההתחשבות והנסיון לספק לה עבודה ופרנסה - היו זהירים.

אספרסו2

New member
אז לדעתך

הם שמרו על תרבות הכנסת האורחים?
לפולארד לא נתנו להיכנס לשגרירות ולא הכניסו אותו למחול חרבות כך שאין מקום להשוות.

אני מסכימה איתך רק בדבר אחד

אסור להכניס הבייתה מישהי או מישהו שלא מכירים או מוכרים.
אני לא אשכח איך העסקתי פעם מטפלת לילדים שלי לשעות הצהריים ולאחר שזכתה באמוני המלא היא נעלמה לאחר חודשיים עם התכשיט הכי יקר שהיה לי אי פעם, שרשרת זהב עם מדליון זהב שקיבלתי במתנה/ירושה מסבתא שלי וזה היה הדבר היחיד שהיא השאירה אחריה ואין לי שום מזכרת אחרת ממי שגדלתי איתה עד שנישאתי. כמובן שתלונה במשטרה לא עזרה ולמרות שעברו מאז יותר משלושים שנה, אני לא יכולה לשכוח אותה.

אפרופו מטפלת ללא בדיקה מספקת

פעם העסקתי מטפלת לבני הבכור.
כאימא טרייה ולא מאד מנוסה
הספיקה לי ההתרשמות שלי +מכתבי המלצה שהיא הביאה איתה
הייתה מטפלת חמה ואוהבת ,ובגיל הזה- לא צריך הרבה יותר מכך.
בדיעבד התברר לי שהגברת עבדה גם במקצוע העתיק בעולם.
היא סיימה את עבודתה מסיבות אחרות אחר כך (ביוזמתה)
כמטפלת הייתה טובה מאד לבני.
(עד כמה שפעוט יכול לדווח ,כמובן).

למעלה