איך באמת קשור התפוח לסיפור אדם וחווה?

Ron W

New member
איך באמת קשור התפוח לסיפור אדם וחווה?

https://imgflip.com/i/gksir
שמעתי שהטינדר פסל את התמונה הנ"ל
בשל אובייקט מיני

אפרופו תפוח, אתמול צפיתי בפרק הראשון של MKR

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5370793,00.html#autoplay

דווקא נהניתי למרות שתוכניות האוכל למיניהן יצאו לי מכל החורים

מיד קלטתי שהסיפור האמיתי יהיה הקשר והיריבות בין הזוגות השונים. אבל היה כיף לראות אנשים רגילים מהשורה (לא שפים מדופלמים שעבדו במסעדות מפוצצות) מצליחים לארגן ארוחה בת 3 מנות לעשרה סועדים, ארוחה שנראית טוב ונראית טעימה על פי התגובות והכי מרגש אותי היה לראות את המנה האחרונה שהם הכינו ונקראה בשם סוטלץ' שזה היה הקינוח הרשמי אצלנו בבית לפני שהתקדמנו לכיוון המלבי. לסוטלץ' האיש שלי קורא 'מעדן אורז' וזהו אורז עגול מבושל בחלב עם מעט סוכר ובוזקים עליו קינמון. זה היה הקינוח שלנו בסופשבוע מאז שאני זוכרת את עצמי. עשה לי חשק להכין לנו קינוח כזה לסוף השבוע.
במקביל, צפיתי במשחק הכדורגל של נבחרת ישראל מול נבחרת אלבניה. מרבית שחקני הנבחרת היו מהמגזר הערבי, הם שיחקו עם כל הלב למען דגל ישראל, ניצחנו את המשחק ושמחתי בעיקר בשביל הדרדק הגדול שלנו שנסע עד באר שבע כדי לראות את המשחק והיה בהתרגשות גדולה. יש לנו עוד מורעל קשות על המדינה. לי לא נותר אלא להתפלל לשלומו יום ולילה.
ואיך כל זה מתקשר לתפוח?
לא יודעת.

חביף א

New member
ממליץ לך מאוד את המקור האוסטרלי

יש משהו דוחה, בוטה בישראליות שהאוסטרלים יוצרי הפורמאט הצליחו להימנע ממנו. ערוץ 37 בכבלים, עונה 9. אני צופה נלהב כבר הרבה זמן.
חיים כהן והגברת שתקוע לה משהו בתחת לא חוצים את אמצע הכריזמה של שני המנחים האוסטרלים הנהדרים.

אני מאמינה לך, רק אני לא בטוחה שיש לי את זה ב'פרטנר'

אם כן, אני אשמח לצפות בסדרה האוסטרלית. וכן, אני גם לא סובלת את רות ברודי.

ראיתי ו...נרדמתי (באמת..שמתי לב לכך בכותרות הסיום)

תוכנית הבישול היחידה שעוד שרדתי אי פעם- הייתה (לא זוכרת איך קוראים לה) עם קריינות רקע צינית של שי אביבי.
גם שם מדובר על אנשים "רגילים" ולא טבחים או פרחי טבחים, אבל מה שאהבתי היה ה"פרשנות" ברקע.

ללא זה---אני לא מוצאת הרבה עיניין בתוכניות בישול.
אוכל צריך לאכול
לא לראות אחרים אוכלים

בערוץ הראשון , לא זוכר את שמה אבל עדיין רצה ועכשיו עונת
הזוגות ..
הדבר היחיד בתוכנית הזאת ששווה את הצפייה זה הקריינות שלו אחרת לא הייתי צופה בה ..
&nbsp

חביף

New member
צודק לגמרי

ישנה אמירה/סיפור של סארטר שהדרך לצפות באדם באינטימיות המלאה שלו עם עצמו, זה להציץ בו כשהוא משוכנע שלא צופים בו כלל.
ב"בואו לאכול איתי" לקחו את זה לקצה בלתי נסבל עם הזוג הנובו-רישי מצפון תל-אביב, "אני אמנית בינלאומית" ללא שמץ של מודעות עצמית, ההתחששויות זה עם זו, ההצגה של זוגיות שניה, בגיל 50++ מלאת להט מיני [ וגם מחטב לגברת!]. זוועה.
ברור שהעו"ד מיפו ובת זוגו, המורה לחשבון, זכו בקופה ללא מאמץ ניכר, ליד הזוג הישראלי-הימני-העדכני שהכל מצחיק אותם, מרוב טמטום ושתן שעלה לראש וגבוה. [ אגב יתכן שהם גם משוכנעים שהשמש זורחת להם מהתחת].
חחחחח
אלה שני הפרקים הראשונים.
גם כאן, הפורמאט המקורי מאפשר השוואה לתוצר המקומי, המביך עד דמעות.
זו
תקופת הביבי - היעדר צניעות, פה מטונף במיוחד, תוקפנות וחוסר מודעות עצמית מביך.
אגב, הדודה הרחמניה ששמה חיים כהן דוחה לגמרי. באוסטרליה זה שף צרפתי מפורסם עם תכנית טלוויזיה נפלאה בה הוא משוטט בעולם, עובד במסעדות כדי להרוויח ארוחה, עם ידע פנומנאלי בבישול, בהיסטוריה של בישול, בתרבות. אתו שף המאמין בתזונה פליאולית, ויש לו תכנית בה הוא מכין אוכל לפי עקרונות הדיאטה הזו. שניהם חדים, בהירים, חד משמעית עסוקים באוכל ולא בזיוני מוח כמו החיים והרותי קפוצת הישבן, שלא מצליחה להסביר לאנשים מה היא רוצה מהחיים שלהם.

אני רוצה לראות את זה ב-VOD יש ביקורות מצויינות

בכל אופן, אני לא מבינה מה מתלהבים מ-רות ברודי הזאת

חביף

New member
אז קראתי כבר בקורות שונות ברשת

על ה- MKR הישראלי, אני מצרף כמה קישורים -
1. מעריב
2. הארץ
3. טייםאאוט
אתמול צפיתי גם בתוכנית האוסטרלית וגם בתוכנית הישראלית. נכון, הפכתי לצופה ועוקב רציני של התוכנית הישראלית. האוסטרלים אתמול הריצו את שתי הקבוצות זו כנגד זו על מנת להגיע לקבוצה הקטנה. יש המון "רעל" באוויר, אבל התחכום האוסטרלי, חוסר הרצון להציג טנפת ממשית, [ למרות שבהמשך יש מכות שהירדנית מחטיפה לזוג הסנוביות הלבנות
]ואם יש - זה מוסר בעריכה. רק האוכל מעניין. דינמיקה פנימית של הזוגות המבשלים, יחסי השופטים והמתחרים.
אצלנו - רמות הַטַּנֶּפֶת ההדדית לא תאומן, חוסר התחכום והעומק בדיון אודות אוכל, שני שופטים פטפטנים, שאינם מסוגלים להיות אמיתיים עד הסוף.
ואני מסכים עם הביקורת של "טייםאאוט", חיים כהן הוא המכה הכי גדולה של התכנית הזו, מה ל'שות, שף בינלאומי הוא לא.

למעלה