הייתי אתמול בתל אביב. לכאורה, אין בזה כלום אבל מבחינתי

poseidon111

Active member
הייתי אתמול בתל אביב. לכאורה, אין בזה כלום אבל מבחינתי

מדובר בסוג של חציית הרוביקון. הכנה נפשית, חישוב הפלוסים והמינוסים, שאלה בפעם העשירית את עצמי אם אין אלטרנטיבה אחרת
ולבסוף השלמה בידיעה שיהיו לכך השלכות.
אומר מיד, אני מתעב את העיר. נכון, גרתי בת-א כעשר שנים, אנשים נחמדים ובילויים אבל המטרופולין הזה מייצג את כל מה שרע באורבניזציה המודרנית. רעש, נחילי אדם, פקקי תנועה, אוויר מזוהם, לחץ, מגדלים שמסתירים את השמיים ולזה יש להוסיף את המאפיינים הייחודיים של עיר ים קרי לחות איומה אוויר עומד ותחושה שסוף העולם מתקרב במהירות.
לא אוהב זאת, מתעב את התחושה שאופפת אותי ושקוראת לי בכל נים בגופי לברוח מהמקום הזה למקום שקט יותר.
לא רוצה לראות מכוניות, לא רוצה לראות נחילי אדם, לא רוצה להרגיש חנוק מהאוויר המזוהם. כן רוצה לראות עצים, רוצה לראות מים, רוצה לראות ירוק ולהרגיש את הרוח במעלה הגבעה.
אז מה עשיתי שם? הייתי חייב להיות במשרד עורכי דין בכיכר המדינה. חייב להיות פיזית ולחתום על מסמך אמר הבחור. אימיילים לא יעשו את העבודה, רק נוכחות פיזית. לא יכולתי להתחמק אז נסענו אני ואשתי.
כאן מגיע החלק השני והוא אזהרה.
אם אתם נמצאים במסעדת "האדסון", זאת אומרת אם החלטתם להגיע לביקור חוזר או סתם להקשיב לביקורת מהללת את "מסעדת הבשרים הכי טובה בארץ" אל תקחו שום דבר שלא מוצמד לו מחיר.
הבן לקח מנה שכזו שתוארה כ"סינטה משובחת (או משהו פלצני אחר) במשקל 440 גרם אשר טופלה במיוחד".
אז זו סינטה כן, לא פילה ואפילו לא אנטריקוט, סינטה.
270 שקל לפני מע'מ המנה הזו הסתבר כשקיבלנו את החשבון והמחיר הוא לא הדבר הנורא בסיפור.
הבשר עצמו היה רגיל עד טוב, לא משהו שתזכור להמליץ לחבר.
בבית אני מכין סטייקים לא פחות טוב ואולי אף יותר.
יש הבדל לשלם סכום גבוה יחסית למשהו שאתה נהנה ממנו ויש את התחושה הזו של "על זה שילמתי מאות שקלים"?
שתי מסקנות להבא: תדרוש שהעורך דין יבוא אליך ואל תתפתה לבקשות הבן...

dory141

New member
היי פוסידון

כתושב ת"א מבטן ומלידה, יש כמה דברים שאתה צודק בהם. אבל, בינינו, יש מקום מושלם לגור בו? אצלך הכל בסדר (תזכיר לי, איפה אתה גר בדרום)? בטוח שיש פלוסים ומינוסים. ואגב, לא חובה ללכת למסעדות יוקרה שעולות מאות שקלים.יש מסעדות מעולות בעיר שמשלמים בהן 50 ש"ח ומטה לסועד, אם תרצה אמליץ לך.

poseidon111

Active member
שני דברים: הפואנטה היתה היומרה אל מול התמורה, לאו דווקא

המחיר עצמו.
שתיים, "האדסון" אינה מסעדת יוקרה, היא רק מתיימרת להיות.
אני גר בינתיים בבאר שבע (עם תכנית שונה לעתיד).
באשר להצעתך אז תודה אבל זה לא ממש רלוונטי עבורי.
באשר לשאלתך, יש לא מעט מקומות אם כי זה מאוד אינדיווידואלי עניין "המושלם".

einat162

New member
אני אשמח להמלצות

חוץ מ"המסעדה" (והתת רשת שלה "המסעדה אקספרס") אני לא מכירה מסעדות טובות או סבירות של 50 ש"ח לסועד ("קינג ג'ורג', התחילה יפה אבל הדרדרה מאוד הבנתי- לא הייתי בסניף שלהם כבר שנים, עדיין קיימים בכלל?) .

dory141

New member
אם תמפי לי סוג אוכל ואזור גאוגרפי, אהיה לשירותך

בשליפה אין לי כרגע. בעצם כן. מסעדות ניסו (טורקית) וגורמה סבזי (פרסית) בשוק לוינסקי. אכלתי בהן כמה פעמים השנה, תוך כדי קניות באזור ויצאתי מרוצה ושבע.

einat162

New member
איזור שוק בצלאל-כרמל-שינקין-דיזינגוף חביב עלי

אבל אם יש משהו מיוחד בכל אזור ת"א-גבעתיים- בני ברק- ר"ג כי גם שם אני מטיילת.
פחות אוכל עדתי (בגלל בורות שלי) ויותר לכיוון של "נשנושים": מקום שמציע מנות קטנות מתומחרות בהגינות, ככה ש 2-3 מנות ישביעו אדם, עם מקום לשבת. חלק מהכיף זה לבחור כמה דברים ולא מנה אחת משביעה. הלוואי ואמצא כאלו עם מאכלי עדות. פלוס רציני אם מקום מתמחר בירות במחירים נורמליים (17-25 ש"ח לחצי ליטר, המסעדה אקספרס למשל מוכרת היינקן וגולדסטאר ב 10 ש"ח לכוס, שכוס שם זה 400 מ"ל? לפי העין) .

dory141

New member
אם יצוץ לי משהו אגיד לך

אני אגב, ממש לא בענייני בירות (אסור לי בגלל גלוטן, שתיתי 3 פעמים בחיי, כולל אחת ללא גלוטן והקאתי בכל הפעמים) וכמעט שלא יין, אצלי אלכוהול רוב השנה מחוץ לתפריט.

einat162

New member
באסה. גם ללא גלוטן השפיע ?

(חלק מהחוויה עבורי כשאני אוכלת צהריים בחוץ)

dory141

New member
ממש ועוד יותר גרוע

לא מתחבר לטעם, ושני ההורים שלי למשל שותים מספר בירות ליום. מבחינת חברים, רק אחד וגם זה לעיתים רחוקות .

רק לגבי הסינטה

רציתי להגיד שבמחיר שלה
הייתי קונה פרה שלימה, בריאה ובועטת.
מה זה המחירים האלה?
חוצפה ישראלית!

Ron W

New member
עדיף לבקר בשוק צפון של מיכל אנסקי

מבחר מסעדות ודוכנים
לגבי ת"א אולי בחום והלחות עדיף לנדוד או להתחבר למזגן
אבל לא מחליף אותה בשום עיר - יש גם פארק ירקון ומתחם הנמל,
אין רגע דל.

הייתי פעמיים במסעדת הדסון. אני אהבתי.בפעם השנייה שאכלנו

שם, בעלי אמר בדיוק מה שאתה אומר על הסטייקים.

אבי בן 1231

Well-known member
ידידי, אלה הם המאפיינים של מטרופולין חי, תוסס ובועט.

האם אתה מכיר מטרופילין שנעים לחיות בו?
פריז, ניו יורק, טוקיו, לונדון

אני נולדתי וגדלתי במרכז תל אביב, 100 מ' מככר דיזנגוף.
תן לי דירה חנם במרכז תל אביב ולא אעבר, למרות שאני שונא את העיר בה אני גר כיום.

אבי בן 1231

Well-known member
זו העיר היחידה התוססת וחיה בישראל.

בשישי בערב רחוב דיזנגוף מכייום ארלוזרוב ועד בכיכר מלא בבתי קפה כאשר הלקוחות הם צעירים יפים ויפות.
גם בעיות חניה אין במיוחד היות ומותרת החניה לאורך כל רחוב דיזנגוף.

poseidon111

Active member
" אלה הם המאפיינים של מטרופולין חי, תוסס ובועט".

כפי שכתבתי, בדיוק הפוך ממה שאני מחפש.
עברתי את השלב של בתי קפה ובילויים אינטנסיביים.
זו עיר נחמדה לצרוך בה תרבות מידי פעם, לא למגורים (לפחות בעיני).

אבי בן 1231

Well-known member
גם בעיניי זה לא מקום מתאים למגורים

למרות שאישתי מתה לגור ממש במרכז תל אביב.

למעלה