אני כועס על עצמי שהתעסקתי לאחרונה בפוליטיקה.

אני כועס על עצמי שהתעסקתי לאחרונה בפוליטיקה.

האמת היא שפוליטיקה לאומית לא מעניינת אותי, ואם הבעתי איזו שהיא עמדה קוגניטיבית או אמוציונאלית, הרי שזה היה זיוף. הונאה. אין לי עמדה ולא שום רגש בנושאים פוליטיים. מה שמעניין אותי הוא קודם כל ילדי ונכדי, אח"כ מצבי הכספי האיתן שאני דואג ליציבותו, אחריו מדלגת מקפצת בסולם ההעדפות שלי אותה תביעה של הליבידו שקריאתו עודנה מהדהדת מבעד לקמטים שבעורי. מצבי הבריאותי מעסיק אף הוא את זמני , ולבסוף אני חרד שמא לא אספיק לקרוא את כל הספרים שאדם חייב, לדעתי, לקרוא בימי חלדו.

einat162

New member
אי אפשר באמת להפריד, כי הפוליטיקה משפיעה על

על כל היבט בחיים הפרטיים.
אפילו המאבטחים במרכזי קניות קשורים למצב הבטחוני.
הפוליטיקה מורכבת מאנשים, כל פוליטקאי מייצג השקפות זהות או סותרות את שלך - ומזכירות לך אנשים אחרים .

אפשר, לדעתי, להפריד

וזאת, חרף טענתך הנכונה שהפוליטיקה משפיעה על כל היבט בחיינו האישיים. אפשר לדעת זאת ובכל זאת להתעלם. אני אפילו מסכים שעירנות לתהליכים פוליטיים היא חובתו המוסרית של כל אזרח, וזו לא החובה המוסרית היחידה שאני מתעלם ממנה. הפוליטיקה כפי שהיא נראית היום מביאה אותי לתחושת מיאוס ולחוסר אונים. לא רוצה להשתתף.

וואו אני כל כך מבינה על מה אתה מדבר

גם אני מאוד כועסת על עצמי שנתתי לעצמי להיסחף לויכוחים פוליטיים חסרי תוחלת, וויכוחים שלא יכולים לשכנע אותי או להזיז אותי ואני מצידי לא יכולה ולא רוצה להזיז אף אחד מעמדתו, סתם וויכוחים נואלים לשם הוויכוח.
וכן, גם אצלי חשובים יותר בני משפחתי, ילדיי ונכדיי, האהבות שלהם, הקריירה שלהם, מצבם הכלכלי, מצבי הכלכלי, והכי הכי חשוב מבחינתי זה מצבי הבריאותי, ובמקום לבדוק את רמות הברזל בדמי אני מתעסקת בלהשליך כדורי ברזל על אוייביי וחורשי רעתי או אלה הנראים לי כמי שהולכים להרוס את כל מה שבנינו כאן במשך שנים...
וואלה פויה מצידי

פוליטיקה זה רע. פוליטיקה זה חרא. את הפוליטיקה צריך להשאיר לפוליטיקאים שבנויים לכל הזבל הזה. הם נולדו בשביל המדמנה הזאת שנקראת פוליטיקה. אנחנו צריכים להישאר מחוץ לזירה המדממת הזאת. לשמוע מוזיקה, לקרוא ספרים, לבדוק את תמונת הדם מדי פעם בפעם, לקנות בגד חדש, ללכת להצגה טובה, לראות סרט טוב בבבית הקולנע ולהתמכר לסדרה חדשה בטלוויזיה. הכי טוב.
אחרינו המבול.
כמו שאנחנו הסתדרנו, גם ילדינו ונכדינו ייסתדרו. אין שום סיבה שנעלה על בריקדות בשבילם. עשינו מספיק כשגידלנו אותם ונתנו להם כל מה שיכולנו לתת.
זה מה יש.
היום יש שלישי פעמיים כי טוב. בשבוע הבא אני חוזרת ללימודים. הרבה יותר כיף
מלקרוא שוב ושוב פוסטים פוליטיים בפייסבוק. הרבה יותר כיף מאשר להתכסח עם ימנים או שמאליים או סתם כאלה שלא ידעו את יוסף.
וברשותכם, קבלו תחנה חדשה שגיליתי בפייסבוק, תחנה שמשדרת מוזיקה 24 שעות ביממה, גם בעברית ולועזית. נקראית רדיו קול קליפורניה, יופי של מוזיקה
אני שומעת כל היום (בזמן שאני על המחשב כמובן)...
https://www.rlive.co.il/station/kol-california

תהנו

dory141

New member
יש בכך משהו ועם זאת

עדיין צריך לדעת מה קורה במדינה שלך. כמובן, שהדיונים כאן אינם תחליף למעורבות פוליטית אמיתית. ובכל זאת, את לומדת הרבה דברים כמו עם אלו אנשים ותפיסות את חיה. הבעיה היא לא שהם "לא ידעו את יוסף", אלא שחלקם לא מסוגלים להיפתח לדעות אחרות ולהכיל את העובדה, שאנשים אחרים חושבים בצורה אחרת. דה לגיטימציה לשמאל, לימין, לערבים, לחרדים וכדומה היא לא אג'נדה, היא גזענות וטפשות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אין מה לחטט בפוליטיקה. ביבי כבר גילה שיש לו מוצא בחוק.
חסינות כזו או אחרת. ווא ימשיך ויכהן כראש ממשלה לעד כי העם השוטה רוצה בו.
אז.. עזבו אותי מפוליטיקה. ועובדה! גם ניקי היילי התייאשה.
מענייםן יותר מה יקרה בבחירות המוניציפאליות אבל גם כאן... בטבעון הקטנה יש כ-8 מועמדים שנותרי מתוך 13. את מי אני מכיר? מה אני יודע עליהם? כלום!@

אבי בן 1231

Well-known member
יש לי מספר השגות לדעתך.

אך גם הסכמות, מצב משפחתי, בריאותי ובריאות זוגתי, ואפשרויות הקיום הם בראש דאגותיי.
בהקשר לויכוחים, שיא הויכוחים בהם לא הצלחתי להגיע להסכמה כמעט היו בנושא דת ולאו דווקא פוליטיקה.
למרות שגם בנושא דת הגיע להסכמה עם חבר נוצרי ספרדי בספרד, אז יש יוצאים מהכלל.
בנושאים פוליטיים הצלחתי הרבה יותר, הצלחתי לשכנע לא מעטים כולל את זוגתי שהימין עדיף, אך ימין פרטי שלי שאינו כולל הסכמה עם הדת.
וגם, בספרד בה חייתי שנים רבות היו לי ויכוחים לא מעטים עם ספרדים והצלחתי לשכנעם בצידקתה של ישראל.

dory141

New member
אנשים כמוך מכונים על ידי "חילוניים לאומיים"

מה זאת אומרת? הם אנשי ימין בעלי אוריינטציה חילונית, בניגוד לדתיים הלאומיים. הם בעד גבולות מוגדרים, קשיחות במו"מ אפשרי לשלום או להסדר מדיני עם הערבים (גם אני בעד ואני לא ימין, אם כי לא שמאל) אבל מתנגדים למדינת הלכה נוסח השטייטל החרדי. רובם אשכנזים,אגב.

אבי בן 1231

Well-known member
אווווו, סליחה, אחליף את שם משפחתי לבורנשטיין

או שוורצברג, על מנת שלא יזהו שבדמי זורם דם ספרדי, רחמנא ליצלאן.

dory141

New member
לא הבנת אותי נכון

פשוט לרוב, מרבית "בני עדות המזרח" יותר קרובים למסורת מאשכנזים ולכן יש מביניהם פחות חילונים לאומיים. לי זה ממש לא מפריע. אני מתחבר אליהם בהשוואה לימנים הדתיים, הן המתונים ובטח נערי הגבעות המופרעים והתומכים בהם.

Ron W

New member
גזענות איבדה את הבושה במדינה - אחרי חוק הלאום היהודי

dory141

New member
לא, מעטים המזרחים שהם חילוניים

אבל כמו תמיד, יש את יוצאי הדופן.

אספרסו2

New member
אני סבור בדיוק כמוך

אבל משום מה אנתרופולוגיה השוואתית בשדה התפוזים מוקעת משום מה כגזענות.

Ron W

New member
השאלה למה שיהיה לנו עניין בהעדפותיך האישיות

כפי שאף אחד לא מדווח על תקינות היציאות שלו מס 1 + 2
לדעתי פוליטיקה היא בראש סדר העדיפויות של אדם רציונאלי שראשו על כתפיו
ומי משעורב בה ראוי לחח על פועלו כמו לרווחת סביבתו הקרובה -
שכן היא משפיעה על התשתית הרפואית / כלכלית ועתיד ילדיו ונכדיו.
אפשר לא להיות מודאג מההתדרדרות האקולוגית מאנטנות הסלולר
מצב המים והאקלים.. נשמע מזוייף לגמרי כמעט כמו לדאוג לתושבי עזה
אבל אלו פוגעים בנו ובעתיד הדור הבא (למי שיש...)
ומהותיים הרבה יותר מספרים רבותי ספרים, שברובם תילי תילים של שטויות
שפוגעות בדמיון וביצירתיות וכל כולם נועדו לתת נופך אינטלקטואלי לשיחה
עם חברותא שחושבת באותו סגנון. מה עדיף ספר על ריאליטי?
מה עדיף תאור היציאות הפרטי שלנו בבוקר על הפוליטיקה שחורצת גורלות
ואף חיים ומוות של אזרחי המדינה?

חביף

New member
אני מצטרף אליך, למעט ההערה האישית

בכותרת.
התפיסה הדמוקרטית הבסיסית היא "אזרח מעורב". הדרך המהירה ביותר לדקטטורה היא לתת לחם ושעשועים להמונים, כלומר, לדאוג שמשכורת המינימום תספיק בדיוק כדי להשאירם "צפים" על פני המים עם אפשרות לנסוע לחו"ל פעם בשנתיים.
או-אז ביביונים מסוגים שונים [ ראה כל הדמוקטטורים החדשים בעולם, ביבי הוא הדוגמה הישראלית, ארדואן הטורקית, א-סיסי המצרית, טראמפ האמריקאית ובמזרח אירופה, כל הדמוקרטיות החדשות מאז נפילת חומת ברלין ] משתלטים על השלטון, על משאבי המדינה ואט אט מצליחים לגרום לאנשים, כאלה שרק רוצים כמו פותח השרשור - שקט ושלווה - לשיר תהילתם בעולם.
תמיד הווה אזרח מעורב, תמיד
בבחירות עירוניות, בבחירות ארציות, בשיחות פוליטיות, בהתאגדויות חוץ פרלמנטריות, במפלגות, כי מה שלוקחים ממך קשה מאוד להחזיר, וראה המהפיכה הצרפתית - ההתקפה על הבסטיליה - שלטון הטרור ורק אחריו שיעור נלמד על חובת האזרח לעצמו ולזכויותיו הטבעיות שנשללות ממנו, מרצונו וחובתו לשמור עליהן.

למעלה